mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2009, 21:37 
Cytuj  
Coz ja twierdze ze pve w tej grze to albo afk/alt tabbed albo prowadzi do smierci mozgu, ale pvp za to... no tutaj od razu sie pompuje adrenalina i trzesa rece. Minus tylko taki ze mnie ciagle nie stac na latanie statkami t2 porzadnymi. Racenie caly dzien na haca to lekko paranoja. Zarabianie isk to 2nd job.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2009, 21:40 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Coz ja twierdze ze pve w tej grze to albo afk/alt tabbed albo prowadzi do smierci mozgu, ale pvp za to... no tutaj od razu sie pompuje adrenalina i trzesa rece. Minus tylko taki ze mnie ciagle nie stac na latanie statkami t2 porzadnymi. Racenie caly dzien na haca to lekko paranoja. Zarabianie isk to 2nd job.
So true.
Dlatego inwestuje co jakiś czas w jakiś konwert pleksa :wink:


_________________
psn


Posty: 23
Dołączył(a): 12.01.2009
Offline
PostNapisane: 9 cze 2009, 22:59 
Cytuj  
Cytuj:
Idz sobie juz ok ? Pve jest w tej grze niestrawne, nudne i zmusza do quitniecia, z kolei pvp nie ma lepszego w żadnym mmo, podchodziłem do eve ładnych pare razy, dopiero gdy powiedziałem sobie "żadnej misji nawet nie zrobie, od razu lece do 0.0 latać jakimś tacklerem", wttedy dopiero zostałem w tej grze i pokochałem ją po grób

A że jest to miłośc platoniczna (nie gram od roku ponad) to inna sprawa.


Chyba żartujesz. W EvE pvp polega głownie na szukaniu przeciwka i krótkiej walce. :] Liczba > umiejętności. Przeciwieństwo tego masz w wielu innych grach : ]. Nie wiem co fajnego może być w walce trwającej 3min i szukaniu przeciwnika 2h. :lol:

Zgodzę się PvE jest niestrawne, ale gdzie mieszka większość graczy? Właśnie w imperium skupując oficerski stafik i robiąc sobie uber shipy do misji.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 cze 2009, 08:52 
Cytuj  
Niestety, nie wartosciujac czy to dobrze czy zle, 49% graczy w eve nie opuscilo nigdy high sec. Bo niby po co? Lubia robic nonstop te same misje i zbierac iski to niech zbieraja. Czesc robi/kupuje pvp alty, a czesc carebearuje.

Osobiscie uwazam ze high sec to powinno byc kilka konstelacji z misjami max lvl 2 i tutorialami dla nowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2009, 09:03 
Cytuj  
znam wiele osób które polują i zabijają solo w 0.0. imo jest to warte wszelkiego kerbirzenia.
naprawde nie wmawiajcie wszystkim, że pvp w eve to kampienie w 10 na kolesia który nie ma skauta :wink:

w empire jest masa fajnych zajęć pod warunkiem, że służą do zarabiania kasy własnie na te "vagasy". najgorsze jest zarabianie isków jako cel gry w eve !


_________________
psn

*

Posty: 112
Dołączył(a): 13.03.2002
Offline
PostNapisane: 10 cze 2009, 11:47 
Cytuj  
Jak to czytam to sie zastanawiam czemu tylu osobom tak ten hi sec przeszkadza i dwa najprawdopodobniejsze powody jakie mi przychodza do glowy to:
1. Proba leczenia kompleksow z RL poprzez bicie w grze ludzi ktorzy nie moga sie obronic (stawialbym na to, ze tacy osobnicy woleliby skopac jakiegos przedszkolaka w RL, ale zbyt sie boja wiezienia by to zrobic)
2. Chec wykonczenia EVE

Tak czy inaczej nasuwa sie wniosek, ze kazda taka osobe powinno sie (dla jej wlasnego dobra) wyslac do psychiatry

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2009, 11:50 
Cytuj  
Gerhardt napisał(a):
Jak to czytam to sie zastanawiam czemu tylu osobom tak ten hi sec przeszkadza i dwa najprawdopodobniejsze powody jakie mi przychodza do glowy to:
1. Proba leczenia kompleksow z RL poprzez bicie w grze ludzi ktorzy nie moga sie obronic (stawialbym na to, ze tacy osobnicy woleliby skopac jakiegos przedszkolaka w RL, ale zbyt sie boja wiezienia by to zrobic)
2. Chec wykonczenia EVE

