mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 12:19 
Cytuj  
W ogole roball to jesli chcesz trzaskac misje, to wez wytrenuj moze troche skilla Social, bo ja latam bez tego i zrobienie 2 lvl agenta trwa wieki.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 14:30 
Cytuj  
roball napisał(a):
Jedno czego chce od EVE do PVP, ale zeby tam dojsc to musze te misje niestety meczyc :)

Nie musisz, wstap do SHCK, jesli sie wykazesz zdyscyplinowaniem i zacieciem pvp dostaniesz invite do korpa stricte pvp nawet bez hac czy recona i bez 10 mil SP. Wazne sa cechy harakteru i umiejetnosc pracy w grupie.

Edit. i nie tylko SHCK oferuje ci podobny start, shck ostanio przeszedl sporo zmian i zmienily sie zasady pozostania w korpie, poztym niewiele sie zmienilo ... no i ostanio mamy caly czas jakies akcje pvp .. na ktorych mozna nawet fregatka latac.
Zeby nie przedluzac, poniewaz jestesmy korpem z 0.0 a ty pewnie noobem to moge ci zafiarowac pomoc materialna dla latwego startu, ale doleciec do nas musisz sam i to po przyjeciu do korpa.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Ostatnio edytowano 14 cze 2007, 14:36 przez Scorpio, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 14:35 
Cytuj  
a ja moge? Scorp jaki ty masz nick w grze?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 14:38 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
a ja moge? Scorp jaki ty masz nick w grze?

Patrz jak wyzej, jesli decydujesz sie na ten ruch musisz byc z korpem w 0.0 i aktywnie latac na pvp a napewno zostanie to dostrzezone i dostaniesz invite. niewielkie wsparcie materialne mozliwe z mojej strony.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 14:57 
Cytuj  
Odpusc sobie destroyery imo. Zbyt wiele wad maja te statki.


Posty: 15
Dołączył(a): 11.06.2007
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 15:03 
Cytuj  
roball napisał(a):
Kupilem Catalysta i straszliwie mnie dobija ta maszyna, nie dosc ze wolna to jakos po prostu kiepsko mi sie nia gra. Mozliwe ze to dlatego ze zle dobralem sprzet ;)

Catalyst to deska... a jak już wcześniej pisałem, bez odpowiednio dużej znajomości gry (niech będzie, że i również SP) nie ma sensu nim latać, lepiej kupić kruza, większy pożytek.

Po prostu deskorolki to wymagające statki i nie należy w nie wsiadać od początku. Zajmują specyficzną niszę i to bardzo mocno widać.


PS
Eris to destroyer T2 - interdictor. Ma jeszcze bardziej uściśloną niszę.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 15:56 
Cytuj  
e tam specyficzna nisza, ja wsiadlem na deske z 950 k SP i rozpracowalem misje za misja z kilkunastoma przeciwnikami bez trudu :) Potem mi sie znudzilo, za prsote to bylo :)

@ Roball statek ci nie jest potrzebny, tobie potrzebne sa ksiazeczki i kasa na nie, a statek na miejscu dostaniesz,aczkowiek narazie nie bo produkcja zdechla i kwiczy hrhrhr a szanse ze przelecisz 30-40 j w 0.0 statkiem bez wiedzy jak to wyglada sa nikle :) Wiec nie szalej z fitem i kosztem statku, lepiej oszczedzaj kase na klony.

Edit 1
Anyway, moj nick w EVE to Edmund, zapraszam na convo, CSPA = 0 ;)
Convo do mnie lub Dormio ( szef shck) lub Piotrqs Quendi lub Luna Shadowsong lub Ropian lub Ashigara, to sa tzw wladze korpa SHCK ktore nalezy szanowac a nie opierdalac 3 razy dziennie bo zdejma uprawnienia do hangaru korpa :lol: za decyzje Pro Publico Bono no i ostania rodzynka, jestesmy korpem industrialnym i OP-y sa obowiazkowe zarowno dla aliance jak i dla korpa jesli sa, CTA jest bardzo obowiazkowe ... za zignorowanie bez usprawiedliwienia CTA mozna poleciec z korpa w trybie natychmiastowym jak traficie na dzien kiedy ktos z szefow jest ciety :lol:

