mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 160  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 153
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2013, 13:17 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Kopanie lodu jest bezobsługowe -> wrzucasz kopanie i idziesz oglądać film. Dodatkowo na paskach można łatwo załapać sie do boostującej floty i masz wtedy łatwiej :) Do kopania lodu przydają się barki z dużą ładownią. Im większa, tym dłużej masz afk mode :]


Żle mówisz. Bloki lodu mają dużą objętość, więc jeśli ich na bieżąco nie wyrzucasz do cana to za długo nie pokopiesz na afk. Chyba że coś pozmieniali w patchach bo dawno nie kopałem lodu. Choć w suemie ja fitowałem kopaczy pod low sec więc zero expanderów bo tank był ważniejszy :-) A mackinaw ma tylko 6k ładowni więc przy 3 ice minerach masz 2 cykle czyli max 6 minut :-) przy hulk masz 8k więć nieco więcej czasu ale lód w sumie kopie się mackiem. Więc nie jest to sport afk :-) Raczej się nadaje do czytania książki jeśli masz save system :-)
Teoretycznie jak masz same expandery i rigi na ładownie to nie wiem ile dokładnie rozrośnie się ładownia ale nawet będąć optymistą to max 25 minut przypuszczam, ale tego nie sprawdzałem bo jak kopaliśmy to każdy siedział przy kompie żeby nas przypadkiem nikt nie zaskoczył :-) A i raty nie były leszczami :-)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lut 2013, 17:51 
Cytuj  
grzegorz1 napisał(a):
KromeR napisał(a):
Kopanie lodu jest bezobsługowe -> wrzucasz kopanie i idziesz oglądać film. Dodatkowo na paskach można łatwo załapać sie do boostującej floty i masz wtedy łatwiej :) Do kopania lodu przydają się barki z dużą ładownią. Im większa, tym dłużej masz afk mode :]


Żle mówisz. Bloki lodu mają dużą objętość, więc jeśli ich na bieżąco nie wyrzucasz do cana to za długo nie pokopiesz na afk. Chyba że coś pozmieniali w patchach bo dawno nie kopałem lodu. Choć w suemie ja fitowałem kopaczy pod low sec więc zero expanderów bo tank był ważniejszy :-) A mackinaw ma tylko 6k ładowni więc przy 3 ice minerach masz 2 cykle czyli max 6 minut :-) przy hulk masz 8k więć nieco więcej czasu ale lód w sumie kopie się mackiem. Więc nie jest to sport afk :-) Raczej się nadaje do czytania książki jeśli masz save system :-)
Teoretycznie jak masz same expandery i rigi na ładownie to nie wiem ile dokładnie rozrośnie się ładownia ale nawet będąć optymistą to max 25 minut przypuszczam, ale tego nie sprawdzałem bo jak kopaliśmy to każdy siedział przy kompie żeby nas przypadkiem nikt nie zaskoczył :-) A i raty nie były leszczami :-)



Dawno nie kopałeś. Teraz barki maja "Ore Cargo Hold" (czy jakoś tak) poza zwykłym "Cargo Hold", gdzie mi na Mackinawa (lvl 4 Exhumera) wchodzi 36k m3, więc masz 18 x 160 sec, tj. ok 48 kopania na afk'u :]

Na booscie z Orki ładowania się ładuje w ok 30 min.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 15 lut 2013, 19:01 
Cytuj  
Odpuściłem już kopanie nie zamierzam już na mainie inwestować za dużo w mining.

Początkowo miałem exhumery zrobić sobie ale jak pomyślałem że miesiąc mam skillować na latanie chociażby exhumerem to wydaję się że boost jest no niewielki, a w tym czasie mogę się pobawić w skillowanie chociażby battlecruisera.

Za to stwierdziłem że w alta zainwestuje. Na razie ze swojego buddy keya założyłem, ale już ma w kolejce industry i zamierzam zrobić z niego mojego naczelnego kopacza.

*

Posty: 153
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2013, 19:07 
Cytuj  
ooo no to mnie zaskoczyłeś, faktycznie dawno nie kopałem :-) Hm teraz opłaca się robić booki do velda po misjach akurat na noc się naora ładownia :-) Milusio.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 08:44 
Cytuj  
W wielu miejscach czytam, że działa hybrydowe (raile) są do dupy. Ktoś mi może wyjaśnić dlaczego? W chwili obecnej latam Caldari na missilach, ale chcac rozszerzyc wachlarz shipow mysle o Gallente, a to sa drony no i wspólne z Caldari działa hybrydowe...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.