Tak czy inaczej nasuwa sie wniosek, ze kazda taka osobe powinno sie (dla jej wlasnego dobra) wyslac do psychiatry

No, to czekamy az wrocisz i przedstawisz wyniki jak przedstawil ci psychiatra.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2009, 11:52 
Cytuj  
nie o to chodzi.

ja zaczynałem eve 2 razy i za drugim razem bardzo się wkręciłęm dzieki temu że zobaczyłem 0.0 gdyby nie pvp w 0.0 już bym pewnei się znudził.
nie namawiam nikogo na 0.0, namawiam natomiast żeby dobrze oblukać pvp w eve zanim ktoś stwierdzi że gra jest uboga albo nudna.
może i wtedy dalej nie bedzie mu się podobała ale niech to oceni po grze w 0.0. pewnie to kwestia gustu ale dla mnie różnica atrakcyjności nullsec i empire jest kolosalna.

jeżeli ktoś chce grać w empire jego sprawa, każdy gra jak lubi bo to jego kasa, ale nie oceniajcie eve bez nullsec pvp.
sam kopie w HS i robie misje czasem, ale cały czas tam siedzieć nie dałbym rady.

@Gerhardt
w 0.0 dobrze się zarabia, ale jest własnie to ryzyko że przyleci Straszny i Cie zsoluje. nie potrzebna jest przewaga liczebna i nie ma to nic wspólnego z sadyzmem. eve to gra pvp - pve to tylko przystawka


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2009, 12:58 
Cytuj  
Zero jest atrakcyjne wtedy kiedy masz zaplecze i corpa głownie tam rezydującego. Imho.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 cze 2009, 13:06 
Cytuj  
Albo jest z kim latac na roamy. Solo to bez sensu, i tak zaraz sie wpadnie w 5 baniek i bloba na gate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2009, 13:13 
Cytuj  
oczywiście, że zaplecze jest potrzebne. oczywiście corp jest potrzebny.

co do baniek, raczej nie - każdy jak lata solo korzysta z alta do skautowania np. w noobshipie czy rifterze.
sam tak robie. kosztuje nic ale trzeba mieć 2 konta. ogólnie dobrze mieć alta który bedzie neutem bo się płoszą.
dodatkowo zawsze BMki na 200km od gate (nie po lini prostej ofc - ale ja niestety mam dużo takich, w huj BMek generalnie FTW)

naprawde to jest kwestia umiejętności - niektórzy potrafią zsolować kilka statków na raz na terenie minusów.
minusy myślą że jeden to zwierzyna, a nie myśliwy i jest łatwiej wprowadzać ich w stan zbytniej pewności siebie.

imo własnie solo pvp w 0.0 to najlepsze co w tej grze jest.


_________________
psn


Posty: 23
Dołączył(a): 12.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 16:23 
Cytuj  
Moim zdaniem 0.0 jest świetne dlatego, że daje doskonałe zaplecze finansowe do pvp. Jednak, naprawdę nie wiem czemu, rok temu jakoś łatwiej było zarobić na każdy statek i fit. Łatwiej było o walkę. Więcej było walk. Szczególnie plexy są wartościowe w 0.0 imo. Co nie zmienia faktu, że z l4 można też wyżyć. W 0.0 szybciej zarobisz, to pewne.

Teraz solo raczej się wiele nie zdziała. Moim zdaniem, ale powtarzam to tylko moje obserwacje, liczba pvperów sukcesywnie się zmniejsza mimo, że liczba graczy rośnie. Podam taki przykład od siebie. Gdzieś rok temu wbiłem do Stain, miałem +/- 11-12mln sp. Nie dało się przelecieć, każdy system ze stacją był zajęty, skampiony. Wszędzie małe grupki osób, każdy z każdym się prał. Ostatnio postanowiłem odwiedzić stain i porobić trochę misji na tymże terenie. 70% stain jest wolne, gdzieniegdzie 1-2 chińskich raterów. Od czasu do czasu jakiś host. Imo zmiana dramatyczna. To samo w Venal. Patrząc na wielkie floty top alliansów. Liczba graczy w alliance się zwiększa, a we flotach zmniejsza. Przykład BoB i GBC - żałosne liczby na początku konfliktu. Goonsy to samo. Analogicznie północ - 5alliansów aby obronić się przed Tri. Zachód -> RA wystawia 100 osób... etc.

ps. Nigdy nie umiem zrozumieć czemu w EvE ludzie kłócą się o takie pierdoły jak np. "likwidacja hi seca". Nvm, kobiet też nie rozumiem. A już wyzywanie od jakiś petów traktuję jako kompleks.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 16:31 
Cytuj  
Proste. Bo moj blob > twoj blob. Kto ma wiecej ludzi/tytanow ten ma insta wina, wiec nie ma po co walczyc. EVE sie robi coraz bardziej statyczne.


