mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 21:55 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
dobrze, ze dodales chyba.


Nigdy nie sile sie na twierdzenie prawd objawionych :) Sa i plazmy, ktore niszcza obraz HD na LCD (Pioneer, hello!), ale chyba ogolny consesus jest taki, ze jednak LCD>Plazmy, jesli chodzi o obraz w HD. Chociaz to tez zalezy od tego czego sie oczekuje od TV - ostrosci, odzwierciedlenia barw, czerni, lub kombinacji tychze lub innych parametrow :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 22:37 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
ale chyba ogolny consesus jest taki, ze jednak LCD>Plazmy, jesli chodzi o obraz w HD.

No chyba
Cytuj:
Chociaz to tez zalezy od tego czego sie oczekuje od TV - ostrosci, odzwierciedlenia barw, czerni, lub kombinacji tychze lub innych parametrow :)

Imho tylko ostrość lcd > ostrość plazmy
odzwierciedlenie barw lcd < odzwierciedlenie barw plazmy
czerń lcd < czerń plazmy
kombinacja, hmm, 2:1 dla plazmy ;)
Tyle, że faktycznie jak uparłeś się na 37 to nie było po co ładować się w plazmę.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 13:57 
Cytuj  
No i przyjechal moj TV... i zaraz potem odjechal :) Kurier idiota probowal przytargac mi go samemu, TV wylecial mu z kartonu na dworze, pekla podstawka pod TV. Protokol spisany, kurier odeslany z kwitkiem, heh. No coz, zamawiam z drugiego sklepu, eh. :evil:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 14:17 
Cytuj  
Znak od Szatana, zebys kupil plazme.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 14:19 
Cytuj  
Znajdz mi plazme full hd 37" to kupie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 15:04 
Cytuj  
Kup 42". Jeśli nie mieszkasz w klitce 2x2 czy tam 3x3 to będziesz zadowolony.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 15:09 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Znajdz mi plazme full hd 37" to kupie :)


Ja mam pokoj 4x3m, zawalony po brzegi. Ogladam TV 37'' z odleglosci 2.5m. Wiesz mi, ze nawet 50 cali z takiej odleglosci nie bedzie duzo. Moge spokojnie o 1m przyblizyc sie do TV jak chce lepszy efekt w HD.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 18:08 
Cytuj  
:D ja 42 oglądam z 1.5-2 m.
A mój syn z 60 cm ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 19:09 
Cytuj  
Wspolczucia dla syna :) Okulary juz nosi? :wink:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2010, 20:15 
Cytuj  
Nie, ale jak to dzieciak, staje pół metra od tv i gapi się jak coś mu się spodoba. Szczególnie jak jakaś reklama leci ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 15:32 
Cytuj  
A no tak, to luz. Myslalem ze siedzi 0.5m przed TV np. 4 godziny i gra w cos :)

Anyway, TV przyjechal, juz bez przygod :) Krotko mowiac: jest pieknie! Sygnal SD normalka, zadna rewelacja, puszczony po dekoderze C+ daje rade i nie kluje po oczach. Sygnal HD z Cyfry bez zadnych regulacji bardzo ladny (myslalem ze bedzie troszeczke lepszy, ale to ponoc kwestia tez co akurat leci w HD na Cyfrze). Obraz do zwyklej TV musze troszke podregulowac - na razie glownie bawilem sie Blureyami i grami :)
Po odpaleniu PS3 i zapuszczeniu Uncharted 2, a potem Iron Mana na BR to po prostu prawie opad szczeny. Iron Man wyglada NIE-SA-MO-WI-CIE. Co mi sie rzucilo w oczy to fenomenalna plynnosc wyswietlania obrazu - czasem mialem wrazenie jakbym ogladal wydarzenia z filmu na zywo. Moze troche przesadzam, ale naprawde mialem w paru scenach takie wrazenie :) Widac jaki postep zrobila technologia LCD (wczesniej mialem 3 letniego Samsunga 32" LCD). Drugi w kolejce byl Powrot do przyszlosci III na DVD. I znowu na mordzie wykwitl mi wielki usmiech. Fantastyczna jakosc, naprawde w niektorych scenach byla to prawie jakosc BR - to tylko udowadnia, ze PS3 zajebiscie skaluje sygnal. Po podlaczeniu do PC tez zero problemow, filmy w 720 i 1080 wyglada swietnie, chociaz wiadomo, to tylko ripy :)
Anyway: TV jest zajebisty. Jeden maly minus: TV moze sprawic problemy w pokojach, gdzie jest duze naslonecznienie, poniewaz ma szklana powloke na ekranie i moze powdowac spore refleksy. Ale poza tym: cos, kurwa, pieknego - doslownie! :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 15:54 
Cytuj  
ważny jest bitrate HD. Niektóre filmy są po prostu puszczane ze słabym bitratem. Jak narazie to Strzelec i Transformersi na C+Film HD to najlepsze co widziałem. TVP HD równiez stoii bardzo wysoko. Reszta kiepsko. HBO HD to w ogóle strata kasy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 16:25 
Cytuj  
Ja praktycznie ogladam na Cyfrze+ C+SportHD i Eurosport 1/2HD, takze interesuja mnie tylko te programy. Wygladaja niezle, ale mowie, zalezy od transmisji - przed chwila ogladalem jakies wyscigi na Euro 2 HD i obraz super. Swietnie tez wyglada Nationa Geo. HD i Animal Planet HD, ale to mi aurat zara wylatuje z pakietu, bo i tak tego nie ogladam, ale juz wiem, czemu czesto te kanaly leca w sklepach na telewizorach - obraz swietny.

