mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 14:21 
Cytuj  
Sou napisał(a):
Noia, plexow z buddy to pewnie jest 1% tego co zachod kupuje zeby miec ISK na nowe shipy;]


Masz rację, ja się tylko odniosłem do tych z buddy.

Sou napisał(a):
POGLOSKI to wiesz gdzie ja mam. Jeszcze glebiej niz oficjalne informacje ze SWTOR i GW to zajebiste gry :D


Nie obchodzi mnie, gdzie masz pogłoski - dawałeś do zrozumienia, że ludziom może się nie podobać, że CCP zarobi więcej kasy, podczas gdy nie podobają im się pogłoski o wyposażeniu, mającym wpływ na grę, dostępnym tylko za AUR (a nie to, że CCP dobrze się będzie wiodło).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 14:28 
Cytuj  
smeagollum napisał(a):
A co do plexówl, za które "już ktoś zapłacił", to nie do końca jest tak. Bo osoba rozpoczynająca grę i tak musi za nią zapłacić - czy została zaproszona czy nie. Na plexach korzystają zapraszający (mają miesiąc/częśc miesiąca za darmo), zapraszani w mniejszym stopniu. W ogólnym rozrachunku CCP musi na tym chujowo wychodzić. bo choć w zamierzeniu zapewne miał to być sposób na zmotywowanie graczy do zapraszania znajomych, to w praktyce trafiają tu ludzie, którzy grę chcieli sprawdzić i tak, a korzyści zgarniają ludzie, którzy nijak się do tego nie przyczynili.

Zaproszenia nie mają tu nic do rzeczy. Żebyś za nafarmione isk mógł kupić plexa najpierw ktoś musi za niego zapłacić, czyli de facto opłaca twój miesiąc gry. Więc CCP nie ma możliwości na tym chujowo wyjść.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 14:32 
Cytuj  
Wiesz co sie ludziom nie podoba? Ze itemy kosztuja 4 plexy A NIC NIE DAJA. Moze gdyby dawaly +50% do WINa to by tak nie narzekali? Nie podoba im sie ze CCP zarabia 55mln $ rocznie. Nie podoba im sie ze ceo CCP jest dumny z dodatku i z tego ze za durny item w grze ktory nic nei daje ludzie placa $$. No i na koncu nie podobaja im sie pogloski ze bedzie mozna za AUR kupic itemy ktore cos daja.

Wszystko sie graczom nie podoba ;d W pon pewnie CCP napisze ze nie bedzie itemkow dajacych przewage w grze za AUR i nagle te 20% graczy sie uciszy ;]

Potem jeszcze CCP doda stacje, kasynko i pokoj dla corpa i wszyscy sobie beda walic patrzac jak to zajebiscie wyglada i calowac ccp po stopach.


GRACZE MMORPG :D


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 14:45 
Cytuj  
Havok napisał(a):
smeagollum napisał(a):
A co do plexówl, za które "już ktoś zapłacił", to nie do końca jest tak. Bo osoba rozpoczynająca grę i tak musi za nią zapłacić - czy została zaproszona czy nie. Na plexach korzystają zapraszający (mają miesiąc/częśc miesiąca za darmo), zapraszani w mniejszym stopniu. W ogólnym rozrachunku CCP musi na tym chujowo wychodzić. bo choć w zamierzeniu zapewne miał to być sposób na zmotywowanie graczy do zapraszania znajomych, to w praktyce trafiają tu ludzie, którzy grę chcieli sprawdzić i tak, a korzyści zgarniają ludzie, którzy nijak się do tego nie przyczynili.

Zaproszenia nie mają tu nic do rzeczy. Żebyś za nafarmione isk mógł kupić plexa najpierw ktoś musi za niego zapłacić, czyli de facto opłaca twój miesiąc gry. Więc CCP nie ma możliwości na tym chujowo wyjść.


Pomyśl. Żeby to, co piszesz miało sens, ten który zapłacił za plexa musiałby nie móc grać. Wtedy wyszliby na zero, bo ten opłacony czas wykorzystywałby po prostu ktoś inny. A tak, grają we dwóch (a płacił jeden). Już prościej tego wytłumaczyć nie potrafię - jak dalej nie rozumiesz, to się poddaję.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 14:45 
Cytuj  
Nie wiem czy to kwestia ceny i przydatności itemów. Raczej odbieram to jako protest przeciw planom wprowadzania w przyszłości itemów które dadzą jakiś dopał za kasę. Obecnie jakiś okular za 60$ jest mi zupełnie obojętny. Patrząc natomiast realnie, zapewne w przyszłości takie dające dopał itemki się pojawią, część graczy może z tego powodu quitnie ale CCP będzie miała to zasadniczo w dupie bo ile można ciągnąć jedną grę? Będą chcieli wyciągnąć z EVE jak najwięcej a jak gra padnie to trudno.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 14:47 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Będą chcieli wyciągnąć z EVE jak najwięcej a jak gra padnie to trudno.