Posty: 23
Dołączył(a): 12.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 22:09 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Proste. Bo moj blob > twoj blob. Kto ma wiecej ludzi/tytanow ten ma insta wina, wiec nie ma po co walczyc. EVE sie robi coraz bardziej statyczne.


I tu jest sens mojej wypowiedzi. Czemu CCP nie chce tego zmienić? Czemu nie próbują ? Przecież kiedyś już zapowiedzieli zmianę przechwytywania systemów, która miała zmniejszych ilość blobów i zwiększyć ilość walk w zamyśle(mam tu namyśli przechwytywanie gatów aby przejąć jakiś teren).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 22:45 
Cytuj  
wystarczyłoby żeby zmienili system claimowania np. jeden wielki pos czy jakaś stacja do przejęcia. kto zdobedzie od npców i utrzyma ma sova, dłużej utrzyma to ma sova wyższego.
i te setki statków napierdalają sie o jedną rzecz, a nie spamowanie posów po moonach w swoim primetime.

wyszłoby na to samo, a mniej by było zabawy w kotka i myszke.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 19:23 
Cytuj  
pochwale sie jednym z wiekszych lupow, jakie ostatnio zdobyli piraci z Voodoo ;)
http://vu-du.org.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=2624


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 20:09 
Cytuj  
tłusto !

my tam jak zwykle http://kb.bu-fu.org/


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2009, 10:36 
Cytuj  
EVE Online: The Butterfly Effect

http://www.youtube.com/watch?v=08hmqyejCYU&hd=


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 lip 2009, 11:19 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
EVE Online: The Butterfly Effect

http://www.youtube.com/watch?v=08hmqyejCYU&hd=


1:45, 1:50 - VETO bije jakies carrierki. Fajnie ze wykorzystali nasz footage w promocji gry. :D

*
Avatar użytkownika

Posty: 60
Dołączył(a): 5.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 lip 2009, 12:28 
Cytuj  
Kserkses napisał(a):
Huba napisał(a):
Proste. Bo moj blob > twoj blob. Kto ma wiecej ludzi/tytanow ten ma insta wina, wiec nie ma po co walczyc. EVE sie robi coraz bardziej statyczne.


I tu jest sens mojej wypowiedzi. Czemu CCP nie chce tego zmienić? Czemu nie próbują ? Przecież kiedyś już zapowiedzieli zmianę przechwytywania systemów, która miała zmniejszych ilość blobów i zwiększyć ilość walk w zamyśle(mam tu namyśli przechwytywanie gatów aby przejąć jakiś teren).


Zmiany w mechanice sova, koniec tego roku. Cale 0.0 na to czeka i wszyscy maja nadzieje ze bedzie dobrze.

Co do blobow niestety, to jest tak, ze kazdy pierdoli jakie to bloby zle, ale jak jakakolwiek organizacja ma sie bronic/atakowac to dzwoni po 50000 ludzi na pomoc. Ot taki dowod niewprost na to, ze ludzie sa intelignetni pojedynczo ale w masie to juz debile.

Kserkses napisał(a):
Teraz solo raczej się wiele nie zdziała. Moim zdaniem, ale powtarzam to tylko moje obserwacje, liczba pvperów sukcesywnie się zmniejsza mimo, że liczba graczy rośnie. Podam taki przykład od siebie. Gdzieś rok temu wbiłem do Stain, miałem +/- 11-12mln sp. Nie dało się przelecieć, każdy system ze stacją był zajęty, skampiony. Wszędzie małe grupki osób, każdy z każdym się prał. Ostatnio postanowiłem odwiedzić stain i porobić trochę misji na tymże terenie


I tu sie nie zgodzę. EVE cały czas się zmienia. W maju/czerwcu może w stain było nudno. Teraz znowu jest PvP wszędzie, przez moment nawet tu TRI siedziało i było jeszcze ciekawiej.

Co się zmieniło to ilość kamp i ludzi polujących na transporty - ale to dlatego że są JFy i już nikt nie musi wozić normalnie gratów.
A od 2005 solo pvp mniej wiecej jest takie same - trudne, latwo wpasc w kampe/zostac zgankowanym, itp. Ale jak się wygra dobrą walkę to wypas.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.