Posty: 13
Dołączył(a): 5.11.2010
Offline
PostNapisane: 22 lut 2013, 17:56 
Cytuj  
Szyny nie są złe, skoro PL i TEST mają jako główną doktrynę railowe Rokhy.(Hybrydy to raile i blastery)
Różnica jest taka że blastery mają masakryczny damage, ale zasięg też jest słaby. Raile to raczej snajperki, ale kosztem obrażeń. Po Incarnie hybrydy są całkiem całkiem, ale osobiście preferuje artylerie/lasery/blastery.
Dni uber Drake mijają, a po ret 1.1 sporo się zmieniło w kwestii bc. Teraz są w miarę zbalansowane, i wszystko się da sfitować do l3. Drony są dla wszystkich, to że gallente mają dużo statków z bonusami do dron nie znaczy że tylko je należy dla nich trenować. Nie zapomnij że Gallente mają większość statków armor tanked, czyli będziesz musiał jeszcze wziąźć pod uwagę armor compensation, honeycombing, armor repair systems i hull upgrades.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2013, 20:13 
Cytuj  
Co to znaczy do l3??

Generalnie chce jaka wbił do ninja wypadów eksploracyjnych do low speca z wliczonymi stratami zbiorów - czyli muszą być w miarę niedrogie. Dodatkowo muszą mieć w miarę dla żeby wyczyścić ew raty na powiecie. Narazie wymyśliłem CIT na drabina (amar destroyer). Może ktoś ma jakieś sugestie?


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 667
Dołączył(a): 23.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2013, 20:33 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Generalnie chce jaka wbił do ninja wypadów eksploracyjnych do low speca z wliczonymi stratami zbiorów - czyli muszą być w miarę niedrogie. Dodatkowo muszą mieć w miarę dla żeby wyczyścić ew raty na powiecie. Narazie wymyśliłem CIT na drabina (amar destroyer). Może ktoś ma jakieś sugestie?


Nic a nic, nie zrozumialem.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2013, 22:23 
Cytuj  
Tak to jest jak sie pisze z telefonu ze slownikiem ;)

Chordzilo mi o exploracje w lowsecu, bez friendly korpa zamieszkujacego dany teren. Szukam fitu pod tani statek, bo wliczone mam to ze mnie zlapia gdzies na sygnaturze i odstrzela, wiec zeby nie bolalo. Dlatego myslalem o mac cruiserze, ale w EFT zrobilem sobie fit pod Dragona i na papierze wyglada nawet nawet. Ok 112 dps + ckoak + sprzeta do exploracji i jakis tam tank, wiec jakby co mozna zabic raty na miejscu (moim Heronem czasem musialem kombinowac i nie wyobrazam sobie zabicia czegos powyzej kilu fregat na miejscu). Jedyne co mnie zastanawia to to, ze w ficie ma warp core stabilizer i zastanawiam sie czy to w ogole na racje bytu, tzn czy w razie czego uratuje mi dupe bo ograniczenia daje duze. :/

Generalnie to brak mi elementu ryzyka w hisecu, a na powazne granie w teami w low, null lub wh mam troche za malo czasu...

Chyba ze zrobie sobie heavy assalut shipa i bede latal po hi i skanowal. Drake jako explorator mi troche nie pasuje. No i BC ma gorsze mozliwosci wlatywania do DED space.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2013, 00:09 
Cytuj  
w low secu to jest bardziej wolna amerykanka, przepierdalają się gangi w tą i z powrotem, a jakiegoś gotowego cookie fitu nie ma np. w battleclinic albo coś?

generalnie w pvp masz kilka itemów, które pozwolą zatrzymać statek przed spierdoleniem
-warp disruptor, przepalony zasięg około 28km- blokuje możliwość warpu statku
-warp scramble około 11km - blokuje możliwość warpu statku oraz nie pozwala na użycie napędu mwd (tego co daje kilkaset procent speeda)

każdy z tych modułów ma Warp Scramble Strength, warp disruptor 1, a warp scramble 2. Każdemu statekowi za wyjątkiem transportowych tier2 i super kapsów, można zablokować skok warp disruptrem, ale jak ma wcs(warp core stabilizer) to trzeba mieć siłę warp scrambla o 1 większą, więc takich warp disrutprem już nie zatrzymasz statek, który ma wcsa.
(to tak ogólnie mówiąc, bo jeszcze są drogie, frakcyjne warp disrupty i scramble i mają różne siły i zasięgi + niektóre statki mają bonusy do zasięgu)

Generalnie jesteś daleko od ogarniania evki ;P, ale nie mam siły i nie czuje się kompetentny do walenia wall of text o grze, w którą nie gram już od roku prawie i nie widzę żadnych szans na powrót.

