mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 00:04 
Cytuj  
Corodar napisał(a):
Pokaż blue w takim razie i tematu nie było. A skąd wiedzą hmm, bo umieją czytać cyferki jakie wyskakują podczas logowania się na serwery które są full.


poczekaj, z tego co pamiętam jak przez całe 2 miesiące grałem w wowa żadne cyferki się nie pokazują, tylko 'low-medium-heavy load'


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 00:51 
Cytuj  
Corodar, ale ty jesteś głupi...

Mądrzysz się nie mając pojęcia co to te dane oznaczają. 20k.. może, ale 20k różnych postaci w ciągu ostatnich 30 dni.

Znaczy to mniej więcej tyle że jak ktoś ma maina i 6 altów i na każdą z tych postaci logował się gdy ktoś używał censusa to policzy wszystkie jego postacie.
Biorąc pod uwagę wiek WoW'a to na większości serverów każdy ma co najmniej z jednego alta, niektórzy więcej, to z 20k robi ci się ~10k, a to i tak bardzo przybliżona liczba wszystkich graczy na serverze, a nie liczba ludzi online w jednym czasie. Z doświadczenia (kiedyś dużo używałem censusa) mogę ci powiedzieć że zwykle w godzinach szczytu liczba graczy po jednej stronie nie przekraczała 2k więc daje to ~4k ludzi online w najbardziej zatłoczonych godzinach.

Sorry za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 01:26 
Cytuj  
AoC jest zajebisty do 40 lev mniej wiecej(instancja sanctum of the burning souls wyjebiscie klimatyczna bije wszystko co do tej pory widzialem ocena 9,99/10 do tego lev warto kupic i pograc) ale pozniej ilosc bugow niezbalansowanych instancji po prostu wkurwia,a pvp to inna bajka.

**

Posty: 369
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 06:50 
Cytuj  
Hahahaha ale sie uśmiałem 25k na jeden serwer WoWa OMFG!!

Gwarantuje ci , że w godzinach szczytu aktywność WoWa na przeciętnym serwie nie ma więcej niż 1000 osób. Census zlicza jedynie ile osób przewineło się przez dany serwer w ciągu 30 dni a to oznacza tyle, że liczy alty jak i graczy którzy już nie grają!!

Get a life.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 07:17 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Strzelaj dalej, w eve gram od 2 lat z przerwami. W AoC-u mam 73 lvl.

Miałem sobie darować odpowiadanie na twoje żałosne ataki personalne jednak teraz pomyliłeś się o tak dużo że po prostu musiałem.

Ciekawe, kupiles gre ktora w becie jechalas jako beznadziejna, a teraz zrobiles sie AoC nolife i masz 73lvl. W eve tez gram z przerwami jakies 2 lata. Chyba ze 3 triale zaliczylem w tym czasie. Nie zostaje mi zatem nic innego niz zwrocic ci honor i czekac na kolejne twoje opinie. Btw to nie sa ataki personalne tylko analiza kompetencji do wypowiadania sie. Jakbym napisal, ze ci smierdza nogi to co innego. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 07:29 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Shadhun napisał(a):
Strzelaj dalej, w eve gram od 2 lat z przerwami. W AoC-u mam 73 lvl.

Miałem sobie darować odpowiadanie na twoje żałosne ataki personalne jednak teraz pomyliłeś się o tak dużo że po prostu musiałem.

Ciekawe, kupiles gre ktora w becie jechalas jako beznadziejna, a teraz zrobiles sie AoC nolife i masz 73lvl. W eve tez gram z przerwami jakies 2 lata. Chyba ze 3 triale zaliczylem w tym czasie. Nie zostaje mi zatem nic innego niz zwrocic ci honor i czekac na kolejne twoje opinie. Btw to nie sa ataki personalne tylko analiza kompetencji do wypowiadania sie. Jakbym napisal, ze ci smierdza nogi to co innego. hehe

Shadhun, nie gra na trialach 0o.,


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 07:34 
Cytuj  
Alez nigdy bym go o to nie podejrzewal. W sumie ja raz tez oplacilem gre, liczy sie? Abstrahujac od oplat w eve jest masa terenow z pvp pod parasolem. Z reszta Shad ma 73lvl w AoC i jest >> niz zja z 32lvl, wiec nie bede sie z nim spieral. :<


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 07:36 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Alez nigdy bym go o to nie podejrzewal. W sumie ja raz tez oplacilem gre, liczy sie? Abstrahujac od oplat w eve jest masa terenow z pvp pod parasolem. Z reszta Shad ma 73lvl w AoC i jest >> niz zja z 32lvl, wiec nie bede sie z nim spieral. :<

PvP pod parasolem ?
Ponizej 0.5 robisz co chesz.
A w empire, w sumie tez robisz co chcesz, kwestia organizacji :P.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 15:44 
Cytuj  
Corodar napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
...Sprzedal sie lepiej niz WoW w czasie premiery. Zaludnienie serwerow tez jest wieksze niz WoW w czasie premiery. Srednia ocen z pierwszych recenzji to ponad 90%.

