mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 244
Dołączył(a): 9.10.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 16:40 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Miesiac temu juz wyliczyli AoCa na 70k subskrypcji:

http://wowriot.gameriot.com/blogs/Epide ... bscribers/.


Nie czepiam się ciebie, ale tego serwisu. Po pierwsze całe te "dane" są z dupy wzięte.

Źródłem rzekomo jest "Recent inside information", czyli wyciek. Problem w tym że do tego wypu informacji ma kilku menażerów firmy, a w ich interesie nie leży sranie do własnego gniazda. No chyba że jakiś haker wewnątrz firmy?

* ~40% are still sitting on retailer shelves
* ~30% were bought and returned due to insufficient system reqs
* ~20% were bought and installed but canceled without subscribing
* ~10% were bought and set up a subscription to continue playing

- graf zrobiony na kolanie - w żadnym poważnym biznesie, szczególnie tym milionowym nie zaokrągla się niczego do dziesiątek. Raz że różnica 1-2% jest warta grube pieniądze, dwa że nie wiadomo w którą stronę zaokrąglają. 40% to było 35% czy 44%?

-30% zostało zwróconych ze względu na wymagania? tych danych nie jest w stanie nikt sprawdzić to raz, dwa że tylko nieliczne sklepy mają taką pobłażliwą politykę sprzedaży

-jeśli 40% wszystkich kopii gry zalega na półkach, to 60% znalazło dom z różnym skutkiem. A gdzie w tym grafie wcisnąć wersje online gry? do tych 40% na półkach sklepów czy tych 60% pudełek sprzedanych?

- autor mówi o 700k kopii gry cytując duże serwisy, co jest nie prawdą. aktualnie była mowa o 700k KONT

źródło http://www.shacknews.com/onearticle.x/53376
poważny serwis

- w końcu cały ten "serwis" jest śmieszny. Jakaś fanboiowska strona WoWa, gdzie autor jest ustosunkowany do AoCa z czym się nie kryje

Cytuj:
5. The Game Is Bad

Combat system is bad, world is bad, interface is bad, everything is bad. This game was built around graphics and an opportunistic release in a lull period for World of Warcraft


Wymyślił to na poczekaniu a wykres zrobił na kolanie.

Którko mówiąc, "internet" to żadne źródło inforamacji. Nikt nic nie wie, można tylko domniemywać. Tylko Funcom ma dane, a póki co opłaca im się ten cały biznes skoro planują bezpłatny dodatek.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 18:26 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Nie porównuj Blizz'a do Funcon'a.


dlaczego nie?? aoc to ponoc fail roku, teraz odwiedz dzial wow, podlicz ilosc postow, w ktorym ludzie placza i jada po blizz i co wychodzi? ze wow to fail wieku ;)


Nie uważasz, że dziwny ten fail skoro z dnia na dzień jest co raz więcej graczy i aktywnych ok. 11 000 000 kont? Chciałbym, aby wszystkie faile takie były. Pewnie po dodatku będzie jeszcze więcej. Rzeczywiście fail roku szczególnie do takiego 70 000 AoC.

Morgul napisał(a):
No to troszke nie bardzo info na tej stronie.. bo do sklepow trafilo ponad mln kopii, sprzedalo sie 800k.

Edit: zreszta funcom chyba lepiej wie ile jest aktywnych kont w grze od jakichs amatorskich blogow itp.. takze polecam sprawozdanie finansowe za Q2 2008.


Co z tego, że sprzedali 800k? Aktywnych na pewno jest przynajmniej o połowę mniej.

rzeznicc napisał(a):
Którko mówiąc, "internet" to żadne źródło inforamacji


:lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*

Posty: 101
Dołączył(a): 7.07.2008
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 19:40 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Heh, zanim ktoś zacznie zarabiać na inwestycji, ta inwestycja najpierw musi się zwrócić, nieprawdaż?

Oczywiscie, tylko zwrocenie sie kosztow produkcji nie jest sukcesem, a juz na pewno nie jest zajebistym sukcesem. Sukcesem jest duzy zysk, na jaki wyraznie liczyl FunCom, probujac zrobic z AOC drugi WOW. Marny zysk to tez jeszcze nie jest sukces.


