mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 08:54 
Cytuj  
Jak kopac? Odpalic minery :) Moze to co napisze nie bedzie czyms nowym, ale ja jako nb dowiedzialem sie o tym dopiero niedawno.

Zeby efektynie kopac przydaje sie:
- statek do kopania (wazne zeby mozna na nim zamontowac w miare duzo minerow, ew dron do kopania, wazna sprawa to bonusy do miningu ze statku, jak kopiemy w bezpiecznym ukladzie 0.5 to przydaje sie tez posiadanie poza minerami takiego fitu ktory pozwoli zdejmowac nam, lub tankowac pojawiajace sie raty),
- industrial (w tym samym ukladzie, najlepiej na stacji gdzie jest rafineria!),
- jakis statek pvp z fitem :) (w tej samej bazie co indyk).

Metoda jest taka, ze wlatujemy na pas, odpalamy scan i szukamy dobrej rudy, np. omber w sec 0.5+. Podlatujemy i zaczynamy kopac. Piewszy urobek jettisonujemy. Klikamy prawym na puszce i nadajemy jej nazwe zawierajaca czas utworzenia wg. eve time (zegarek w lewym dolnym). Otwieramy ta puszke i od tej pory wszystko co wykopiemy wrzucamy do tej puszki. Ma ona pojemnosc 27,5k m3 wiec szybko sie nie zapelni. Oznaczenie godzinowe jest o tyle wazne ze puszka trzyma 2h po czym znika. Wiec po ok 1,5h powinnismy ja tak czy siak zwiesc do bazy.

Jak juz sie nakopiemy to lecimy po industrala, wracamy nim na pas i zabieramy mineraly z naszej puszki.

Po co statek pvp? Ano niestety pojawiaja sie od czasu do czasu goscie co albo podkradaja rude, albo prowokuja. Jak kolo zajrzy do puszki to mozna go przez 15 min ustrzelic. trzeba przy tym stwierdzic jaki ma statek i czy to nas nie odstrzela. Warto pamietac ze jestesmy na pasie koparka a nie statkiem PvP. Lecimy wiec po nasz statek "zamiatacz" i perswadujemy gosciowi ze nie nalerzy klasc lapy na cudzym :]

Ot taki maly poradnik od nb dla nb :]

Ps. kopanie w sec 0.0-0.4 rozni sie od wymienionego wyzej i nie bede dawal rad bo sie nie znam :)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 12:15 
Cytuj  
Nie lepiej zamiast jettisona postawic secure container? Niewiele kosztuje, a anchoring (skill do zawieszenia w przestrzeni) robi sie migiem. A taki kontener moze wtedy wisiec miesiacami i nikt, kto nie zna hasla nic z niego nie wyciagnie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 12:34 
Cytuj  
Tyle ze kontenery maja duzo mniejsza pojemnosc. Cos okolo lub ponizej 1km3. Dla porownania w chwili obecnej (dupa ze mnie a nie gornik) kopie scythe z 3x miner II okolo 400m3 na minute.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 12:52 
Cytuj  
Ja tam wieszalem 4 giant secure i kopalem do nich. Jak sie zapelnily, to mialem przynajmniej chwile ruchu. Zreszta, do dzis nie zdjalem tych kontenerow, jak po pol roku przerwy jakis czas temu reaktywowalem sobie konto, to nadal wisialy ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 13:20 
Cytuj  
Kromer, puszki po 1,5h nie trzeba zwozic tylko przeniesc do nowego jettisona, no i ja radze trzymac sie ze max godzina. Co do securow, no to moze to dziala jak na stale kopiemy w jednym pasie, i to gora cruiserem. Przy med barge ktora spokojnie daje 27500m3 na godzine kopanie do securow mija sie z celem. W low-sec jest tak, ze przydaje sie ochrona przez ratami, i piratami. Kopanie solo to na dluzsza mete samobojstwo, a w takim 0.5 i wyzej to wystarcza 3-4 drony zeby sie obronic przed frygami wiec tutaj luz. W 0.0 jest smiesznie;], wszedzie jest daleko, nawet jak masz stacje i super rude w jednym systemie to nie ma rafinerii. Problem da sie rozwiazac stawiajac POS z rafinery modulem ( niestety troche gorszy niz ten w stacji). No i raty sa straszne wiec bez ochrony tez nie pokopiemy dlugo. A i w 0.0 musimy miec dla kogo kopac, bo jezeli market jest pusty, a zwykle jest to nie ma co liczyc na instant zysk jak w Empire.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 18:09 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
szukamy dobrej rudy, np. omber w sec 0.5+. Podlatujemy i zaczynamy kopac. Piewszy urobek jettisonujemy.

