mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 396 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 16:26 
Cytuj  
to ty tczewiak 10 stron kodu jebiesz bez patrzenia na ekran?
skoncz juz wymyslac takie pierdoly bo sie usmiac mozna.
kazdy z nas codziennie wciska te klawisze setki dziesiatki razy i naprawde w pracy to bez znaczenia na jakiej klawiaturze piszesz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 16:45 
Cytuj  
Podkladka ma znaczenie, w precyzji dla myszy, w fpsach. Ale poza tym? Wątpie, że jakiekolwiek.

Ja to w klawie zawsze lubilem miec wejscie usb czy na mikrofon albo słuchawki, niestety często brakuje. I podswietlanie sie przydaje.
Obecnie mam podlaczoną klawe za 15 zł i wygodniej mi sie pisze niz na razer lycosa :P bo lycosa jednak ma zbyt plaskie klawisze.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 17:21 
Cytuj  
http://www.morele.net/klawiatura-titanu ... rd-307160/ pro za 13 zl ;p


_________________
.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 19:04 
Cytuj  
http://youtu.be/kXwHIYM18IY dziele jego poglad na te kwestie.

posiadalem 2 klawiatury mechaniczne (cherry mx red/blue switches, )- raczki mniej sie mecza

Do gier : wydawalo mnie si ze im mniejsza sila nacisku tym szybciej bede reagowal
- i tak jest , ale fakt, ze skok jest wyzszy utrudnia szybkie strefowanie
- na membranowayh mozna jechac na "pol-sprzegle" (masz wcisniete klawisze na pol-styku ich dzialania) na mechanicznej ze wzgledu na istote dzialania tych słiczow ,jest to utrudnione (oczywiscie nie kazda klawa sobie rowna ,sa gorsze i lepsze, btw lycosa ssie ostro :>lezy u mnie zepsuta )

do pisania : mechaniczna > membrana itp ( z drugiej strony ja malo pisze ) ze wzgledu na odskok klawiszy bez opoznien jak w membranie (nie wiem jak to wytlumaczyc to rodzaj "feelingu")

Teraz uzywam klawy za 30 zeta jakies nonamy i tez nie placze ,od pewnego poziomu zaawansowania ma to znaczenie a mnie juz taki poziom nie dotyczy .
kupie sobie te della klawe (za 20 zeta) do pracy .

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 19:15 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
to ty tczewiak 10 stron kodu jebiesz bez patrzenia na ekran?
skoncz juz wymyslac takie pierdoly bo sie usmiac mozna.
kazdy z nas codziennie wciska te klawisze setki dziesiatki razy i naprawde w pracy to bez znaczenia na jakiej klawiaturze piszesz.

Patrzę na ekran, ale czasami zdarza mi się jakaś literówka, która wychodzi na testach i mi wraca do poprawek. Tego nie wychwycisz dopóki środowisko nie podkreśli, że coś jest nie tak, a dla przykładu _addCycki i addCycki są zadeklarowane.
No i na review kodu często dostawałem opierdol za brak spacji po przecinkach ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 19:17 
Cytuj  
no ale co ma wspolnego brak spacji z rodzajem klawiatury to nie kumam :)
anyway kazdy niech pisze na tym na czym mu wygodnie, ale nie pitolcie, ze do pracy trzeba miec mechaniczna za 300pln, bo to wyjatkowa glupota.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 19:20 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no ale co ma wspolnego brak spacji z rodzajem klawiatury to nie kumam :)
anyway kazdy niech pisze na tym na czym mu wygodnie, ale nie pitolcie, ze do pracy trzeba miec mechaniczna za 300pln, bo to wyjatkowa glupota.

Nikt nie pisze, że trzeba mieć. Piszę, że ułatwia.
Co ma? Spacja zawsze wchodzi, na membranie jak się szybko pisze to często właśnie tej spacji brakuje czy też pojawiają się literówki, bo n klawiszy poszło na raz i nie wszystkie się docisnęły.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 21:56 
Cytuj  
Nie wiem jak to teraz robia , ale na modelach ktore mialem spacje byly najslabszym elementem , nie posiadaly tych switchy co klawisze .