Jest w tym wiele prawdy lecz jedno się minimalnie nie zgadza. Pojemność serwerów AoC wynosi 5.000, zaś WoW 25.000. Więc co do zaludnienia to trochę nie w tą stronę. AoC jest świetnym tytułem i życzę mu jak najlepiej. Im większa różnorodność na rynku gier, tym świat gier staje się ciekawszy dla nas graczy.


W WoW po zmianie serwerow na poczatku 2007 roku mieszcza teraz 2500 graczy jednoczesnie online.
Serwery AoC podobno 5000 ale to tylko plotki, mozliwe ze wiecej, mozliwe ze po to zrobili dysttrykty by moglo grac nawet 25k ale kto to wie ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 182
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 19:53 
Cytuj  
embe napisał(a):
W WoW po zmianie serwerow na poczatku 2007 roku mieszcza teraz 2500 graczy jednoczesnie online.
Serwery AoC podobno 5000 ale to tylko plotki, mozliwe ze wiecej, mozliwe ze po to zrobili dysttrykty by moglo grac nawet 25k ale kto to wie ?

Pokażcie Blue Blizzarda, a nie wypowiedzi "bo ktoś, gdzieś kiedyś zasłyszał". Konkretna wypowiedź Blizzarda. Ja przytoczyłem tylko to, co gracze mówią i strony z danymi. Zgadza się, Census może nawet pokazać 50k, bo to są wyniki logowania tych co zostali przeskanowani. Przedstawiłem jedynie informacje. Zaś co do Goatus to prezentujesz wysoki poziom kultury osobistej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 21:03 
Cytuj  
Corodar napisał(a):
embe napisał(a):
W WoW po zmianie serwerow na poczatku 2007 roku mieszcza teraz 2500 graczy jednoczesnie online.
Serwery AoC podobno 5000 ale to tylko plotki, mozliwe ze wiecej, mozliwe ze po to zrobili dysttrykty by moglo grac nawet 25k ale kto to wie ?

Pokażcie Blue Blizzarda, a nie wypowiedzi "bo ktoś, gdzieś kiedyś zasłyszał". Konkretna wypowiedź Blizzarda. Ja przytoczyłem tylko to, co gracze mówią i strony z danymi. Zgadza się, Census może nawet pokazać 50k, bo to są wyniki logowania tych co zostali przeskanowani. Przedstawiłem jedynie informacje. Zaś co do Goatus to prezentujesz wysoki poziom kultury osobistej.

Maksimum graczy to okolo 5000 jednoczesnie online. W kazdym razie mi sie nigdy nie udalo za obserwowac wiecej niz 3k, no ale coz..
Ja wogole nie wiem o co ty sie klocisz? 0o.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2008, 21:53 
Cytuj  
Corodar napisał(a):
Pojemność serwerów AoC wynosi 5.000, zaś WoW 25.000.


Corodar napisał(a):
2.5 a to dobre 2,5 to nawet nie liczy jedna strona konfliktu. Panowie bez przesady, a czemu nie zaraz 500 osób. 25.000 każdy serwer WoW może maksymalnie pomieścić na raz


Corodar napisał(a):
Oficjalne statystyki każdego serwisu. Jedna z nich: http://www.warcraftrealms.com/eu_realms ... 28f49bbf30


Corodar napisał(a):
Poducz się angielskiego moja skromna rada. To co przytoczyłeś pokazuję, że baza danych jest od 10 lvl + i jest to 30 dniowa ponieważ, co 30 dni następuje jej aktualizacja.


Corodar napisał(a):
Sam to testowałem. Co nie zmienia faktu WoW 25.000 pojemności. Zabieg w AoC jest bardzo dobrze pomyślany z 5.000 mniej problemów większa stabilność.


Corodar napisał(a):
Zaś co do Goatus to prezentujesz wysoki poziom kultury osobistej.


Natomiast to co ty prezentujesz to idiotyzm w najczystszej postaci. Wziąłeś sobie jakaś liczbę z dupy i sie jej uczepiłeś, następnie mądrzysz się jakbyś sam nadzorował servery Blizzarda, przez kolejnych kilka postów, mimo że już ci co najmniej kilka osób wytknęło że się mylisz.

Zainstaluj censusa, wejdź na ten server na którym jest 25k postaci wg. warcraftrealms (w weekend około 19.00 najlepiej) i przeskanuj a potem zrób screena. Gwarantuje ci że wyjdzie ci max 2k osób po jednej stroni.

Tak btw serwery Blizzarda zdychają już przy kilkuset osobach w jednej zonie, a co dopiero 25k jak ty mówisz.

/sigh

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.