mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 396 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 08:17 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a głośna jest?

ciche są niby klawisze Cherry MX BLACK. hehe sprawdzcie w chacie czy gdzies nie leży :
http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczn ... 84345.html

;)


Tu masz dobre zestawienie co robi dany "kolor": http://pclab.pl/art49997-2.html

Jak mi padnie mój Logitech Illuminated to sobie MX Brown sprawię (zapewne też Logitech, myślę o G710+).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 08:29 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Jak mi padnie mój Logitech Illuminated to sobie MX Brown sprawię (zapewne też Logitech, myślę o G710+).


Też się tak usprawiedliwiam, ale później chętnie sam bym coś popsuł :D

tutaj też są nieźle opisane klawisze cherry http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/

btw. niedawno dali fajnego arta http://www.test-gear.pl/poradniki/mikro ... wawymiana/
Mikroprzełączniki – rodzaje/naprawa/wymiana


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 08:34 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Też się tak usprawiedliwiam, ale później chętnie sam bym coś popsuł :D


Ale ja jestem b. zadowolony ze swojego Illuminated - nie mam najmniejszej ochoty robić mu kuku ;) Zresztą, ten model G710 który mi się podoba już nie jest w obiegu, zastąpił go G910 który wygląda jak prezent świąteczny dla absolwenta gimnazjum :lol:


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 09:27 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a głośna jest?

ciche są niby klawisze Cherry MX BLACK. hehe sprawdzcie w chacie czy gdzies nie leży :
http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczn ... 84345.html

;)

Nie jest głośna jakoś bardzo. No i jest właśnie na czarnuchach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 09:31 
Cytuj  
nie chce was trollować, napiszcie co jest takiego fajnego w klawiaturze mechanicznej, czy to tylko taki geek flex ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 09:37 
Cytuj  
Ponoć trzeba samemu spróbować.
Kiedyś pewnie każdy z nas miał jakąś mechaniczną ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 09:39 
Cytuj  
Nie trollujesz. Sam tak myślałem jeszcze z miesiąc temu.
Pisze się szybciej i wygodniej po prostu. Przy czym blacki są dla tych, którzy są przyzwyczajeni do nakurwiania w klawisze, bo trzeba w nie walić najmocniej.
Tu chodzi o to, że przyzwyczajasz się do lekkiego wciskania klawiszy, a one już działają. W zwykłych trzeba było walić do końca.
Przy programowaniu ma to sporą przewagę.
W grach? Hmm - no nie ma już takich sytuacji, że jakiś klawisz się nie docisnął i rotacja skilli w pizdu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 09:43 
Cytuj  
to jak, nie ma mechanicznych z niskim ułożenie klawiszy i z niskim skokiem ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 09:55 
Cytuj  
ja mam od ponad 3 lat noppoo choc mini white mx brown. szybsze pisanie to mit, ja wyciagam taki sam wpm na tej klawce czy na kazdej innej z randomowego laptopa (chyba, ze uklad klawiszy jest zjebany). komfort jest raczej gorszy, bo klawiatury mechaniczne maja wysoki profil. nie wspominam o tym, ze gowniane switche typu black dodatkowo potrafia jeszcze zmeczyc. w zasadzie chyba chodzi o feeling, "prestiz". mi urok klawiatur mechanicznych troche minal, dlatego moge sie bardziej obiektywnie wypowiedziec :p

to co mi odpowiada w mojej noppoo najbardziej, to zajebisty uklad klawiszy i najwyzszej jakosci keycapy

embe napisał(a):
to jak, nie ma mechanicznych z niskim ułożenie klawiszy i z niskim skokiem ?

jest np. Cherry G80-3800 i... to chyba tyle :p


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 10:01 
Cytuj  
jak prestiż to się takie kupuje ;)

Obrazek

http://www.geeky-gadgets.com/wp-content ... -kit-2.jpg


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 11:23 
Cytuj  
gufnowapnjasz napisał(a):
komfort jest raczej gorszy, bo klawiatury mechaniczne maja wysoki profil

