mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 30 lip 2008, 12:23 
Cytuj  
Sorka za ten offtop ;)

A jednak tak właśnie jest. Przykład z naszego podwórka:

Dom Development SA - developer z wawy. Radzi sobie dobrze, ma zyski. jak wyszyscy wiedzą koninktura dla developerów robi się nieciekawa, ale DD radzi sobie imo całkiem nieźle. A teraz dajcie sobie wykres jednoroczny: http://stooq.pl/q/?s=dom&c=1y&t=c&a=ln&b=0

W ciągu roku spadł o 73%. Giełdą sterują chciwość i strach a nie rzetelna ocena sytuacji danej firmy.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2008, 12:28 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
Sorka za ten offtop ;)

A jednak tak właśnie jest. Przykład z naszego podwórka:

Dom Development SA - developer z wawy. Radzi sobie dobrze, ma zyski. jak wyszyscy wiedzą koninktura dla developerów robi się nieciekawa, ale DD radzi sobie imo całkiem nieźle. A teraz dajcie sobie wykres jednoroczny: http://stooq.pl/q/?s=dom&c=1y&t=c&a=ln&b=0

W ciągu roku spadł o 73%. Giełdą sterują chciwość i strach a nie rzetelna ocena sytuacji danej firmy.


To, że firma sobie radzi, ale jej aukcje lecą łeb na szyje, to nie znaczy, że firma dobrze stoi. Jak ktoś wyżej napisał, nie podpisałbym umowy z firmą, której akcje wciąż spadają.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2008, 12:34 
Cytuj  
nie wyciągałbym daleko idących wniosków na podstawie naszej giełdy, u nas ceny aukcji są faktycznie oderwane od rzeczywistości i kondycji spółki.


_________________
Maiori Cede

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 30 lip 2008, 12:45 
Cytuj  
Tak jest na całym świecie. Nie wiem czy wiecie, ale ocenia się, że 80-90 % ludzi grających na giełdzie traci pieniądze.

@Tobialex Od czerwca tego roku (a w dłuższej perspektywnie od sierpnia zeszłego roku) większość akcji spółek (prawie na całym świecie) lecą na mordę i jakoś nadal podpisują umowy.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2008, 12:48 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
Tak jest na całym świecie. Nie wiem czy wiecie, ale ocenia się, że 80-90 % ludzi grających na giełdzie traci pieniądze.

@Tobialex Od czerwca tego roku (a w dłuższej perspektywnie od sierpnia zeszłego roku) większość akcji spółek (prawie na całym świecie) lecą na mordę i jakoś nadal podpisują umowy.


Może i lecą, ale nie wszystkie aż 73%. I lecą głównie z powodu niskiej wartości dolara a nie przez to, że wypuszczają niedorobiony produkt.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**

Posty: 280
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2008, 22:29 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Może i lecą, ale nie wszystkie aż 73%. I lecą głównie z powodu niskiej wartości dolara a nie przez to, że wypuszczają niedorobiony produkt.

O tym, ze dany kurs w krotkim okresie czasu spada, decyduje przede wszystkim psychologia. W dlugim okresie czasu oczywiscie moze sie ten "niedorobiony produkt" przelozyc na realny kurs bo firma bedzie musiala zaprezentowac swoje raporty kwartalne czy bilanse roczne, polroczne.

Moze taki fajny przykladzik zaczerpniety z innego zrodla:
Na krótką metę o zwyżkach i spadkach kursów decyduje psychologia. Najłatwiej wyjaśnić to, opisując zasady pewnej gry towarzyskiej. Kilku graczy ocenia, bez mierzenia, długość przekątnej pokoju, w którym się znajdują. Następnie wyciągają średnią arytmetyczną z podanych przez graczy wyników. Wygrywa ten, kto podał wynik najbliższy średniej podanej przez wszystkich graczy.

W całej tej zabawie rzeczywista długość przekątnej w ogóle nas nie interesuje, choć z drugiej strony jest punktem odniesienia dla oceny dokonywanej przez graczy. Uczestnicy gry starają się odgadnąć, jak subiektywnie szacują długość inni uczestnicy. Być może są wśród nich krótkowidze, którzy zawsze przeszacowują, lub tacy, którzy z jakichś powodów nie doszacowują. Jeżeli dobrze znamy te skłonności naszych partnerów, staramy się do nich dostosować i nawet jeśli dokładnie wiemy, że przekątna ma 5 m i 48 cm, podajemy inną wielkość.

