mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 18:57 
Cytuj  
Mała gildia w DFO nie ma żadnych perspektyw. Co najwyżej możesz raz po raz kogoś uszczypnąć w tyłek, ale politycznie jesteś zerem i byle knyp może wypowiedzieć ci wojne. Wojna w darkfallu ma ogromne znaczenie. Mozna gankować wszystkich wrogów bez żadnej konsekwencji, wszedzie nawet przy banku w stolicy. Polityka ma tu ogromne znaczenie. RUSCorp i ogolnie rasa ruska ci nie popuści ( przynajmniej naszej gildii napewno:) )


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 19:28 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Mała gildia w DFO nie ma żadnych perspektyw. Co najwyżej możesz raz po raz kogoś uszczypnąć w tyłek, ale politycznie jesteś zerem i byle knyp może wypowiedzieć ci wojne. Wojna w darkfallu ma ogromne znaczenie. Mozna gankować wszystkich wrogów bez żadnej konsekwencji, wszedzie nawet przy banku w stolicy. Polityka ma tu ogromne znaczenie. RUSCorp i ogolnie rasa ruska ci nie popuści ( przynajmniej naszej gildii napewno:) )


Pamietaj ze wielka gildia/corp moze byc rozwalona bardzo latwo przez dobry sojusz malych gildii.
Grales lub grasz w Eve Online ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 19:36 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Mała gildia w DFO nie ma żadnych perspektyw.


Tak samo mysleli amerykanie w Afganistanie :) A jednak nie moga sobie poradzic z malymi mobilnymi oddzialami talibow.
Wszystko zalezy od stylu gry. male gildie np. zajmujace sie piractwem morskim czy tez robiace szybkie wypady i zasadzki sa w stanie pokonac nawet duzo wieksza gildie.
Duza gildie jest ciezej kontrolowac, jest w niej masa randomow gdzie kazdy ma inny cel gry a wiekszosc ludzi sie w ogole nie zna.

Ja osobiscie bede w malej ale za to bardzo agresywnej i mobilnej gildii, ktora nie uznaje zadnych sojuszy z nikim i kazdy na serverze bedzie naszym wrogiem. Kto gral w AoCa na serverze Aquilonia pewnie dobrze pamieta gildie SCUM i do dzisiaj ma traume z kazdego spotkania z nimi.
I tak tez bedziemy grali w Darkfallu, nightmare mode.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 19:49 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Kto gral w AoCa na serverze Aquilonia pewnie dobrze pamieta gildie SCUM i do dzisiaj ma traume z kazdego spotkania z nimi.
I tak tez bedziemy grali w Darkfallu, nightmare mode.


Grałeś w AoC'a? To przecież nie możesz grać w DFO, to zupełnie dwie różne gry które nie mogą się podobać jednocześnie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 19:52 
Cytuj  
Embe, daj spokój juz z tym eve. Gdzie nie spojrze to wszędzie to zaznaczasz :). Sojusze mam nadzieje sie zrobi, zwłaszcza polski. Świat jest tak ogromny, ze by miec realny wplyw w kazdym zakatku świata, trzeba te kilka setek ludzi mieć. Nie mówie juz o obronie miasta gildiowego. Po porażce wszystko znika, łacznie z zainwestowanym kapitałem. Prawdziwy hardcore :). No dobrze małe gildie będą w sojuszu z małymi gildiami, duże z duzymi. Dużym gildia łatwiej jest znaleść dobry sojusz.


Zari - zdefinuj pokonać. Chyba mylisz pojęcia. Moga popsuć troche krwi gankując pojedyncze osoby, memberów gildii. Ale pokonac to sobie oni mogą mobka w dungeonie. Jest jeden kluczowy element w darkfallu co daje przewage : Ilość > jakość . Jest to STAMINA.


_________________
OrleOko czuwa...


Ostatnio edytowano 11 lut 2009, 19:59 przez eagleeyes, łącznie edytowano 3 razy
*

Posty: 112
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 19:53 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Zarri napisał(a):
Kto gral w AoCa na serverze Aquilonia pewnie dobrze pamieta gildie SCUM i do dzisiaj ma traume z kazdego spotkania z nimi.
I tak tez bedziemy grali w Darkfallu, nightmare mode.


