mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 345
Dołączył(a): 2.06.2007
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 10:19 
Cytuj  
W takich przypadkach przytacza sie slynne "jedzmy gowno, miliony much nie moga sie mylic". Wg. tego kryterium obecnie najlepsza polska rozrywka sa: gwiazdy na lodzie, taniec z gwiazdami, gwiezdny cyrk i m jak gwiazda. Mnie osobyscie "rozrywa" zupelnie co innego :)

Tak naprawde sukces produktu zalezy nie tylko od jego jakosci. Z WoWem jest tak, ze jest pomyslany na dotarcie do maksymalnie szerokiego grona odbiorcow. Ma to swoje wady i zalety. Bo z jednej strony mamy te 10 milionow, a z drugiej nikt nie bedzie w pelni zadowolony, bo gra jest pelna kompromisow.

Samo pojecie 'dobra gra' to bardzo duze uogolnienie, a jak wiadomo - wszystkie uogulnienia sa falszywe :) Bo niby co decyduje o tym, ze cos jest dobre? Nie mozna zapominac o slowie kluczu - marketing. Sztaby ludzi pracuja nad tym, aby ludzie uwierzyli, ze ich produkt jest 'dobry' i ze warto go miec.


_________________
corscahk napisał(a):
jak jeszcze raz ktoś napisze tutaj RZENADA to mu pierdolne w nos :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 10:22 
Cytuj  
@ Desh Dlatego licze, ze moze powstac dobra gra mmorpg dla mature players, ktora wpasuje sie w nisze rynkowa jak to zrobilo EVE. Moze to nie bedzie AoC bo sporo rozwiazan jest raczej malo odwaznych, ale zobaczymy jak beda ja rozwijac. Mysle, ze DFO mogloby byc takim EVE klasycznego mmorpg, ale wszyscy wiemy jak jest.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 10:30 
Cytuj  
zobaczymy, przynajmniej wiadomo - co wielu przeszkadza - że grafa jest na poziomie. czyli grunt jest ok, reszta to pacze i dodatki. mam nadzieje że sprzeda sie zacnie i kasa bedzie


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 10:30 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Problem w tym, ze 90 tych nowych ludzi sciagnietych przez wow do mmorpg to dzieci. Kiedys z ciekawosci przejrzalem podania rekrutacyjne paru wiekszych anglojezycznych gildii na moim serwie i wiek wahal sie miedzy 12-18. Mnie osobiscie nie interesuje masowka, ale community na poziomie. Moga byc 2 serwery ale zapelnione mature players. Trudne wyzwanie przed AoC stoi, ale zapotrzebowanie na taka gre jest.
to prawda dlatego wow mi sie podobał w 2005 - wiem porównuje do wow

chciałbym zeby ktoś robił np aoc dla starych dziadów, ale każda gra jest dla kasy a gry są dla dzieci a nie dla dziadów :wink:

kupie i bede w to grał, mam nadzieje że nie bedzie extra to pojeżdze na rowerze 8)

Srednia wieku gracza to ponad 25 lat.

Wychodzi na to, ze Windows to doskołay system bo wszyscy go używają. A gówno prawda, to jeden z najgorzej zaprojektowanych systemow na rynku. I sam Microsoft to zauwazył.

Ostatnio sciagnełem triala PoTBS. Musze powiedzieć, ze fajna gra. Szkoda ze prawie nikt w nia nie gra -;-.
Cytuj:
zobaczymy, przynajmniej wiadomo - co wielu przeszkadza - że grafa jest na poziomie. czyli grunt jest ok, reszta to pacze i dodatki. mam nadzieje że sprzeda sie zacnie i kasa bedzie

