mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 6
Dołączył(a): 22.03.2007
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 08:55 
Cytuj  
I've already clearly explained my point of view from the commercial perspective, so I'm not going to comment more about it.

I continue to read in forums and blog posts how LOTRO is a respectable mmorpg worth playing but I still see no trace of actual reasons or explanations about what this game does different or better.

Imho LOTRO isn't just a game within a genre, borrowing many standardized mechanics. LOTRO is a rip-off, a plagiarism that doesn't offer anything neither new nor improved. And if you play the game and enjoy it don't just tell me I'm wrong. Tell me *why*, describe me what LOTRO does better, where are the fun points, what is different. And maybe you'll even write a blog post that is interesting to read.

The real difference between LOTRO and WoW is this one: WoW is a game that fits in a well-defined genre. It is strongly influenced by other mmorpgs, replicates most of their features. But what is relevant is that WoW HUGELY IMPROVED what it borrowed. From the UI, to strict mechanics, accessibility, polish and flow. Every tiniest aspect in WoW was analyzed throughly, improved and refined. WoW took a model and improved it like no one else, set a new standard of quality and opened up a genre that was a market niche mostly inaccessible to the larger public because of consolidated bad habits that plagued it.

Turbine instead took a successful game and shamefully ripped it off in every aspect, hoping that the powerful license they purchased will compensate the complete lack of ideas, competence and ambition.

The difference is that LOTRO doesn't bring any kind of worthwhile contribute to this genre, it just hopes to leech it.

People often talk about first, second, third generations of mmorpgs. I wonder which generation I have to wait to see dialog trees for NPCs or monsters stalking players instead of sitting while waiting to be pulled.


_________________
My site only for girls!


Posty: 25
Dołączył(a): 21.04.2007
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 09:08 
Cytuj  
A to co? ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 09:08 
Cytuj  
bot a jedno z najbardziej konstruktywnych opini jakie czytalem na tym forum :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 09:46 
Cytuj  
bocik reklamujacy sprzedawanie golda.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 09:48 
Cytuj  
bo na tym forum wiele osob potrafi strescic setki mysli w kilku slowach ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Posty: 2
Dołączył(a): 13.05.2007
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 13:23 
Cytuj  
hehe... ale najciekawsze jest że prawie zawsze wraz z noa gra od razu pojawiaja sie tysiace osob narzekajacych ze x i tak jest lepsze od y... Tulko czemu ma to słuzyc? Nie podoba sie , to nie graj... Podoba sie - graj, i nie trac czasu na pierdoły... :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 13:33 
Cytuj  
Mecenas napisał(a):
Nie podoba sie , to nie graj... Podoba sie - graj, i nie trac czasu na pierdoły... :)


Czyli co? zamykamy forum? :-)


_________________
Obrazek


Posty: 2
Dołączył(a): 13.05.2007
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 13:43 
Cytuj  
jasne ;) po co forum :)

oki.. ale zeby nie było że ja nie potrafie, a więc:

WoW - bo był pierwszym poważnym moim MMORPG, bo ma fajna rysunkowa grafike, bo gram juz ponad 2 lata. Na minus - aby zobaczyc wszystko trzeba zrezygnowac z RL.

Lotro - delikatny powiew świeżości. Po 2,5 roku grania w WoW'a, po 5 miesiącach BC mam dosyć. Lubie odkrywać, a Lotro własnie mi to umozliwi. Bo wystarczy tylko przekroczyc próg i dac jeden krok... :)
NIe wnikam w aspekty techniczne - że interfejs sciagniety żywcem z WoWa. Bo taka prawda że jest - ale co z tego? Wiadaomoże jeżeli juz cos kopiować to juz od najlepszych. Taka juz ewolucja w grach. ZA ogromny świat. Jak na razie nie wyszedłem poza Bree-Land - ale postanowiłem zrobic szybki run do Hobbitonu :) I tam szczęka mi uderzyła o podłoge :) Ten sielankowy klimat oddany jest tam rewelacyjnie. Ogólnie - świat swtorzony Przez Tolkiena.

Za to, że mając 33 lata na karku znowu czuje sie jak 13 latek gdy po raz pierwszy dopadłem powieść :)

Za muzykę - która nie przeszkadza mi grać, a przez która nie chciało mi sie wychodzic z domu Toma Bombadila ;)

Za cos co sprawia że teraz po zalogowaniu sie do WoW'a, po pół godzinnym graniu wyłączam i zaczynam grać w LOTRO. Zreszta podobnie miałem jak zacząłem grać w WoW'a.