Krótko mówiąc - cała zabawa polega na odgadywaniu intencji innych, a rzeczywiste, fundamentalne wyniki są jedynie podstawą do oceny.


Reasumujac, kurs akcji ma sie czesto nijak do aktualnej kondycji firmy - czesto ten kurs jest na maxa przeszacowany, albo niedoszacowany (kiedys mialem taki program : Gielda firmy Inwestkap i tam jedna z opcji byla wycena wartosci akcji - praktycznie wszystkie kursy spolek na GPW byly albo sporo niedoszacowane, albo przeszacowane - i to nie bylo 5 czy 10 %, czesto to bylo kilkaset % !) i dopiero w dlugim okresie czasu moze byc jakims tam odzwierciedleniem rzeczywistej sytuacji w firmie.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 3 sie 2008, 10:07 
Cytuj  
Czyli taki noob jak ja moze przyjąć, że pan piszący ten news wyciągnął z pewnych faktów całkowicie nie powiązany z rzeczywistością obraz tego co się dzieje w AOC - czy raczej Funcom. Czy tak ?


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2008, 10:26 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Czyli taki noob jak ja moze przyjąć, że pan piszący ten news wyciągnął z pewnych faktów całkowicie nie powiązany z rzeczywistością obraz tego co się dzieje w AOC - czy raczej Funcom. Czy tak ?


To zależy. Niestety prawda jest taka, że dużo ludzi rezygnuje z gry w AoC. Nie wiem jaki jest stosunek nowy graczy do tych odchodzących. Funcon musi coś szybko zrobić. Prawda jest też taka, że WHO może i nie jest jakimś tam zagrożeniem, ale ja sam chętnie spróbuję WHO jak tylko wyjdzie a tym samym przynajmniej na ten czas zawieszę granie w AoC. Wydaje mi się, że zrobi tak dużo ludzi.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 03:39 
Cytuj  
Mogę, zostać oszpecony, ale 20 minut aoc dałomi ciekawe wrażenie.
Poczułem się jak niedorozwój w średnowieczu otocvzony biedakami na poziomie 10k przed naszą erą. przykro mi, że ktoś gra w tą grę i czuje się dobrze.
Wystarczy mi, że odczułem buga na starcie;P gdzie jest singleplayer;)


Ostatnio edytowano 4 sie 2008, 12:21 przez Sidagel, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 4 sie 2008, 08:37 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
Mogę, zostać oszpecony, ale 20 minut aoc dałomi ciekawe wrażenie.
Poczułem się, jak niedorozwój w średnowieczu otocvzony biedakami na poziomie 10k przed naszą erą. przykro mi, że ktoś gra w tą grę i czuje się dobrze.
Wystarczy mi, że odczułem buga na starcie;P gdzie jest singleplayer;)


i chyba tak Ci zostało bo nawet pisać poprawnie nie potrafisz :)


_________________
no more wow...

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 5 sie 2008, 23:17 
Cytuj  
po 10 piwach i tak ladnie wyszlo:P

czy tylko ja mam takiego wala ze codziennie musze zmieniac haslo na baddy koncie? choelra durna gra nie przyjmuje nawet zmienionego hasla bez przelogowania

PS. Teraz jest już wypas;) nie przyjmuje wcale hasła choć zmieniłem na stronce już 4 razy:P bardzo dopracowana gra;P

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2008, 23:44 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
po 10 piwach i tak ladnie wyszlo:P

czy tylko ja mam takiego wala ze codziennie musze zmieniac haslo na baddy koncie? choelra durna gra nie przyjmuje nawet zmienionego hasla bez przelogowania

PS. Teraz jest już wypas;) nie przyjmuje wcale hasła choć zmieniłem na stronce już 4 razy:P bardzo dopracowana gra;P


Z tego co pamiętam, pokazuje się tam informacja, że zmiana hasła trwa do 30 minut.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 sie 2008, 00:32 
Cytuj  
nie przyjmuje wcale hasła choć zmieniłem na stronce już 4 razy:P bardzo dopracowana gra;P

Billing/login serwery, a gra to troche co innego. Jakbys mial chociaz zdawkowe pojecie nt. tego, na co narzekasz, to byloby fajnie. Moze nastepnym razem jakas bardziej konstruktywna ocena gry? Przed wypiciem dziesieciu piw, prosze.