No to ja już wiem o czym myślało soe rozpieprzając vanguarda i swg :wink:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 14:55 
Cytuj  
smeagollum napisał(a):
Pomyśl. Żeby to, co piszesz miało sens, ten który zapłacił za plexa musiałby nie móc grać. Wtedy wyszliby na zero, bo ten opłacony czas wykorzystywałby po prostu ktoś inny. A tak, grają we dwóch (a płacił jeden). Już prościej tego wytłumaczyć nie potrafię - jak dalej nie rozumiesz, to się poddaję.

No grają we dwóch przez miesiąc, chyba na tym polega idea tego zapraszania i przyciągnięcia klienta. Po czym jeśli nowemu gra się spodoba, to CCP ma z niego pieniądze w dłuższej perspektywie. Jak się nie spodoba to faktycznie wiele stracili. W przypadku raz opłaconych kont nie ma znaczenia czy kupujesz plexa za isk, bo i tak ktoś za niego zapłacił. Weź idz lepiej poszukaj korpa, który będzie ci kupował statki albo lepiej plexy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 15:18 
Cytuj  
Havok napisał(a):
W przypadku raz opłaconych kont nie ma znaczenia czy kupujesz plexa za isk, bo i tak ktoś za niego zapłacił.


Eh, przypadek beznadziejny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 15:20 
Cytuj  
smeagollum napisał(a):
A co do plexówl, za które "już ktoś zapłacił", to nie do końca jest tak. Bo osoba rozpoczynająca grę i tak musi za nią zapłacić - czy została zaproszona czy nie. Na plexach korzystają zapraszający (mają miesiąc/częśc miesiąca za darmo), zapraszani w mniejszym stopniu. W ogólnym rozrachunku CCP musi na tym chujowo wychodzić. bo choć w zamierzeniu zapewne miał to być sposób na zmotywowanie graczy do zapraszania znajomych, to w praktyce trafiają tu ludzie, którzy grę chcieli sprawdzić i tak, a korzyści zgarniają ludzie, którzy nijak się do tego nie przyczynili.


Zapominasz o tym że nawet jak ccp wychodzi na zero w kasie, to na duży plus wychodzi przez zapełnienie serwera, a to przyciąga samo w sobie innych graczy lub zachęca by zostali obecni.
Takie mięsko nawet jeśli za free siedzi ten jeden miesiąc jest zbawienne dla całej ekonomii i mechaniki gry.
Przykładowo w DFO nigdy nie patrzyli w przyszłość i nie interesowało ich by zatrzymać w grze takie przysłowiowe mięsko, to nie wyszło im na dobre jak widać.

W eve jest teoretycznie 400k kont ale wystarczy że przynajmniej 100k to czysty zarobek, a reszta rożne buddy, alty, ref programy itd sprawiają że gra ma sens.

Osobiście uważam że ccp osiągnęło większy sukces od blizzarda, który cały zarobek z gry ma przejadany przez activision czy wcześniej inne firmy nad nimi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 15:29 
Cytuj  
embe napisał(a):
Zapominasz o tym że nawet jak ccp wychodzi na zero w kasie...


Właściwie wszystko co napisałem, miało uświadomić, że wychodzi na minus w programie buddy ale trudno, widać nie uświadamia. :)
Co do długofalowych korzyści - jestem świadom tego, że lepsze 100k kont grających za free niż pustawy serwer. Ale nie wiem jaki jest stosunek ilościowy grających za darmo do tych płacących.

EDIT: Koszty poniesione w związku z programem buddy zwracają się, jeśli nowi zostają. I tu zgadzamy się wszyscy - i Ty i Havok i ja.
Ale sam program nie ma sensu - bo przeważnie zyskują na nim cwani gracze, którzy nic nie mają wspólnego z namawianiem kogoś do gry (poza nielicznymi wyjątkami).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 15:56 
Cytuj  
Źle piszesz bo ccp nie traci na tym systemie, może wyjść jedynie na zero, ty tego nie zrozumiesz biorąc pod uwagę historie na tym forum i innych.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 16:11 
Cytuj  
embe napisał(a):
Źle piszesz bo ccp nie traci na tym systemie, może wyjść jedynie na zero, ty tego nie zrozumiesz biorąc pod uwagę historie na tym forum i innych.