Grałeś w AoC'a? To przecież nie możesz grać w DFO, to zupełnie dwie różne gry które nie mogą się podobać jednocześnie.

Lolz, człowiek jest istota zbyt skomplikowaną żeby wydawać takie osądy. 8)
Ja też grałem w AoC (całe 2 tyg) i Darkfall z filmików i opisów mi baaardzo odpowiada. :wink:

Cytuj:
eagleeyes napisał:
Mała gildia w DFO nie ma żadnych perspektyw.

No nie wiem. Ja tam wole małą gildie zgranych ludzi gdzie wiem, że gdy padnie decyzja, że w ten i ten dzień lecimy na coś tam to będzie ok 18/20, a nie kolosy gdzie przychodzi 10/200 osób. :oops:


_________________
http://shikashi.mybrute.com

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 19:57 
Cytuj  
adivip napisał(a):
Lolz, człowiek jest istota zbyt skomplikowaną żeby wydawać takie osądy. 8)
Ja też grałem w AoC (całe 2 tyg) i Darkfall z filmików i opisów mi baaardzo odpowiada. :wink:


Ironia.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*

Posty: 112
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 19:59 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
adivip napisał(a):
Lolz, człowiek jest istota zbyt skomplikowaną żeby wydawać takie osądy. 8)
Ja też grałem w AoC (całe 2 tyg) i Darkfall z filmików i opisów mi baaardzo odpowiada. :wink:


Ironia.

Tak myślałem ale wolałem się upewnić. :]


_________________
http://shikashi.mybrute.com

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 20:06 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Grałeś w AoC'a? To przecież nie możesz grać w DFO, to zupełnie dwie różne gry które nie mogą się podobać jednocześnie.


A czy ja napisalem, ze mi sie AoC podobal ? Gralem, ale przestalem bo AoC ma skopane PvP i wiele innych rzeczy. Teraz podobno poprawili troche, ale juz mi sie nie chce wracac i sprawdzac.

eagleeyes napisał(a):
Zari - zdefinuj pokonać. Chyba mylisz pojęcia. Moga popsuć troche krwi gankując pojedyncze osoby, memberów gildii. Ale pokonac to sobie oni mogą mobka w dungeonie. Jest jeden kluczowy element w darkfallu co daje przewage : Ilość > jakość . Jest to STAMINA.


Ilosc > jakosc ? Chyba ci sie gry pomylily. Darkfall jest oparty na skillu gracza a nie jego ilosci. Zreszta co ja ci bede opowiadal, sam zobaczysz czy wasze wielkie gildiowe karawany czy konwoje statkow z towarami doplyna do portu bezpiecznie. Dobrze zorganizowany atak na konwoj czy karawane w odpowiednim terenie i nie macie szansy. 10 naszych zgranych wojownikow pokona 100 waszych randomow.
Pamietaj tez ze w Darkfallu jest friendly fire. Wy sie tam w zergu sami pozabijacie.

Obrazek

*

Posty: 135
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 20:31 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Ilosc > jakosc ? Chyba ci sie gry pomylily. Darkfall jest oparty na skillu gracza a nie jego ilosci. Zreszta co ja ci bede opowiadal, sam zobaczysz czy wasze wielkie gildiowe karawany czy konwoje statkow z towarami doplyna do portu bezpiecznie. Dobrze zorganizowany atak na konwoj czy karawane w odpowiednim terenie i nie macie szansy. 10 naszych zgranych wojownikow pokona 100 waszych randomow.
Pamietaj tez ze w Darkfallu jest friendly fire. Wy sie tam w zergu sami pozabijacie.


Każda gra ma jakieś ograniczenia... W DFO nigdy nie będziesz miał tylu możliwości co na rl więc nie licz na to, że dziesięcioosobową drużyną będziesz trząsł całym serwerem.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 20:36 
Cytuj  
Owl napisał(a):
Każda gra ma jakieś ograniczenia... W DFO nigdy nie będziesz miał tylu możliwości co na rl więc nie licz na to, że dziesięcioosobową drużyną będziesz trząsł całym serwerem.