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 6 sie 2008, 08:15 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
po 10 piwach i tak ladnie wyszlo:P

czy tylko ja mam takiego wala ze codziennie musze zmieniac haslo na baddy koncie? choelra durna gra nie przyjmuje nawet zmienionego hasla bez przelogowania

PS. Teraz jest już wypas;) nie przyjmuje wcale hasła choć zmieniłem na stronce już 4 razy:P bardzo dopracowana gra;P


po 10 byłeś w stanie grać ?? co to za przyjemność grania , mi tam 4 - 6 starcza jeśli nie jestem zmęczony :) nie lubię grać jak za dużo wypije chyba że gram z kumplem na ps 3 - ale to inna bajka :) i dobrze że dziewczyna ze mną nie mieszka bo wtedy wcale bym nie pił :)


_________________
no more wow...

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 6 sie 2008, 11:57 
Cytuj  
nie pisze nic o 30 minutach:) tylko dziwne to, że jak sobie pograłem i na drugi dzień już hasło nie działało. Server logowania też jest częścią produktu, czy nie?
Spokojnie dało się grać tylko bardziej mnie wnerwiały problemy techniczne gry:P jak rozwalająca się mini mapa;P

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 sie 2008, 14:21 
Cytuj  
Kolega zapomnial wspomniec, ze pil leszki bezalkoholowe ;) Nastepnym razem napisz 40 -bedziesz fajniejszy.
Sorki za offtopic i do tego spozniony, ale jak czytam takie bzdury to czasem nie moge sie powstrzymac.

*
Avatar użytkownika

Posty: 149
Dołączył(a): 24.08.2008
Offline
PostNapisane: 27 sie 2008, 11:57 
Cytuj  
dla odmiany ja na temat; na gorąco po rozpoczeciu ( w koncu - instalacja to istny rekord) musze stwierdzic jedno, mianowicie wcale nie jest tak zle jak co niektorzy strasza ludzi, że to w ogole 10 fps, bug buga pogania itd, Zapewne potem bedzie gorzej, wieksze lokacje, wiecej ludzi wiecej opcji zbugowanych- wiem, ale czasami mam wrazenie że albo niektorzy tylko czekaja zeby sobie na cos ponarzekac albo funboye WoWa wzieli sobie za bardzo do serca artykuł ,ktory sie gdzies jakis czas temu ukazał mniej wiecej takiej treści " AoC podkrada graczy z WoW". Jesłi juz ktos cos podobnego tu napisal to od razu sorry przyznaje sie, nie, nie przeczytalem wszystkich poprzednich stron.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2008, 12:12 
Cytuj  
paveup napisał(a):
dla odmiany ja na temat; na gorąco po rozpoczeciu ( w koncu - instalacja to istny rekord) musze stwierdzic jedno, mianowicie wcale nie jest tak zle jak co niektorzy strasza ludzi, że to w ogole 10 fps, bug buga pogania itd, Zapewne potem bedzie gorzej, wieksze lokacje, wiecej ludzi wiecej opcji zbugowanych- wiem, ale czasami mam wrazenie że albo niektorzy tylko czekaja zeby sobie na cos ponarzekac albo funboye WoWa wzieli sobie za bardzo do serca artykuł ,ktory sie gdzies jakis czas temu ukazał mniej wiecej takiej treści " AoC podkrada graczy z WoW". Jesłi juz ktos cos podobnego tu napisal to od razu sorry przyznaje sie, nie, nie przeczytalem wszystkich poprzednich stron.


Ja też na początku byłem omamiony na tyle, że kupiłem EK a teraz jak chcesz mogę Ci sprzedać mój EK za 150 zł (abonament opłacony do 17 września). Do tego dorzucę Ci klucz do Lineage 2 gratis!

PS.
Zrób chociaż 40 poziom to wtedy możemy porozmawiać, bo noob zone to akurat najlepsze co jest w AoC.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2008, 12:14 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Ja też na początku byłem omamiony
dokładnie po kilku dniach zostają już tylko sutki

czekam na Warhammera :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2008, 14:03 
Cytuj  
Zeby poznac co oferuje ta gra to raczej nie wystarczy 40lvl, polecam poszukac gildii, ktora jeszcze jest aktywna ( moze sa takie ) zrobic 80lvl, pobawic sie w siege ( jesli ta gildia ma twierdze ), sprawdzic jak wyglada zwykle open pvp w keshata ( jesli tam ktos jeszcze biega ), poznac swoja klase, odwiedzic rajdowych bossow i dopiero sie wypowiadac.

Desh, juz ci pisalem ze i tak nie pograsz dlugo w Wara, to nie jest niestety WoW2 :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.