Edit 2
CTA - Call To Arms, obowiazkowa akcja pvp, obrona terytorium lub zbrojny najzad terenu przeciwnika, wszyscy zucaja spawarki, fabryki minery i wsiadaja w bojowe statki walczyc.
OP - Operation - zorganizowane dzialania z okreslonym celem do realizacji. Zrowno PvP jak i industrialne.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 16:33 
Cytuj  
glizda jaki ty masz nick ig?

high 2x small blaster (najmocniejszy na jaki cie stac albo ci wejdzie) 2x rocket launcher
med ab web cos do rechargu capa
low naprawiaczka jakis plejt /nanofiber cos do rechargu capa ew jakas membrana


Ostatnio edytowano 14 cze 2007, 16:44 przez Mr.FooT, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 16:46 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Convo do mnie lub Dormio ( szef shck) lub Piotrqs Quendi lub Luna Shadowsong lub Ropian lub Ashigara, to sa tzw wladze korpa SHCK ktore nalezy szanowac a nie opierdalac 3 razy dziennie bo zdejma uprawnienia do hangaru korpa :lol: za decyzje Pro Publico Bono no i ostania rodzynka, jestesmy korpem industrialnym i OP-y sa obowiazkowe zarowno dla aliance jak i dla korpa jesli sa, CTA jest bardzo obowiazkowe ... za zignorowanie bez usprawiedliwienia CTA mozna poleciec z korpa w trybie natychmiastowym jak traficie na dzien kiedy ktos z szefow jest ciety :lol:


Lubisz kneble, pejcze i ciasne skorki? :)


_________________
Nestor#1522

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2007, 17:18 
Cytuj  
roball napisał(a):
Dobra, mam juz kompletna sieczke w glowie i nie wiem cojest co. Prosilbym o rade:

Ktorego ze statkow uzywac:
- Tristan
- Catalyst
- Velator

+ Info jak go sfitowac. Pogubilem sie w tym wszystkim juz. Im wiecej przy tym dlubie tym wiekszy crap wychodzi.


Catalyst - Destroyer, deska

HIgh sloty = 125 mm hybrid lub 150 mm hybrid, rarowe najelpiej, compressed lub carbide bo na prototype cie nie stac raczej
Med sloty = AB/MWD rarowy, + tracking computer rarowy np:
http://www.eve-online.com/itemdatabase/ ... s/6173.asp

LOW :
Small Armor Repaire rarowy bo t2 chyba raczej nie wezmiesz albo nie masz kasy, i tu jest dylemat bo albo fitujesz sie na speeed albo na dmg i tank, jesli speed to 2 x overdrive, jesli na tank to jakis hardener najlepiej do misji i magnetic stabilizer rarowy

Tristan :
High : 125 mm hybrid x 2, standard missile launcher x 2
Med : AB/MWD, Tracking komp, cap recharger I lub co tam masz chec
Low : SAR, ( small armor repairer ) Overdrive lub 2 x hardenery lub plate i hardener 9 plate spowalnia ! )

Velator = tym to veldespar mozesz kopac na tutorialu :), noobship to noobshit, poza lataniem pomiedzy stacjiami do niczego sie nei nadaje

Zglos sie ingame ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 09:16 
Cytuj  
nestor juz ich zostaw ;-)
widac powoli ludzie przejrzeli na oczy skoro scorp nawet ae chce brac.
rotfl, op'y obowiazkowe.
mreheheh

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 09:54 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nestor juz ich zostaw ;-)
widac powoli ludzie przejrzeli na oczy skoro scorp nawet ae chce brac.
rotfl, op'y obowiazkowe.
mreheheh

