mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2008, 00:36 
Cytuj  
Nieważne, ile jest aktywnych kont. Można się licytować. Ale czy to nam odda stan gry?
Ważne jest to, że w mojej gildii w lipcu (więc już trochę po premierze) w godzinach szczytu było 40 osób online. Kiedy ostatnim razem (tydzień temu) się logowałem (także wieczorem), było ich 5 licząc siebie. O ile mi wiadomo, wszędzie tak jest. Wystarczy poczytać trochę forów (tak, dobrze odmieniłem).

Tutaj mój post z kwietnia: viewtopic.php?p=584096#584096 .

Przyznam się, że przyszłość AoC widziałem trochę inaczej. Sądziłem, że po hype'ie zostanie <100k graczy, którym będzie odpowiadać ta 'nisza' (siebie tam wliczałem). Okazało się jednak, że FC chcąc dorównać WoWowi robiąc grę dla wszystkich, zrobił grę dla nikogo. Pewne rozeznanie (pamiętając o tym, że nie musi być to prawda) może nam dać tutaj wypowiedź byłego pracownika FC, który w niedawnej wypowiedzi ujawnił, że Gaude Godager, Game Director postanowił prawie gotową grę 'ulepszyć'. Ciekawe w jaki sposób?
Oj, jeszcze rok temu AoC miał być grą zupełnie inną. Nie wydaje mi się, żeby stan dzisiejszy był spowodowany brakiem contentu, którego się nie udało wprowadzić. Ja AoC w każdej sekundzie gry odbierałem jako klon WoWa. Dzisiaj mogę stwierdzić, że nieudany klon.
Bo po co grać w niedorobionego AoC skoro to samo można robić w dopieszczonym WoWie?
Nie potrafię zrozumieć kolejnych porażek MMORPGów, których autorzy chcieli się zmierzyć z lwem (Blizzardem). Mogę się założyć, że takie AO będzie istnieć na długo po tym, jak zostaną wyłączone serwery AoC.
To powinien być klucz dla twórców: znaleźć niszę i się jej trzymać. A nie próbować odpi**rdolić grę dla milionów, która przygniecie ich swoim ciężarem.
Nie skreślam gry, może będzie alternatywą dla kilkudziesięciu tysięcy ludzi, którym nie pasują klimaty WoWa (jak LOTRO?), ale w moich oczach jest trupem. Może kiedyś wrócę do Hyborii, ale to i tak fail jak ch**.
W WoW wytrzymałem 3 miechy, w AoC 3 i 1/4, czyli więcej. GJ FunCom.

*

Posty: 104
Dołączył(a): 25.10.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2008, 02:54 
Cytuj  
Heh... nie jest to żadne zaskoczenie.... weterani Anarchy Online (którego Gaute byl pierwszym Game Directorem) trąbili od dawien dawna że jeżeli Conan się wypier***i własnie ze względu na jego osobę.

Launch AO był porażką o niespotykanej skali, do dziś krążą o tym legendy. AO do dzisiaj gra ma nienaprawione bugi z tamtego okresu. Wiele osób które pamięta tamte czasy mi mówiło że chociaż AoC nieźle wygląda na papierze, to nie tkną tej gry nawet szczotką do mycia kibla póki Gaute będzie miał przy niej cokolwiek do powiedzenia.

Obawy były jak widać słuszne, a ostatnie kretyńskie posunięcia tylko to potwierdzają.


_________________
When everything else fails, read the instructions.

*

Posty: 140
Dołączył(a): 3.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 22:07 
Cytuj  
Ktos mi powie co wnosza nowego te dwa posty? Jaki byl sens zalozenia tego topica skoro nie ma tu nic konkretnego interesujacego poza nieudana checia spuszczenia wody?

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 22:16 
Cytuj  
kolejne bezsensowne jechanie po aoc tak jak uwielbia to robić Desh, ja gram od premiery na serwerze pvp i jakoś wielkiego ubytku ludzi nie zauważyłem :)


_________________
no more wow...

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 22:28 
Cytuj  
A ja się zgadzam z tym, co tu zostało napisane. Bardzo fajnie podsumowanie klęski AoC. Skoro taki NCSoft musiał niedawno wyłączyć serwery paru gier (co by nie mówić NCSoft > Funcon) to prędzej czy później stanie się to z AoC. Szkoda mi tylko w pewnym sensie CD Projekt.

dark_lord napisał(a):
kolejne bezsensowne jechanie po aoc tak jak uwielbia to robić Desh, ja gram od premiery na serwerze pvp i jakoś wielkiego ubytku ludzi nie zauważyłem :)


Bo to pewnie jedyny serwer na którym ktoś jeszcze został (vide Vanguard) i nie było jeszcze premiery WAR oraz dodatku do WoW'a.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 22:39 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
A ja się zgadzam z tym, co tu zostało napisane. Bardzo fajnie podsumowanie klęski AoC. Skoro taki NCSoft musiał niedawno wyłączyć serwery paru gier (co by nie mówić NCSoft > Funcon) to prędzej czy później stanie się to z AoC. Szkoda mi tylko w pewnym sensie CD Projekt.

dark_lord napisał(a):
kolejne bezsensowne jechanie po aoc tak jak uwielbia to robić Desh, ja gram od premiery na serwerze pvp i jakoś wielkiego ubytku ludzi nie zauważyłem :)


Bo to pewnie jedyny serwer na którym ktoś jeszcze został (vide Vanguard) i nie było jeszcze premiery WAR oraz dodatku do WoW'a.


war może odniesie sukces ( choć widać i słychać jak podobno pięknie działa na serwerach eu )ale wow i jego dodatek może się schować bo to gniot nie z tej ziemi.... w gorszego mmorpg nie grałem....