Nie wiem czy nie prościej nie będzie jednak zapytać trolli na eve-centrala.com.pl w noobgarten. Może ktoś ci jakimś cudem sensownie odpowie, a nie tylko walnie jakiś spam/chamski tekst, ja o eksploracji nie mam zielonego pojęcia. Jeśli w low to generalnie skaner kierunkowy trzeba mieć na wierzchu z filtrem ustawionym na proby i skanować/sprawdzać czy ciebie nie szukają, a jeśli proby są w pobliżu zbierasz menele i wynosisz się z lokacji i już do niej nie wracasz.

W low na eksploracjach to się widywało bcki, bsy i t3. Nie przypominam sobie, żeby ktoś miał wcsa. Generalnie samo koxanie eksploracji? (radary? itp) to pół biedy jak spamujesz skaner kierunkowy, ale samo przelatywanie między systemami i przeżycie to inny problem :wink: .

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2013, 08:41 
Cytuj  
To co napisales nie jest dla mnie nowością. Trochę ogarniam :) ale co fakt to fakt. Po low sec i null nie latalem (poza kilkoma wypadami korpowymi do low)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2013, 10:33 
Cytuj  
Spotkałem się z opisem, że przy odpowiedniej sile sensorów nasz statek jest nie do wyskanowania probami. Ktoś może naświetlić temat?


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 mar 2013, 22:24 
Cytuj  
ta generalnie im większa siła sensorów tym ciężej jest statek wyskanować +bardzo ważna jest sygnatura statku. Więc bardzo ciężko jest wyskanować frytę, a łatwo bsa. Po jakimś tam patchu ludzie się skapnęli, że można tengu tak sfitować, że nie da się go wyskanować na misji, ale czy nadal tak jest, bo po drodze były zmiany launchery probe t2 itp to nie wiem, bo to było 2 lata temu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2013, 13:46 
Cytuj  
http://massively.joystiq.com/2013/03/31 ... ncredible/

o Odyssey jeszcze nikt nie pisal?


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2013, 19:11 
Cytuj  
prócz komera reszta skille przestawia/ nie gra to nie ma komu pisać :P

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2013, 19:20 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
reszta skille przestawia


dokładnie hehe

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2013, 12:34 
Cytuj  
http://www.gamersbook.com/scene/news/is ... game-ever/
dobry artykul, ale i tak nie ma czasu ^^


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2013, 20:23 
Cytuj  
roball napisał(a):
noob po 6 latach przerwy streamuje eve nie majac pojecia w co klika - http://www.twitch.tv/robau/


shador przynajmniej coś się odzywa, twój streaming zanudziłby ćpuna


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2013, 17:22 
Cytuj  
Po 2 miesiecy skillowania wsiadlem w koncu na Drake zafitowanego T2 sprzetem - no i jak na razie moge robic tylko L3 misje - robie je bez problemu i wbijam standing, bo mam jeszcze niski i zaden L4 agent nie chce ze mna gadac.

Problem jest taki, ze nagrody za misje L3 + salvage jest slabiutki :< moj alt miner w 10 minut robi wiecej ISKow niz L3 misja ktora zajmuje troche czasu + zebranie i salvage wszystkiego.

Warto wbijac ten standing i probowac robic L4 misje? czy efekt bedzie podobny jesli nie taki sam? Wiem ze moj Drake bedzie mial prawdopodobnie duzo wieksze problemy na L4 ale jak sprawdzalem pod wzgledem tankowatosci i odpowiedniemi tactical shield powinno sie dac - pytanie czy oplaca sie tak bawic, bo ISKi z L3 + salvage na tyle mnie zniechecily ze powatpiewam, a ISKi powoli sie koncza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2013, 19:27 
Cytuj  
Warto. Salvage z misji L4 liczy się w grubych milionach (reward z odpowiednim skillem i bonusem też jest niczego sobie). Ale tu już nie będzie tak lekko jak w L3, potrzebujesz dobrego sprzętu i odpowiedniej taktyki do każdej misji. Tu znajdziesz szczegóły: http://eve-survival.org/wikka.php?wakka=MissionReports

X.

PS. Najbardziej dochodowe to Blockade i Extravaganza.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 160  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.