mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 212
Dołączył(a): 11.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 19:04 
Cytuj  
Co niektórzy, albo może nawet wszyscy dostali maila od FunComu, jest to ankieta oceniająca ich grę, oraz to czego my gracze oczekujemy.

Cieszy mnie to o tyle, iż jednak im jakoś zależy by kontynuować i rozwijać grę.

Ostatni patch mimo iż nadal nie dodano bardzo oczekiwanego pvp systemu, wniósł sporo fajnych poprawek i też parę bugów ( które szybko zostały naprawione dziś).

Wracając do ankiety co jak co nie szczędziłem słów jeśli chodzi o pytanie "co mi się nie podoba" i punktowa ogólna ocena.

Nie wiem jak wy, ale ja jak najbardziej oczekuje rozwoju pvp i polityki klanowej przy tym, czyli poprawione battlegroundy, działające siege, i full pełną gębą open pvp, nie ukrywam że nawyki z WoW'a dają mi w kość i tęskni mi się za formą bardziej wymagającej rywalizacji czyli areny.

Tak swoją drogą można by rozpocząć debatę co bardziej oczekujecie po grze, nie wytykajmy już grze błędów bo wiem sam iż nadal posiada sporo ale kierunek gry jaki was interesuje.

Pozdrawiam


_________________
Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 19:33 
Cytuj  
Sorki za offtop. Szkoda, że tego maila nie wysłali także ludziom, którzy nie przedłużyli subskrypcji a moim zdaniem im także powinni np. z dodatkowym pytaniem czemu jej nie przedłużyłem.

Edit.
Sorki za post - dostałem maila, tyle że gmail potraktował go jako spam :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 lip 2008, 08:10 
Cytuj  
Ja nie dostalem ale ciesze sie podjeta przez FC inicjatywa. Z tym, ze co czlowiek to opinia, jesli beda chcieli zadowolic wszytkich to cos czuje, ze bedzie jak do tej pory. Niestety mam wrazenie, ze bardzo chcieli powtorzyc sukces wow gry dla kazdego. Wszystkie zmiany imo prowadza w strone upodobnienia AoC do gry blizza: czyli milej bezstresowej rozgrywki z pvp jako fajnym dodatkiem. Ja zawieszam miecz i tarcze na scianie i czekam na rozwoj wydarzen. Na ten moment nie jestem w stanie przewidziec co z tej gry bedzie, za klika miesiecy.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 212
Dołączył(a): 11.08.2007
Offline
PostNapisane: 19 lip 2008, 13:30 
Cytuj  
Ankietę może każdy z osobna wypełnić nawet:


Link do ankiety

Nie da się opisać, czego konkretnie się oczekuje, jedynie wybrać punktowo stopień zadowolenia i oczekiwań w różnych dziedzinach.

Co do WoW'a, nie mam nic przeciwko jeśli FunCom wyciągnie to co dobre z Warcrafta, jest ona bardzo grywalna, doskonały content, fajny pomysł z arenami, doskonałe PvE dla gildii, byle tylko nie open pvp które już nie istnieje w tej grze, tak czy owak sporo można zarzucić i sporo oczekiwać.


Pozdrawiam


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lip 2008, 19:22 
Cytuj  
W pytaniu o ile chcialbym przedluzyc subskrypcje grajac w AoC na obecnym poziomie zaawansowania zapomnieli dodac opcji "cancel subscription".

Failed a bit.

**

Posty: 280
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2008, 21:59 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wszystkie zmiany imo prowadza w strone upodobnienia AoC do gry blizza: czyli milej bezstresowej rozgrywki z pvp jako fajnym dodatkiem.

Coz, jesli tak bedzie to smiem twierdzic, ze juz nigdy nie powstanie "porzadne" MMO. Kazda kolejna produkcja bedzie papka dla mas...

Licze, ze mimo wszystko postawia sobie okreslony cel w postaci liczby X aktywnych kont i dla takiej ilosci beda dokonywac zmian, poprawek itp.

Zreszta, wydaje mi sie, ze Funcom jest tego swiadom - masa z WoW'a juz nie przedluzyla subskrypcji wiec podazanie teraz sladem wowa (czyli robienie "wszystkim" dobrze) nie ma sensu. Jasne, powinni w pewnym sensie go nasladowac bo jednak wiele rozwiazan sie tam sprawdzilo, ale musza byc jakies granice. Zawsze cenilem Funcom i mam nadzieje, ze sie nie ugna pod naporem i zrobia porzadna gre, chocby dla tych 200-300 tys abonentow.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 05:29 
Cytuj  
Greeg napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wszystkie zmiany imo prowadza w strone upodobnienia AoC do gry blizza: czyli milej bezstresowej rozgrywki z pvp jako fajnym dodatkiem.

Coz, jesli tak bedzie to smiem twierdzic, ze juz nigdy nie powstanie "porzadne" MMO. Kazda kolejna produkcja bedzie papka dla mas...