Nie jestem księgowym FunComu, więc nie wiem jaki scenariusz zakładali. Jednak jestem na 100% pewny, że nie planowali dużego zysku po 3 miesiącach od premiery. MMO to inwestycja na lata, dlatego np. pracują już teraz nad dodatkiem. Prawdopodobnie, gdy AoC wyjdzie z fazy płatnej bety, FC przeprowadzi nową ofensywę marketingową i może pozbiera się po trudnym początku. Choć nie musi.


konrador napisał(a):
Nie bawmy sie w semantyke. Wiadomo o co chodzi, a jak nie wiadomo to trudno.

Widzisz już jak to działa? Rzucasz slogan z dupy, dostajesz to samo w zamian.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 19:49 
Cytuj  
Inwestycja na lata musi coś dawać, gwarantować itp. odbiorcy tej inwestycji. AoC w dniu premiery tego nie miał a z dnia na dzień jest co raz gorzej. Patch'e dają 100 fix'ów, ale tworzą kolejne 300. Nie wiem czy jeszcze grasz, ja niestety tak i widzę, jak na gildiowym gadają (a nawet żegnają się ze znajomymi), bo ostatni patch dla 10% poprawił performance a dla 90% wręcz zniszczył (Ci co mieli po 50-60 fps, teraz mają często po 5-10 fps). Wejdź na forum, zobacz jaki jest whine.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 21:20 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Nie uważasz, że dziwny ten fail skoro z dnia na dzień jest co raz więcej graczy i aktywnych ok. 11 000 000 kont?


Źródło?

Osobiście wątpie żeby w WOWa grało aktywnie więcej niż 5m.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 21:26 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Morgul napisał(a):
No to troszke nie bardzo info na tej stronie.. bo do sklepow trafilo ponad mln kopii, sprzedalo sie 800k.

Edit: zreszta funcom chyba lepiej wie ile jest aktywnych kont w grze od jakichs amatorskich blogow itp.. takze polecam sprawozdanie finansowe za Q2 2008.


Co z tego, że sprzedali 800k? Aktywnych na pewno jest przynajmniej o połowę mniej.


To z tego, ze na tej stronie jest podane, iz700tys pudelek wyslano do sklepow. Gdybys nie byl debilem to zanim kogos cytujesz i "odpowiadasz", sprawdzilbys o czym mowi. Rozumem ze jestes kolejna osoba dla ktorej bardziej wiarygodne sa amatorskie blogi niz sprawozdanie firmy ( bije do 70tys kont ). Ogolnie mi to ryba ile maja graczy, tylko kfa ludzie jak juz gadacie o czyms to sprawdzcie. Porownywanie Tibii do AoC i liczby graczy w tych grach to juz w ogole fail.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 21:52 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Morgul napisał(a):
No to troszke nie bardzo info na tej stronie.. bo do sklepow trafilo ponad mln kopii, sprzedalo sie 800k.

Edit: zreszta funcom chyba lepiej wie ile jest aktywnych kont w grze od jakichs amatorskich blogow itp.. takze polecam sprawozdanie finansowe za Q2 2008.


Co z tego, że sprzedali 800k? Aktywnych na pewno jest przynajmniej o połowę mniej.


To z tego, ze na tej stronie jest podane, iz700tys pudelek wyslano do sklepow. Gdybys nie byl debilem to zanim kogos cytujesz i "odpowiadasz", sprawdzilbys o czym mowi. Rozumem ze jestes kolejna osoba dla ktorej bardziej wiarygodne sa amatorskie blogi niz sprawozdanie firmy ( bije do 70tys kont ). Ogolnie mi to ryba ile maja graczy, tylko kfa ludzie jak juz gadacie o czyms to sprawdzcie. Porownywanie Tibii do AoC i liczby graczy w tych grach to juz w ogole fail.