Korporacja SHCK jest jedna z najwiekszych korporacji stricte Polskich w Eve i jedna z najdluzej istaniejacych. Z naszych szeregow wywodzi sie korporacja GBTeam ktora jest najwiekszym korpem PvP w ION i do tego elitarnym. Elitarnosc oznacza w tym przypadku umiejetnosci PVP a nie skillpoints i ze nie mozna do nich dostac z podania, tylko na zaproszenie. Oba korpy do niedawna były jedym cialem, GBT z tego czasu to nic innego jak sekcja militarna SHCK, a SHCK korp industrialny. W chwili obecnej GBTeam dorownuje albo przewyzsza liczebnoscia SHCK i idzie juz raczej swoja droga, jednak zarowno Chieff Executive Aliance ION Raan Kern tak i CEO GBTeam Lazar Fireblade wywodza sie z SHCK, i zawsze sobie pomagamy bardziej niz to jest przyjete w normalnych relacjach typu korp <> korp, a sporo decyzji jest podejmowanych wspolnie. Zamrodyzm ktorym tak szafujecie jest niezbedny w przypadku korporacji istniejacej w 0.0 i bedacej w ciaglym ogniu walk o terytorium. Pewne decyzje musza zapasc i musza byc wykonane. Zarząd SHCK cieszy sie szacunkiem i poparciem zwyklych members w korporacji na tyle duzym ze zamiast jebanc dzwiami i odejsc do freelancerskiego korpa albo do eliternego korpa PvP lub innego dowolnego jednak sa z nami i sie swietnia bawią, mówie tu o ponad 40 osobach. O czymś to swiadczy.
Zreszta zarówno CEO jak i zarzad moga zostac odwolane demokratycznie przez zgloszenie obywatelskiego nieposluszenstwa. ale dopuki zarzad jest jaki jest jego decyzje sa wazne i nalezy je szanowac, i tym samym szanowac clan-braci. Zreszta po co ja to pisze, nie czuje sie winny ani nie mam poczucia ze wyzywam sie na ludziach z korpa.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Posty: 15
Dołączył(a): 11.06.2007
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 11:10 
Cytuj  
Ed daj spokój... nie ma sensu zachwalać SHCK... niektórym powinno wystarczyć, że istniejemy średnio 2x dłużej niż 90% polskojęzycznych korporacji.

Nie jesteśmy najstarszym, także nie jesteśmy największym (ja wolę określenie średni i osobiście nie lubię przekraczać pułapu 50+ osób i dlatego czasem robię czystkę etniczną). Pomimo to przez nasze szeregi przewinęło się ponad 400 osób. Myślę, że Ci co odeszli podjęli taką decyzję tylko dlatego, że zamordyzm to u nas jest na lvl1 i po prostu jesteśmy zbyt liberalni dla niektórych.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 11:11 
Cytuj  
To nie jest tak ze ION wynajmuje przestrzen od BoBow? Czy jak to jest, bo nie widze was na http://go-dl1.eve-files.com/media/corp/ ... luence.png

Jak wynajmujecie przestrzen to nie mow nic o ogniu walk etc :)

Osobiscie walczylem z bobami i polowa eve w venal prawie 3 lata temu, i to byl ogien walki. Trzeba bylo sie starac, ale zamordyzm byl tylko w TWB, ktory *suprise* byl glownie polskim corpem. Ludzie polecieli bronic BKG, stracili po 2BSy a nastepnego dnia dostali kicka z corpa bo sie nie pojawili na jakims smiesznym mining opie w empire. Osobiscie bylem na kilku mining opach, a jak chcialem od corpa nowy statek bo mi griffina popneli na tacklu to zostalem obsmiany, wiec heh.

Przeszedlem do normalnego corpa w PA, nie bylo zamordyzmu, opy byly jak mielismy czas, statki byly dostepne i trzymalismy linie frontu.

Serio smieszy mnie postawa gdzie musze sie pojawiac na 'obowiazkowych' opach. Nie sadzisz chyba ze nie wyjde sie napic bo dzisiaj kopiemy asteroidy, albo bede sie tlumaczyl czemu sie nie zalogowalem bo mnie leb bolal.

W eve akurat da sie zrobic wszystko jak tylko sa chetni ludzie zeby to robic. Walenie pejczem po plecach i wymyslanie jakichs drakonskich zasad to widze jest glownie polska metoda. Pan dyrehtor kazal, to plebs ma zrobic o wyznaczonej godzinie albo sie pogrozi paluszkiem :)

Corpy da sie prowadzic bez "loguj sie o 18 dla szatana bo mining op jest wojna" i bez kickowania memberow bo odwazyli sie miec prywatne zycie poza gra.


