mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 10:29 
Cytuj  
Xender napisał(a):
Co ciekawe Saturn daje tylko 12 miesięcy gwarancji na konsole Nintendo. Ofc wiem że mam jeszcze 24 miesiące rękojmi.



To nie saturn, to producent daje 12 miesiecy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 10:35 
Cytuj  
Jeśli nawet wasza firma jest wyjątkiem (w co szczerze wątpię) to nie wpływa to na ogólną liczbę problemów konsumentów z realizacją ich praw gwarancyjnych. Prędzej czy później taki konsument trafi do Rzecznika Praw Konsumenta lub do prawnika, a tam (jeśli nie minęły 2 lata od daty wydania towaru) usłyszy "proszę pana/pani - Rękojmia, nie gwarancja". Żebyś nie wiem co opowiadał jest to najlepsza forma załatwienia sprawy dla konsumenta gdyż to on od początku decyduje o sposobie jej załatwienia.
Także, sorry - mi tego kitu nie sprzedaż. Nie przejdzie pod radarem ;) I EOT jeśli chodzi o mnie w tej sprawie.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 11:02 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
konsument trafi do Rzecznika Praw Konsumenta lub do prawnika, a tam (jeśli nie minęły 2 lata od daty wydania towaru) usłyszy "proszę pana/pani - Rękojmia, nie gwarancja". .


Tak, ale nie mozna zapominac o tym, ze:

"między 12. a 24. miesiącem od wydania towaru, to konsument powinien wykazać, że wada towaru istniała w momencie zakupu – np. jest wynikiem zastosowania materiałów niskiej jakości, nieprawidłowej produkcji czy też niepoprawnej instrukcji obsługi lub konserwacji. Na poparcie swoich twierdzeń może (ale nie musi) skorzystać z pomocy specjalistów, w tym z opinii i analiz niezależnych rzeczoznawców."

W wypadku gwarnacji nie musi niczego udowadniac, ani pisac zadnych pism.

Twierdzenie, ze zawsze rekojmia jest lepsza od gwarancji to wprowadzanie ludzi w blad i narazanie na niepotrzebne nerwy, pisma, wizyty u prawnikow.

Pewnie, ze jak skorzystanie z gwarancji jest nieskuteczne, albo ktos ma przykre doswiadczenia z danym serwisem (np. SONY) to lepiej skorzystac z rekojmi.
Do prawnikow, rzecznikow praw konsumenta trafiaja ludzie niezadowoleni. To jest jakis promil. Wiekszosc ludzi skutecznie zalatwia reklamacje korzystajac z gwarancji. Podobnie z artykulami w necie, ludzie raczej sie nie rozpisuja o tym, ze im serwis wymienil tablet albo tusz na nowy po 3 dniach, bo to coraz czesciej jest norma.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 12:11 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Jeśli nawet wasza firma jest wyjątkiem (w co szczerze wątpię) to nie wpływa to na ogólną liczbę problemów konsumentów z realizacją ich praw gwarancyjnych. Prędzej czy później taki konsument trafi do Rzecznika Praw Konsumenta lub do prawnika, a tam (jeśli nie minęły 2 lata od daty wydania towaru) usłyszy "proszę pana/pani - Rękojmia, nie gwarancja". Żebyś nie wiem co opowiadał jest to najlepsza forma załatwienia sprawy dla konsumenta gdyż to on od początku decyduje o sposobie jej załatwienia.
Także, sorry - mi tego kitu nie sprzedaż. Nie przejdzie pod radarem ;) I EOT jeśli chodzi o mnie w tej sprawie.


Dokładnie. A powinno tych spraw najwięcej trafiać do Rzecznika Spraw, bo pod koniec roku Rzecznik wytacza sprawę firmie za stosowanie takich praktyk. Takowa firma musi wtedy płacić dużą kasę na cele publiczne (domy dziecka, zabytki itp.).


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 12:12 
Cytuj  
Mi Samsund wymienił matrycę w laptopie w 2-3 dni. W poniedziałek złożyłem reklamacje online, we wtorek przyjechał kurier, a w czwartek dostałem laptopa. Nie wierzyłem że takie coś jest możliwe ;P

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 12:14 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Do prawnikow, rzecznikow praw konsumenta trafiaja ludzie niezadowoleni. To jest jakis promil.