To jest typowy blad w mysleni. gra MMO nie mus miec duzego community zeby zarabiac. Vide EVE.
Zyski z takich produkcji sa obliczone długoterminowo, w perspketywie minimum 4 lat.
WoW to fenomen. A nie standard jesli chodzi o zarabianie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 10:33 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Szkoda ze prawie nikt w nia nie gra -;-.
Ty graj, nie patrz na plebs, przynajmniej moba ci nikt nie zgarnie :wink: a gra zapewne zacna i ambitna :lol:

fenomen nie może być standardem, warzywniak tez nie musi duzo sprzedawać żeby zarabiać choć baba zza lady zgodzi sie że gdyby sprzedawała wiecej byłoby lepiej

nie można wycinać wowa jako dziwoląga bo dużo zarabia i twierdzić że 500 000 to standard bo wow jest głupi

nie chce sie spierać poprostu nie lubie jak ktoś pluje na czyjś sukces a microsoft i blizzard taki odniósł


_________________
psn


Ostatnio edytowano 6 maja 2008, 10:40 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 10:39 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
iniside napisał(a):
Szkoda ze prawie nikt w nia nie gra -;-.
Ty graj, nie patrz na plebs, przynajmniej moba ci nikt nie zgarnie :wink: a gra zapewne zacna i ambitna :lol:

Mów co chcesz ale ile znasz gier marynisstycznych (MMO), bo ja poza PoTBS i Voyage Century zadnej..
Gra jest naprawde fajna, fajnie sie plywa okretem, i zatapia wrogie statki, abordaze etc :E.
Ale chyba brak jako takiego endgame, w polaczeniu ze zbyt szybka premiera ukatrupił te gre. :E
Cytuj:
nie można wycinać wowa jako dziwoląga bo dużo zarabia i twierdzić że 500 000 to standard bo wow jest głupi

Ale ty niejako posrednio stwierdziles, ze jak gra nie powtorzy sukcesu wowa to ja szlag trafi. A wcale nie. 500k-1mln subskrybentów, to jest wystarczajaca ilosc zeby gre rozwijac, i gracze byli zadowolnie (nowy content) i devsi (bo dostaja rozsadne wynagrodzenie).
Ja niechce takiej masowki jak WoW. Ja chce porzadna gre, w miare trudna i bez uogólnien, pod mniej wymagajcego uzytkownika.
Wiesz skoro juz dales ten przykład z ważywniakiem.
Jedyni chodza kupować do super-marketów inni do delikatesów..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 6 maja 2008, 10:42 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 10:41 
Cytuj  
spoko, podedytowałem na górze.

ja znam tylko 3 gry wow, eve i ao


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 10:45 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
spoko, podedytowałem na górze.

ja znam tylko 3 gry wow, eve i ao

Ok. Ja nie pluje na sukces. Ba sam bym takchcial. Ale tego juz nie powtórze. Ale moge zarabiać na jakiejś niszy, na produktach pod konkretnego usera.
Bronie zdania ze zeby zarabiać nie trzeba tworzyć molocha. Mozna tworzyć coś ambitnego i tez miec kase.

A Microsoft. Powoli acz sukcesywnie zaczyna tracić grunt pod nogami. Windows w obcenym stanie jedyne do czego moge prownac do kolejki gorskiej ktora jedzie.. a dwoch gosci przed nia biegnie i układa tory :E. Ale mniejsza z tym.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 89
Dołączył(a): 12.09.2007
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 12:04 
Cytuj  
Cytuj:
Jak tu stoje, te plebsy na PvE tez spokoju nie zaznaja...

:lol:


_________________
s4ndm4n.com
clanfire.org
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2008, 12:32 
Cytuj  
FiRe-S4ndM4n napisał(a):
Cytuj:
Jak tu stoje, te plebsy na PvE tez spokoju nie zaznaja...

