mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 233
Dołączył(a): 22.12.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2006, 08:53 
Cytuj  
takie pytanko nobka , czy w eve liczy sie jakis skill gracza w pvp ? (skill czlowieka a nie ten postaci wycwiczony oczywiscie ;) ) ?

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2006, 11:30 
Cytuj  
Jasne;] Zaczynajac od dobrego sfitowania statku po umiejetnosc uzycia odpowiedniego modulu w odpowiednim czasie walki :wink:

No ale wiadomo spotkasz typa co gra rok a ty 3 miechy to masz marne szanse;) Jednak nie jest to gra typu Lineage 2 ze typa co ma 58lvl w 3 osoby z 50 nie uszkodzisz;)


_________________
Obrazek

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 15 gru 2006, 12:12 
Cytuj  
Nie słuchaj go. Nawet grając 3 miesiące możesz pokonać starszego gracza. 8)

A z umiejętności to najważniejsza jest chyba zdolność opanowania drżenia rąk jak nagle wpadasz w kampę wroga :D
No i oczywiście umiejętność działania w zespole, podporządkowania się rozkazom dowódcy etc... PvP w evce to nie zajęcie dla samotników i anarchistów :P (a przynajmniej nie na długo :P )

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2006, 19:37 
Cytuj  
No nie wiem grasz 3 miechy a koles z postacia 2 letnia w ciebie wpakowuje 4 strzaly i juz sie palisz;]


_________________
Obrazek

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 19:28 
Cytuj  
Przesądy... Chyba że latasz indykiem...
Gracz mający dwa lata i wszystko w gunnery na 5 lvl zadaje tylko o jakieś 20-30% obrażeń więcej niż gracz 3-miesięczny mający gunnery na 2-3 poziom.
Rada dla początkujących - specjalizujcie się. Jedyną przewagą starszych graczy jest ich uniwersalność. Mogą po prostu latać większą liczbą statków, strzelać z więcej rodzajów broni, używać bardziej różnorodnych modułów.
Jeżeli specjalizujesz się w jednym typie broni/statków to osiągając około 5mln sp jesteś w tej klasie statków/broni równie dobry jak ktoś grający 3 lata i mający 50mln sp.
Poza tym, dobrze użyty cruiser jest w stanie poradzić sobie z battleshipem w walce 1 vs 1. I nie potrzeba do tego milionów sp.
Największą przewagą "starych" graczy nad nowicjuszami nie jest przewaga w sp czy nawet iskach. Jest nią doświadczenie. Tego się szybko nadgonić nie da, ale jak trafisz w grupę doświadczonych graczy to bardzo szybko nadgonisz.
Powodzenia życzę i nie wpadaj w "kompleks nooba".

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 19:54 
Cytuj  
A ty kiedy ostatni raz byles noobem ? Przeciez ci ludzie nawet sprzetu nie moga dobrego zalozyc a ty mowisz 20-30% ;) Mysle ze przydalo by ci sie pogranie taka 2 miesieczna postacia zebys zobaczyl jak sie szybko pada przy spotkaniu z graczem co ma postac 2 letnia ;)

Ja mialem mile spotkanie z 5cioma panami kiedys. Wlasciwie to zanim mi gra po warpie wrocila do normy to juz mnie nie bylo =]

Cytuj:
Name: Chris3h (laid the final blow)
Security: -10.0
Alliance: Whips and Chains
Corp: Corsets and Carebears
Ship: Raven
Weapon: Inferno Torpedo

Name: Velsharoon
Security: -10.0
Alliance: Whips and Chains
Corp: Corsets and Carebears
Ship: Scorpion
Weapon: Domination Warp Disruptor

Name: Awox
Security: -10.0
Alliance: Whips and Chains
Corp: Awox Inc.
Ship: Tempest
Weapon: Tempest

Name: psycorabbit
Security: -10.0
Alliance: Whips and Chains
Corp: Corsets and Carebears
Ship: Machariel
Weapon: Machariel

Name: Jungle Jim
Security: -8.2
Alliance: Whips and Chains
Corp: Corsets and Carebears
Ship: Megathron
Weapon: Megathron


_________________
Obrazek

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 20:20 
Cytuj  
i myslisz ze jakbys lecial wtedy 3 letnia postacia to cos by sie zmienilo??