W jakim systemie kopiesz? :D

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 20:34 
Cytuj  
Mac zebys sie nie zdziwil, jak kopalem ospreyem na mainie to mialem taki fajny wynalazek jak assault launcher i scrambler, wystarczy zeby rozwalic hauler/fryge;]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 21:35 
Cytuj  
A kto mowi o haulerze/frygacie ;)

edit: z drugiej strony haulera moze bys zbil 1 launcherem, frygaty np. punishera raczej nie. Kilka caracali juz padlo od mojej frygatki, a bylo to kilka miesiecy temu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2006, 09:42 
Cytuj  
Jus sie jeden taki zdziwil jak mi urobek podkradal :]


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*

Posty: 111
Dołączył(a): 29.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2006, 12:49 
Cytuj  
w 0.0 nikt ci nie bedzie nic podkradal. stluka cie a pudlo z gruzem zestrzela.


_________________
One must feel chaos within, to give birth to a dancing star.

*

Posty: 153
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2006, 07:37 
Cytuj  
Co do kopania w 0.0. to bez ochrony nie masz szans. Zresztą mining op-y w 0.0 są zazwyczaj grupowe, jeden tankuje spawna a kilku ora skałki i jeden lub 2 zwozi na bieżąco ore :-). W ostanim dużym op-ie w jakim uczestniczyłem kopało 15 osób.

Co do kopania w empire to jako kopacz fachowiec nie widzę sensu. Słabej jakości rudy nie dają zbyt dużych zysków. Zręsztą całkiem często można spotkać w 0.0 spawny z haulerami i jak dobrze trafisz to dostajesz nawet 40M tritanium + sporo jakieś lepszej rudy (np. 120K isogenu, czy 40K noxcium).

Co do Secure Container to ja ich używam jako magazynu loot-u po NPC. Są zbyt małe na ładowanie do nich urobku (największy secure ma 3900 m3 pojemności)a to przy sprawnej barce i dobrych skilach kilka minut roboty.


Posty: 6
Dołączył(a): 12.11.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2006, 20:07 
Cytuj  
w 0.0 to zalezy ja na trailu sam, cruzem dawalem rade ale w pustym ukladzie w ktorym nie ma graczy(wanted), z 1 minerem gdyz jakies dzialka tez musialem miec by sie bronic przed ratami

jesli wiesz jak zaczac ze skilami i jakie wybrac podczas robienia postaci tak zeby juz po 6h gry moglbys latac cruzem to dasz rade w takim ukladzie jakim napisalem wyzej ale licz sie ze strata statku bo zawsze ktos kiedys cie dopadnie

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2006, 01:33 
Cytuj  
teraz to już chyba niemożliwe aby posiadać 4ty poziom fryga na start.
Nowy system kreowania postaci. Zamiast 30-100k sp startuje się z 800-810k sp. Trochę przegięte łatwo zrobić alta górnika oszczędzając wiele dni na uczenie się skilli, no ale może cccp to skoryguję ;-)


Posty: 6
Dołączył(a): 12.11.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2006, 15:48 
Cytuj  
jest jeszcze mozliwe odstatnio zrobilem sobie postac 2 tak sobie dla picu

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 15:02 
Cytuj  
tom_neto napisał(a):
w 0.0 to zalezy ja na trailu sam, cruzem dawalem rade ale w pustym ukladzie w ktorym nie ma graczy(wanted),

Ja bym się akurat nie sugerował sec statusem gracza czy tym, że ma czy nie na sobie bounty...
Z doświadczenia wiem, że najniebezpieczniejsi są Ci co mają wysoki security - a w 0.0 to naprawde pikuś podnieść seca 8)

Co do solo ninja miningu w 0.0. Da się. Ale jest nieefektywne. W koncu to gra mmo czyli liczy się team play. Osobiście nie rozumiem ludzi grających w mmo solo. Solo to ja sobie mogę pograć w gierki off-linowe. A jak gram w mmo to jedną z największych jej zalet są inni ludzie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.