Licze, ze mimo wszystko postawia sobie okreslony cel w postaci liczby X aktywnych kont i dla takiej ilosci beda dokonywac zmian, poprawek itp.

Zreszta, wydaje mi sie, ze Funcom jest tego swiadom - masa z WoW'a juz nie przedluzyla subskrypcji wiec podazanie teraz sladem wowa (czyli robienie "wszystkim" dobrze) nie ma sensu. Jasne, powinni w pewnym sensie go nasladowac bo jednak wiele rozwiazan sie tam sprawdzilo, ale musza byc jakies granice. Zawsze cenilem Funcom i mam nadzieje, ze sie nie ugna pod naporem i zrobia porzadna gre, chocby dla tych 200-300 tys abonentow.


Ciekawe, subskrybenci WoW powoli sięgają 11.000.000 aktywnych graczy więc skąd te dane o odchodzeniu ludzi z WoW? Swoją drogą nawet jak jeden odejdzie to na jego miejsce przyjdzie dwóch. No i niedługo kolejny dodatek a co za tym idzie starzy gracze powrócą i dalej dojdą nowi. Funcon na pewno nie zrobi gry dla 200-300 tys. graczy, bo tyle to ma Tibia a jaka jest Tibia to wszyscy wiemy :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**

Posty: 400
Dołączył(a): 11.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 08:42 
Cytuj  
nauka czytania ze zrozumieniem anyone?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 09:34 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Funcon na pewno nie zrobi gry dla 200-300 tys. graczy, bo tyle to ma Tibia a jaka jest Tibia to wszyscy wiemy :lol:

EVE ma pewnie tyle abonentow, to znaczy ze tez jest jak Tibia? W swojej blystkotliwosci masz jeszcze jakies dowcipy/przemyslenia?


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 12:19 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Funcon na pewno nie zrobi gry dla 200-300 tys. graczy, bo tyle to ma Tibia a jaka jest Tibia to wszyscy wiemy :lol:

EVE ma pewnie tyle abonentow, to znaczy ze tez jest jak Tibia? W swojej blystkotliwosci masz jeszcze jakies dowcipy/przemyslenia?


Źle mnie zrozumiałeś. Miałem tu na myśli nakład pracy włożony w wykonanie gry bez dźwięku z grafiką z C64 a taką grą z rozmachem jaki wykonany jest Age of Conan, dlatego wątpię, aby Funcon mierzył tylko w 300.000 graczy. I czy aby na pewno EVE ma tak mało abonentów?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 12:51 
Cytuj  
Tu jest drobny problem bo Tibia ma podobno w granicach 3mln graczy, a te mityczne 11mln blizzarda to wyssane z palca dane statystyczne i dotycza raczej wszystkich sprzedanych pudelek i digital acc ( oczywiscie nie mam dokladnych info ale blizz tez nie ).

Popularnosc gier typu tibia jest bardzo duza, u nas przykladowo nadal bije rekordy granie na piratach lineage2, tibia i wow, na oficjalnych to tylko WoW sciaga mase dzieciarni.
Tlumy ludzi wepchaly sie do AoC i jak widac zakonczylo sie to cieniutko i wiekszosc sie zniechecila lub zawiodla.

Eve ma podobno 500-600 tysiecy graczy ale tu tez brak dokladnych info, podobnie LotRO i jak widac daja sobie swietnie rade, gry istenieja i sie rozwijaja.

Przed AoC jeszcze sporo mozliwosci i jesli tylko Funcom bedzie chcial to moze przyciagnac mase ludzi, polska wersja i serwery przyciagna napewno sporo polakow, ktorzy nie stanowia duzego rynku dla mmo, jest to druga szansa dla tej gry u nas, zobaczymy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 13:11 
Cytuj  
embe napisał(a):
Tu jest drobny problem bo Tibia ma podobno w granicach 3mln graczy


Podaj źródło, albo nie pisz tych bzdur więcej.

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 13:21 
Cytuj  
embe napisał(a):
.....

Przed AoC jeszcze sporo mozliwosci i jesli tylko Funcom bedzie chcial to moze przyciagnac mase ludzi, polska wersja i serwery przyciagna napewno sporo polakow, ktorzy nie stanowia duzego rynku dla mmo, jest to druga szansa dla tej gry u nas, zobaczymy.


