mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2017, 16:09 
Cytuj  
rozumiem, że OLED > QLED? Jest gdzieś jakiś tekst porównujący obie technologie?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2017, 17:17 
Cytuj  
trochę pogoglałem i dla potomnych, jednak QLED nie ma startu do OLEDów:

http://uk.rtings.com/tv/reviews/by-type ... led-vs-led

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 16:12 
Cytuj  
trafiła się okazja z serii tych "nie do odrzucenia" i zakupiłem tego OLEDa od LG. Wyjdzie coś lepszego to wymienię ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 16:21 
Cytuj  
To już pewnie wymienisz na implanty video ;)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 16:30 
Cytuj  
Jaki model wziąłeś Marek? Nie wiedziałem, że OLED-y mają jak plazmy problem z obrazem szczątkowym, słabo trochę. Kolejna niedoskonała technologia.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 20:53 
Cytuj  
Podstawowy model 55'. OLED55B6V.
W sumie tylko dlatego, że trafiła sie okazja - dałem niecałe 1k GBP. Tak to bym się wstrzymał.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2017, 09:36 
Cytuj  
Nie jest to najtańszy model, dobra cena.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2017, 09:48 
Cytuj  
Zrób test słabego materiału 720p avi/mkv, potem bardzo dobrego 1080p 60fps jak masz i coś z blu-ray 4K ale 24fps i 60fps.
Z tego co ludki opowiadają kalibracja by się przydała bo ma rozjechane kolorki fabrycznie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 maja 2017, 20:55 
Cytuj  
Jakichś profesjonalnych testów nie zrobię, bo niby jak?
Różnica w każdym bądź razie jest potężna, nawet nie wiedziałem, że obraz ze starego Panasonica (jak go kupowałem 4 lata temu to była wyższa półka) będzie tak mocno odbiegał jakością od tego z nowego LG.
Czerń jest w końcu czarna jak smoła, ba nawet nie widać gdzie się kończy aktywny panel a zaczyna obudowa TV. Kolory są żywe i soczyste - na razie tylko trochę pogrzebałem w opcjach - jutro przelecę jakieś ustawienia z netu.
Nie mam nic 4k (oprócz gier z konsoli, odpaliłem BF1, ale działa w 30fps więc będę musiał przestawić grę na 1080p - tu trzebać poczekać na następną generację). PS4 nie ma czytnika BD 4k - więc żadnych płyt nie zakupię. W nocy ściągnę coś 4k z torrentów.
Przy okazji sprawdziłem ile contentu 4k ma Netflix i jest słabo. Do tego moje łącze już nie daje rady przy tej jakości, przy 1080p nie mam problemów, przy 4k/HDR już zaczyna mi miejscami obraz rozmywać. Nie wiem.. jest opcja downloadingu całego materiału w wysokiej jakości np. na PC (wiem, ze można sobie ściagnąć na telefon ale jakość SD i poniżej)?

Kurcze, OLEDy to przyszłość. Przepaść w jakości.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2017, 21:58 
Cytuj  
OLED to nie jest przyszłość ponieważ nawet mega zminimalizowane koszty produkcji są nadal wysokie ale kto wie co spece od marketingu zrobią bo może być tak jak LCD że gówniane matryce tak długo są wciskane klientom.

QLED czyli kropka kwantowa wykorzystująca technologie OLED jest bardziej zaawansowana i tańsza ale ma wadę, jest nią odwzorowanie barwy niebieskiej, poprawia się to cały czas.
OLED ma świetną czerń ale ma problemy z bielą gdzie nawet zwykły LCD lepiej sobie radzi, problem próbuje się poprawiać regulacją mocy itd ale wtedy znowu traci się rozciągłość tonalną sąsiadujących pikseli.

Myślałem że polimery będą rewolucją ze względu na niską cenę ale cisza na ten temat póki co.

Nie chodzi mi o testy jakieś pro tylko jak sobie radzi z słabym materiałem.
Co do 4K to daj znać jak uda ci się zdobyć coś sensownej jakości, jestem najbardziej ciekaw jak sobie poradzisz ty i TV z materiałem 4K/60fps :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2017, 06:56 
Cytuj  
moim zdaniem już aktualnie ceny OLEDów wcale nie są zaporowe. 4-lata temu zapłaciłem podobne pieniądze tylko za zwykłego LED-a, no może z górnej półki.
A różnica w jakości obrazu jest kolosalna.