_________________
no more wow...

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 22:46 
Cytuj  
Nie przesadzaj z tym WoWem. Gram do dnia dzisiejszego od premiery i jakoś nie uważam go za gniota. Może się nie podobać, ok, ale bez przesady.

A co do WAR'a to akurat serwery EU dobrze działają.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 22:54 
Cytuj  
dla mnie to gniot (pod każdym względem ta gra mnie odpychała )i mam prawo tak uważać. A co do who czemu tak go krytykują na portalach związanych z grami że z betą ??
Jak do wowa mam wiele uwag, ale jeśli chodzi o who, to chciałbym mieć nadzieje że nie będzie zbugowany jak gra w której temacie piszemy :P


_________________
no more wow...

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 23:01 
Cytuj  
dark_lord napisał(a):
dla mnie to gniot (pod każdym względem ta gra mnie odpychała )i mam prawo tak uważać. A co do who czemu tak go krytykują na portalach związanych z grami że z betą ??
Jak do wowa mam wiele uwag, ale jeśli chodzi o who, to chciałbym mieć nadzieje że nie będzie zbugowany jak gra w której temacie piszemy :P


Krytykują GOA za serwery związane z rejestracją kont i kluczy.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 23:23 
Cytuj  
rip aoc :roll:

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 23:31 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
dark_lord napisał(a):
dla mnie to gniot (pod każdym względem ta gra mnie odpychała )i mam prawo tak uważać. A co do who czemu tak go krytykują na portalach związanych z grami że z betą ??
Jak do wowa mam wiele uwag, ale jeśli chodzi o who, to chciałbym mieć nadzieje że nie będzie zbugowany jak gra w której temacie piszemy :P


Krytykują GOA za serwery związane z rejestracją kont i kluczy.

i mam nadzieję że te i wszelkie inne problemy rozwiążą do premiery.

ps - szacunek za podpis.


_________________
no more wow...

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2008, 00:16 
Cytuj  
wow i jego dodatek może się schować bo to gniot nie z tej ziemi.... w gorszego mmorpg nie grałem....

Niezly hate na produkt. Ciekawe skad ci sie to bierze? Bo ja do tej pory myslalem, ze ty taki wyluzowany sportowiec jestes.

Bo to pewnie jedyny serwer na którym ktoś jeszcze został (vide Vanguard)

Na PVP serwer VG jest najmniejsza populacja.

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2008, 00:26 
Cytuj  
konrador napisał(a):
wow i jego dodatek może się schować bo to gniot nie z tej ziemi.... w gorszego mmorpg nie grałem....

Niezly hate na produkt. Ciekawe skad ci sie to bierze? Bo ja do tej pory myslalem, ze ty taki wyluzowany sportowiec jestes.
...


nie jestem może znawcą mmorpg jak cześć ludzi tutaj ale akurat wow jak już nie raz pisałem dawałem dwie szanse na serwerach usa zakup prze d2d i na serwerach eu zakup w sklepie, i pomimo tak wielkiej renomy jaką gra posiada, to dla mnie okazała się gniotem i nic na to nie poradzę, a grałem w większość mmorpg obecnych na rynku...jedni lubią cukierki inni jak im nogi śmierdzą... taki life...


_________________
no more wow...

*

Posty: 140
Dołączył(a): 3.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2008, 01:05 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
A ja się zgadzam z tym, co tu zostało napisane. Bardzo fajnie podsumowanie klęski AoC. Skoro taki NCSoft musiał niedawno wyłączyć serwery paru gier (co by nie mówić NCSoft > Funcon) to prędzej czy później stanie się to z AoC. Szkoda mi tylko w pewnym sensie CD Projekt.

dark_lord napisał(a):
kolejne bezsensowne jechanie po aoc tak jak uwielbia to robić Desh, ja gram od premiery na serwerze pvp i jakoś wielkiego ubytku ludzi nie zauważyłem :)


Bo to pewnie jedyny serwer na którym ktoś jeszcze został (vide Vanguard) i nie było jeszcze premiery WAR oraz dodatku do WoW'a.


Nie o to mi chodzi czy ktos sie zgadza z porazka Conana czy tez nie. Uwazam ze temat i to co zostalo napisane w poscie rozwijajacym to zlepek nieznaczacych nic slow, ot zasmiecanie forum. Kolejny raz powtazanie tego co kazdy moze przeczytac w innym miejsu i co jest wiadome dla kazdego choc srednio zainteresowanego gra. Mozna o tym czy innym przeczytac rowniez w paru tematach ponizej.