_________________
retired...

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 21:05 
Cytuj  
Nie :D To byla taka dygresja ;) Zreszta ci kolesie chyba mieli takie postacie :wink:


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 21:25 
Cytuj  
Machariel? Powinienes sie cieszyc :P


Posty: 49
Dołączył(a): 21.11.2006
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 08:21 
Cytuj  
jedna zasada - jak jestes sam i walczysz solo z kims kto ma wiecej SP, to wiecej niz pewne ze padniesz. Nie ludz sie. Zakladam ze jestescie w podobnych shipach.

Ale oczywscie sa wyjatki, najczesniej starszy gracz pada kiedy ma fit na NPC (mission) , a ty na pvp.

Natomiast jak jest was 2 lub wiecej to ten z wieksza liczba SP ma juz duzo mniejsze szanse. Liczy sie wtedy tylko jego doswiadczenie.

Osobiscie dostalem poda tylko jak sam latalem na beltch - jak NPCowalem. W walce pvp, jakos chyba mialem fart :evil:

Niom moze dlatego ze od wiekow latam dominisiem, a tego trudno jest zajebac bez strat wlasnych 8)


_________________
Rekrutacja otwarta
Obrazek

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 14:11 
Cytuj  
Sou napisał(a):
A ty kiedy ostatni raz byles noobem ? Przeciez ci ludzie nawet sprzetu nie moga dobrego zalozyc a ty mowisz 20-30% ;) Mysle ze przydalo by ci sie pogranie taka 2 miesieczna postacia zebys zobaczyl jak sie szybko pada przy spotkaniu z graczem co ma postac 2 letnia ;)

To, że mój main ma dwa lata nie oznacza, że to jest jedyna postać którą gram.
A kill mailem to się chwalisz czy co? Bo do tematu to on niewiele wnosi? :P

I ja nie mówię o noobkach tuż po trialu... Tacy to się powinni zbierać w grupy i wtedy też są groźni - vide początki goonfleet i gangi 50+ fregatek.
Jeżeli przebrniesz przez learningi, to wystarcza (mniej więcej) dwa miesiące, żeby wyskilować cepa, small działka t2 i już całkiem nieźle wymiatać. Do cruisera/af potrzebujesz nieco więcej czasu, ale też nie jakoś masakrycznie długo. Długo to się jedynie bsy skilluje (poza noob-bsem czyli ravenem).
Na cepa (obecnie - przy zmiejszonych wymaganiach learningów i większej ilości sp na starcie) dobrze sfitowanego, na działkach t2, potrzeba od startu postaci niecałych 3 miesięcy - kto nie wierzy niech zrobi sobie plan w Evemonie. Z tego około 25 dni to dociągnięcie advanced learningów na 4 poziomy.
Cruiser ze średnimi gunami na 4 lvl (i pobocznymi skillami w gunnery na 3-4) i możliwością przyzwoitego fitu i tanka - 60 dni. Jeden rodzaj gunów t2 to 20 dni więcej.
Mam wyliczać dalej? A to wszystko nie wliczając implantów. Set +1 który na początku dość łatwo wyrwać skraca czas skillowania na cruza o 4 dni.
A czemu piszę że 20-30%?
Mając (po 3 miesiącach) poboczne gunnery na 4 lvl, specjalizację w med gunach na 4 lvl i cruzy zrobione na 4 lvl - to już naprawdę niewiele się więcej da wyciągnąć. Dodajemy kilka procent za 5 lvl cruza, za 5 lvl surgical strike i ewentualnie za jakieś ultra rarowe moduły/implanty.
U nas w korpie był koleś, który po niecałym pół roku wymiatał cruiserem równie dobrze jak ktoś grający 3 lata. Jedynymi przewagami "starszego" gracza było to, że miał wyskilowane cruzy kilku ras i mógł się ustawić pod "młodego" i to, że miał więcej doświadczenia. Ale i tak nie było łatwo.