Pewnie jeszcze kilka rzeczy bym znalazł bo głębszym... zastanowieniu :)
na razie jeszcze za krótko gram w LOTRO. Ale żebynie było - nie pisze ze WoW jest gorszy. Według mnie takie porównania są bezsensowne - to tak jak dyskusja o zupach: grzybowej i pomidorowej. Każda ma swój smak . De gustibus non est disputandum.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 16:32 
Cytuj  
Jak dowiodla Miedzynarodowa Organizacja Statystykow Interentu w skrocie MOSI, srednia wieku graczy wow to nie mniej ni wiecej tylko 14,3 lat. Natomiast inne badania przeprowadzone przez MOSI, pokazuja ze srednie iq gracza wow to zaledwie 84 w skali wechslera, czyli ponizej jednego odchylenia standardowego. Lotro moze sie pochwalic wynikami odpowiednio 23.5 roku i 107 iq. Dodatkowo lotro prowadzi w rankignu mmorpg.com, podczas gdy wow nie ma nawet na liscie. Ankeity mowia natomiast, ze ulubiony zespol graczy wow to backstreet boys, natomiast fani lotro wybrali wagnera. Wiecej dowodow nie trzeba, ktora gra jest lepsza.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 295
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 17:01 
Cytuj  
dokaldnie - ja tam niedlugo sie przerzucam z wow'a na lotro i prawdopodobnie konto tez opchne poki jest w cenie bo potem za ta kase to bedzie zalsprzedawac w stos do wydanej .. lotro z tego co widzialem ma zawalista grafike...co do interface'u to kazda mmorpg bedzie miala jak w wow'ie - moze np lotro bylo wczesniej planowane niz wow a po prostu pozniej ja wydali i tyle - kazda gra MMO imho bedzie miala taki sam lub podobny w/w interface

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 17:09 
Cytuj  
Cytuj:
Jak dowiodla Miedzynarodowa Organizacja Statystykow Interentu w skrocie MOSI


Podaj link do ich strony, bo googluje mi tylko Museum Of Science and Industry.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 17:44 
Cytuj  
haha, podaj mu linka :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2007, 05:43 
Cytuj  
A ja slyszalem od kolegi kolegi ze MOSI dowiodlo ze srednia pensja gracza wowa wynosi 1000 juanow...


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2007, 13:29 
Cytuj  
Czytajac takie teksty dziwi mnie pewne podejscie co niektorych ludzi vide graczy :) Przeciez sam Blizzard korzysta z czyjegosc engine'u i nikt mu tego nie zarzuca, kazdy bawi sie dana gra jak chce, ale jesli inna gra skorzysta z pewnych imho super rozwiazan, ktore nieukrywajmy wprowadzil Blizzard to zaraz pojawiaja sie jakies "dziwne" aluzje.
Niedawno rozmawialem z graczem, ktory byl funem WoWa i gral naprawde dlugo i intensywnie, opowiadalismy o roznych cRPGach i mmo, w koncu zadal mi pewne pytanie odnosnie gry, ktora byla calkowicie odmienna: Czemu w tej grze nie ma NPCetow z wykrzyknikami nad głowa, ktore umozliwiaja latwe znalezienie questgiverow? Wlasnie, Blizz stworzyl pewien standard, ktory wykorzystuja juz wiekszosc nowych gier, m.in.: Vanguard czy LOTRO, celem usprawnienia, udogodnienia pewnego sposobu rozrywki.
Niestety, ale zawsze znajda sie malkontenci, ktorzy beda "flamowac" na to ze to zostalo sciagniete z tego, a jesli nie, to dlaczego nie jest tak jak tu. Kolko sie zamyka a rozwiazania nigdy nie bedzie, tak tez po co dyskutowac o tym ze cos jest podobne do czegos? Chyba tylko po to aby co niektorzy mogli pokazac jacy sa to mocni w slowach i ewentualnie potrafia zjechac kogos na czym swiat stoi, a tym samym podniesc swoje ego na piedestal, tylko nie wiem juz czyj ;-)

A tak na marginesie, ciekaw jestem co to bedzie jak WO wyjdzie, co wtedy bedzie mowione o WoW LOL

