mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 13:59 
Cytuj  
Hokan napisał(a):
Hmm... no właśnie nawija w konkretnym języku, w polskiej wersji jest nasz dubbing afair, więc bez łaty gadałby po angielsku.


Chodzilo mi o to, o czym wspomnial inside-to klient "nawija" w jezyku, ktory wybierzesz-serwer wysyla uniwersalna informacje i w zaleznosci od ustawien klienta npc wyswietla/wypowiada tekst w danym jezyku.

QFC tak to sa dobre gry, ale mozna plakac ze w l2 duzo grindu i botow, brak wsad, wow brak endgame (instancje sa fajne ale zeby tylko to mialo stanowic endgame w mmorpgu?? grze ktora jest tak dlugo na rynku-to jest dopiero fail ;) ), war-imo to bardziej przypomina corpg niz mmorpg'a.

No ale bez plakania-popatrz ile jest gorszych mmorpgow, o ktorych nikt nie mowi ze to straszne faile. Faktem jest, iz spora czesc osob uwierzyla, ze aoc da im wiecej zabawy niz ich pierwszy mmorpg (a to jest bardzo ciezkie do zrealizowania, wrecz niemozliwe), a poniewaz tak sie nie stalo zaczelo sie najezdzanie na aoc.

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 14:00 
Cytuj  
QFC napisał(a):
IMO juz ci mowie l2,wow,war.AoC tylko ladnie wyglada na zewnatrz a w srodku bieda z nuda przeplatana setkami bugow, bez contentu ale to juz tradycja w nowym mmo.


Na tę chwilę, wersja ang. ma się bardzo dobrze jeśli chodzi o bugi, a raczej ich malutką ilość. Content jest, jeśli nie jest się przyzwyczajonym, że gra MUSI prowadzić za rączkę. Największa bolączka to średni content na 80-ce nad którym pracują i jeszcze w styczniu ma się pojawić live.
System PvP, który niedawno wprowadzili wymaga zmian, bo jest w tej chwili upośledzony, sieges też musza być dopracowane i to są te główne problemy AoC.
L2 i WoW to chyba kiepskie porównanie, bo jakby nie patrzeć są na rynku już ładnych parę latek, poza tym akurat WotLK end game contentem pochwalic się nie może, chyba że za takowy uznamy farmowanie achievementów.
Co do WAR-a, to sporo napisano w dziale jej poświęconym, więc pominę jej "jakość" milczeniem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 14:13 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
... mozna plakac ze w l2 duzo grindu i botow, brak wsad, wow brak endgame (instancje sa fajne ale zeby tylko to mialo stanowic endgame w mmorpgu?? grze ktora jest tak dlugo na rynku-to jest dopiero fail ;) ), war-imo to bardziej przypomina corpg niz mmorpg'a.


L2 ma WSAD, WoW ma rozbudowany bardzo endgame, to ze opiera sie na instancjach to inna sprawa i jak widac miliony to lubia, a WAR jednak oferuje najciekawsze na dzien dzisiejszy pvp mimo ze z wieloma ograniczeniami jakie nam daja devsi.

AoC mial byc gra pvp, wiekszosc rzeczy zwiazanych z contentem pvp juz przed premiera zostaly zlikwidowane, a wiele z nich do dnia dziejszego nie ma mimo zapowiedzi lub nie dziala poprawnie.
Gra na dzien dzisiejszy ma jakies 20% z tego co miala oferowac w zapowiedziach, a na dodatek idzie w kierunku pve co wyraznie podkreslaja w wywiadach.

AoC i Vanguard to wzorcowe przyklady jak nie mozna robic gier mmo.

AoC PL zakonczy podobna klapa jak international, chyba ze po miesiacu od premiery zrobia za free i beda sobie utrzymanie serwerow odpisywac od podatku jako dzialalnosc charytatywna.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 14:36 
Cytuj  
embe napisał(a):
L2 ma WSAD,


Alleluja! A może byś się tak odniósł do poważniejszych zarzutów dotyczących L2 z posta Kabu?

embe napisał(a):
WoW ma rozbudowany bardzo endgame, to ze opiera sie na instancjach to inna sprawa i jak widac miliony to lubia,


Powiedz to tym, którzy 3 tygodnie temu wyczyścili wszystko, pomimo tego, że do hc typu Nihilum im bardzo daleko.

embe napisał(a):
a WAR jednak oferuje najciekawsze na dzien dzisiejszy pvp mimo ze z wieloma ograniczeniami jakie nam daja devsi.


Tak, tak i w ogóle nie ma bugów jak fail pt. AoC.

embe napisał(a):
AoC mial byc gra pvp, wiekszosc rzeczy zwiazanych z contentem pvp juz przed premiera zostaly zlikwidowane, a wiele z nich do dnia dziejszego nie ma mimo zapowiedzi lub nie dziala poprawnie.


