mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 18:56 
Cytuj  
Kilka dni temu wstaly serwery na trzecia open bete. Fallout Online to "gra" na silniku Fallout 2 (potrzebny jest critter.dat i master.dat z plytki).
Obecnie nie za bardzo wiem jeszcze o co chodzi w grze, widze setki ludzi biegajacych sobie. Walki sa zarowno turowe jak i real time (nie widzialem jeszcze real time).
Duzo czasu nie pobiegalem, bo nie mam czasu, ale wyglada bardzo ciekawie.
Strony oficjalnej jako tako nie ma, jest irc
FOnline irc data:
Server: irc.forestnet.org
Channel: #fonline

Screeniki
Obrazek
Obrazek

Download (100mb) z:
http://rapidshare.com/files/267969085/FOnline.zip
http://www.megaupload.com/?d=IU8Z1DD8

Oprocz tego potrzebne sa critter.dat i master.dat z Fallout 2.

Edit:
Z tego co chwile pogralem, jest wbudowany jakis crafting (do tego tzw. Fixboy), open pvp z full lootem spawn pointami i chyba miastami. (zaatakowalem kogos na respawnie, to mnie robocik rozjebal, tak samo jak kolesia ktorego uderzylem)
Podrozujac jest szansa na random encounter mobow, rowniez jak i ludzi.

Jedynym minusem jest przewazajace rosyjskie community.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 00:53 
Cytuj  
W jaki sposób to jest nowatorskie ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 21:08 
Cytuj  
Pozwolilem sobie pozyczyc kilka wskazowek z innego forum,
Hints:

-F4 lowers your HUD so that you can see the lower Exit Grids.

-F6 shows player names above their heads. Good to see who's friendly and who's a PKer (Player Killer)

-Dont stand around in town or log out while still in town, your character will be prone to being killed/stolen from. Wait till you're on the world map to afk.

-Avoid anyone with "Bro" or "Goon" in their names at all cost.

-If you see people fighting in towns, run, most likely it isnt a personal fight, many times per hour Goons and Bros are raiding towns, killing everyone and everything in their site.

-Outdoorsman gives you exp for every encounter it asks you to enter, so if you want to lower the amount of fights you have to fight while still getting exp, get this skill.

-Each weapon group has its own skill that decides its damage output so it's best to concentrate on a single group at first since each group has a great endgame gun.

-The instant you appear in a random encounter, RUN! While running, look at what type of enemy/friend it is, ALWAYS run first before checking to see who you're facing.

-Unarmed/HtT are godlike.

-Make use of your steal skill, even if it's just to check what kind of weapon your enemy/target has equipped.

-If you need weapons and have crappy stats, run around towns like NCR where patrols fighting gangs are commonplace, wait for the patrol to demolish the gang and loot all the dead bodies.

-Invest in a bank asap, it only costs 100 caps and it'll keep your money safe if you die.


No i mapka z rzeczami przydatnymi.. oraz mniej przydatnymi.
http://www.my-image-host.com/images/xxi ... vyj7gf.png

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 01:41 
Cytuj  
http://fonline2238.blogspot.com/ dev blog
http://www.nma-fallout.com/forum/viewforum.php?f=67 oficialne forum
http://fo.rplay.ru/ oficjalna a.k.a. ruska strona

Nie grałem ,napisz coś więcej Arturnik wrażeń jakbyś testował.


_________________
Obrazek

*

Posty: 109
Dołączył(a): 17.08.2009
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 18:58 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Jedynym minusem jest przewazajace rosyjskie community.


To graj na serverze angielskim a nie na ruskim. Sa dwa servery:

http://www.rovertemple.ru/fo/server/

server FOnline: 2238 jest angielskojezyczny

by wejsc na angielski server nalezy:

-po uruchomieniu FOnline.exe przejść do zakładki Net i zmienić port hosta na 2238
-potem uruchamiać FOnline.exe lub FonlineDx9.exe z atrybutem -RemoteHost 94.103.87.42 -RemotePort 2238

manual do gry: http://www.fallout-files.de/sonstiges/f ... ne2238.pdf

dodatek: http://www.fallout-files.de/sonstiges/f ... -NOTES.pdf

*

Posty: 150
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 20:17 
Cytuj  
gra by była niesamowita gdyby nie full loot :D, np wystarczyłoby 10% roll na kazda rzecz ze moze wypaść :)

*

Posty: 109
Dołączył(a): 17.08.2009
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 20:34 
Cytuj  
zajman napisał(a):
gra by była niesamowita gdyby nie full loot


carebearki out

*

Posty: 150
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 21:09 
Cytuj  
czy to ze nie lubię tracić całego eq po kazdej śmierci ( zwłaszcza na pve) czyni mnie carebearem ?ogólnie lubie pvp :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 21:18 
Cytuj  
poszukaj banku ;)


_________________
.

*

Posty: 150
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 21:28 
Cytuj  
heh o banku wiem odkąd zacząłem grac , co nie zmienia faktu ze śmierć i strata całego eq jest na porządku dziennym :)

Najbardziej rozbawił mnie gość campiący przy gun sellerze i czekający az ktoś podniesie nieuzbrojoną bombe i rozwalą go straznicy ^^zrobił tak w jajo kilkanaście niebieskich :D

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 01:23 
Cytuj  
Obrazek


Cytuj:
heh o banku wiem odkąd zacząłem grac , co nie zmienia faktu ze śmierć i strata całego eq jest na porządku dziennym


Fakt bardzo by się przydał jakiś depozyt item'ów ,a może coś takiego jest/ma być ?

Jeszcze się nie interesowałem ,ale działa tu jakaś komunikacja typu priv, team/gang chat?