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2007, 14:06 
Cytuj  
wyżej wymieniona dyskusja przypomina spór o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą;)

Z jednej strony chwała WoWowi za upowszechnienie gier typu MMO, z drugiej strony w związku ze zwiększeniem liczby graczy prawdopodobieństwo trafienia na debila wzrosło wprost proporcjonalnie do niej:)

Większość z nas grała w WoWa, większość była zachwycona (tak jak i ja). Problem polega chyba na tym, że tak niezwykle ciężko jest utrzymać zainteresowanie graczy przez długi czas. Nie możliwości żeby gry nie miały "powtarzalnych" schematów (zabij, przynieś, eskortuj itd). Kluczową więc kwestią zdają się być odpowiednie proporcje a i tak każdy z graczy przestanie kiedyś grać.

LOTR jest nową pozycją na rynku, która ma ogromną "przewagę" nad innymi MMO - świat Tolkiena,z którym każdy z nas się spotkał a większość pokochała. Nie jest grą przełomową, odkrywczą itd, pozwala za to na odkrywanie Śródziemia na własną rękę. Wejście do kurhanów, pogadanie z Bombadilem itd. Na szczęście dla graczy klimat Śródziemia może nie jest perfekcyjnie zachowany ale przynajmniej nie spierdolony:)

Czy to gra na więcej niż 3 miesiące - tego nie wiem, na razie wszystko wskazuje że tak.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2007, 15:04 
Cytuj  
Ja chcialem tylko zwrocic uwage na absurd dyskusji w topiku zalozonym przez bota ale widze, ze wam nie preszkadza. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2007, 15:12 
Cytuj  
Masz racje ale ja juz pisalem wiele razy ze WoW + blizzard to najlepsza mieszanka i nikt im nie podskoczy, nie gram juz od kliku miesiecy w WoW i jako veteran wielu gier nie moge znalezc nic ciekawego, gram troszke w Vanguarda i widze ze poprzeczka sie podniosla, wymagam wiecej od gry i dlatego tak strasznie sie zawiodlem na LotRO, a to czy cos jest podobne to juz strasznie glupie dyskusje, przypomnijcie sobie porownywanie Guild Wars do Diablo2 :lol:
LotRO narazie przyciaga ludzi ale zobaczymy jak sie pokoncza darmowe miesiace i trzeba bedzie oplacic subskrypcje, napewno ta gra bedzie miala wiecej graczy niz wiele innych, ale do WoW nie siega nawet do piet i jedyne pozycja, ktore odbiora aktywnych graczy z WoW to Conan, Warhammer, moze Aion, moze CotSpellborn, moze Piraci, nie mam pojecia, czekam niecierpliwie na cos nowego.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 07:36 
Cytuj  
wow jest nudne po paru miesiacach gry. ale to wynika raczej z tego czego kazdy z nas oczekuje po grze, z czego czerpie radosc i przyjemnosc. pisanie po raz nty ze wow jest najlepszy mija sie troche z celem bo nie jest. jest zajebisty dla osob ktore wczesniej nigdy nie mialy stycznosci z mmorpg. prosty latwy przyjemny i mily dla oka. wow nie siega do piet np daoc'owi wedlug mnie ale co z tego skoro to tylko moja opinia :-)
lotro wyglada slicznie, jest fajnie zrobione i mozna pobiegac.
jak wszedzie.


Posty: 6
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 08:10 
Cytuj  
@neonin

"WoW - retired"


Ja Ci dam retired. Wracaj szybko. Kiszka stygnie. :D



albo powiedz gdzie Cię w shire znalezc :P


Posty: 19
Dołączył(a): 6.12.2006
Offline
PostNapisane: 17 maja 2007, 18:04 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dodatkowo lotro prowadzi w rankignu mmorpg.com, podczas gdy wow nie ma nawet na liscie.


co to za denny ranking ja mam tu lepszy, zarejestrowane jest 7,2mln graczy
a stastyki ile gracze poswiecaja danego dnia można zobaczyc tutaj:

http://www.xfire.com/

Przkładowo pisząc tego posta ludzie mają dziś za sobą 6,6milionów minut przegranych w WoWa i są na pierwszym miejscu. Druga gra to Call of Duty 2:MP z 2,7milionów minut przegranych dziś. Żadnego lotra tam nie widze :P

Nie jest to coprawda ranking gier mmo ale napewno jest bardzo wiarygodny.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.