_________________
Nestor#1522


Posty: 15
Dołączył(a): 11.06.2007
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 11:22 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
To nie jest tak ze ION wynajmuje przestrzen od BoBow?
Jak wynajmujecie przestrzen to nie mow nic o ogniu walk etc :)

Nie płacimy. Nie wynajmujemy, a do zeszłego tygodnia BOB był dla nas neutralny. Nie wszystko co się świeci to złoto, nie wszystko co widać to prawda.

Nestor napisał(a):
Osobiscie walczylem z bobami i polowa eve w venal prawie 3 lata temu, i to byl ogien walki. Trzeba bylo sie starac, ale zamordyzm byl tylko w TWB, ktory *suprise* byl glownie polskim corpem. Ludzie polecieli bronic BKG, stracili po 2BSy a nastepnego dnia dostali kicka z corpa bo sie nie pojawili na jakims smiesznym mining opie w empire. Osobiscie bylem na kilku mining opach, a jak chcialem od corpa nowy statek bo mi griffina popneli na tacklu to zostalem obsmiany, wiec heh.

Przeszedlem do normalnego corpa w PA, nie bylo zamordyzmu, opy byly jak mielismy czas, statki byly dostepne i trzymalismy linie frontu.

Grasz obecnie ? Jak nie to nie ma o czym gadać. EVE teraz i 3 lata temu to zupełnie inne gry.

Nestor napisał(a):
Serio smieszy mnie postawa gdzie musze sie pojawiac na 'obowiazkowych' opach. Nie sadzisz chyba ze nie wyjde sie napic bo dzisiaj kopiemy asteroidy, albo bede sie tlumaczyl czemu sie nie zalogowalem bo mnie leb bolal.

Jest zamordyzm i zamordyzm, poza tym jeszcze jest demokracja, monarchia, tyrania, despotyzm, komunizm i socjalizm. Wybieraj do woli. Nie wiesz nic o nas i naszym systemie obowiązków wobec korpa, a chcesz je wyśmiewać. Masz do tego prawo, więc się śmiej do woli.

Nestor napisał(a):
W eve akurat da sie zrobic wszystko jak tylko sa chetni ludzie zeby to robic. Walenie pejczem po plecach i wymyslanie jakichs drakonskich zasad to widze jest glownie polska metoda. Pan dyrehtor kazal, to plebs ma zrobic o wyznaczonej godzinie albo sie pogrozi paluszkiem :)

Problem tylko w tych chętnych, bo przecież "nie pójdę na OPa, wolę iść się napić - szkoda mojego czasu na kopanie dla korpa, albo powiem, że mnie łeb bolał, bo nie chce mi się kopać".

Nestor napisał(a):
Corpy da sie prowadzic bez "loguj sie o 18 dla szatana bo mining op jest wojna" i bez kickowania memberow bo odwazyli sie miec prywatne zycie poza gra.

Sprawdź jak jest u nas i wówczas może wrócimy do dyskusji co ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 11:42 
Cytuj  
ej juz moze skonczmy.
ustalilismy ze shck jest dla maniakow i dzieci ktore stawiaja sie na ac raidy, kopania i inne takie. i sa ludzie ktorym to odpowiada. OK nikt nie ma pretensji.
ale nie probujcie przekonac ludzi ze jestescie zajebisci. bo dla czesci z nas nie jestescie i nigdy nie bedziecie, co nie zmienia faktu ze w sumie do shck nic nie mam. kazdy sobie rzepke skrobie.
macie swoje zasady i ok, dla wiekszosci myslacych jednostek sa one pojebane ale jak juz napisalem nie nasz biznes ;-).
no to starczy tego zachwalania i krytyki.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 11:47 
Cytuj  
ION nie jest slave zadnego sojuszu jak narazie, i chyba tak zostanie.
Swoją niezależnosc wywalczył sam. Aby zachować tą niezależność musi isc do przodu nie stać i sie rozgladać. Musi stawać się coraz silniejszy żeby nie zostać slave. Nie placimy za teren nikomu.
Jesli chodzi o nas, o SHCK, to nie wiesz nic ani o naszych zasadach ani zamordyzmie itd. Czlonkowie SHCK mają powinności wasalne wobec korporacji, tak samo jak korporacja ma powinnosci wasalne wobec sojuszu. I tyle, albo az tyle. Zawsze udział w akcjach korpa biora ci co chca, ci co nie chca niech sie wylogują albo uzgodnia dlaczego ich nie ma.
Nikogo nie zmuszamy do bycia online w danym dniu i danej godzinie, ale jesli jestes i jestes blisko nas to oczekuje ze wezmiesz udzial w akcji korpa czy aliance, a jesli mozesz i jest ogloszone CTA to zarezewujesz sobie czas i srodki na ten cel.
W chwili obecnej wszyscy nie zwolnieni z tego obowiązku czlonkowie SHCK maja obowiazek przebywac w Regionie 0.0 w ktorym stacjonuje korporacja. I ta zasada nie podlega negocjacji. I to ze wlasnie Martinezo mial sie zjawic w STAIN w okreslonym czasie wywolalo te ogormne niezadowolenie i posadzenie o niewolnictwo w SHCK z jego strony.
Kolejna sprawa ktora jeszcze dolozył do pieca byl fakt ze nie komunikuje sie z nikim z korporacji i nie odpowiada pytany choc jest online, i ignoruje celowo OP-y korporacji. Po jaka cholere wstepowal do korpa ?