Mighty Baz napisał(a):
jedna zasada - jak jestes sam i walczysz solo z kims kto ma wiecej SP, to wiecej niz pewne ze padniesz. Nie ludz sie. Zakladam ze jestescie w podobnych shipach.

Bzdura. Zresztą patrz wyżej.

Cytuj:
Osobiscie dostalem poda tylko jak sam latalem na beltch - jak NPCowalem. W walce pvp, jakos chyba mialem fart

Siedzenia głęboko na terenie aliansu i npcowanie tam jest prawie tak samo bezpieczne jak w imperium...
Co do Twojego pvp to się wypowiem jak Cie kiedyś trafię i spoduję.
8) Bo dużo tu zależy od tego co się rozumie przez pvp. Przy lataniu w wielkim gangu z masą wsparcia to rzeczywiście - szansa na złapanie poda jest niewielka. Równie niewielka jednak jest wtedy szansa na nauczenie się czegokolwiek. Większość doświadczonych graczy powie Ci, że chwalenie się, że się w pvp jeszcze nic nie wtopiło jest jednoznaczne ze stwierdzeniem "ludzie, ale ze mnie noob" :P :P :P

Cytuj:
Niom moze dlatego ze od wiekow latam dominisiem, a tego trudno jest zajebac bez strat wlasnych
Ammarski fanatyk w kartoflu... Lol :lol: :lol: :lol: :lol:
Poza tym to kolejne stwierdzenie utwierdzające mnie tylko, że pvp to znasz głównie ze słyszenia.
Kartofel jest równie trudny/łatwy do zniszczenia jak każdy inny bs. Trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać. A teraz, po nerfie jammerów zadanie zostało jeszcze ułatwione.

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Powtórzę się, ale widać, że nie do wszystkich to dotarło. PvP to nie jest zabawa dla samotników. Lecąc samemu na pvp - prosisz się tylko o poda. Chyba, że jako pvp rozumiesz strzelanie do industriali w low-secu... Ale wtedy to żenada a nie pvp :P

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 19:55 
Cytuj  
Xarthias jest hawt kiedy tak postuje dogłębnie, więc mam drobne pytanko.

Jak sfitować cruza na pvp? Chodzi mi ogólnie jakie ogółem podzespoły, czemu zawdzięczam co itp.(dla gallente bo caldari są fe!)

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 20:47 
Cytuj  
erm ktorego cruza? :D


_________________
retired...

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 22:27 
Cytuj  
Powiedzmy że najbardziej efektywnego :P, bo można wybierać "któregokolwiek" tyle że niektóre są lepsze, inne gorsze. (więc ohhh "halp" me please ;p)
Myślę nad Thoraxem(5 hi slotów z 5 miejscami na działka 3 med i 5 low, do tego w 820 bazowego PW) albo Vexorem(bonusy do biedronek, +10% hp oraz obrażenia /crus lvl)5 hi slotow, 4 na działka,3 med i 3 low. mniejsze pw o jakies 10% w porównaniu do thoraxa.

*

Posty: 153
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 08:16 
Cytuj  
xarthias napisał(a):


Na koniec jeszcze jedna uwaga. Powtórzę się, ale widać, że nie do wszystkich to dotarło. PvP to nie jest zabawa dla samotników. Lecąc samemu na pvp - prosisz się tylko o poda. Chyba, że jako pvp rozumiesz strzelanie do industriali w low-secu... Ale wtedy to żenada a nie pvp :P


Heh i tu sie usmialem :-) moj byly CEO latal na pvp sam prawie zawsze w interdictorze(eris). Jego stosunek kill/straty wynosił 2-2,5/1.
PvP solo jest ryzykowne, ale jak masz doswiadczenie to sobie spokojnie poradzisz. Kwestia doswiadczenia nic wiecej.
Fakt ze grupowe pvp jest lepsze, zawsze to weselsj :-).

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 13:38 
Cytuj  
Grzgorz - nie przeczę :)
Sam lubię czasem solo polecieć na coś zapolować.
Ale rozmawiamy o pvp dla początkujących - a to zdecydowanie nie zabawa dla samotników.

