mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 115
Dołączył(a): 4.07.2013
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 12:46 
Cytuj  
Witam

niedawno poprosilem znajomego by zlozyl mi komputer, niestety kilka rzeczy poszlo nie tak (moje niedoczytanie w stosunku do podzespolow itp)

spec.
Gigabyte GeForce GTX 970 OC WF3 4GB DDR5 PCI-E BOX
XFX Core 850W 80+ SLI PSU
Seagate Barracuda ST2000DM001 (2TB, 64MB, SATA/600)
Goodram DDR3 8GB 1600MHz CL10 Play Red x2
Samsung SH-224DB/BEBE czarny Bulk
Asrock FM2A88X Extreme4+
AMD A10-6790K Black Edition FM2 BOX

niestety jak sie przekonalem a potem dopiero doczytalem procesor i plyta glowna sie grzeja (szczegolnie procesor) nie wspominajac ze jest uzywany np do grania w Final Fantasy 14 albo Dying Light w 80% non stop przy najwyzszych detalach a przy najnizszych 75%.

Pomijajac problem z uzyciem procesora, chciałem zaradzic cos na temperature, może jakieś porady?

znalazlem na internecie 2 systemy chldodzenia ktore pomagaja zbic temperature procesora od 10stopni (jak twierdza opiniodawcy) no i obudowe, choc jestem otwarty na inne propozycje.

chłodzenie: Corsair Hydro Series H100i albo Cooler Master Hyper 212 EVO

obudowa: Zalman Z3 Plus

dzieki wielkie za pomoc i uwagi

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 12:57 
Cytuj  
Jaki jest problem? Za gorąco? Otworz okno. Sto stopni to dla PC nie jest problem.

Podstawa chłodzenia to duża obudowa, duży radiator i dużo wciagajacych wiatraków


_________________
psn

*

Posty: 115
Dołączył(a): 4.07.2013
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 13:12 
Cytuj  
przede wszystki procesor sie przgrzewa i wylacza sie komputer.

dodatkowo karta graficzna ma długość 312mm

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 13:17 
Cytuj  
Nie podam Ci szczegółowych rad. Ogólnie musisz mieć dużą obudowę tak żeby ciepło karty nie grzalo procesora.
Obudowa musi być dobrze wentylowana.
Zakładając że radiator na procesorze jest dobrze założony.

Osobiście nie wierzę że to wina temperarury. Dobry sprzęt wytrzymuje z 90-100 stopni i mimo że to skraca żywotność nie powinno powodować zwiechy.

Temperaturę zmniejsza sie dla zdrowia komponentów.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 13:29 
Cytuj  
Co do dużej to się nie zgodzę, bo miałem micro atx dobrze wentylowaną i spokojnie kręcona i7 + dobra grafa śmigały na dobrych temperaturach także podstawą jest cyrkulacja powietrza.
No i kolegę, który polecił taki procesor to bym usunął z fejsa ze znajomych. :O !!


_________________
@polygamia

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 13:32 
Cytuj  
Dlaczego taki konfig?
Zgaduje, ze albo miales niski budzet albo ten kolega nie ma pojecia o gamingowym sprzecie.
Ten proc od AMD pobiera sporo pradu (TDP 100W), moze tu tkwi problem.
WG stronki cpu-world max temperatura pracy dla tego proca to 74 stopnie.


Ostatnio edytowano 24 mar 2015, 13:37 przez Wedge, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 13:37 
Cytuj  
APU A10 od AMD i poteżna karta graficzna? 850W zasilacz przy pojedynczej karcie?

Jeżeli to twój znajomy wybierał to słabo wybrał. Niezbyt trafione zestawienie to mało powiedziane.



Ogólne to CPU nie powinno się tak przegrzewać, żeby się komputer wyłączał, jeżeli wszystko jest prawidłowo zamontowane. Ja bym się zastanowił czy to problem płyty głównej bardziej. Trzeba by sprawdzić temperaturę czipsetu i mostków na płycie głównej podczas obciążenia.



Ciężko cokolwiek na odległość poradzić. Zawsze na początek można po prostu sprawdzić czy wszystko jest dobrze zamontowane czy pasta dobrze nałożona, a radiatory dobrze zamontowane, sprawdzić specyfikacje CPU i pł. głównej oraz ustawienie BIOS-u w kwestii przy jakiej temp. jest ustawiony automatyczny shutdown, dokonać aktualizacji BIOS-u i tym podobne podstawy.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 13:38 
Cytuj  
Po pierwsze podziękuj koledze za świetny dobór zasilacza, tak z 300w za dużo, no chyba że SLI planujesz. Lepiej by cię wyszło kupić zasilacz tańszy o 200zł i wziąć i5 za tą kasę. Anyway sprawdź w ustawieniach biosu czy nie masz małej wartości przy awaryjnym wyłączeniu procesora. Dwa otwórz obudowę, obudowę połóż na biurku, odpal jakiegoś benchmarki i kontroluj temperatury. Podaj tu jakie masz temperatury na pulpicie karty i procesora i jakie podczas benchmarka/restarcie.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 13:47 
Cytuj  
Wedge napisał(a):
Zgaduje, ze albo miales niski budzet albo ten kolega nie ma pojecia o gamingowym sprzecie.

Budżet nie był niski. Po prostu podzespoły są bardzo źle dobrane. Można by złożyć znacznie lepszy zestaw za tą kasę.


Wedge napisał(a):
WG stronki cpu-world max temperatura pracy dla tego proca to 74 stopnie.

I tu może być pies pogrzebany. Gra która wymaga sporo od CPU + "karmienie" GTX 970 to na pewno bardzo silne obciążenie dla tego procka szczególnie na domyślnym chłodzeniu. APU to nie jest produkt stworzony do pracy z high-endowymi kartami graficznymi, a wręcz przeciwnie.

