mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 126
Dołączył(a): 7.02.2008
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 10:11 
Cytuj  
Proszę o poradę, diagnozę etc.
Mój problem polega na tym że podczas obracania kamerą pingi (CL czy jakoś tak) mi skaczą z 60 do 500 i więcej(czasem do kilku tysięcy), głównie ma to miejsce w miastach.

Wiąże się to z narastającą nerwicą i siwieniem w wieku w którym się nie siwieje. Prozak już nie pomaga...

Od razu mówię jestem laikiem od spraw sieciowych.

Pozdrawiam,
Bartlem


_________________
Obrazek

*

Posty: 198
Dołączył(a): 16.05.2006
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 14:39 
Cytuj  
Ja bym najpierw sprawdzil View Distance - mozliwe, ze przy obracaniu zaczyna zaciagac kupe danych, a miasta sa najgorsze pod tym wzgledem - obniz do ~500 m i zobacz, czy pomoglo.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 15:56 
Cytuj  
View distance odpowiada raczej tylko za renderowanie grafiki, watpie, zeby mozna bylo w ten sam sposob ograniczyc zasieg doczytywania obiektow.

Bartlem, jakiej przepustowosci jest to lacze?

*

Posty: 126
Dołączył(a): 7.02.2008
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 16:11 
Cytuj  
1MB :(
ADSL operator netia na linii tpsa

czyli co łącze nie domaga ?


_________________
Obrazek

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 16:18 
Cytuj  
Prędzej character view distance (or sth). Jeśli dobrze pamiętam, to odpowiada nie tylko za wyświetlanie modeli, ale także za pobieranie informacji o postaciach. Zdaje się, że gdy schodziłem z ustawieniami w dół, to znacznie zmniejszało zasięg rangerowskiego trackowania i widoczność walk w combat logu.
Ale nie dam głowy. Spróbuj.

*

Posty: 126
Dołączył(a): 7.02.2008
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 16:25 
Cytuj  
problem jest taki ze FPS nie spadają
tylko te CL i haczy nie znośnie

sprzęt mam jak w NASA więc ty chyba łącze ale
nie mogę go zmienić


_________________
Obrazek

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 16:46 
Cytuj  
Ja na laczu 1MB nie spotkalem sie z tego typu problemem. Poza tym - na logike - dane o graczach/obiektach pobierane sa ze wszystkich stron w okreslonym zasiegu od postaci, niezaleznie od tego, w ktora strone w danym momencie patrzysz.

Co do character view distance, to nie sprawdzalem tego, bo mialem na max zawsze, ale to jest chyba troche lotto. Czasem widzialem kogos praktycznie przez cala Conall's Valley (a przynajmniej pojawiajace sie nad nim bloki itp.), a czasem grupka graczy pojawiala sie znikad 20m przede mna - wszystko na tych samych ustawieniach. W kazdym razie warto sprobowac... I ew. poszperac jeszcze po oficjalnych forach, bo tam predzej ktos spotkal sie z tego typu problemem.

*

Posty: 126
Dołączył(a): 7.02.2008
Offline
PostNapisane: 29 lip 2008, 16:51 
Cytuj  
hmmm
właśnie ruter mi umarł
więc może coś się zmieni jak podłącze nowy
problem odkryłem w momencie jak chciałem otworzyć porty i menu się nie pojawiało
a zaraz potem odszedł do krainy bez tpsa :lol:


_________________
Obrazek

*

Posty: 126
Dołączył(a): 7.02.2008
Offline
PostNapisane: 30 lip 2008, 10:50 
Cytuj  
wymiana rutera nic nie zmieniła, dziś biorę na testy grafikę Nvidii zamiast ATI która mam w domu...

w sobotę sprawdzam na łączu 6mb

ale i tak SATAN podpowiada mi że to wina Funcomu i ich świetnego softu tj. klienta aoc lub/i serwerów


_________________
Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2008, 11:13 
Cytuj  
Bartlem napisał(a):
wymiana rutera nic nie zmieniła, dziś biorę na testy grafikę Nvidii zamiast ATI która mam w domu...

w sobotę sprawdzam na łączu 6mb

ale i tak SATAN podpowiada mi że to wina Funcomu i ich świetnego softu tj. klienta aoc lub/i serwerów


Sprawdź sobie WinMTR'em pingi i straty pakietów, to będziesz wiedział gdzie jest wina.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2008, 20:56 
Cytuj  
a po co chcesz sprawdzac na laczu 6mb? co to za roznica? 1mb to i tak duzo za duzo na aoc. wieksze lacze!=lepsze lacze (w przypadku gier). sprawdz lepiej na laczu innego dostawcy ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.