mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 15:20 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
jak gram to odsuwam się na 1-1,5m od 24", a jak pracuję to już nie.


Widocznie masz problem ze wzrokiem :) Starosc nie radosc.

Optymalny kat widzenia dla ludzkich oczu wynosi 36 stopni

Tu przykladowa tabelka do odleglosci siedzenia przy TV w zaleznosci od rozdzielczosci

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 15:45 
Cytuj  
Oyci3C jest przyzwyczajony pewnie do tekstów "wielkość się nie liczy" :)

a tak na serio to pisałem wcześniej że kupować to co jest komfortowe dla siebie, ja mimo że mam ponad już prawie trzy lata ekran 92", to nadal mam opad szczeny w dobrych produkcjach

Huragan, ta tabelka dotyczy widoczności szczegółów co jest też przydatne, bo wielu twierdzi ze jak siedzi4m od 32" to widzi różnicę między full hd i hdready :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 19:16 
Cytuj  
Na pewno korzystanie z rzutnika na co dzień jest bardzo komfortowe. Chyba, że nie wychodzisz ze swojej pieczary cały dzień.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 20:20 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Na pewno korzystanie z rzutnika na co dzień jest bardzo komfortowe. Chyba, że nie wychodzisz ze swojej pieczary cały dzień.


Myślisz że jesteś aż tak zajebisty że tak podstawowe rzeczy musisz tłumaczyć ?
Każdy wie do czego jest projektor i jakie są niedogodności z tym związane, nie widzę problemu by mieć lcd/plazme i projektor, co kto lubi i co mu się podoba, zwłaszcza że ty możesz sobie "pozwolić na rozjebanie kilku kafli na drobne zachcianki" w postaci farmy bitcoin w piwnicy, a ktoś inny w piwnicy zrobi świetne kino.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 cze 2011, 23:08 
Cytuj  
zamowilem TX-P50G30E

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Prod ... index.html

jak przyjdzie, to dam znac, jak to wyglada w porownaniu z Sony Bravia, ktory stoi w salonie.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 21 cze 2011, 22:26 
Cytuj  
przyszedl tv, w porownaniu do bravii jest rzeczywiscie duzo lepiej, ale przyszedl kumpel i cos jeczy, ze nowe samsungi led sa duzo lepsze i moglem brac samsunga. nie mam zamiaru wymieniac, bo po 1 podoba mi sie ten panasonic, po 2 te samsungi drozsze sporo, ale moglby ktos zorientowany w temacie cos skrobnac?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2011, 23:05 
Cytuj  
Pokochasz panasonica jak mu zapodasz materiał analogowy, SD lub coś gorszego od full hd, a kolega widocznie lubi oczojebność i nie zwraca uwagi na jakość obrazu, glebie czerni, dobre skalowanie.
Na tym panasonicu najlepsze zalety tego samsunga też będziesz miał, ale nie będziesz miał wszystkich wad jakie ma LCD nawet podświetlanych LED-ami.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2011, 08:46 
Cytuj  
No wlasnie, te wszystkie LEDy wyswietlaja ladny, ale taki nienaturalny, przekolorowany obraz. Szczegolnie dobrze to wyglada na specjalnych filmikach puszczanych w sklepach. Wielu ludziom to sie podoba.

Plazma to naturalnosc, dazenie do jak najlepszego odwzorowania rzeczywistosci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 cze 2011, 08:53 
Cytuj  
na led'zie bardzo czesto mam wrazenie, jakbym ogladal teatr telewizji.
reklamy robia dosc ciekawe wrazenie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2011, 06:35 
Cytuj  
Plazmy maja cieple kolory, LCD i LEDY natomiast zimne i nienaturalne.
Powiedz temu kumplowi od LEDa ze moze go sobie wsadzic w d.... :>


_________________



*

Posty: 106
Dołączył(a): 21.06.2011
Offline
PostNapisane: 23 cze 2011, 06:39 
Cytuj  
Nie generalizował bym z ta nienaturalnoscia, chyba ze piszesz o Samsungu, ledy tez potrafia miec cieple kolory. Najwieksza przewaga plazmy poza rachunkami za prad :lol: to czern.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 cze 2011, 09:04 
Cytuj  
właśnie uświadomiłem sobie, że mam TV lcd :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2011, 10:59 
Cytuj  
IndiPL napisał(a):
Nie generalizował bym z ta nienaturalnoscia, chyba ze piszesz o Samsungu, ledy tez potrafia miec cieple kolory. Najwieksza przewaga plazmy poza rachunkami za prad :lol: to czern.


nie przesadzaj z tymi prądem bo nie dyskutujemy o modelach sprzed dziesięciu lat


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2011, 11:46 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
na led'zie bardzo czesto mam wrazenie, jakbym ogladal teatr telewizji.
reklamy robia dosc ciekawe wrazenie :)


To jest taki specjalny ficzer w wielu modelach, ktory mozna wylaczyc. Sam mam to w swoim LCD, zwie sie to chyba TrueCinema i w niektorych sytuacjach jest fajnym bajerem - Avatar na BR z wlaczonym TrueCinema mnie zniszczyl.

*

Posty: 106
Dołączył(a): 21.06.2011
Offline
PostNapisane: 24 cze 2011, 11:10 
Cytuj  
embe napisał(a):
nie przesadzaj z tymi prądem bo nie dyskutujemy o modelach sprzed dziesięciu lat


Jeżeli porównujesz do zwykłego LCD, to roznice są niewielkie, ale już w przypadku LED`a potrafia byc naprawde duze.
Inna sprawa ze rzeczywiscie w rachunku za prad bedzie to niewielka roznica:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, 12:13 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
przyszedl tv, w porownaniu do bravii jest rzeczywiscie duzo lepiej,


I jak twoje wrazenia po 2 tygodniach? Plasma czy LCD jest lepszy ? :)

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, 12:56 
Cytuj  
pokochalem ten tv, nie ma porownania, lcd wymieka imo.

nie chce mi sie rozpisywac, bo pelno porownan w necie, ale powiem, ze najwieksza roznice widac w czarnych tonacjach, ogolnie ciemnych barwach.

i jeszcze jedno. dobrze, ze wzialem 50' :)

dzieki wszystkim jeszcze raz za pomoc i opinie. mmorpg delivers!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, 13:06 
Cytuj  
pinc zlotych :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, 23:05 
Cytuj  
@Daedrael
A w ciemnych scenach nie ma już duchów ? Mam starszego panasonica i przy scenach w nocy, z bardzo małym kontrastem we mgle lub zacienionych, gdzie nie widać za bardzo koloru jest takie wrażenie jakby obraz się "rozdwajał". Tj. jak np. gość przesunie głowę w lewo to jakby przesunęła się najpierw poświata tej głowy a później cała reszta. Jest to rzadkie zjawisko i można je zaobserwować właściwie tylko przy bardzo wolnych scenach, gdzie jest mało ruchu.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, 23:27 
Cytuj  
szczerze powiem, ze nic takiego nie zauwazylem na razie, ale tez niewiele filmow ogladalem, raptem LOTR na bluray, zeby zobaczyc jak sie spisuje tv + 5.1. przeszedlem za to na nim heavy raina i uncharted 2 jeszcze raz i wrazenia zajebiste, zadnych baboli nie wylapalem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.