Ale my to wszystko wiemy, ba, wiele osób ci dawno temu pisało, że tak jest, tylko że to był okres, w którym się brandzlowałeś nda AoC-em jak nad dziełem sztuki, którym nigdy ta gra nie była.
Dobrze ci konrador napisał, że wypadałoby sie przyznac do błędu, ale oczywiście to zignorowałeś.

*

Posty: 101
Dołączył(a): 7.07.2008
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 15:09 
Cytuj  
W wywiadach nigdzie nie ma mowy, że FC skupia się tylko na PvE. Ostatnio więcej się mówi o zmianach w PvE, ale to dlatego, że konkretny patch jest na horyzoncie. I tyle.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 15:30 
Cytuj  
Ile miejsca na dysku zajmuje po zainstalowaniu i spatchowaniu polska beta AoC?


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...


Posty: 10
Dołączył(a): 23.11.2008
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 15:40 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Ile miejsca na dysku zajmuje po zainstalowaniu i spatchowaniu polska beta AoC?


27,2 GB instalowalem z płytki angielskiego klienta, a potem wg instrukcji patchowałem na PL betę.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 16:22 
Cytuj  
embe napisał(a):
Gra na dzien dzisiejszy ma jakies 20% z tego co miala oferowac w zapowiedziach, a na dodatek idzie w kierunku pve co wyraznie podkreslaja w wywiadach.

AoC i Vanguard to wzorcowe przyklady jak nie mozna robic gier mmo.


a war ile ma % z tego co obiecywano? a wow? (w sumie to nie wiem jak to jest w wowie bo nie pamietam co obiecywali ;D) co do bugow to na poczatku aoc na full detalach lepiej mi chodzil niz war na full detalach. zgodze sie ze aoc ma spore braki (same instancje sa bezsensowne) ale nie mozna go nazywac jakims failem totalnym bo w takiej sytuacji 90% gier mozna by nazwac co najwyzej miernymi.
to co devsi obiecuja a to co dostajemy zawsze sie znacznie rozni.
(choc w dfo napewno nas nie oklamuja ;))

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 16:37 
Cytuj  
@ Frutex

Dzieki


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 18:44 
Cytuj  
Hokan napisał(a):
embe napisał(a):
AoC mial byc gra pvp, wiekszosc rzeczy zwiazanych z contentem pvp juz przed premiera zostaly zlikwidowane, a wiele z nich do dnia dziejszego nie ma mimo zapowiedzi lub nie dziala poprawnie.


Ale my to wszystko wiemy, ba, wiele osób ci dawno temu pisało, że tak jest, tylko że to był okres, w którym się brandzlowałeś nda AoC-em jak nad dziełem sztuki, którym nigdy ta gra nie była.
Dobrze ci konrador napisał, że wypadałoby sie przyznac do błędu, ale oczywiście to zignorowałeś.


Nie zauwazasz tylko jednej malej rzeczy:
Jak embe sie brandzlowal to byl maj/czerwiec i gra wychodzila.
Teraz jest styczen 2009.

a teraz przepros ladnie.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 19:03 
Cytuj  
Ludzie sie zmieniaja, ich opinie na rozne tematy takze. Teoretycznie po to tutaj dyskutujemy - zeby przekonac druga strone do swoich racji. Z tym ze to, co embe uskutecznial w maju/czerwcu (i pozniej) to nie bylo normalne przedstawianie swoich "opinii" popartych rzeczywistymi doswiadczeniami, tylko slepy fanatyzm polaczony ze zmyslaniem totalnych, wyssanych z palca bzdur oraz atakami na osoby, ktore mimo poczatkowego zainteresowania gra wyrazaly negatywna opinie na jej temat. Nie jestem specjalista i nie chce sie bawic w e-psycholozke, ale dla mnie jest to zachowanie osoby niezrownowazonej psychicznie albo robota wysoce zdeterminowanego i wyspecjalizowanego trolla.

*

Posty: 148
Dołączył(a): 20.11.2007
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 19:30 
Cytuj  
embe napisał(a):


AoC PL zakonczy podobna klapa jak international, chyba ze po miesiacu od premiery zrobia za free i beda sobie utrzymanie serwerow odpisywac od podatku jako dzialalnosc charytatywna.



I tu niespodziewanie mogę się z embe zgodzić co nie przytrafia mi się zbyt często ;)

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 19:37 
Cytuj  
"ok"


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 19:42 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
"ok"

miales ciezki dzien, czy ty tak zawsze?


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 19:50 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
MagPS napisał(a):
"ok"

miales ciezki dzien, czy ty tak zawsze?