Nie wiem jak można wysoki profil traktować jako gorszy od niskiego. Nienawidzę płytkich klawiatur. Na tym nie da się pracować.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 11:33 
Cytuj  
da sie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 11:40 
Cytuj  
Kwestia indywidualnych preferencji. Mój kumpel np. uwielbia tzw. klawiatury ergonomiczne i pisze na nich z niesamowitą prędkością - ja przy układzie klawiszy ergo wymiękam, zupełnie nie mój typ. Podobnie jest z innymi układami - dziewczyny u nas w biurze chociażby, każda z nich ma inną klawiaturę (prawie każda :P) bo jedna woli z kliliem, inna bez, inna zaś lubi niski skok, druga duży itd. Co ludzi to upodobań ;)


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 12:02 
Cytuj  
To fajnie mają. U siebie to ani kompa, ani monitorow, ani klawy, ani myszki, ani krzesła... niczego nie mogę wybrać :/


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2015, 15:52 
Cytuj  
niczego nie będzie...

jak dla mnie za mały wybór i każda ma jakieś wady


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 00:01 
Cytuj  
embe napisał(a):
nie chce was trollować, napiszcie co jest takiego fajnego w klawiaturze mechanicznej, czy to tylko taki geek flex ?

geek flex jak chuj dla gimbazy, swiatelka, kolorowe guziczki, klawisze funkcyjne + kooniecznie zapamietanie 10 setow klawiszy, tak jak by ktokolwiek potrzebowal wiecej niz 2
niczym sie nie wyrozniaja poza cena i tym ze sa kurewsko glosne, jeden typ u mnie na open spejsie ma mechaniczna i tylko wszystkich wkurwia bo jak zaczyna pisac to slychac go na drugim koncu biura
kocham te ceny po 500zl za klawe - lol

dwie najlepsze klawy na jakich pracowalem
HP Standard Keyboard
IBM model M

na chacie mam M$ 4000, nie jest zla ale drugi raz bym jej nie kupil, z klawiszy funkcyjnych nie uzylem ani razu , nie jest tez jakos specjalnie wygodna w porownaniu z HP standard

kiedys tylko myslalem o tym zeby sobie kupic HHKB bo sa male, ale nigdy nie mialem ich w rekach i nie wiem czy warto wydawac tyle siana


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 00:06 
Cytuj  
jeden gosciu wkurwia na open space, ciekawe co by bylo jakby kazdy mial glosna mechaniczna klawe, apokalipsa.
Do domu to moze tak. Ale zanim bym cos takiego wzial to musialbym sprobowac, ale nie ma gdzie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 13:33 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
embe napisał(a):
nie chce was trollować, napiszcie co jest takiego fajnego w klawiaturze mechanicznej, czy to tylko taki geek flex ?

geek flex jak chuj dla gimbazy, swiatelka, kolorowe guziczki, klawisze funkcyjne + kooniecznie zapamietanie 10 setow klawiszy, tak jak by ktokolwiek potrzebowal wiecej niz 2


A co ma budowa klawiatury wspolnego ze swiatelkami, guziczkami kolorowymi i setami klawiszy? Mylisz pojecia Wąski.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 15:01 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
meterrr napisał(a):
embe napisał(a):
nie chce was trollować, napiszcie co jest takiego fajnego w klawiaturze mechanicznej, czy to tylko taki geek flex ?

geek flex jak chuj dla gimbazy, swiatelka, kolorowe guziczki, klawisze funkcyjne + kooniecznie zapamietanie 10 setow klawiszy, tak jak by ktokolwiek potrzebowal wiecej niz 2


A co ma budowa klawiatury wspolnego ze swiatelkami, guziczkami kolorowymi i setami klawiszy? Mylisz pojecia Wąski.

