mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2009, 14:43 
Cytuj  
Atm na moim paromiesięcznym koncie mam ruthless pirate wannabe charka, który ciągnie powoli skille w stronę pilgrima. Jako pirat szybko zafajdałem sobie sec status i nie mogę już za bardzo latać po high sec , więc zrobiłem sobie na tym samym koncie w 40minut amara z Bestowerem (5040m3 cargohold) do wozenia sprzetu z Jita.
I tutaj pojawia się moje pytanie: czy posiadanie drugiego konta z charkiem skillowanym na kupno/wozenie/sprzedaz - czysty trade char ma sens, czy bardziej się opłaca wysyłać potem do low seca statki jakimiś cotractami czy cos w tym stylu?
Wiem, ze jest tu kilka osob z paroma kontami i po prostu chcialbym sie spytac, czy ma to rece i nogi i jakie oni widzą plusy i minusy(poza tym, że ma się drugi acc do opłacania i trzeba poświęcic na to konto trochę czasu) :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2009, 14:50 
Cytuj  
wydaje mi sie że korp wystarczy

osobiscie siedze 60 jumpów od Jita i wszystko co kupie w Jita dostaje za darmo frachtami które lataja 2 razy w tygodniu.

mam 3 konta ale do zakupów uzywam alta w obrebie konta którym kupuje w jita, wystawiam contract prywatny wymiana za 0 isk na maina i mainem wystawiam kuriera na korpa.

czyli nigdzie sie nie ruszam.

polecam dobry korp bo bez sensu samemu wozić tym bardziej ze jak bedziesz sobie BSy czy wieksze rzeczy woził i jak poradzisz sobie z ryzykiem wtopy podrodze.

pomijając że indykiem nie przewieziesz wszystkiego, możesz pomysleć o scoutowaniu samego siebie tym drugim kontem czyli cep albo covert ... albo poprostu intel i znajomi


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 lut 2009, 15:13 
Cytuj  
Jesli chodzi o transport tylko i wylacznie na swoje potrzeby to pewnie osobne konto nie ma sensu.

Z drugiej strony jesli chcesz sie bawic w trade jako zrodlo dochodow to jak najbardziej tak.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2009, 15:44 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
...czy bardziej się opłaca wysyłać potem do low seca statki jakimiś cotractami czy cos w tym stylu?

Watpie, handel w 0.0 jest bardzo wyspecjalizowany i najczesciej w obrebie corpow, sojuszy jakie tam siedza.
Generalnie najlepszy zarobek zawsze byl i jest miedzy znanymi hubami handlowymi lub skupowanie wszystkiego co misjonarze wywalaja na stacji ze swoim agentem, podobnie warto tez ich zaopatrywac w amunicje itp.
Mass transport wymaga duzo skila i oczywiscie musisz siedziec w corpie, ktory cos kontroluje bo jakas "ninja logistyka" nie ma sensu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lut 2009, 15:58 
Cytuj  
Tak, używanie alta do handlu jesli jestes piratem, do zakupów i wożenia jak najbardziej ok.

U mnie w korpie jest troche jak u Desha.
Kupuje w jita, wystawiam kontrakt lub dowoze do stacji transferowej i za chwilke mam w hangarze w 0.0. Korp płaci za transport do 0.0, pozatym u mnie np jest specyficzny korp bo zawsze mozna poproisc na korpowym o sprzet i cos tam dadzą ci co maja zapasik, lub odsprzedadza. No i z korpowego jak potrzeba mozna brac, a ze korp PvP to dropu z zabitych hostow zawsze jest tyle ze jak brakuje jakiegos modulka do fitu to mozna dobrać :)
Ale to specyfika korpowa raczej, jak bylem w Shokch to tez po hi-secu wozil freighter, do 0.0 carrier a hi-low samemu lub przez kumpli z korpa.
Róznie to jest, ale zwykle korpy pomagaja z logistyką.

*

Posty: 153
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2009, 16:45 
Cytuj  
Ja spotkałem się już nawet z corpami które po prostu za kasę wożą wszystko i wszędzie.
Rozmawiasz z gościem co masz i gdzie to ma leciec i skad. I masz wycyne tyle i tyle. Robisz contract z kase i paczka leci :-)

A co do bycia w corpie to sa od tego ludzie ktorzy woza co sie da i ile sie da jak najczesciej :-).

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2009, 17:11 
Cytuj  
@Rufen

A ja czekam zawsze az Vandzik bedzie lecial JFem ;]
Wczesniej czy pozniej sie udaje.