A co tu się rozpisywać? Wróżenie że AoC PL failnie - mając średnie pojęcie o grze - źle świadczy o danej osobie.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 62
Dołączył(a): 8.04.2006
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 20:53 
Cytuj  
um, kiedy wychodzą OB testy PL AoC? tzn pewnie gdzieś pisało w tym temacie ale jak zawsze mi umknęło i szczerze mówiąc nie za bardzo chce mi się go ponownie przeglądać ;)


Posty: 10
Dołączył(a): 23.11.2008
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 21:17 
Cytuj  
-Zap- napisał(a):
um, kiedy wychodzą OB testy PL AoC? tzn pewnie gdzieś pisało w tym temacie ale jak zawsze mi umknęło i szczerze mówiąc nie za bardzo chce mi się go ponownie przeglądać ;)


Open beta zaczęła się wczoraj.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 21:17 
Cytuj  
-Zap- napisał(a):
um, kiedy wychodzą OB testy PL AoC? tzn pewnie gdzieś pisało w tym temacie ale jak zawsze mi umknęło i szczerze mówiąc nie za bardzo chce mi się go ponownie przeglądać ;)


Wczoraj się rozpoczęły, ale dla tych którzy mieli dostęp do CB, reszta osób ma czekać.

http://forums-beta-pl.ageofconan.com/sh ... p?t=176903


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 22:17 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Hokan napisał(a):
embe napisał(a):
AoC mial byc gra pvp, wiekszosc rzeczy zwiazanych z contentem pvp juz przed premiera zostaly zlikwidowane, a wiele z nich do dnia dziejszego nie ma mimo zapowiedzi lub nie dziala poprawnie.


Ale my to wszystko wiemy, ba, wiele osób ci dawno temu pisało, że tak jest, tylko że to był okres, w którym się brandzlowałeś nda AoC-em jak nad dziełem sztuki, którym nigdy ta gra nie była.
Dobrze ci konrador napisał, że wypadałoby sie przyznac do błędu, ale oczywiście to zignorowałeś.


Nie zauwazasz tylko jednej malej rzeczy:
Jak embe sie brandzlowal to byl maj/czerwiec i gra wychodzila.
Teraz jest styczen 2009.


Właśnie zauważam, z czym embe miał (ma) problem.
W maju/czerwcu nie zauważał żadnych minusów AoC, nawet jeśli inni beta testerzy je wytykali, u niego było wszystko ok.
Teraz zaś nie zauważa, że gra się zmieniła na korzyść, mało tego on już wie, że się nigdy nie zmieni, bo teraz tak wypada mówić.
Pamiętam jak nie dalej jak miesiąc temu na forum WAR-a pisał jaki to on fajny i w ogóle, a kilka dni temu wygłosił tyradę nt. całego konceptu, który niby jest przyczyną problemów gry.
Prawdy objawione a la embe są po prostu zabawne i tyle.
Zresztą konrador dosyć konkretnie się do tego odniósł powyżej.

Rzeznik napisał(a):
a teraz przepros ladnie.


Nice try, macie w WC rank dupoliza?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2009, 22:39 
Cytuj  
Hokan napisał(a):
Nice try, macie w WC rank dupoliza?

A ty jestes dupolizem konradora ?


Ja wiem ze moje ponad trzy tysiace postow nie zacheca by zapoznac sie z ich zawartoscia, wiec napisze ci to co jest oczywiste.

Ja i nasza gildia napalilem sie strasznie na AoC i przymykalismy oczy na
wiele rzeczy, ktore teraz sa oczywiste, klamastwa devsow byly ciagniete miesiacami, nawet po premierze wciskali wszystkim ze siege i zdobywanie battlekeepow dziala.
Mimo tego jak zapytasz mnie co sadze o samej grze AoC to napisze ci ze jest to swietny system combatu, bardzo ciekawe klasy, pieknie wykonany swiat, grafa na wysokim poziomie, ogolnie kupa dobry pomyslow.
Pogralem z wielka przyjemnoscia dwa miesiace, osiagnelismy co sie dalo w pvp i przygoda zakonczyla sie sporym zawodem ( podobnie jak w vanguardzie ).

Co do WAR-a to bylem tu czesto jechany za to ze wytykam ze ta gra jest na miesiac i sie znudzi, mimo tego gra posiada wiele swietnych rzeczy, ktore warto zobaczyc i mozna sie swietnie bawic, rvr jest calkiem znosne ale nie wciaga na dlugo, niestety.

Konrador pisze wiele ciekawych postow ale ma problem od pewnego czasu z nasza gildia, nie wiem co go tak boli ze prowadzilismy otwarta rekrutacje w obu w/w grach.
Sam bral czynny udzial w robieniu syfu na forum, za wytkniecie ze nie prowadzi moderacji dostale wtedy bana i tylko dzieki uprzejmosci Beasta zostal on sciagniety.

To ze mialem hypa strasznego na AoC nie powinno dziwic bo zlapal on naprawde wiele ludzi, a pisanie ze ktos wiedzial przed premiera jak sie potocza losy tej gry to jest bardzo zabawne.

Wracajac do tematu AoC PL to nie wiem dlaczego akurat polska ma byc tym rajem dla Funcom i w naszym kochanym kraju nagle ludzie zdecyduja ze beda masowo przez wiele meisiecy grac w ta gre.
AoC nie jest failem, failem sa devsi, gra nie upadnie tak szybko, a nawet moze sie podniesc jesli tylko tego beda chcieli wlasnie devsi.
Na dzien dzisiejszy AoC PL jest na miesiac, potem zaczna sie klopoty z oczywistych powodow.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.