:lol:

Specjalnie dla ciebie poszukamy exploitow na PvE.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 16:55 
Cytuj  
a propo inside.. jak ci sie dzisiaj gra w AoCa ?
Mozesz zrobic chociaz jeden quest ? Moze sie resnac ? Mozesz wyjsc za miasto ? :)

Juz sie podnosi niezly whine na forach AoCa ze gra umarla na serverach PvP :) W sumie to ja sie ciesze, chcieli FFA PVP no to maja... a ze grac sie nie da to juz ich sprawa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 17:00 
Cytuj  
Lil napisał(a):
a propo inside.. jak ci sie dzisiaj gra w AoCa ?
Mozesz zrobic chociaz jeden quest ? Moze sie resnac ? Mozesz wyjsc za miasto ? :)

Juz sie podnosi niezly whine na forach AoCa ze gra umarla na serverach PvP :) W sumie to ja sie ciesze, chcieli FFA PVP no to maja... a ze grac sie nie da to juz ich sprawa.
Fajnie.
Mi sie podoba. Tylko kompa trzeba wymienic :<.
A niech whinuja lamuchu, a na uj sie pchaja na PvP jak im sie nie podoba ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 17:03 
Cytuj  
iniside napisał(a):
A niech whinuja lamuchu, a na uj sie pchaja na PvP jak im sie nie podoba ?

dokladnie!

*

Posty: 148
Dołączył(a): 1.03.2008
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 17:09 
Cytuj  
grałem dziś na open becie i na cmentarzu była masakra każdy napierdalał każdego i co chwile sie ktoś ressowal bo nie ma cooldawna a ani nic ;D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 17:09 
Cytuj  
no i git

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 17:10 
Cytuj  
Lufanga napisał(a):
iniside napisał(a):
A niech whinuja lamuchu, a na uj sie pchaja na PvP jak im sie nie podoba ?

dokladnie!

Zreszta w retailu jak znam zycie znudzi sie kazdemu gankowanie kazdego. Teraz duza masa ludzi trafila w jedno miejsce i co innego pozostaje do roboty jak napierdalanie kazdego w zasiegu wzroku ? :lol: :lol: 8)


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 17:29 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Lufanga napisał(a):
iniside napisał(a):
A niech whinuja lamuchu, a na uj sie pchaja na PvP jak im sie nie podoba ?

dokladnie!

Zreszta w retailu jak znam zycie znudzi sie kazdemu gankowanie kazdego. Teraz duza masa ludzi trafila w jedno miejsce i co innego pozostaje do roboty jak napierdalanie kazdego w zasiegu wzroku ? :lol: :lol: 8)

w retailu mysle ze duzo bedzie znaczyc polityka
a wiec gankujac na slepo i kampiac kogos mozemy narobic sobie i swojej gildii duzo szkod

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 17:50 
Cytuj  
Lufanga napisał(a):
iniside napisał(a):
Lufanga napisał(a):
iniside napisał(a):
A niech whinuja lamuchu, a na uj sie pchaja na PvP jak im sie nie podoba ?

dokladnie!

Zreszta w retailu jak znam zycie znudzi sie kazdemu gankowanie kazdego. Teraz duza masa ludzi trafila w jedno miejsce i co innego pozostaje do roboty jak napierdalanie kazdego w zasiegu wzroku ? :lol: :lol: 8)

w retailu mysle ze duzo bedzie znaczyc polityka
a wiec gankujac na slepo i kampiac kogos mozemy narobic sobie i swojej gildii duzo szkod


Zobaczymy. Wszystko zależy od mechaniki sieges. A tak btw to friendly fire na członków gildii poza grupą/rajdem jest poronionym pomysłem.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 17:52 
Cytuj  
no z tym ff jesli faktycznie tak bedzie to troche bez sensu.
powinien byc off w przypadku grupy i gildii.
nie wyobrazam sobie jak moze byc ff w przypadku 2 grup znajomych z roznych gildii w pvp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 18:16 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no z tym ff jesli faktycznie tak bedzie to troche bez sensu.
powinien byc off w przypadku grupy i gildii.
nie wyobrazam sobie jak moze byc ff w przypadku 2 grup znajomych z roznych gildii w pvp.

Normalnie "moj epax albo w ryj!"
Jak Open PvP to open PvP.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.