Czy może mi ktoś powiedzieć jak się nazywa ten tool do miningu? (jakby ktoś już kopał to prosze o mini tutorial;] )
Słyszałem ,że jakiś hammer ,ale za cholere u żadnego tradera zaleźć tego nie moge.

A tak btw to zapraszam do wspólnej gry "John Wallace" najczęściej bywam w Broken Shore's ,można by co się razem ustawić ,bo w 5-6 osób to nawet golasami szybko wyfarmimy eq no i może jakieś małe gankowanie w przyszłości gang.

Co do samej gry to po tego rodzaju(indie) produkcji obawiałem się najgorszego lagów/crashy/bugów/exploitów jednak okazało się ,że jest na prawdę przyzwoicie. Ping jest bardzo w porządku, bug'ów nie odnotowałem no i w końcu co by nie było to jakiś cień Fallout'a 2.
Zdecydowanie brakuje różnorakiego staffu respiącego się w szafkach,skrzynkach,zwłokach -zdecydowanie było by to jakimś motorem do ponownego zwiedzania tego Świata. Rozgrywka z tego co zdążyłem zaobserwować opiera się głownie na PvP - zorganizowane gangi, nab bójki na wszystko co można znaleźć na ziemi, ceny za głowy co bardziej buńczucznych to wszystko idealnie pasuje do falloutowego Świata.

Wielu płacze ,że broni/ammo jest mało/są trudno dostępne ,ale jak dla mnie to zaleta - to postapokaliptyczny świat ,a nie przygody ferajny świecących heroicznych elfów.

Cytuj:
gra by była niesamowita gdyby nie full loot


Mało masz gier bez full ,czy jakiegokolwiek loota (z pvp)? Przecież nie musisz się męczyć.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 05:43 
Cytuj  
w sumie moze to calkiem spoko byc (ale raczej z sympatii do falloutow), a sa questy ze zwyklego F2 tez? Czy moze tylko nowe? walka to turowka? i jak to widza inni ludzie?


_________________
.

*

Posty: 150
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 11:54 
Cytuj  
Tool do miningu nazywa się sledge hammer :) , walka jest turowa gdy sobie ustawisz w opcjach i mozliwa jest tylko na encounter, depozyt itemkow jest , wynajmujesz sobie pokój na 2 dni realne i w nim mozna zdeponować itemki , podobno nawet za przyzwoita kase , istnieje jeszcze mozliwość zrobienia sobie namiotu gdzies w wastelandach z 10 brahmin hidow

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 13:57 
Cytuj  
Właśnie próbowałem zrobić z 10 to wyskakiwał ,komunikat ,że trzeba ich więcej.
Sladge hammer jest ,ale dalej nie mogę nic wydobyć podchodzę na każdej losowej mapce na której da radę do tych kamyków ,ze sladge hammerem i jedyny komunikat to "nothing happen". Może jednak muszę mieć ten STR 6 ,chociaż młotek mogę zakładać i nim walczyć równie dobrze ze STR 5.


_________________
Obrazek

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 15:53 
Cytuj  
zajman napisał(a):
walka jest turowa gdy sobie ustawisz w opcjach i mozliwa jest tylko na encounter


czyli z automatu jest real time?
a jak dorwie mnie player z real time a ja mam turowke to jak to jest rozwiazane?
hmm fallouty to genialne gry, az sprobuje :)


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

*

Posty: 150
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 16:00 
Cytuj  
kazda walka z graczami lub w mieście jest real-time , tylko encounter moze być turowe, sam nie wiem dokładnie jak to jest z tym miningiem ale musisz mieć opcje na sledge hammerku "use on" której ja na 5 str nie mam :/ kolejna nowa postać do zrobienia ...

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 19:52 
Cytuj  
5 STR wystarcza nie w tym rzecz, nie ma opcji "use on.
Młot mamy w inventory klikamy lewym na kamienie ,otwiera się lista, klikamy na plecak, wybieramy młotek z inv i zaczyna kopać. Coldown miningu to jakies 2 minuty.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2009, 08:16 
Cytuj  
Yanglegend napisał(a):
(...)Jeszcze się nie interesowałem ,ale działa tu jakaś komunikacja typu priv, team/gang chat?

Musisz miec equipped radyjko, nastawione na czestotliwosc swojej frakcji. I wtedy: /r msg. Oprocz membersow, slyszec Cie bedzie tez general area gdzie stoisz.

Ipek do angielskiego serwera najlepiej wklepac w FOConfig.exe, zamiast odpalania drugiego exeka z atrybutem.

A no i jak chcemy lootnac armorek to trzeba poczekac az cialo zniknie.


_________________
[ i rooted crap here ]

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 28 sie 2009, 10:57 
Cytuj  
Dawno nie pisałem ale dalej aktywnie gram ,nie wiem co może być lepsze od Fallout'a 2 w wersji online z open pvp i full lootem. :D

Co do radyjka to jest tak ,że słyszą Cię wszyscy na danym kanale. Można też pisać normalnie wiadomość i zakończyć to Enter+shift wtedy też idzie w eter. Polski kanał i jedyny bardziej popularny jaki znam to - 44.

Swoją drogą trochę to niewygodne ,że zajmuje rękę. Głównym producentem radyjek na pustkowiach jest chyba HUD.

Jakby ktoś się chciał wybrać na gankowanie w broken hills/new reno to oferta nadal aktualna. ;]


_________________
Obrazek

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 sie 2009, 11:22 
Cytuj  
zajman napisał(a):
czy to ze nie lubię tracić całego eq po kazdej śmierci ( zwłaszcza na pve) czyni mnie carebearem ?ogólnie lubie pvp :P


tak

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.