Oczywiscie, ze tak. To byla lekka ironia w moim poscie. Jednak Darkfall tak czy siak nie przewiduje duzych epickich walk 300 na 300 o czym pisali wielokrotnie devsi.
Smiesza mnie tylko deklaracje typu: bedzie nas 500 osob to bedziemy "rzondzic" :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 20:37 
Cytuj  
przy taktyce hit&run? nie widze problemu zeby 10 osob powodowalo drgawki u duzej czesci graczy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 20:38 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Embe, daj spokój juz z tym eve. Gdzie nie spojrze to wszędzie to zaznaczasz :). Sojusze mam nadzieje sie zrobi, zwłaszcza polski. Świat jest tak ogromny, ze by miec realny wplyw w kazdym zakatku świata, trzeba te kilka setek ludzi mieć. Nie mówie juz o obronie miasta gildiowego. Po porażce wszystko znika, łacznie z zainwestowanym kapitałem. Prawdziwy hardcore :). No dobrze małe gildie będą w sojuszu z małymi gildiami, duże z duzymi. Dużym gildia łatwiej jest znaleść dobry sojusz.

Ale porownywanie do eve ma sens i do spory w tej grze.
Wszystko co wymieniles test obecne w eve, dlatego wspominam o tym bo naprawde sa spore podobienstwa, oczywiscie latanie statkiem, a ubieranie lalek to cos innego ale mi chodzi raczej o polityke, sojusze, pvp i fakt ze mozesz wszystko stracic.

Nie wiem w jakim kierunku bedzie sie rozwijal DFO, nie wiem czy miasta przyklejone do stolic rasowych to bedzie podstawa w dalszej perspektywie, czy moze kontrola rejonow z dobrymi surowcami, kontrola handlu, craftu, nie mam pojecia.
Pisanie teraz ze duze gildie stworza duzy sojusz tez sie nie sprawdza zawsze, ponownie niech za przyklad bedzie eve gdzie sojusze powstaja i sie rozlatuja bardzo szybko, a wczesniejsci slabi wrogowie tworza silne sojusze, ktore rozwalaja wczesniejsze potegi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 112
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 20:39 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Owl napisał(a):
Każda gra ma jakieś ograniczenia... W DFO nigdy nie będziesz miał tylu możliwości co na rl więc nie licz na to, że dziesięcioosobową drużyną będziesz trząsł całym serwerem.


Oczywiscie, ze tak. To byla lekka ironia w moim poscie. Jednak Darkfall tak czy siak nie przewiduje duzych epickich walk 300 na 300 o czym pisali wielokrotnie devsi.
Smiesza mnie tylko deklaracje typu: bedzie nas 500 osob to bedziemy "rzondzic" :-)

Na te 500 osób zawsze znajdzie się kilku z sporym skillem plus kilku nolifów, którzy nabiorą skilla i jest team.. :-?


_________________
http://shikashi.mybrute.com

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 21:53 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
RUSCorp i ogolnie rasa ruska ci nie popuści ( przynajmniej naszej gildii napewno:) )


My bedziemy przeciwko Ruscorpowi jak i przeciwko wam, wiec nie boj sie, moze sie jeszcze z nimi zjednoczycie by nas pokonac :-)

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 22:00 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
eagleeyes napisał(a):
RUSCorp i ogolnie rasa ruska ci nie popuści ( przynajmniej naszej gildii napewno:) )


My bedziemy przeciwko Ruscorpowi jak i przeciwko wam, wiec nie boj sie, moze sie jeszcze z nimi zjednoczycie by nas pokonac :-)


Z jakiej gildii jesteś? :lol:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 22:23 
Cytuj  
Pisalem juz o tym wczesniej, ale prosze bardzo http://darkfall.wikia.com/wiki/SCUM
Wypowiadamy wojne wszystkim klanom, bez wyjatku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 22:26 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Embe, daj spokój juz z tym eve. Gdzie nie spojrze to wszędzie to zaznaczasz :). Sojusze mam nadzieje sie zrobi, zwłaszcza polski. Świat jest tak ogromny, ze by miec realny wplyw w kazdym zakatku świata, trzeba te kilka setek ludzi mieć. Nie mówie juz o obronie miasta gildiowego. Po porażce wszystko znika, łacznie z zainwestowanym kapitałem. Prawdziwy hardcore :). No dobrze małe gildie będą w sojuszu z małymi gildiami, duże z duzymi. Dużym gildia łatwiej jest znaleść dobry sojusz.


