mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2008, 20:18 
Cytuj  
Wersja minimalistyczna odnosnie serwerow pvp to safe zony w trzech stolicach, a na otwartym terenie wszedzie i na kazdym kroku open pvp, mozliwe ze bedzie jakies paru sekundowe safe po respawnie, a wersja ekstremalna, ktora jest raczej zyczeniem garstki maniakow to loot golda lub itemow, open pvp bez safe zone nawet w stolicach.

Tyle wiemy na dzien dzisiejszy i musimy czekac na oficjalne info.

Z takich obserwacji to za jeden kill gracza dostalem 130expa czyli tyle samo co za mobka na tym lvlu, wiecej nie wiem bo nie mialem czasu, potem byly patche, a potem mnie pojechali z piec razy za to ze testowalem sobie na graczach expa :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2008
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2008, 21:36 
Cytuj  
To moze zrobiliby safe zony plus loot.;]

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 11:39 
Cytuj  
Juz ci to tlumaczylem konrador, ze wszystkich rzeczy nie da sie przeniesc , bo w takim wypadku nalezalo by dac , graczowi tylko jedno zycie na postac.

Czy naprawde myslisz, ze gdyby gracz po kazdej smierci musial od zera tworzyc postac, liczba PK w magiczny sposob zmniejszylaby sie, a placz o restrykcje dla nich ustalby i stad nie trzeba by ich bylo stosowac?

Co wg ciebie zmieniloby dodanie lootu w PVP (nie jestem przeciwko niemu, po prostu jestem ciekaw jak to wyglada z twojego punktu widzenia) i dlaczego WTEDY w porzadku byloby zaniechanie wprowadzania jakichkolwiek dalszych zmian majacych na celu ograniczenie liczbe PK? Chyba ze usmieszek po "To moze zrobiliby safe zony plus loot." mial oznaczac, ze cale zdanie to joke, ale lepiej zapytac, bo w dzisiejszych czasach nie wiadomo...

Myslisz , ze wtedy byloby tak wielu player killerow?

Wtedy wszyscy jeszcze bardziej baliby sie o swoje dupy, malo kto by w to gral, a jak juz to biegalby w jeszcze wiekszym niz obecnie zergu, zeby zminimalizowac szanse na smierc.

Dlatego , zeby tak nie robic , nalezy to skompensowac innymi mechanizmami.

Jedynym mechanizmem, jakiego potrzebuja zdrowo myslacy gracze jest otwarty swiat dajacy wiele mozliwosci (w tym mozliwosc zaatakowania innego gracza w dowolnym momencie), ktory mozna dostosowac do wlasnych potrzeb. Cala reszte moga sobie stworzyc sami.

Napisalem to ci wyraznie XXX razy , wiec co piszesz o jakis zaprzeczeniach?

O tych, ktore wyraznie widac w twoich postach. Juz wyjasnilem.

Nie wiem jak bardzo diametralnie roznil sie system z serwera Clairs Lair od serwerow Origin/EA

Bardzo. Nawet nie ma o czym dyskutowac. To tak jakby oceniac features Quake DM po rundce w Quake Rally.

Czy to rozumiesz , ze ty nie jestes jedynym wyznacznikiem tego , co jest dla ludzi zabawa?

A ty nim jestes? W sumie jestes, patrzac na dzisiejsze MMO-trendy...

Naprawde nie jestem w stanie pojac twojego toku rozumowania. Ja, jesli nie mialbym ochoty na PVP, poszedlbym sobie na PVE serwer. Natomiast gdybym mial ochote na PVP, to poszedlbym na PVP serwer, a nie probowal na sile wprowadzac w zycie swoje chore wizje na serwer PVE, takie jak np. mozliwosc zamiany sie w potwora (PVM? PVM!), najlepiej raidowego smoka, i bicia w ten sposob graczy w startowej wiosce, psujac przy okazji sposob na gre sporej grupie graczy.


Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2008
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 20:51 
Cytuj  
Liczba PK , zmniejszalaby sie wraz ze stratami zwiazanymi ze smiercia , poniewaz wtedy spoleczne systemy kontroli(takie jak organizowanie sie w grupy by klepnac PK) bylyby skuteczniejsze przez wieksza dotkliwosc dla PK.