no to ma do tego ze 90% oferty 'klawiatur mechanicznych' jest przebajerzonym pseudo egamingowym crapem dla gimbazy
obecnie stalo sie to niemal synonimem, taka moda
producenci wyczuli nisze na drogi 'ekskluzywny' sprzet jaki mozna opychac po zawyzonych cenach zeby taki sobtainer mogl sie dowartosciowac kolejnym gadzetem
oczywiscie trzeba na poczatku zbudowac cala otoczke ekskluzywnosci w okolo produktu , zazwyczaj robi sie to poprzed bogata kustomizacje produktu, kazdy moze wybrac sobie ulubione przelaczniki jaki dostosowuja sie do jego charakteru , kazdy rodzaj przelacznika ma ofc inna charakterystyke pracy potwierdzone wykresami no i koniecznie fikuśny design no bo ziomeczki musza wiedziec ze siedzisz na mechanicznej, itd.

tak jak swego czasu byla moda na myszki gamingowe , ktore mialy wyjmowane ciezarki (sic!) zeby kazdy mogl sobie taka myszke wywazyc do wlasnych potrzeb, tak jak by zmiana ciezaru myszki o 10-20 gram cokolwiek zmieniala , potem byly sluchawki, podkładki, karty sieciowe, muzyczne i graficzne , no i teraz pora na klawiatury

jedyny plus klawy mechanicznej to fakt ze bedzie sluzyla przez nastepne 10 lat , no i podswietlanei w niektorych modelach jest spoko , ale czy jest to warte 500-800 zł ?
jesli ktos uzna ze tak i bedzie sie z tym lepiej czuł , to spoko

ale czy obiektywnie sa lepsze ? nie powiedzial bym

a opinie o tym ze sie szybciej pisze, jest sie dokladniejszym, wiekszy komfort etc to zwykle pierdolenie , przeciez jak ktos wydal 800zl to musi byc w czyms lepszy lol
nie mowiac o tym ze jesli nie pracujesz jako stenotypista w sadzie to ma chuj za znaczenie czy piszesz 80 czy 120 slow na minute


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 15:24 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
tak jak swego czasu byla moda na myszki gamingowe , ktore mialy wyjmowane ciezarki (sic!) zeby kazdy mogl sobie taka myszke wywazyc do wlasnych potrzeb

Zawsze wkładałem na maxa, a dziewczyna minimum. Także ma to znaczenie.
Kształt, rozmiar, waga - mają znaczenie. Jak ktoś Ci mówi inaczej to kłamie lub biedak :P

Cytuj:
podkładki

Bo ma to znaczenie dla komfortu...

Cytuj:
graficzne

Rozumiem, że zakup gtx980 to według Ciebie fanaberia gimbusa? ;>

Cytuj:
jedyny plus klawy mechanicznej to fakt ze bedzie sluzyla przez nastepne 10 lat , no i podswietlanei w niektorych modelach jest spoko , ale czy jest to warte 500-800 zł ?
jesli ktos uzna ze tak i bedzie sie z tym lepiej czuł , to spoko

ale czy obiektywnie sa lepsze ? nie powiedzial bym

A korzystałeś kiedykolwiek, aby się wypowiadać?
Mi dla przykładu Logitech G710 nie podszedł. I to nie tylko przez wygląd godny sobtainera, ale też przez klik mx brownów. Za to najprostsza klawiatura steelseries na mx blackach to dla mnie rewelacja. Może i dlatego, że na podobnych przełącznikach zbudowana była większość klawiatur w latach 90tych. Od "drogiej" membranych (g15) jest bardziej responsywna i można bardziej polegać na pisaniu bez sprawdzania... Po prostu nie ma opcji, aby niedocisnąć klawisza. Droższa? Owszem. Klawiatura dell z równie wysokim klikiem to kwestia 80zł. Za steel w PL trzeba dać 300zł. Jednak czy 220zł to aż tak dużo jeśli korzysta się z tego wygodniej? Nie sądzę.

Cytuj:
nie mowiac o tym ze jesli nie pracujesz jako stenotypista w sadzie to ma chuj za znaczenie czy piszesz 80 czy 120 slow na minute

Dla programisty mniejsza ilość literówek to oszczędzony czas. Czas to pieniądz. Jeśli mogę dziennie dzięki temu zaoszczędzić na debuggowaniu 30minut to wydatek mi się zwraca po tygodniu...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 396 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.