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2015, 22:00 
Cytuj  
W tej co ja ma wystarczy lekko kliknąć i działa.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 11:45 
Cytuj  
ale wy wybieracie te klawiatury bo głośno klikają i są zajebiste w dyskusji "informatyków" przy piwie czy w jakimś konkretnym celu lub dlatego że są hmm... no właśnie w czym są lepsze ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 12:24 
Cytuj  
Przecież napisałem w czym jest lepsza. Przy piwie nie rozmawiam nigdy o sprzęcie ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 12:43 
Cytuj  
Embe zawsze ma ból dupy jak ktoś kupi sobie jakiś lepszy sprzęt. Chyba choruje na polactwo. Mnie się zjebała spacja w obecnej, membranowej klawiaturze, więc chyba szybciej przejdę na mechanika. Tczewiak, ta twoja nie ma podświetlania? Mnie się przydaje w nocy, bo nie piszę całkowicie bezwzrokowo. Z łatwo dostępnych jeszcze Razer BlackWidow widzę i tego Corsaira.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 12:53 
Cytuj  
Nie ma. Używałem podświetlenia w g15, ale czasami wręcz wkurzało - bo niby się przydaje, ale było takie jakieś mdłe - ciężko wyjaśnić.
A jak koduję to i tak z włączoną lampką więc jest ok.
Trochę irytuje brak lewego klawisza windows (to akurat w pracy), bo zawsze używałem win+l jak odchodziłem od kompa, a z prawego jest niewygodnie :P
Ale tak to jest to minimalistyczna fullsize klawiatura, która fajnie się sprawdza jak człowiek się już nauczy nie zawadzać paluchami o sąsiednie klawisze (2-3 dni).
Przy założeniu oczywiście, że nie lubisz klawiatur o niskim profilu. Ja takowych nigdy nie lubiłem, nie cierpię laptopowych i niczego co jest projektowane pod wyciszenie dla panienek.
mx black są niewiele głośniejsze od membranowej, klasycznej dellowskiej.
Ponoć blue i redy hałasują, ale nie miałem okazji się nimi bawić niestety.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 13:10 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Embe zawsze ma ból dupy jak ktoś kupi sobie jakiś lepszy sprzęt. Chyba choruje na polactwo. Mnie się zjebała spacja w obecnej, membranowej klawiaturze, więc chyba szybciej przejdę na mechanika. Tczewiak, ta twoja nie ma podświetlania? Mnie się przydaje w nocy, bo nie piszę całkowicie bezwzrokowo. Z łatwo dostępnych jeszcze Razer BlackWidow widzę i tego Corsaira.

Ty masz ból dupy że ktoś nie zazdrości ci mechanicznej klawiatury ?
Nie brałem nawet pod uwage że przy zachowaniu tej samej jakości to mechaniczna jest droższa, dla ciebie jednak to najważniejsze ?

tczewiak, no właśnie nie napisałeś nic co by uzasadniało że mechaniczna klawiatura jest lepsza, napisałeś jedynie że klawisze w niej działają :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 13:18 
Cytuj  
Przychodzisz próbując po raz któryś udowodnić ludziom, że wydają pieniądze bez sensu. Przestań dbać o portfel innych, a jak zazdrościsz to idź na rekolekcje wielkanocne, żeby dobry Jezus oduczył cię tego.
@tczewiak W większości przypadków podświetlanie jest z dupy, ale dyskretne jest bardziej użyteczne niż lampka. Wszystko z podświetlaniem to cena ~500PLN. Spojrzałem też na WASD i 180$ za full size to jeszcze drożej. Ten Twoj steelseries ma na prawdę spoko cenę, raptem 300PLN. Wygląd na best buy w tym przedziale.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 13:26 
Cytuj  
Kolejny raz coś tam sobie ubzdurasz i ciągniesz, gdzie masz tekst o wydawaniu pieniędzy bez sensu w moich postach w tym temacie ?
Ja po braku uzasadnienia pytam po co mechaniczna klawiatura, sam chce wymienić na coś komfortowego ale z tego co opisujecie to mechaniczne są upierdliwe.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 13:37 
Cytuj  
Przecież i tak wymienisz na jakąś za kilkadziesiąt złotych, poczujesz się spełniony jak każdy janusz.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 13:38 
Cytuj  
embe napisał(a):
Kolejny raz coś tam sobie ubzdurasz i ciągniesz, gdzie masz tekst o wydawaniu pieniędzy bez sensu w moich postach w tym temacie ?
Ja po braku uzasadnienia pytam po co mechaniczna klawiatura, sam chce wymienić na coś komfortowego ale z tego co opisujecie to mechaniczne są upierdliwe.

Przyzwyczajenie się jest upierdliwe, bo działają... tak jak kiedyś - niezawodnie. Problemem są nawyki z membran.
Mechaniczna to solidne bydlę, które waży jakieś 1-1,5kg i nie suwa się po biurku jak pchniesz palcem. Jak nawet lekko pukniesz klawisz to on już zadziała. Więc po przyzwyczajeniu się prędkość pisania wzrasta o około 20-30%. U mnie obecnie jest tak samo szybko jak na membranie, bo niestety jeszcze trafiają mi się literówki, które muszę cofać.
Ale jest to kwestia wyuczenia się. Generalnie da się pisać dużo szybciej, ale trzeba się tego nauczyć i do tego przyzwyczaić.
W grach? Skończyły się problemy z niewchodzącymi skillami i tyle.
Za to odpadły mi makra z g15 i muszę się przyzwyczaić z nich nie korzystać/przenieść je na myszkę.
Moja steelseries to jest megaprosta klawiatura i raczej większości ludzi nie będzie taka prostota pasować. Ja jednak zanim miałem g15 to zawsze wolałem te klawiatury dellowskie - takie czarne, proste. Ta jest podobna.
Zero makr, zero multimediów (no jest specjalny klawisz funkcyjny, który dodaje kilka funkcji do Fx). Czyli bajerów z których się zwykle nie korzysta (używałem kilku makr w g15... ale zacząłem dopiero po kilku latach :( ).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 13:48 
Cytuj  
No i to chodzi, dziękuje :)

Tor, jako wilczek tego forum masz obowiązek kupić mechaniczną za min tysiaka.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2015, 13:51 
Cytuj  
No i wyszedł ból dupy jednak. Zajmij się czymś innym niż mój portfel. Brzmisz w swoich postach jak 50-letni dziad, co czuje się niespełniony i próbuje sobie to jakoś uzasadnić. Tą błyskotliwą analizą myślę, możemy zakończyć.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 396 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.