_________________
Obrazek


Posty: 46
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2009, 14:12 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Atm na moim paromiesięcznym koncie mam ruthless pirate wannabe charka, który ciągnie powoli skille w stronę pilgrima. Jako pirat szybko zafajdałem sobie sec status i nie mogę już za bardzo latać po high sec , więc zrobiłem sobie na tym samym koncie w 40minut amara z Bestowerem (5040m3 cargohold) do wozenia sprzetu z Jita.
I tutaj pojawia się moje pytanie: czy posiadanie drugiego konta z charkiem skillowanym na kupno/wozenie/sprzedaz - czysty trade char ma sens, czy bardziej się opłaca wysyłać potem do low seca statki jakimiś cotractami czy cos w tym stylu?
Wiem, ze jest tu kilka osob z paroma kontami i po prostu chcialbym sie spytac, czy ma to rece i nogi i jakie oni widzą plusy i minusy(poza tym, że ma się drugi acc do opłacania i trzeba poświęcic na to konto trochę czasu) :)


Wszystko ma sens jeśli ci się chce i sprawia ci frajdę, zależy tylko ile chcesz zarobić.
Moim zdaniem teraz w eve warto poświecić jedno konto na 3 trade chary ze zrobionym tycoon tak żeby ilość buy i sell orderów była w granicach 300 i tak na 3 możliwych charach; potem rozrzucasz je w najbardziej opłacalnych trade hubach (niekoniecznie w jita) i tylko czekasz a potem wystawiasz. Jeśli jesteś cierpliwy to są to long term orders, jesli nie to bawisz się w 0,01 ISK war. Jeżeli ci się bardzo chce i naprawdę mało ci brakuje żeby zostać no-lifem, to jeszcze co lepszy stuff przerzucasz JF do 0,0 w odpowiednie miejsce. I nie musisz oglądać się na żadne korpy czy sojusze. Wystarczy cyno alt i odpowiednia pora.
PS
zarobić da się na wszystkim, choćby na samych plexach, vide allegro i czołowi polscy farmerzy, z litości nie podam nicków w grze, choć starzy gracze i tak wiedza o kogo chodzi

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 lut 2009, 15:39 
Cytuj  
@Rufen

własnie znalazłem zastosowanie dla drugiego chara wiec troszke dodam. (mam 3 konta)

obecnie mamy wojne i generalnie rozpierduche, bardzo przydaje mi sie drugie konto z charem który nie jest w korpie do wożenia gratów z jita na skraj LS.
woże własnie Bestowerem i mój ma ponad 15000 m3, nie 5k jak Twój. czyli miesci sie do niego BC (Hurricane).
wrzuc sobie cargo expandery i poducz sie troche w indykach one maja +5% do cargo per skill .
z indykami na 2 możesz miec w bestower 13300 m3

spokojnie je sobie woże AFK na Autopilocie.


_________________
psn

***

Posty: 643
Dołączył(a): 3.05.2004
Offline
PostNapisane: 16 lut 2009, 23:13 
Cytuj  
sry za oftopa ale jak widzę jak desh za każdym razem jak pisze na temat evki flexuje ze ma 3 konta to mam total lola stary opanuj się trochę ludzie mają po 5 i więcej :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2009, 23:15 
Cytuj  
wczoraj odkrylem na markecie cargo expandery (tak wiem - jaki lol) i mam na bestowerze z amarr industrial I nieco ponad 13300m3 - poki co starcza ;d

*

Posty: 153
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 06:23 
Cytuj  
rafgate napisał(a):
sry za oftopa ale jak widzę jak desh za każdym razem jak pisze na temat evki flexuje ze ma 3 konta to mam total lola stary opanuj się trochę ludzie mają po 5 i więcej :)


Ja od poczatku gry mam jedno i sie nie chwale :-)

RufeN napisał(a):
wczoraj odkrylem na markecie cargo expandery (tak wiem - jaki lol) i mam na bestowerze z amarr industrial I nieco ponad 13300m3 - poki co starcza ;d


Zbieraj salvage z wrakow lub misji. Jak uzbierac troszku alloyed tritanium bars to ktos znajomy moze ci zrobic riga do cargo a to znacznie zwieksza mozliwosci transportu. Jesli dobrze pamietam to itek V mial ponad 25K z rigami

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2009, 09:00 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
wczoraj odkrylem na markecie cargo expandery

Col bylby z Ciebie dumny. Kerbirskie modulki zostaw dla kerbirów. ;]


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.