mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 19:23 
Cytuj  
Poszukuje softu do tworzenia stron ( nie znam się na kodowaniu etc ) więc drag & drop typu program WebPlus X8. Niestety po sprawdzeniu kilku programów się zawiodłem bo mają kilka templates do wyboru.

Potrzebuje czego co ma dziesiątki lub setki templates, które mógłbym sobie edytować.

Fajny kreator stron na WIX czy inne strony ale co z tego, jeśli po stworzeniu strony trzeba kupić u nich domenę, hosting i nie da się tego ominąć. Hosting już poniekąd mam, więc nie wiem co zrobić.

Może Wy znacie jakieś takie programy lub strony z kreatorem aby nie trzeba było wykupywać hostingu?


/peace

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 19:35 
Cytuj  
Szukasz niemożliwego. Bez wiedzy o programowaniu oczekujesz setek templates różnych do edytowania.
Niestety w każdym przypadku otrzymasz powielanie tego samego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 19:38 
Cytuj  
Jedyne co mi przychodzi do głowy to WordPress lub coś podobnego. Ale i tutaj bez wiedzy zrobisz po prostu klocki.
Ja od kilku miechów bawię się .net i mvc gdzie w godzinę mogę sobie wysrać ze 100 stron na dynamicznych templates ale to nie dla Ciebie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 20:37 
Cytuj  
Kup coś na themeforest.net i dostosuj pod siebie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 07:51 
Cytuj  
tylko Wordpress i tak jak mówi kolega z Tczewa - kup sobie skin na evanto markecie - niektóre są banalne do skonfigurowania

np taki: http://preview.themeforest.net/item/redwood-a-responsive-wordpress-blog-theme/full_screen_preview/11811123?_ga=1.148397937.79721182.1449666783

Tylko napisz jakie ma być przeznaczenie takiej strony bo tam masz tysiące skórek i niektóre są specjalnie np pod gry.


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 08:14 
Cytuj  
Wordpress to zło, lepiej jeśli to hobbystycznie i ma czas, aby pouczyć się podstaw html samodzielnie, a napisanie banalnego cms to jest tydzień dla początkującego, kumatego jak poczyta kilka poradników - nabyta wiedza zawsze na propsie.

Tak na start co czytać:
CRUD - trzeba zrozumieć podstawy SQL, starczy jakaś baza MySQL. Do zarządzania na początek polecam phpMyAdmin - jest bardzo intuicyjny.
I teraz tak - są dwie opcje - albo prawilnie zacząć naukę łączenia się z bazą danych jak zwierzę:
[code]$db = mysql_connect("localhost", "user", "haslo");
mysql_db_select("nazwa_bazy");

$sqlQuery = "SELECT * FROM cycki WHERE rozmiar>=3";
$sqlResource = mysql_query($sqlQuery);
while ($sqlDataRow = mysql_fetch_array($sqlResource)) {
echo "rozmiar: " . $sqlDataRow["rozmiar"];
echo "kształt: " . $sqlDataRow["ksztalt"];
echo "szpara: " . $sqlDataRow["szpara"];
}[/quote]

Albo od razu prawilnie pisać w MVC z wykorzystaniem frameworków. Do nauki idealny jest... Zend1, bo w Zend2/3 trzeba już mieć pewną wiedzę, prostsze są kompletnie nieprzyszłościowe.
W zendzie w application.ini konfiguruje się bazę danych, potem dzielimy się na modele, kontrolery i widoki gdzie:
- w modelu opisujemy działania na danych (dodanie rekordu, poszukiwanie rekordu, odczytanie rekordu)
- w kontrolerze piszemy logikę z tym co ma się dziać w odpowiedzi na request użytkownika
- w widoku piszemy htmlkę.

Jeżeli masz w CHUJ czasu to polecam metodę drugą i mogę pomóc w moim wolnym czasie (czyli naprawdę musisz mieć w CHUJ czasu, bo u mnie z nim ciężko i rzadko kiedy mogę i w dodatku mam ochotę przysiąść po godzinach) pomóc to zrozumieć i poprowadzić za rękę.
Jeśli ta strona to ma być Twoje hobby to absolutnie odradzam wordpressa - zapierdolisz się z dziurami, ogromną ilością exploitów i megasyfem w kodzie. Jak będziesz chciał napisać coś indywidualnego to będziesz miał ochotę strzelić sobie w głowę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 08:36 
Cytuj  
tczewiak ma poniekąd rację że poznanie technologii pozwoli Ci naprawdę na najwięcej i da najlepszy efekt, wymaga jednak więcej czasu. Jeśli nie chcesz go poświęcać to wydaje mi się że Wordpress jest jakąś opcją. Oczywiście wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.

Jeszcze co do nauki - jak teraz patrzę na to co trzeba umieć żeby postawić jakąś stronkę to wydaje mi się to raczej łatwe, ale przypuszczam że wynika to z punktu wiedzenia osoby która to już ogarnia, na początku może być dość ciężko wszystko ogarnąć. Jednak jak już poznasz zasady działania narzędzi oraz podstawy programowania to tak naprawdę tworzenie strony będzie pracą niemalże czysto mechaniczną.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 09:21 
Cytuj  
po prostu zaplac komus kto ci to zrobi


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 11:01 
Cytuj  
Ale nie potrzebuje nie wiadomo czego. Kupię jakiś ciekawy template i wyedytuje go w wordpress. Nie potrzebuje się uczyć tego, Chce stworzyć sobie dla siebie stronę i tyle :) Z tego co poczytałem edytowanie w teki sposób to nic trudnego i nie potrzeba do tego wiedzy z tego zakresu.

Zrobię jak tczewiak poradził, kupić template i edycja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 10:18 
Cytuj  
Piaskowy napisał(a):
Zrobię jak tczewiak poradził, kupić template i edycja.


Nic nie kupuj. Wyprobuj najpierw darmowe wersje. Polecam themes od Cryout Creations:

https://www.cryoutcreations.eu/

Jak sie robi strony amatorsko albo polamatorsko to tylko WORDPRESS.

Wszystkie kreatory to gowno.

HTML i CSS oczywiscie warto znac, ale jak sie nie chce tym zajmowac zawodowo to troche wywazanie otwartych drzwi. Jest tyle motywow i wtyczek (w wiekszosci darmowych), ze da sie zrobic wszystko o czym sie zamarzy. Wiele motywow ma duzo opcji edycji i nawet nie trzeba grzebac w kodzie, zeby te tamplates modyfikowac.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 10:37 
Cytuj  
squarespace nie jest czasem taki drag and drop ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 07:35 
Cytuj  
Za działalność Piaskowego na forum przydałoby się ogarnąć mu taką stronkę ;)


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.