Przede wszystkim nie wyzywaj ludzi od debili. I o jakich kurwa mówisz sprawdzonych firmach? Tych, którym Funcon dał w łapę aby wszystko ładnie wyglądało przed akcjonariuszami? I wcale nie jest failem porównanie liczby graczy tych obu gier - jaki był koszt produkcji AoC a jaki był koszt produkcji Tibii :lol: Ale oczywiście Funcon jest jak fundacja Microsoftu - robią wszytko za free i na AoC nie chcą zarobić, no bo po co. I jeszcze raz zapytam - co z tego, że do sklepów wysłali 700.000 pudełek (kurde a jeszcze nie tak dawno Funcon twierdził, że było ich 1.000.000 a sprzedało się 800.000, a tu już nagle tylko 700.000 poszło do sklepów :lol: ) skoro gra co raz mniej ludzi i jak jest te 200.000 to jest dobrze a wtedy to Funcon nie odzyska kasy za grę przez najbliższe 10 lat.

PS.
Te amatorskie blogi często są bardziej wiarygodne niż oficjalne ogłoszenia. To tak na przyszłość żebyś się nie wymądrzał.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 22:00 
Cytuj  
Tia.. no nie mam pytan. Naucz sie czytac ze zrozumieniem, zacznij myslec i pogadamy.

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 22:16 
Cytuj  
Lol @ "Te amatorskie blogi często są bardziej wiarygodne niż oficjalne ogłoszenia."

Dlatego tez oficjalne raporty firm na gieldach sa sfingowane (szczegolnie Funcomu, ktory jest notowany na gieldzie norweskiej, kraju znanego ze szfindli i korupcji)i nigdy nie ma zadnych danych dotyczacych problemow i klopotow finansow. Je podaja tylko blogi amatorskie. I to na nich wiec opieraja sie wszyscy, inwestujac.

Teorie spiskowe zawsze sie sprawdzaja. Raport finansowy Funcomu nowym ladowaniem na ksiezycu.

Glupota nigdy nie przestaje zadziwiac ;/


_________________
afk for quite a while

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 22:25 
Cytuj  
rzeznicc napisał(a):
* ~40% are still sitting on retailer shelves
* ~30% were bought and returned due to insufficient system reqs
* ~20% were bought and installed but canceled without subscribing
* ~10% were bought and set up a subscription to continue playing


Czyli około 140 tyś. ludzi kupiło AoC, zainstalowało, obejrzało intro, ale nie zarejestrowało się i nie wykorzystało 30 "darmowych" dni ? Czy ktokolwiek w to wierzy ?

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 22:26 
Cytuj  
Nie jestem księgowym FunComu, więc nie wiem jaki scenariusz zakładali.

Na pewno nie zakladali scenariusza, w ktorym inwestycja im sie po prostu zwraca, a oni otwieraja szampany i swietuja, ze miliony zainwestowane w projekt wrocily im do kieszeni po x miesiacach/latach od jego premiery... Tutaj nie trzeba byc ani ksiegowym FunComu, ani wcieleniem Sherlocka, ani jakims medium.

Widzisz już jak to działa?

Tak, ja doskonale widze i wiem, jak to dziala. Natomiast tobie troche sie pomieszalo. Piszac porownanie mialem na mysli twoja czesc posta dot. pieczywa. Porownywales sytuacje, w ktorej ktos decyduje sie na wybor danego rodzaju pieczywa z uwagi na osobiste preferencje co do smak, do sytuacji, w ktorej ktos quituje z AOC (lub nie gra w ogole w AOC) i np. wybiera sobie konkurencyjny MMORPG... Tylko ze ludzie nie quituja dlatego, ze lubia inny zestaw features, inny typ gry itd., ale glownie dlatego, ze gra jest zbugowana i brakuje w niej obiecywanego contentu.

Ludzie, ktorzy jedza na sniadanie bulki, sa robieni legalnie w balona przez Wielka Loze Piekarzy nie dlatego, ze ty wolisz chleb, ale dlatego, ze bulki, ktore sa im sprzedawane w tej samej cenie co chleb, sa ponadgryzane, male i pelne trocin. A tak w zasadzie to sa wypiekane w mini foremkach majacych przypominac najlepiej sprzedajacy sie w tej chwili bochenek chleba, tylko tak sie niefortunnie sklada, ze te foremki sa pogniecione oraz zardzewiale - w efekcie buleczki ani smakiem, ani ksztaltem nie przypominaja niczego, co daloby sie jesc ze smakiem i znalazly sobie waska, wciaz malejaca grupe odbiorcow, ktora po prostu lubi wpierdalac trociny.