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 16:28 
Cytuj  
CZemu nikt nie poleca Sony Bravia ??
Ja mam juz starego 40'' i nowego 46'' soniacza i wszystko zajebiscie wyglada.

A ta "płynnosc" to jest chyba zasluga pewnej opcji w tv(przynajmniej sony ja ma) , ktora wylaczylem bo momentami nienaturalnie to wygladalo


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 17:05 
Cytuj  
Nowe TV Sony (modele WXXX na pewno, reszta nie wiem) cierpia czesto na problem tzw. cloudingu, czyli duze, biale plamy pojawiajace sie na podswietleniu matrycy. Dlatego wlasnie nie kupilem Bravii przez neta. A co do tego efektu plynnosci to owszem, czasem wyglada to smiesznie, na szczescie w moim LG mozna to wylaczyc albo ustawic na niski poziom. Generalnie ten TV ma w pizdu ustawien - jak ktos sie zna dobrze na kalibracji TV to mozna sobie zrobic to naprawde na profesjonalnym poziomie bez wlazenia w menu serwsowe np.

BTW, nie znacie jakiejs firmy wykonujacej taka usluge (kalibracje TV) w zachodniej Polsce?

EDIT. O KURWA. Odpalilem T2 w wersji remasterowanej - ja pierdole, to chyba najlepszy transfer starego filmu jaki widzialem w zyciu. Zrywa kask.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 23:08 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Mendol napisał(a):
dobrze, ze dodales chyba.


jednak LCD>Plazmy, jesli chodzi o obraz w HD. Chociaz to tez zalezy od tego czego sie oczekuje od TV - ostrosci, odzwierciedlenia barw, czerni, lub kombinacji tychze lub innych parametrow :)


gry na konsolach bardziej mi sie podobaja na lcd niz na plazmie , tak samo obraz SD jest lepszy na plazmach niz LCD . Ostrosc to jest to , jak zapuscilem cod5 , batmana czy re5 na xboxie to szczene zbieralem co chwila , ac2 niszczy szczegolami , lcd sa stworzone pod HD,tyle


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1376
Dołączył(a): 6.03.2009
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 16:32 
Cytuj  
Potrzebuje tv 42+ cala z w miare dobrymi glosnikami wbudowanymi. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze nic nie zastapi skrzyneczek + wzmacniacz , ale wiazaloby sie to z rozjebaniem polowy domu ;) Wiec szukam ver. ekonomicznej. Do 5k

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 00:12 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Ostrosc to jest to


Ja mam w domu plazme Panasa 42 i co pojde do znajomego na wieczorek pijacko-muzyczny (Guiter Hero i DJ Hero) :) to mnie od jego Bravii 42 bola oczy po 30 minutach. Efekt mija po pierwszym 0,5l. :)

Dla mnie ostrosc i kontrast co poniektorych LCD jest az ZA DUZA, zwlaszcza na jakis wynalazkach typu "kontars dynamiczny PIERDYLIARD:1. Choc pewnie to kwestia przyzwyczajenia wiec tylko tak pisze ze to totalnie subiektywne odczucie.

Na plazmie mam funkcje kontrastu dynamicznego i wylaczylem ja po 3 minutach patrzenia. Obraz Hd jest zajebistej jakosci mimo ostrosci w opcjach ustawionej na 50% i wiekszosci "polepszaczy" wylaczonych.

Ale to moje odzczucie - kazdy ma inne oczy. Ja np. widze roznice miedzy wersjami PAL i NTSC ( PAL - 50fps, NTSC - 60fps) w mordobiciach na PS2, o co mialem juz dosc sporo klotni... a ja to poprostu widze. :) Moze mam super wrazliwy wzrok ale dla mnie subiektwnie wiekszosc LCD'kow ustawionych tak zeby byl najlepszy obraz poprostu "jebia po oczach". A przy plazmie moge siedziec pare h metr od TV i nie widze zebym mial gorszy obraz a i oczy sie nie mecza.

To tak a propos "ostrosci". :)

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 mar 2010, 14:04 
Cytuj  
Jakies nowosci na rynku plazma-lcd? Potrzebuje telewizora 42" glownie do xboxa, PS3 + filmy HD i telewizja SD. Jakies rekomendacje? Chcialem lyknac tego panasa, o ktorym pisaliscie wczesniej ale moja dziewczyna wpadla w panike bo jej rodzice powiedzieli, ze plazma wydziela jakies opary czy inne czary :lol: ...

T.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 mar 2010, 14:42 
Cytuj  
ja jak zwykle polecam philipsa , pixel plus hd w wersji minimum 3 daje naprawde zauwazalna wieksza ostrosc i szczegółowość w grach , do SD to lepiej plazme wez


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.