Zaczyna mnie na maxa draznic to offtopowanie, narzekanie i jechanie po wszystkim, ot by sobie popisac.

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2008, 12:19 
Cytuj  
Był czas żeby FC głaskać po główce. Teraz jest dobry czas, żeby ocenić ich dzieło.

Nie wiem, czemu uważasz, że to, co napisałem to jakiś bezmyślny flame. Chcesz, żebym po kolei wytykał wady tej gry? Na innym forum to już zrobiłem i nie mam zamiaru robić tego drugi raz ani przeklejać posta.
Za największy błąd FC uważam, to, co chciałem przekazać w tym temacie (jak widać, zrozumiałeś to jako flejm, tak mi przykro...).
Mianowicie: zrezygnowanie z jakiejś oryginalności i zrobienia gry, która oferowałaby coś innego niż nasz ulubiony "monopolista". Oczywiście, drugi raz Ameryki nie da się odkryć, ale zrobienie klona WoWa w gorszej wersji to nie jest żadne osiągnięcie. Jeszcze, żeby ten klon choć trochę dorównywał WoWowi - OK, ale gra ich najwyraźniej przerosła. W efekcie mamy to samo, tylko delikatnie mówiąc, w wersji lite.
Grafika, klimat i "rewolucyjny" system walki to trochę za mało. To nie jest singleplayerówka.
WoWowcy wrócili do swojej gry, bo po co mają płacić za niedorobioną grę, jeśli mają do zabawy dopieszczone dzieło?
Natomiast ludzie, którzy WoW omijali z daleka (jak ja) lub mieli go dość, a liczyli na fajne PvP, rozwój postaci, politykę gildiową, itp, także odpuścili sobie, bo to jednak klon WoWa...
Jak dla mnie, to ta druga grupa graczy powinna być tzw. grupą docelową dla twórców gier. Zrobić gierkę raczej niszową, ale taką, która znajdzie swoich fanów na lata, to jest coś.

Właśnie głównym problemem FC jest to, że zrezygnowali z obranego kursu chcąc wydrzeć Blizzardowi graczy. Efekty wszyscy widzą.

Ja naprawdę nie życzę źle FC, no bo kto mi zrobi Anarchy Online 2 (złudna nadzieja) :P

Aha, ciekawe czy Twoje posty w tym temacie wnoszą więcej niż moje. HEHE.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2008, 13:27 
Cytuj  
Pipboy napisał(a):
Właśnie głównym problemem FC jest to, że zrezygnowali z obranego kursu chcąc wydrzeć Blizzardowi graczy. Efekty wszyscy widzą.
ta jedyna różnica jaką odkryłem w retailu vs beta było to że sutki pomalowali. w becie był tylko kształt sutka, a w retailu już pomalowany.

niestety to nie wystarczyło.

WAR Open Beta jest za darmo - obadajcie jak wyglada gra która zabierze troche graczy Warcraftowi. Dopracowana, a pacze wielkości ... bardzo duże. Pomyślana i nie skopiowana, a przede wszystkim wyglada na ONLINE PvP. Przyznam że PvE to tam nie ma za dużo ale PvP jest zrobione dużo lepiej niż w WoW

Polecam, co szkodzi zobaczyć.

BTW. Anarchy Online było wielkie. pamiętam jak zagadywałem Beasta na ICQ o pomoc 4 lata temu :wink:
szkoda, że tak późno bo już było starawe


_________________
psn

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2008, 13:44 
Cytuj  
chciałbym zbadać a niestety nie dostałem się do open bety, a szkoda będzie mi wydawać kasy na grę która może mi się nie spodobać.
Jedyne wyjście jakie mam to mam klucz na kolekcjonera pre-order, ale nie wiem czy mogę go zarejestrować dostać się do bety i zrezygnować z zamówienia nie tracąc konta i potem kupić zwykłą wersję. Na kolekcjonerkę szkoda mi kasy.


_________________
no more wow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2008, 13:47 
Cytuj  
dark_lord napisał(a):
ale nie wiem czy mogę go zarejestrować dostać się do bety i zrezygnować z zamówienia nie tracąc konta
możesz zrobić tak jak ja. co ty zrobiłeś nie potrafie odszyfrować :P

ja mam 2 bety US i EU
EU bo kupiłem gre na D2D i zapłaciłem już
US bo zamówiełem na amazonie wziąłem klucze i anulowałem zamówienie. bez płacenia wogóle.

koniec OT - spadam stąd. papa


_________________
psn

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2008, 13:49 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
dark_lord napisał(a):
ale nie wiem czy mogę go zarejestrować dostać się do bety i zrezygnować z zamówienia nie tracąc konta
możesz
ja mam 2 bety US i EU
EU bo kupiłem gre na D2D i zapłaciłem już
US bo zamówiełem na amazonie wziąłem klucze i anulowałem zamówienie. bez płacenia wogóle.


czyli mając teraz pre-order key co muszę zrobić aby dostać się do gry na serwery eu ??


_________________
no more wow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2008, 13:50 
Cytuj  
pytasz na złym forum
viewforum.php?f=76


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.