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 22:33 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
rzeznicc napisał(a):
* ~40% are still sitting on retailer shelves
* ~30% were bought and returned due to insufficient system reqs
* ~20% were bought and installed but canceled without subscribing
* ~10% were bought and set up a subscription to continue playing


Czyli około 140 tyś. ludzi kupiło AoC, zainstalowało, obejrzało intro, ale nie zarejestrowało się i nie wykorzystało 30 "darmowych" dni ? Czy ktokolwiek w to wierzy ?


Nie mowiac juz o tym, ze np. w USA sieciowki typu Best Buy nie przyjmuja spowrotem gier ktore sa rozpakowane. Moze Media Markt przyjal spowrotem te 30%, po tym jak ludzie sobie pograli chwile i zobaczyli ze maja za slabego kompa ? ;/


_________________
afk for quite a while

*

Posty: 101
Dołączył(a): 7.07.2008
Offline
PostNapisane: 25 sie 2008, 23:54 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Nie jestem księgowym FunComu, więc nie wiem jaki scenariusz zakładali.

Na pewno nie zakladali scenariusza, w ktorym inwestycja im sie po prostu zwraca, a oni otwieraja szampany i swietuja, ze miliony zainwestowane w projekt wrocily im do kieszeni po x miesiacach/latach od jego premiery...

Zgadzam się w 100%, że nie zakładali też takiego scenariusza.

konrador napisał(a):
Tak, ja doskonale widze i wiem, jak to dziala. Natomiast tobie troche sie pomieszalo. Piszac porownanie mialem na mysli twoja czesc posta dot. pieczywa. Porownywales sytuacje, w ktorej ktos decyduje sie na wybor danego rodzaju pieczywa z uwagi na osobiste preferencje co do smak, do sytuacji, w ktorej ktos quituje z AOC (lub nie gra w ogole w AOC) i np. wybiera sobie konkurencyjny MMORPG...


Wybiera sobie konkurencyjne MMORPG i później pisze na forach, że gracze AoC są robieni legalnie w balona.

Takie banały może pisać każdy o wszystkim. Ja moge napisać, że gracze WoWa są robieni w balona, gracze w Ponga byli legalnie robieni w balona i użytkownicy Dosi Do Kolorów są robieni w balona. Mam prawo pisać takie bzdury, tak samo jak userzy tego forum o AoC.

Ale to nie zmieni faktu, że Ci wszyscy ludzie, którzy opłacają abo AoC, robią to z pełną świadomością. Grali przecież przez pierwszy, wliczony w cenę podstawki miesiąc. Wiedzieli czego się spodziewać, wiedzieli, że AoC jest ciągle w fazie bety. Jeśli się decydują pomimo tego na opłacanie abonamentu, to nikt nie jest tutaj robiony w balona. Widać AoC zapewnia im - tak samo jak mi - wymaganą dzienną dawkę rozrywki lub zapełnia czas w oczekiwaniu na Warka.

I chodźby jeszcze miało się pokazać milion błyskotliwych postów typu: "AoC to fail", to nie zmieni to faktu, że są ludzie, którym podoba się klimat, grafika, system walki i AoC oraz do tego są cierpliwi.

TobiAlex napisał(a):
Nie wiem czy jeszcze grasz, ja niestety tak i widzę, jak na gildiowym gadają (a nawet żegnają się ze znajomymi), bo ostatni patch dla 10% poprawił performance a dla 90% wręcz zniszczył (Ci co mieli po 50-60 fps, teraz mają często po 5-10 fps). Wejdź na forum, zobacz jaki jest whine.


Gram. Robie alta i pykam sobie powoli wieczorami 2h góra, robiąc wszystkie grupowe q i dungeony ze znajomymi. Jest przyjemnie.

Ja mam wrażenie, że performance mi spada z patcha na patch. Najpłynniej mi AoC chodził pod koniec closed bety:].

