mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 23 lis 2010, 21:28 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
goatguy napisał(a):
A z czym macie problem? Bo u mnie to co chciałem to śmiga bez problemów.


Ja? Nie mam dzwięku w TV z PC, podłączone wsio wg. instrukcji SONY, był nawet gostek z serwisu ale odpowiedział mi jak napisałem, że trzeba było kupić PC Sony VAIO to bym nie miał problemu , cóż jak będą w koncu full LED w przystępnej cenie to zmienię TV ... ofc na inny niż SONY :)


No cóż, u mnie wszystko chodzi ok. Laptop HP przez hdmi, desktop przez dlna, dźwięk jest, obraz zajebisty, full wypas. Zawsze można puścić obraz osobno przez hdmi, a dźwięk osobno przez amplituner i też będzie grało.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 lis 2010, 22:14 
Cytuj  
goatguy napisał(a):
Zawsze można puścić obraz osobno przez hdmi, a dźwięk osobno przez amplituner i też będzie grało.



Gratuluję że tobie chodzi, mi nie działa.

No jak się ma taki układ pokoju i tyle miejsca żeby to wszystko postawić to luzik, ja nie mam, z lapka przez kabel HDMI <--> HDMI też mam dzwięk i obraz tyle że mój lapek nie wyrabia przy filmach bluerayowskich i rozdziałce full hd, kupowałem TV z myslą o podłączeniu go własnie do stacjonarnego PC.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 lis 2010, 22:56 
Cytuj  
hdmi ze stacjonarnego nie dziala?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lis 2010, 23:07 
Cytuj  
Jesli to jest Win7, to zeby dzialal dzwiek przez hdmi, to trzeba w ustawieniach dzwieku ustawic hdmi jako domyslne wyjscie audio. Nie wszystkie sterowniki przelaczaja automatycznie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2010, 03:58 
Cytuj  
Wiem że trzeba przełączyć, ale żeby działał dźwięk przez HDMI z mojej karty musiała by najpierw byc połączona z dzwiękową, w sony TV podłączasz w nastepujący sposób ( wg.instrukcji i panów techników ) kabel DVI --- HDMI do gniazda HDMI1 w TV a kabel jack 3,5mm od wyjscia karty w PC do wejścia "PC/HDMI1 audio in" w TV, następnie wybieramy HDMI1 w TV i w opcjach dzwięk ustawiamy na HDMI1 zamiast PC, tada powinno działać, tyle że nie działa.


Karte mam gf 260, w innych TV nigdy nie miałem problemów.


Odpowiedź, trzeba było kupić VAIO ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 gru 2010, 00:13 
Cytuj  
do ps3 moj telewizor moge polecic na pewno - zadnego smuzenia nie uswiadczylem poki co+jakosc obrazu wydaje mi sie rewelacyjna w porownaniu z tym co widze np na tv podlaczonych do konsol w marketach :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 19 cze 2011, 23:03 
Cytuj  
Bede wdzieczny za rade kogos, kto sie zna - potrzebuje TV do PS3 / Cyfra+ / DvD, BR. 42 cale, nie mam pojecia, czy plazma, czy lcd.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2011, 23:22 
Cytuj  
bez zagłębiania się w temat i czytania forum hdtv, śmiało mogę polecić najnowsze modele panasonic plazma


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 06:05 
Cytuj  
embe napisał(a):
bez zagłębiania się w temat i czytania forum hdtv, śmiało mogę polecić najnowsze modele panasonic plazma


nom, a jak pisalem ze plazmowe panasonici sa najlepsze to krzyczeliscie ze nie :)
Ale fakt faktem, nie ma lepszego TV niz plazmowy Panasonic w tej chwili.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 08:35 
Cytuj  
nie ty pisales, tylko ja :)
do tej pory moj stary panas (ma juz z 4 lata) wybija sie ponad srednia jesli chodzi o jakosc obrazu w porownaniu do nowych led'ow.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 11:08 
Cytuj  
Ok, przejrzalem kilka stron na ten temat na szybko i rzeczywiscie sporo osob poleca te tv. To jeszcze moze ktos poda konkret model, albo kilka i czym sie roznia? Roznice chyba nie moga byc jakies drastyczne?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 12:05 
Cytuj  
Widziałem ten model http://www.ceneo.pl/11012261 z filmem 1080p mkv puszczanym z mediatanka, obraz był rewelacyjny w porownaniu do stojących obok topowych modeli samsunga lcd.
Warto by się dowiedzieć jak jest z jakością przy gorszych rozdzielczościach, czy dobrze skaluje itd.
( Nie sugeruj się tymi 600hz bo to chwyt marketingowy. )

edit: jak masz kasę to bierz 50", nie ma czegoś takiego jak "za duży", przekonałem się jak zamontowałem projektor i mam 92"