Wczoraj oglądałem film w standardzie Dolby Vision (z netflixa - jednak działa OK) i naprawdę robi to wrażenie. Przesiadka z powrotem jednak nie byłaby już możliwa. Stary TV ustawiłem w pokoju dla dzieci - więc może kiedyś zrobię fotki jak wygląda ten sam content na obu TV. Różnica widoczna gołym okiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2017, 08:38 
Cytuj  
Górna półka to raczej 2k funtów, a nie połowa tego. Tyle, że Kowalski w Polsce oczekuje tv za 2-3k złotych albo i taniej, do kupienia w Tesco. Najtańszy OLED to ciągle około 5k w Polsce.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2017, 09:26 
Cytuj  
Porównywanie ot tak zwykłego LCD z OLED da oczywiste efekty, nie trzeba tu wiele testować.
Na mnie osobiście niesamowite wrażenie zrobił QLED Sony ale cenowo to nie jest akceptowalne jeszcze.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2017, 18:22 
Cytuj  
przesiadalem sie 4 lata temu z Toshiby LCD na tego LEDowego panasa i skok jakosciowy byl bardzo wyrazny. Jeszcze wyrazniejszy jest przy tej przesiadce.

Generalnie jest jeden ale za to podstawowy minus: o ile z hardwarem nie ma problemu, bez problemu da sie kupic bardzo fajny TV 4k z HDR, to niewielka ilosc jakosciowego contentu az razi. Na netflixie pokazala mi sie kategoria 4k - jest tego ze 30 pozycji (z tego zaledwie kilka ktorymi moze bylbym zainteresowany), w Dolby Vision okolo 10 pozycji.
Przejrzalem pobieznie co na amazonie mozna kupic w 4k - i to samo: interesujace mnie rzeczy policzylbym na palcach.
A konsole skrzydla w 4k rozwina dopiero w przyszlej generacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2017, 22:18 
Cytuj  
no to po co kupowales TV 4k ??? w tej chwili to sie mija z celem


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2017, 22:30 
Cytuj  
4K to póki co lekki przerost formy nad treścią ale warto mieć zwłaszcza jak bierze OLED czy QLED.
Problemów z 4K jest więcej, okablowanie wymięka z materiałem sensownym w 4K ( oczywiście nie jakieś pseudo 4K filmy o wielkości 1GB z torentów ), materiał 60fps w 4K to kosmiczne ilości danych i sporo roboty dla elektroniki, wystarczy drobne nie dogadanie się i mamy banding i tracenie kolorów bliskich czerni i bieli, kolejny problem to np jak u mnie pakiet iptv orange niestety wymaga światłowodu dla 4K, a tego u mnie raczej się nie doczekam, tv sat odpada bo to co tam testują jest jakości divx, kablówka starego typu w centrum też podobno wymięka i muszą unowocześniać.

Japonia i Korea raczej pomija 4K i wprowadzali 8K :roll:


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 maja 2017, 06:34 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
no to po co kupowales TV 4k ??? w tej chwili to sie mija z celem


bo ja nie kupowałem telewizora dla 4k. Interesował mnie OLED i HDR.

btw. Embe - masz jakieś doświadczenia z odtwarzaniem 4k z PC-ta? U mnie wychodzi z tego kaszanka ;)
Nie chce mi się wierzyć, w zbyt słabego PC-ta bo sam TV korzystając z wbudowanego netflixa bardzo ładnie odtwarza 4k/HDR etc. (o ile łącze daje rade)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 maja 2017, 08:19 
Cytuj  
Jeśli z kompa to wykorzystać trzeba display port najnowszy, jeśli jest tylko hdmi to musisz mieć zajebistej jakości kabel co jest problemem ze znalezieniem.
Problem z przeskoczeniem ponad 24fps i często nie używa pełnego koloru 4.4.4 tylko okrojone do 4.2.0 i z tym generalnie wielu walczy.
Co do sprzętu to nawet wbudowane gpu w cpu intela daje radę, wiec to nie jest problem grafy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 16 maja 2017, 10:18 
Cytuj  
Generalnie wszystkie "dobre" TV w tym momencie mają juz 4k, wiec wybór pada na lepsze lub gorsze 4k.
Branie modeli HD z poprzednich lat mija się z celem bo traci sie funkcie/aktualizacje smart tv.
Sam szukam TV w budzecie ~5k od lutego, czytalem o tych oledach LG przy czym odstraszyła mnie informacja o "wypalaniu" ekranów w miejscu gdzie np znajduje się logo stacji lub inne statyczne obrazy.
Dalej na tapecie mam 55KS7000, modele na ten rok dojebaly ceny z kosmosu i nie wniosly nic rewolucyjnego.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 maja 2017, 11:01 
Cytuj  
Tak, wypalenie widoczne pojawia się na zieleni po min 30 tysiącach godzin, więc pomijalne, oczywiście stare modele OLED wymiecione gdzieś z magazynu może posiadać tą wadę, dlatego ważne by kupować aktualne modele nie starsze jak 2016r.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.