Nie chłopie, to jest promil tylko z jednego powodu - ludzie nie znają swoich praw i dają się ruchać w dupę. Tak jak i w mojej sprawie przed nami kobieta też - reklamacja nie została uznana a kobieta "acha, no nic, szkoda, dziękuję do widzenia". No kurwa.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 15:33 
Cytuj  
Xender napisał(a):
Mi Samsund wymienił matrycę w laptopie w 2-3 dni. W poniedziałek złożyłem reklamacje online, we wtorek przyjechał kurier, a w czwartek dostałem laptopa. Nie wierzyłem że takie coś jest możliwe ;P


Tak jest bardzo czesto - pisalem o tym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 15:37 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
mrynar napisał(a):
Do prawnikow, rzecznikow praw konsumenta trafiaja ludzie niezadowoleni. To jest jakis promil.


Nie chłopie, to jest promil tylko z jednego powodu - ludzie nie znają swoich praw i dają się ruchać w dupę. Tak jak i w mojej sprawie przed nami kobieta też - reklamacja nie została uznana a kobieta "acha, no nic, szkoda, dziękuję do widzenia". No kurwa.


Bo ludzie sa bardzo rozni. Jedni nie maja czasu ani ochoty zajmowac sie reklamowaniem towaru za 100-200 zł a inni maja satysfakcje z wygranej ze zlym sklepem, system, niemilym sprzedawca czy co tam sobie wymysla reklamujac towar za 20 zl.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 15:53 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
mrynar napisał(a):
Do prawnikow, rzecznikow praw konsumenta trafiaja ludzie niezadowoleni. To jest jakis promil.


Nie chłopie, to jest promil tylko z jednego powodu - ludzie nie znają swoich praw i dają się ruchać w dupę. Tak jak i w mojej sprawie przed nami kobieta też - reklamacja nie została uznana a kobieta "acha, no nic, szkoda, dziękuję do widzenia". No kurwa.


Bo ludzie sa bardzo rozni. Jedni nie maja czasu ani ochoty zajmowac sie reklamowaniem towaru za 100-200 zł a inni maja satysfakcje z wygranej ze zlym sklepem, system, niemilym sprzedawca czy co tam sobie wymysla reklamujac towar za 20 zl.


Pozostawię to bez komentarza. To kwestia szacunku do zarobionego pieniądza a kto nie szanuje pieniądza nigdy się nie wzbogaci. W sumie to ciekawe dać ruchać się za 20 zł... no ale każdy ma swoją godność, zawsze to powtarzam. A najbardziej idiotyczne jest to, że na zachodzie czegoś takiego nie ma. Tam nie muszę walczyć o swoje prawa.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 16:10 
Cytuj  
Nie mierz wszystkich swoja miara.

Sa ludzie dla ktorych 20 zł czy nawet 200 zł to zadne pieniadze. Czesto ich czas jest sporo cenniejszy.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 16:14 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Nie mierz wszystkich swoja miara.

Sa ludzie dla ktorych 20 zł czy nawet 200 zł to zadne pieniadze. Czesto ich czas jest sporo cenniejszy.


Dla mnie obecnie to i 20000 zł żaden pieniądz, ale ten pieniądz nauczyłem się szanować, dlatego teraz mogę napisać, że tyle to żaden pieniądz. Pewnie 10 lat temu jakby się zachowywał jak Ty, to dziś też bym zasuwał w jakimś podrzędnym sklepiku a tak to mogę Cię wykupić razem z tym sklepikiem :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 16:19 
Cytuj  
wyczuwam kompleksy malego czlowieczka :)

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 16:21 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
wyczuwam kompleksy malego czlowieczka :)


No tak z 10 lat temu jak się zasuwało dla innych. Teraz to inni zasuwają dla mnie :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 17:00 
Cytuj  
Idziesz do mrynara reklamować towar za 100pln i słyszysz jak mruczy pod nosem "ja pierdole, co za biedak".


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 17:09 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Idziesz do mrynara reklamować towar za 100pln i słyszysz jak mruczy pod nosem "ja pierdole, co za biedak".


:wink:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 19:21 
Cytuj  
TobiAlex a naczym tak się wzbogaciłeś, własny biznes?

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 19:22 
Cytuj  
Xender napisał(a):
TobiAlex a naczym tak się wzbogaciłeś, własny biznes?


Wygrana :wink:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 20:45 
Cytuj  
Wygrałeś w totka? xD

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 20:47 
Cytuj  
Xender napisał(a):
Wygrałeś w totka? xD


Nie powiem, bo mi zaraz ekipa wpadnie :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 20:49 
Cytuj  
Wygrał w totka i teraz poucza innych jak tu żyć i zarabiać ;).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.