Ja bym ewentualnie sprawdził jaką cenę można uzyskać ze sprzedaży tego CPU+płyty głównej+zasilacza i zastanowił się czy nie warto by zmienić tych elementów zamiast pakować kolejną kasę np. w dodatkowe chłodzenie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 15:45 
Cytuj  
Dokładnie. AMD kompletnie nie nadaje się do ff14. Multum problemów z tymi cpu przy dużej ilości graczy na ekranie.
Sprzedaj to coś i kup normalnego intela. Każde i5 będzie lepsze niż to coś. A przy mocniejszej konfiguracji firmowy zasilacz 430W mi wszystko na luzie ciągnie i jeszcze jest zapas nadal. 850W to armata na komara.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 07:23 
Cytuj  
http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumenta/gaming/pecet-do-gier-wszystko-o-podzespolach/zestaw-pc.aspx

I zjeżdżasz na sam dół strony, do ostatniego zestawu.


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 09:09 
Cytuj  
Poprawić cyrkulacje w budzie, czyli najlepiej jak jest wdmuchiwane powietrze od przodu bezpośrednio na podzespoły, zasilacz jeśli wyciąga powietrze z budy to ok, jeśli jest osobno to na tyle budy powinien być wiatrak wyciągający powietrze, oczywiście grafa wydmuchuje gorące swoje powietrze na tył.
Na procesorze wydajne duże i ciche chłodzenie to nie problem nawet z procami amd.
Nie pchaj się w wodne i jakieś dziwne ustrojstwa, wbij na pclab i poczytaj.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 10:13 
Cytuj  
lamoon napisał(a):

Sądząc po jego obecnym zestawie, to ten zestaw o którym mówisz to nie jego budżet.

Jakby miał zmieniać to pewnie jakiś tani "nie K" i5 + płyta na H81/B85 i firmowa zasiłka 550W to mniej więcej to w co mógłby celować.


Zresztą te zestawy z KS są miejscami słabo zestawione. Np. polecanie płyt na czipsecie Z97 do procesorów z zablokowanym mnożnikiem.

*

Posty: 115
Dołączył(a): 4.07.2013
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 11:06 
Cytuj  
przy załozeniu ze odzyskam pieniadze które włożyłem w kupno płyty/zasilacza/procka i z tym ze chciałem dołożyc do komputera jeszce około 700 zł, to powinienem dać rade kupić z najdroższego zestawu ks, płyte/chłodzenie/procek/obudowe jeszcze, bo tego mi bedzie brak w zestawie, mam nadzieje ze to nie bedzie taka wpadka jak poprzednik, ew jeśli macie inne propozycje był bym wdzięczny :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 11:51 
Cytuj  
W razie czego w przyszłym miesiącu (już po wydatkach świątecznych) chyba będę mieć do sprzedania i5 3570k + ga-z77-ds3h do opchnięcia w jakiejś dobrej cenie, bo sam chcę sobie wymienić architekturę na nową ze wsparciem dla SLI i dokupić drugie 970. Zasilacz też pewnie wymienię na jakieś 650W (bo sli). Więc komplet płyta, procek i zasilacz 430W beQuiet z małym defektem (jedna z wtyczek dla hdd sata jest sklejona) bym opchnął korzystnie dla obu stron. Sprzęt ma 1,5 roku około. Albo 2,5? Kupiony na premierę guild wars 2.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2015, 17:33 
Cytuj  
Podepnę tutaj pytanie.

Shadowplay NVIDIA, używam w opcji manual czyli wciskam i się nagrywa, wciskam drugi raz i zapisuje plik. Działa pięknie i mało obciąża (w BF4 FHD fps spada ze 100 do 80 klatek)

Interesuje mnie czy używacie opcji właściwej czyli np ostatnie 10 minut zapisywane w kółko, myślicie że bardzo zużywa to dysk talerzowy? (ustawiłem temp i save na dysk talerzowy). chciałbym ponagrywać sobie jakieś fajne akcje które wydarzyły się przed chwilą ale trochę martwi mnie zużywanie dysku (tak wiem ze dla SSD byłoby to bardzo złe)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2015, 17:52 
Cytuj  
Proponuje wyłączyć kompa, co by się nie zużywał, a przynajmniej unikniemy Twoich zajebistych pytań :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2015, 19:38 
Cytuj  
dysk magnetyczny jak ma paść to padnie i nie od tego że na nim zapisujesz coś, podobnie ssd ponieważ trwałość pamięci obecnie nawet mocno katując je to ponad 10 lat


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2015, 19:47 
Cytuj  
embe napisał(a):
dysk magnetyczny jak ma paść to padnie i nie od tego że na nim zapisujesz coś, podobnie ssd ponieważ trwałość pamięci obecnie nawet mocno katując je to ponad 10 lat

masz racje, ale chłopaki liczą że to idzie w setki GB w tygodniu spokojnego grania wieczorami. dzięki, w sumie przekonałeś mnie że nie ma co się przejmować :wink:


_________________
psn

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2015, 13:09 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
embe napisał(a):
dysk magnetyczny jak ma paść to padnie i nie od tego że na nim zapisujesz coś, podobnie ssd ponieważ trwałość pamięci obecnie nawet mocno katując je to ponad 10 lat

masz racje, ale chłopaki liczą że to idzie w setki GB w tygodniu spokojnego grania wieczorami. dzięki, w sumie przekonałeś mnie że nie ma co się przejmować :wink:

Z Twoją grą to fajnych akcji za dużo nie będzie :P Luzik

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.