Cytuj:
Wtedy wszyscy jeszcze bardziej baliby sie o swoje dupy, malo kto by w to gral, a jak juz to biegalby w jeszcze wiekszym niz obecnie zergu, zeby zminimalizowac szanse na smierc


Jest IMO dokladnie tak ze, strach o wlasna dupe zmniejsza ilosc PK. Tak samo , jakby nie bylo sankcji za przestepstwo to ilosc przestepcow by wzrastala. Kazdemu PK , predzej czy pozniej sie noga powinie , jesli bedzie to powiazane ze stratami , najlepiej wiekszymi niz zysk w przypadku zabicia kogos , to bedzie mniej chetny do rozbojnictwa(to sie nazywa "ekonomiczna analiza prawa" , polecam jakas lekture na ten temat).

Cytuj:
Naprawde nie jestem w stanie pojac twojego toku rozumowania. Ja, jesli nie mialbym ochoty na PVP, poszedlbym sobie na PVE serwer. Natomiast gdybym mial ochote na PVP, to poszedlbym na PVP serwer, a nie probowal na sile wprowadzac w zycie swoje chore wizje na serwer PVE, takie jak np. mozliwosc zamiany sie w potwora (PVM? PVM!), najlepiej raidowego smoka, i bicia w ten sposob graczy w startowej wiosce, psujac przy okazji sposob na gre sporej grupie graczy.


Widzenie swiata w kolorach czarnobialych (czyli albo full PVP albo zupelne PVE) , jest prymitywne.Wysil wyobraznie i pomysl o czyms pomiedzy. PVE mi nie odpowiada , bo wprowadza sztuczne , a nie naturalne ograniczenia.

Cytuj:
A ty nim jestes? W sumie jestes, patrzac na dzisiejsze MMO-trendy...


Powiedz mi w ktorej z obecnie popularnych gier jest taki system , bo chcialbym pograc a nie ma w co.....

/Tak na marginesie , mowiac o safe zonach , mialem na mysli naturalnie straznikow , tak jak bylo na CL i chociazby jest w Eve czy nawet Oblivionie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 21:15 
Cytuj  
marwluka...
Rozumiem, że Ty chcesz pograć na serwerach o nazwie PvP (bo to teraz trendy, elo i fajne), ale na zasadach PvE, żeby przypadkiem nie zginąć?

W sumie częściowo mogę się z Tobą zgodzić. Maniacy PvP będą na PvP. Do tego dołączą elo fajni gimnazjaliści, którzy polecą za modą. Szybko dostaną w wirtualne ząbki, padną kilka razy. Zaczną się whine'y, a na bardziej im pasujący - PvE serwer - nie będą chcieli się przenieść.

IMO full open PvP to niezła odmiana w obecnych czasach dla ludzi, którym już objadło się tłuczenie w kółko tych samych mobków o różnych nazwach.
Rozwiązanie idealne to udostępnienie stolic z "milicją" - czyli jak ktoś chce zasadzić backstaba to proszę bardzo, ale może się natknąć na przypadkowy patrol, który go złupi.
Z tego co kojarzę - w Cymerii panuje chaos, wojna, brud, syf i zniszczenie. Całkowicie wolna amerykanka. Tylko w zgromadzeniach jako takie prawa.

A tutaj Polacy już testowali instancję PvP 60vs60:
http://youtube.com/watch?v=BuUHf4lpntg

I nieco mniejsza ekipa:
http://youtube.com/watch?v=JH63Z_cKJsM

Małe uświadomienie - system prawny kształtuje społeczeństwo według zapotrzebowań. Jeśli gracze będą odczuwali potrzebę wolnej amerykanki i totalnej rzezi - to tak będzie. Jeśli uznają, że jakieś strefy mają należeć do danej frakcji - to sami będą swoich granic pilnować i walczyć o nie z konkurencją.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2008
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 21:21 
Cytuj  
No wlasnie system prawny ma to do siebie , ze jest ksztaltowany przez panstwo a nie spoleczenstwo.
Ja chce pograc tak jak bylo w UO. Czyli zabijesz kogos , dostajesz czerwony napis PK i sporo problemow na kark. Do tego Loot. Zadnych sztucznych ograniczen. Jeszcze ewentualnie dodalbym mozliwosc ustanowienie nagrody za glowe(tak jest chyba w EVE).
Nazwij sobie taki system jak chcesz , ale napewno to nie jest klasyczne PVE .