Zari - zdefinuj pokonać. Chyba mylisz pojęcia. Moga popsuć troche krwi gankując pojedyncze osoby, memberów gildii. Ale pokonac to sobie oni mogą mobka w dungeonie. Jest jeden kluczowy element w darkfallu co daje przewage : Ilość > jakość . Jest to STAMINA.

Bo EVE to wyzacznik gry z plityka i ekonomia. Jesli DFO drowna mu chociaz w 50% to juz bedzie cos.
A tak ogolnie, wyciagasz bardzo bledne wnioski, bo chyba nigdy nie miales doczynienia z podobna gra ;o.
Duzy sojusz == duze problemu z zarzadzaniem, a do tego czesto niechec mniejszych sojuszy (dziala to na zasadzie, lejemy dla zasady bo sa wiekszy wiec trzeba im nakopac).
Pozatym miasta nie wybudujesz z niczego. Dostawy surowcow, transporty trzeba bronic na drogach. Male, dobrze zorganizowane badny sa w stanie napsuc krwi i to bardzo powaznie. I czesto jednym sposobem na radzenie sobie z takim elementem, jest poprostu organizowanie wiekszej ilosci transportu niz sa w stanie napasc jednoczesnie ;p (oczywiscie wylobrzymiam troche w tym momencie).

Sojusz malych gildii == sojusz duzych gildii. Jedyna roznica to taka ze jest mniej ludzi. Ale po przykladzie EVE widac, ze takie Alliances tez sobie swietnie radza, a moloch BoB trzyma sie tylko dzieki swojej wielkosci.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 11 lut 2009, 22:31 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika

Posty: 40
Dołączył(a): 5.04.2007
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 22:28 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Owl napisał(a):
Każda gra ma jakieś ograniczenia... W DFO nigdy nie będziesz miał tylu możliwości co na rl więc nie licz na to, że dziesięcioosobową drużyną będziesz trząsł całym serwerem.


Oczywiscie, ze tak. To byla lekka ironia w moim poscie. Jednak Darkfall tak czy siak nie przewiduje duzych epickich walk 300 na 300 o czym pisali wielokrotnie devsi.
Smiesza mnie tylko deklaracje typu: bedzie nas 500 osob to bedziemy "rzondzic" :-)


Zaraz ,zaraz ale właśnie gracze maja tendencje to gromadzenia się w zergi. Właśnie tutaj dobrym przykładem jest Eve. Tez open world, sanbox- gracze maja wolność działania. I co się porobiło? Bitwy już po 1000+ ppl ,lagoza, napy po 7+k luda i ogólny fail, bo jeśli chcesz się naprawdę liczyć to musisz brać w tym udział (są wyjątki). Teraz jeśli devsi nie przewidują "epickich bitew", to ci co chcą najlepszych terenów i chcą wykorzystać mechanikę na max- (end game jak w Eve) zakazani są na lagfest.
No ja myślałem, że bardzo przeciętna grafika i koszmarne animacje są po to aby dało się rozgrywać bitwy.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 22:28 
Cytuj  
iniside napisał(a):

Bo EVE to wyzacznik gry z plityka i ekonomia. Jesli DFO drowna mu chociaz w 50% to juz bedzie cos.


Moze jesli chodzi o polityke i ekonomie to tak, ale w PvP jest cienkie i noskillowe. Simply make target and auto attack.
Darkfall przewyzsza EvE pod kazdym wzgledem (przynajmniej z zalozen gry, a jak bedzie w praktyce to zobaczymy).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.