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 sie 2008, 00:30 
Cytuj  
Jeśli się decydują pomimo tego na opłacanie abonamentu, to nikt nie jest tutaj robiony w balona.

Oczywiscie, to ich sprawa. Moze za mocno sie wyrazilem, zeby odpowiedziec na twoj post. Niech kazdy sobie wybierze MMORPG-a, ktory mu pasuje i w niego gra - ja nic do tego nie mam, bo nie mnie decydowac w jaki sposob i na co ludzie wydaja swoje pieniadze. Moge najwyzej wyrazic swoja opinie nt. gry, ktora moich oczekiwan akurat nie spelnila.

A bzdury naplywaja z jednej i z drugiej strony "barykady". Jedni pisza, ze AOC jest cacy, chodz do konca tak nie jest. Inni natomiast przynosza nam tak wiarygodne informacje jak te powyzej. Sprzecznosc pogladow to jedna sprawa, a teksty o alternatywnym, wyprzedzajacym o 3 miesiace klienta bety kliencie (btw podobne rzeczy slyszy sie teraz o WAR) czy 50 tysiacach subskrybentow to zupelnie co innego...


Posty: 14
Dołączył(a): 21.05.2008
Offline
PostNapisane: 29 sie 2008, 23:45 
Cytuj  
Jak niektorzy z was zauwazyli to dane ze stronniczych blogow mozna o kant dupy potluc. Jedynym w miare miarodajnym zrodlem dotyczacym liczby subskrybentow sa statsy na xfire. O ile nie wiadomo jaka jest dokladna liczba graczy, to wiadomo, iz w ciagu ostatniego miesiaca spadla ona okolo z duzym przyblizeniem dwukrotnie.

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 30 sie 2008, 00:21 
Cytuj  
gra broni sie przed smiercia , funcom dal dupy po calej lini , wiec z kazdym dniem jest coraz mniej graczy i watpliwe jest to aby tendencja spadkowa sie wywrocila do gory nogami w gore , teraz bedzie tylko w dol.

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2008, 11:41 
Cytuj  
... a CD Projekt umoczy nieźle dupę na tym AoC PL.


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

*
Avatar użytkownika

Posty: 149
Dołączył(a): 24.08.2008
Offline
PostNapisane: 30 sie 2008, 12:03 
Cytuj  
taa jasne i zaraz napiszecie ze wracacie grac w wow... nie wiem czy swiadomie czy nie ,ale uczestniczycie w nagonce i tworzeniu mitów. Wcale nie jest tak żle, wręcz przeciwnie mam wrazenie ze coraz wiecej w okoł ludzi w grze sie pojawia ,a w koncu pojawiają sie własciwe patche. Dla ścisłosci, nie jest idealnie- wiadomo, ale jak ktoś buduje opinie o grze na bazie "wishfull thinking" funboyi z blogow to nie jest to w porzadku.

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2008, 12:20 
Cytuj  
Dla mnie AoC zostało spieprzone koncertowo i w dupie mam jakieś blogi czy wypociny różnych osób. Tak uważam i tyle.


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2008, 13:17 
Cytuj  
paveup napisał(a):
taa jasne i zaraz napiszecie ze wracacie grac w wow... nie wiem czy swiadomie czy nie ,ale uczestniczycie w nagonce i tworzeniu mitów. Wcale nie jest tak żle, wręcz przeciwnie mam wrazenie ze coraz wiecej w okoł ludzi w grze sie pojawia ,a w koncu pojawiają sie własciwe patche. Dla ścisłosci, nie jest idealnie- wiadomo, ale jak ktoś buduje opinie o grze na bazie "wishfull thinking" funboyi z blogow to nie jest to w porzadku.


Nie musisz mnie przykonywać, mam aktywny abonament do 17 września więc jak na razie to Ty tworzysz mity. Jakie patche się pojawiają? Ten z przed dwóch tygodni, który zjebał fps i inne rzeczy (nie działające skile u barbka) czy ten patch z ostatniego czwartku, który kompletnie nic nie poprawia a zajmuje chyba z 20MB? Przestań się ośmieszać.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.