Seraf - to się musisz zdecydować, gdyż styl walki tych dwóch cruzów zdecydowanie się różni. (twierdzeń, że jakiś krążownik jest najlepszy a inny najgorszy nie komentuję :P )
Thorax to oczywiście okręt blasterowy. Do walki z fregatami na small blasterach, w innym wypadku na med. Do tego oczywiście scramble (raczej 20km - po nerfie wcsów praktycznie nie spotyka się ich na okrętach bojowych), dobry web i mwd. Poza tym na dole jakiś mały tank (naprawiaczka + plejtka) i moze jakieś magnetic stabilizery. I ofkoz dronki jako dodatkowy dmg. Generalnie statek do tego, żeby doskoczyć, walnąć jak najmocniej i uciec zanim się dostanie pod mocniejszy ostrzał.
Vexor natomiast to taki mały dominix. Czyli max dron plus nosferatu w hislotach i jak najmocniejszy tank na dole - np. dwie med naprawiaczki i plejtka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2008, 17:13 
Cytuj  
jedyny topic którego nazwa wydawała mi się pasować.

EVE Online BUFU 2.0
http://pl.youtube.com/watch?v=w3KvMiTIYFI

niestety nie jest to jeszcze HD, ale to jeszcze nie koniec :wink:


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 09:07 
Cytuj  
Zapraszam do Agony na kursik PvP ... tak na marginesie to piloci Agony posiadajacy odpowiednie doswiadczenie w taktyce pokonują często silniejszych i lepiej wyspecjalizowanych graczy czymś co w innych korpach uchodzi za noob fity ... a gro pro-pvp nigdy nie wsiadze do takiego shipa lub nie poleci na roama gangiem takich shipow ... ale to dlatego że agony walczy w specyficzny sposób ... i piloci Agony nie boja się walki ani starty shipa czy poda...

http://www.agony-unleashed.com/download.php?view.7

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 10:50 
Cytuj  
Scorp, wrzuc link do KB.

Tak naprawde to bardzo wazne w PvP jest opanowanie. Wielokrotnie nooby zanim sie zorientuja ze cos bzyka w glosniczkach i gdzies cos lata to juz sa na strukturze. Wczoraj rozjebalismy kilka shipow i za kazdym razem to byla duzo wieksza ekipa, do ktorej wpadalismy, rozwalalismy najwiekszy cel i uciekalismy ( http://voodookills.griefwatch.net/ -wczorajsze gongi). Wszystko lekkimi shipami, ktore pewnie moglyby zostac pokonane gdyby przeciwnicy mieli wiecej doswiadczenia, ale po stracie shipa po prostu rozpierzchali sie po stacjach.

Po prostu PvP w eve jak nigdzie indziej wywoluje drzenie rak, suchosc w ustach i cos jakby panika. Duuzo adrenaliny, ktora sprawia, ze nawet nie wiesz gdzie kliknac. Szczegolnie jak to ty jestes napadany.

A doswiadczony PvPer dziala jak zimnokrwisty, zdecydowany zabojca z doswiadczeniem, bez wachania, drzenia rak i zastanawiania sie nad tym co kliknac. To jest jego najwieksza przewaga. Ale to wymaga straty x shipow.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 10:55 
Cytuj  
Cytuj:
Po prostu PvP w eve jak nigdzie indziej wywoluje drzenie rak, suchosc w ustach i cos jakby panika. Duuzo adrenaliny, ktora sprawia, ze nawet nie wiesz gdzie kliknac.


Ano, w żadnej innej grze tego nie uświadczyłem, nie wiem czemu, to nie jest nawet strach o strate tego co sie ma bo wielokrotnie adrenalina kickowała nawet w sytuacjach w których nie miałem teoretycznie szans na strate szipa.

Ja może jakiś dziwny jestem ale głupie scoutowanie cepem dla roama mojego alliansu dostarczało mi więcej andrenaliny niż wszystkie wow arenki razem wzięte.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.