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 11:49 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ej juz moze skonczmy.
ustalilismy ze shck jest dla maniakow i dzieci ktore stawiaja sie na ac raidy, kopania i inne takie. i sa ludzie ktorym to odpowiada. OK nikt nie ma pretensji.
ale nie probujcie przekonac ludzi ze jestescie zajebisci. bo dla czesci z nas nie jestescie i nigdy nie bedziecie, co nie zmienia faktu ze w sumie do shck nic nie mam. kazdy sobie rzepke skrobie.
macie swoje zasady i ok, dla wiekszosci myslacych jednostek sa one pojebane ale jak juz napisalem nie nasz biznes ;-).
no to starczy tego zachwalania i krytyki.

99 % korporacji z 0.0 w eve ma ostrzejsze wymagania i wiekszy zamordyzm, a pomimo tego ilosc uzytkowanikow w eve rosnie.
Jestescie noby, nie znacie gry, nie znacie ludzi, a macie popieprzona opnie o czyms czego nei rozumiecie, ale moze zrozumiecie ... albo i nie. kiedys.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Posty: 15
Dołączył(a): 11.06.2007
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 11:50 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
bo dla czesci z nas nie jestescie i nigdy nie bedziecie, co nie zmienia faktu ze w sumie do shck nic nie mam.

Co nie zmienia sytuacji, że dla drugiej części możemy i może nawet jesteśmy. ;)

Cytuj:
macie swoje zasady i ok, dla wiekszosci myslacych jednostek sa one pojebane ale jak juz napisalem nie nasz biznes ;-).

Uważasz siebie za większość ?
Skoro nie to dlaczego dla 50+ osób one nie są, a dla 1 są pojebne?

Możemy skończyć, ale wolę wyjaśnić wszystkie kwestie. Byłeś z nami raptem parę dni, ale oceniasz nas jakbyś nas znał całe życie. Nie podoba Ci się decyzja jaką JA personalnie podjąłem i masz do tego prawo, ale dlaczego przenosisz to prawo na ocenę całego SHCK ?
Krytykujesz SHCK tylko za to, że dostałeś do wyboru - albo latasz z nami, albo nam nie jesteś potrzebny.

Nie zmienia to nic oczywiście poza tym, że stawia w innym świetle przyczyny dla jakich nie jesteś w SHCK. Wybrałeś granie w innym gronie niż naszej i szanujemy Twoją decyzję. Nie oceniamy jej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2007, 12:14 
Cytuj  
o rotfl.
wyjasnijmy moze jedno.
nie bylem z wami nawet 12 sekund ;-)
widze ladny porzadek macie skoro nawet nie wiecie kogo przyjmujecie.
ale to tak na marginesie.
a oceniam po tym co wypisuje scorpio. sorry ale jak dla mnie to naprawde chore. jesli wy robicie cos tam o 18 w piatek a ja sie umowilem do kina tzn ze co? ze nie mam wyboru i musze isc z wami bo inaczej won? no prosze cie.
rozumiem ze np ustalacie ze w mieciacu sa 3 zebrania i trzeba byc na jednym, ale nie kurwa na kazdym.
zreszta waza sprawa ;-)
50 osob to w chuj :-)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.