Może i Polska wersja da druga szansę, ale na pewno nie Polskie serwery, myślę że padną szybciej niż wstały z braku ludzi :) Embe zresztą powiedz szczerze przeniesiesz się na polski serwer i gildia Fury albo inna ?? wydaje mi się że nie, bo ciekawsza jest rywalizacja międzynarodowa, a nie tylko pomiędzy rodakami :)


_________________
no more wow...

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 13:54 
Cytuj  
Embe to CipSoft podaje, że ma 240.000 graczy. Oczywiście nie mówię o Open Tibia, bo tych pewnie jest i 3x tyle. Co do Blizz'a i ich 11.000.000. Myślę, że oni dokładnie to wiedzą ile jest aktywnych kont. Zresztą oboje wiemy, że ta firma to w pewnym sensie fenomen, w końcu Diablo 2 na top listach i pierwszych miejscach po ogłoszeniu Diablo 3 coś znaczy :D
Ja dałem AoCowi drugą szansę, kupiłem pre-paid online z gram.pl na dwa miechy. Na razie robię sobie barbka i conquera, ale nie przerywam gry w WoW i EverQuest 2 :)


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 14:32 
Cytuj  
embe napisał(a):
Tu jest drobny problem bo Tibia ma podobno w granicach 3mln graczy, a te mityczne 11mln blizzarda to wyssane z palca dane statystyczne i dotycza raczej wszystkich sprzedanych pudelek i digital acc ( oczywiscie nie mam dokladnych info ale blizz tez nie ).


Ile razy my to bedziemy przerabiac? Te 11 milionow to liczba aktywnych subskrybcji.

/fanboi

**

Posty: 265
Dołączył(a): 6.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 15:14 
Cytuj  
Biorąc pod uwagę, że to USA, Europa i Chiny!! plus Koreańczycy zakochani w Blizardzie to raczej nie jest to wcale tak dużo.

*

Posty: 103
Dołączył(a): 23.05.2008
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 15:53 
Cytuj  
Brolg napisał(a):
Biorąc pod uwagę, że to USA, Europa i Chiny!! plus Koreańczycy zakochani w Blizardzie to raczej nie jest to wcale tak dużo.


Pokaz gre, ktora ma wiecej subskrypcji, skoro uwazasz, ze to nie duzo.

A swoja droga, czy AoC wyszedl w koreanskiej wersji juz, czy dopiero ma wyjsc ?


_________________
polska gildia RP "Ictus Mortis" (Smiertelny Cios)
server RP-PVP AQUILONIA
http://ictusmortis.freens.pl/

*

Posty: 195
Dołączył(a): 28.07.2006
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 16:01 
Cytuj  
Ja przewiduję że gra Funcom-u skończy właśnie w tej mniejszości z max. 1 mln graczy. Sprzedali ogrom kopii ale skopali grę wypuszczając płatna betę ( dla mnie jest to oczywiste - skoro duzzooooo rzeczy nie działa ). Zrobiłem błąd którego nie popełniłem przy wow kupiłem go jakies 5 miesięcy po premierze i wszystko od początku mi się podobało.


_________________
Obrazek

*

Posty: 103
Dołączył(a): 23.05.2008
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 16:13 
Cytuj  
dark_lord napisał(a):
Może i Polska wersja da druga szansę, ale na pewno nie Polskie serwery, myślę że padną szybciej niż wstały z braku ludzi :)


Wrecz przeciwnie, polskie servery beda sie zapelniac bardzo szybko. Gdy wyjdzie polska wersja gry, to kazdy kto ja kupi bedzie wchodzil na polski server. Wszyscy nowi gracze, kupujacy polska wersje gry beda wlazic na polskie servery. To servery angielskie opustoszeja z Polakow, z braku doplywu nowej swiezej krwi.
Jesli chcesz rekrutowac nowych ludzi to masz na to szanse jedynie na polskim serverze.


_________________
polska gildia RP "Ictus Mortis" (Smiertelny Cios)
server RP-PVP AQUILONIA
http://ictusmortis.freens.pl/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 19:32 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Funcon na pewno nie zrobi gry dla 200-300 tys. graczy, bo tyle to ma Tibia a jaka jest Tibia to wszyscy wiemy :lol:

EVE ma pewnie tyle abonentow, to znaczy ze tez jest jak Tibia? W swojej blystkotliwosci masz jeszcze jakies dowcipy/przemyslenia?


imho gorsze ;)

Embe z moich źródeł - Eve ma około 200 000 kont i 100 000 graczy (czyli jedna osoba ma średnio 2 konta) - niezły wynik imho - gra dla prawdziwych fanboyów.

Niech ktoś zrobi sondę, kiedy najeżdżanie na WoW-a przestanie być trendy, bo powoli staje się to nudne. W każdym mmorpg do żażygania w kółko "jaki to WoW jest chujowy i dla dzieci" na ogólnym kanale (vanguard, AoC, Eve, Lotro) a gra w którą gram aktualnie zajebiscie lepsza i dla dorosłych, w dosłownie każdym wątku na każdym forum internetowym poruszany jest temat WoW (oczywiście jeżeli wątek dotyczy innego tytułu - udowadniamy innym na wszelkie sposoby jaki to WoW jest chujowy i dla dzieci).. dajcie se siana ludziska, przyczepcie się do innego tytułu i chociaż raz napiszcie np. "AoC jest o wiele lepszy od {Lotro, Vanguarda, EQ2, L2 (do wyboru)} bo te gry są chujowe i dla dzieci"

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.