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 23:03 
Cytuj  
Ale o jakim UO Ty mówisz? Pirackim shardzie?
Nagroda za głowę? A kto Ci broni?
Wyznaczasz nagrodę i jakaś gildia idzie kampić tego co Ci podpadł.
Czymże jest państwo jeśli nie społeczeństwem?
To społeczeństwo kształtuje normy dopuszczalne.

Zresztą... Gra ma być rozrywką. Open PvP obecnie na rynku nie ma i istnieje takie zapotrzebowanie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 17 kwi 2008, 23:07 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 23:07 
Cytuj  
Jakby spoleczenstwo ustalalo normy i nie bylo by nadzoru panstwa to mielibysmy ere kamienia lupanego gdzie silny rzadzi slabym i wszyscy sie morduja na lewo i prawo :roll:

Swoja droga sama ta definicja pasuje do swiata Hybori, ale to juz inna bajka :D

PS: Panstwo jest instytucja tworzaca prawo pod presja publiczna :] A ze akurat ludzie inteligentni niekoniecznie sa silni fizycznie czy tez emocjonalnie, lecz mimo szystko sa oni najglosniejszym glosem. Dlatego tez nie mamy swiata w rodem z Conana a cywilizowane spoleczenstwo, przynajmniej powieszchownie :roll:

PS2: Open pvp jest idz zagraj w Shadowbane :] Nadal jest to jedna z gierek ktora bardzo dobrze wspominam, player city, full pvp etc :D


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2


Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2008
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2008, 23:38 
Cytuj  
Jesli chodzi o nagrody za glowe chodzilo tylko o udostepnienie narzedzi do tego. Przeciez nie bede lazil na lewo i prawo i krzyczal , ze nagroda za glowe. Wazne , zeby bylo gdzie to oglosic i moze jako tako usprawnic sciaganie pieniedzy np. poprzez gwarancje bankowe;)

/Edit. Skoro w UO na serwerach Originu bylo na poczatku zupelnie inaczej niz na CL to napisz jak bylo tczewiak?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 00:09 
Cytuj  
najbardziej podoba mi się w tej dyskusji to , że nowy forumowicz coś pisze na forum a kon jak zwykle ściąga go na ziemię :D

a ja dalej nie rozumiem jednej rzeczy- są określone zasady gry PVE i PVP- wybieram to co lubie i gram - po cholerę się kłócicie? - Funcom tu nie zagląda , nie weźmie pod uwagę tych postów i zmieni grę - ogólnie jałowa dyskusja

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 00:31 
Cytuj  
Heh, ta dyskusje to juz klasyka na mmorpg.pl 8) Zawsze idzie o to samo :roll:

Wszyscy wiedza ze dyskutowanie tu niczego nie zmieni a jednak to robia :wink:

W roznych grach pvp i pve jest roznie zaimplementowane, jednak osobiscie wole pvp w grach bo dodaje to element zaskoczenia. Typ pvp jaki lubie to to poprostu mozliwosc walki z innymi graczami, a jak juz reszta jest zaimplementowana to juz inna bajka i nie ma co polemizowac czy jest to prawdziwe pvp czy nie.

Dla mnie kazde pvp jest dobre full czy nie full byle mi ekwipunek ktory mam na sobie albo cala postac nie znikala/ginela po jednej smierci :]

Tak na pierwsza mysl przychodza mi dwa tytuly ktore daly wielki fail jezeli chodzi o pvp. Lotr - monster costam, beznadzieja. I Eq2 gdzie puzniej na sile dano pvp do gry z mechanika pve. Smiechna sali poprostu :lol:


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 07:16 
Cytuj  
Skoro FunCom zdecydował się oprzeć grę na universum w którym każdy napierdala się z każdym wszędzie gdzie tylko można i trudno przejść 10 metrów bez ubrudzenia sobie miecza krwią, to powinien iść za ciosem i przygotować przynajmniej jeden serwer PvP opierający się na zasadach wiernie odzwierciedlających prawa tego świata (co rozumiem m.in. przez no safe zone i full loot). Imo korona by im z gowy nie spadła... Trochę to mi się kojarzy z sytuacją w której zamykamy terrorystę z hesbollahu i ortodyksyjnego żyda w rzeźni pełnej noży, czy siekier, a potem robimy konkurs "kto wykroi ładniejsze golonko z wieprza". FunCom chyba zakładał zrobienie gry głównie PvE w świecie pure PvP... Lekki paradoks.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 09:11 
Cytuj  
Dlaczeg takie wnioski ze gra miala byc oparta o pve ? :)
Ja od poczatku posiadania bety gram na serwerach pvp, ktore sa zawsze pelne, a serwer pve jak raz przypadkowo zrobilem postac to byl pusty, zero zainteresowania czystym pve na becie.

To ze narazie nie ma na becie ustalen odnosnie zasad na serwerach pvp, to jest drobnostka bo takie rzeczy to musza byc ale dopiero 20 maja, a nie na testach.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 09:23 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
ogólnie jałowa dyskusja

Ogolnie to ludzie lubia wymieniac poglady, nawet w czysto akademickich debatach. Ciebie chyba wychowala telewizja i jestes typem biernego konsumneta informacji.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 09:43 
Cytuj  
embe server pvp sa zapelniane przez graczy takich jak marwluka.
co doprowadzi do tego ze za pol roku nie bedziesz mial open pvp a tylko w wyznaczonych rejonach, nie bedziesz mogl zaatakowac gracza, ktory bedzie lvl nizej od ciebie i pvp bedzie opieralo sie na tych instancjonowanych scenariuszasz.


Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2008
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 10:14 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
embe server pvp sa zapelniane przez graczy takich jak marwluka.
co doprowadzi do tego ze za pol roku nie bedziesz mial open pvp a tylko w wyznaczonych rejonach, nie bedziesz mogl zaatakowac gracza, ktory bedzie lvl nizej od ciebie i pvp bedzie opieralo sie na tych instancjonowanych scenariuszasz.


Naucz sie czytac ze zrozumieniem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 13:37 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
embe server pvp sa zapelniane przez graczy takich jak marwluka.
co doprowadzi do tego ze za pol roku nie bedziesz mial open pvp a tylko w wyznaczonych rejonach, nie bedziesz mogl zaatakowac gracza, ktory bedzie lvl nizej od ciebie i pvp bedzie opieralo sie na tych instancjonowanych scenariuszasz.


Czyli myslisz ze Funcom zostanie kupiony przez Vivendi i razem beda robic gowniane patche do WoW-a i AoC ? :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 16:12 
Cytuj  
Nie trzeba byc wykupionym przez vivendi by ugiac sie pod presja kerberowej wiekszosci. Kazdy chce zarabiac.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 16:16 
Cytuj  
Takie sa prawa rynku, albo zarabiasz albo idziesz na dno i zamykasz biznes.

Nic nie jest za darmo w zyciu nawet jezeli sie tak wydaje na pierwszy rzut oka :wink:


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2008, 17:14 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
lordyp napisał(a):
ogólnie jałowa dyskusja

Ogolnie to ludzie lubia wymieniac poglady, nawet w czysto akademickich debatach. Ciebie chyba wychowala telewizja i jestes typem biernego konsumneta informacji.


jak będę chciał porady psychologa pójdę do kumpla- dla informacji - telewizji zawsze oglądałem mało ( bo nie miałem czasu - jak się prowadzi własną firmę i ma rodzinę to tak jest- teraz mam więcej czasu ale wolę pograć )
"bierny konsument informacji" - to chyba świadczy kto dużo ogląda :p
a w poście napisałem , że wybieram to co lubię i gram - a nie , że wybieram cos tam i płaczę bo jednak tego nie lubię- jak widac niektórzy tak robią

co do jałowosci dyskusji - trochę może przesadziłem ale jak czytam 1000 post jak ma wyglądać PVP wg kogoś tam to już mam dość, tym bardziej ,że najczęściej kończy sie to obrażaniem kogoś ( zobacz post pod swoim ;p)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.