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 13:32 
Cytuj  
Cytuj:
edit: jak masz kasę to bierz 50", nie ma czegoś takiego jak "za duży", przekonałem się jak zamontowałem projektor i mam 92"


Większej bzdury dawno nie czytałem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 13:36 
Cytuj  
W takim razie temat o bitcoinach polecam.

Czy ktos poza panasonic robi plazmy jeszcze? takie nowoczesne ze wszystkimi bajerami.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 13:36 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
jeszcze moze ktos poda konkret model, albo kilka i czym sie roznia? Roznice chyba nie moga byc jakies drastyczne?


Najnowsze Panasonici Viera maja 600 HZ, ale jest to jak napisal Tosiek tylko chwyt marketingowy. Wystarczy ze kupisz model Panasonica Viera nawet z zeszlego roku i bedzie super :>
Ja mam Panasonica Viera TX-P37X10E i jak teraz patrze na telewizory LCD to zygac sie chce jaki maja chujowy obraz w porownaniu z plazmami :)

tomugeen napisał(a):
Czy ktos poza panasonic robi plazmy jeszcze? takie nowoczesne ze wszystkimi bajerami.


Samsung i LG tez robia, ale sa podobno gorsze od Panasonicow.


_________________



*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 14:06 
Cytuj  
embe napisał(a):
edit: jak masz kasę to bierz 50", nie ma czegoś takiego jak "za duży", przekonałem się jak zamontowałem projektor i mam 92"


no wlasnie myslalem nad tym, kasa nie stanowi zadnego problemu, natomiast fotel, na ktorym przewaznie siedze, gdy gram na ps, + kanapa, na ktorej leze, gdy ogladam film, stoja tak okolo 3 metrow od miejsca, gdzie wstawie tv. Nie za mala odleglosc jak na 50?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 14:16 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
stoja tak okolo 3 metrow od miejsca, gdzie wstawie tv. Nie za mala odleglosc jak na 50?


Przy telewizorach HD i FullHD minimalna odleglosc siedzenia od TV wynosi 2 x przekatna ekranu.

czyli przy TV 50" jest to 2.5 metra :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 14:21 
Cytuj  
Co do wielkości liczy się głownie twój komfort, zobacz co ci odpowiada, ja mam 92" z odległości jakieś 3,8m od głowy i uważam że jest optymalnie, efekt podobny jak siedzenie w środku sali w imax lub pół metra przed 24" w kompie.

Jeśli masz 42" i siedzisz w odległości 3m, to ekran w efekcie jest bardzo mały, tylko tak jak pisze zależy od tego co nam odpowiada i w tym przypadku trudno doradzać.

Większość jednak tak jak Oyci3C twierdzi przed zakupem, a po dziękuje za doradzenie zakupu "za dużego" :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 15:04 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Daedrael napisał(a):
stoja tak okolo 3 metrow od miejsca, gdzie wstawie tv. Nie za mala odleglosc jak na 50?


Przy telewizorach HD i FullHD minimalna odleglosc siedzenia od TV wynosi 2 x przekatna ekranu.

czyli przy TV 50" jest to 2.5 metra :)


zorientowalem sie w temacie i rzeczywiscie, wezme 50" w takim razie.

http://www.ceneo.pl/11010170

czy cos innego? czym w ogole rozni sie ten model od innych z tego samego roku?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 15:12 
Cytuj  
Tu nie ma co debatować bo Twoje oczy mają określone pole widzenia co przekłada się nie tylko na komfort oglądania ale też na zmęczenie podczas.

Jeśli jednak ktoś lubi zasuwać gałkami ocznymi po ekranie to już trudno.

Nie ma co porównywać do monitora bo służy on z reguły do innych celów i jak gram to odsuwam się na 1-1,5m od 24", a jak pracuję to już nie.

Usiądź w sklepie w odpowiedniej odległości i sam sobie sprawdź jak będziesz wodził wzrokiem zbliżając się z 5m do 3, 2 przy 50".

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.