Może źle kombinuję, chętnie dam się przekonać - jak CCP wychodzi na zero pozwalając grać dwóm osobom, jak tylko jedna płaci? (oczywiście rozpatrujemy sytuację, gdzie ten nowy gracz nie zostaje - bo z tym, że system się opłaci, jeżeli gracze będą zostawać już się zgodziliśmy).
I oczywiście wytłumacz mi to w odniesieniu do sytuacji, gdzie płaciłoby dwóch.
Sytuacja jest już zupełnie absurdalna, jeżeli tych nie zostających jest kupa - wtedy CCP utrzymuje serwery umożliwiające grę graczom liczonym w tysiącach, którzy płacą za tę grę połowę ceny. Przecież dla CCP gracze na serwerze to nie tylko zysk, ale i koszty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2011, 16:35 
Cytuj  
Tego ci nikt nie wyliczy bo ccp nie udostępnia takich danych, ja znam tylko jaki ma potencjał zwykły program afiliacyjny, którego reklamy są wszędzie w sieci i byłem bardzo zdziwiony jak dużo ludzi opłaca grę z takiego zwykłego triala.

Jeśli masz zamiar opłacić konto ale wykorzystasz buddy program, dasz triala i ta osoba przedłuży konto ( nie ma sposobu zrobienia tego za free ), to ccp nadal na tobie nie straciła, a nawet zyskała potencjalnego przyszłego klienta i dodatkowy punkcik w ilości online.
Weź pod uwagę że masa graczy bawiących się w czyste pvp bardzo często płaci zwyczajnie kartą, nie zbiera kasy na plex czy inne możliwości.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2011, 08:42 
Cytuj  
Swoja drogą sou ilu haterów obejrzało i skomentowało twoje filmiki lol.
Według tego co trollują na centrali jesteś jednym z 52 dwóch szczęśliwych właścicieli monokli, ale aż się nie chce wierzyć, bo sam widziałem około 15 w jita jak przeglądałem zadokowane chary, całej listy nie przeleciałem tylko początek.

Na odpicowanej achurce z nowym mundurem za aurum to nawet zajebiście wyglądało. Wszystko zależy widać od głowy.

No ale sława jest - to ten co kupił monokle! :P

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 27 cze 2011, 08:53 
Cytuj  
Ta sława, barbie online:) Fajnie ze z gry w ktorej w kazdym exp packu mozna bylo liczyc na jakis fajny content robi sie crap z bajerami za $.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2011, 09:06 
Cytuj  
Niby wszystko sie rozbija o pay-to-win... a jednak monokle bola... porazka;>


_________________
Obrazek

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 27 cze 2011, 09:18 
Cytuj  
Nie monokle bola, bo to w co ubieraja swoje laleczki naiwniacy malo kogo obchodzi. Natomiast to ze CCP wypuszcza crap exp pack z jednym pokojem w ktorym mozna chodzic dookola, nic tam nie ma a ikony dalej sa bardziej funkonalne to juz boli. A i sterowanie jest poprostu epickie, jak mozna zrobic taki shit to mnie dziwi. Jak trudno wpasc na to ze wsad z strafe + mouselook jest najwygodniejsze?

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 27 cze 2011, 09:48 
Cytuj  
Hyh CCP zawezwalo CSM do Islandii. Zaraz cos naobiecuja community i najwieksi haterzy znow klekna do miecza :) ...

T.


_________________
Templair_@PSN

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2011, 09:59 
Cytuj  
Templair napisał(a):
Hyh CCP zawezwalo CSM do Islandii. Zaraz cos naobiecuja community i najwieksi haterzy znow klekna do miecza :) ...

T.


Dadza do NeXa itemki za 500 AUR ladne i zaraz pol serwera kupi i ucichnie;>

W Jita mega protest na 50 osob. Na forum temat w ktorym wpisalo sie <1% graczy EVE.

Koniec swiata;d


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 cze 2011, 13:11 
Cytuj  
było ok 2000 ;) luda plus ok 1400 w amar czy jak to się pisze. Monoklami i sukienkami dla postaci się nie przejmuje, zresztą do matara takie coś na oko i tak nie pasuje ;). Natomiast nie wydaje mi się, że skończy się tylko na wprowadzeniu do sklepiku tylko "niewpływających na grę" rzeczy... kwestia czasu.
A chodzenie po stacji znaczy pokoju faktycznie fail, zwłaszcza że podobno robią fpsa...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.