mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Posty: 40
Dołączył(a): 5.04.2007
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 22:44 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
iniside napisał(a):

Bo EVE to wyzacznik gry z plityka i ekonomia. Jesli DFO drowna mu chociaz w 50% to juz bedzie cos.


Moze jesli chodzi o polityke i ekonomie to tak, ale w PvP jest cienkie i noskillowe. Simply make target and auto attack.


Widać nie masz pojęcia o Eve .PvP no skillowe?- trzeba mieć łeb na karku i sporą wiedzę. Liczy się spryt i nie zręczność. Tutaj chodzi bardziej o strategie i taktykę. Liczy się wszystko i tyle zmiennych nie ma w innej grze - i czasem tyle emocji.... Mowie oczywiście o micro i small scale pvp. Bo w dużych flotach to IMHO tylko FC ma prawdziwą zabawę. Reszta ma gównie do roboty: warp, jump, F1-F8 :lol:

Panowie proszę nie obruszajcie się, że DFO jest często porównywane do Eve :wink:


Edit: Jest jakiś cap W DFO na liczbę graczy w gildii i na liczbę gildii w sojuszach?

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 22:56 
Cytuj  
Trismus napisał(a):
Tutaj chodzi bardziej o strategie i taktykę.


Tu sie zgodze. Mi chodzi o sama walke, nie podoba mi sie w EvE ze jest to za bardzo zautomatyzowane. Ustawiasz target i samo strzela. To mi sie tylko nie podoba, reszta jest ok. Chociaz biorac pod uwage Friendly Fire to raczej oni sami sie zabija w swoim zergu.


Ostatnio edytowano 12 lut 2009, 14:24 przez Zarri, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2009, 23:14 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Trismus napisał(a):
Tutaj chodzi bardziej o strategie i taktykę.


Tu sie zgodze. Mi chodzi o sama walke, nie podoba mi sie w EvE ze jest to za bardzo zautomatyzowane. Ustawiasz target i samo strzela. To mi sie tylko nie podoba, reszta jest ok.


Dlatego ci co wiedza ze to bzdura graja i jest ich tak malo w stosunku do innych gier.
Zapewniam cie ze pvp w eve wymaga duzo wiedzy, a co do dynamiki to juz sprawa dyskusyjna, nie wiem czy widziales jak wyglada pvp z udzialem vagabondow, interceptorow itp, to tylko taki maly przyklad z wielu.

Trismus napisał(a):
Zaraz ,zaraz ale właśnie gracze maja tendencje to gromadzenia się w zergi. Właśnie tutaj dobrym przykładem jest Eve. Tez open world, sanbox- gracze maja wolność działania. I co się porobiło? Bitwy już po 1000+ ppl ,lagoza, napy po 7+k luda i ogólny fail, bo jeśli chcesz się naprawdę liczyć to musisz brać w tym udział (są wyjątki). Teraz jeśli devsi nie przewidują "epickich bitew", to ci co chcą najlepszych terenów i chcą wykorzystać mechanikę na max- (end game jak w Eve) zakazani są na lagfest.
No ja myślałem, że bardzo przeciętna grafika i koszmarne animacje są po to aby dało się rozgrywać bitwy.


Wiekszosc to bzdura jesli chodzi o eve online w 2008 i 2009 roku, lagow brak, dominujaca sila to nadal duze corpy ale maja poprostu przesrane od jakiegos czasu jak ludzie zrozumieli ze zgrany gang potrafi zadawac bolesne ciosy molochom.
Gra od ponad roku stala sie bardzo dynamiczna i male corpy dzieki dobrej polityce potrafia osiagnac to samo co corpy liczace tysiace ludzi.

Wracajac do DFO, napisze jeszcze raz ze porownywanie do eve online ma duzy sens, obie gry maja pvp jako element wielkiej ukladanki skladajacej sie z handlu, produkcji, polityki.
Jesli Aventurine ma glowe na karku to powinien wiedziec ze samo pvp bez calej otoczki bedzie poprostu nudne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 00:01 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Trismus napisał(a):
Tutaj chodzi bardziej o strategie i taktykę.


Tu sie zgodze. Mi chodzi o sama walke, nie podoba mi sie w EvE ze jest to za bardzo zautomatyzowane. Ustawiasz target i samo strzela. To mi sie tylko nie podoba, reszta jest ok.


Prosze nie wypowiadaj sie na temat gry, o ktorej, z tego co widac po Twoich postach, nie masz zielonego pojecia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 00:07 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Sojusz malych gildii == sojusz duzych gildii. Jedyna roznica to taka ze jest mniej ludzi. Ale po przykladzie EVE widac, ze takie Alliances tez sobie swietnie radza, a moloch BoB trzyma sie tylko dzieki swojej wielkosci.

1. BoB to chyba RIP teraz :)
2. Male gildie i male ally < duze gildie i duze ally . Kwestia czasu jest natomiast kiedy duza gildia okaze sie balonikiem niezdolnym do dzialania i ktory zagryza male weszki.
3. male gildie bez ally nikomu krwi nie napsuja - za kazdego fraga beda placic 10 wlasnymi. Na dluzsza mete nieoplacalne/niezabawne. Chyba ze ekonomia bedzie zrypana i zgon nie bedzie odczuwalny finansowo.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 14:16 
Cytuj  
Zarri - nie mówił ci ktos juz wcześniej, że imbecyl z ciebie? Wyciąłeś najważniejsze słowo. Ilość > jakość w DFO ze względu na STAMINE. Nie wiesz o co chodzi, to na cholere sie wypowiadasz.


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 14:22 
Cytuj  
troche cie ponosi eagle. nie wiem czy wiesz, ze oprocz staminy w dfo wystepuje tez friendly fire. z tym ilosc > jakosc bym sie wiec tak nie rozpedzal.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 14:23 
Cytuj  
Jestem pewien, ze jak ruszy Darkfall to takie dziecinne okreslenia i wyzwiska bede slyszal codziennie , ale mi to pochlebia. Uwielbiam zabijac takich mądrali z massive random gildii (jezeli wczesniej sami sie nie zabija przez Friendly Fire w swoim zergu) :-)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 14:30 
Cytuj  
No dobrze mendol, ale dajmy taki przykład np. dobrze ubranych ludzi gankujemy w ten sposob. Na poczatek puszczamy golasów by goscie wyplukali sie ze staminy. Golasy gina, a my z pelna stamina dokanczmy temat. Nie ma takiej mozliwosci bys zabil wiecej niz 2 osoby i nie zabraklo ci staminy. A bez staminy nic nie zrobisz, nawet reką nie ruszysz.


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 14:45 
Cytuj  
to ile osob masz na mysli mowiac 'ilosc' ? ;p
bo ja 'mala' gildia/grupa mialem na mysli 5-10 osob biegajacych razem :)

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 14:47 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Jestem pewien, ze jak ruszy Darkfall to takie dziecinne okreslenia i wyzwiska bede slyszal codziennie , ale mi to pochlebia. Uwielbiam zabijac takich mądrali z massive random gildii (jezeli wczesniej sami sie nie zabija przez Friendly Fire w swoim zergu) :-)


Wyzwiska na pewno będą leciały, ale raczej nie w twoją stronę "jakiś noskillowy troll z chorwackiej gildii mnie zabił :evil:" :lol:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 14:54 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Jestem pewien, ze jak ruszy Darkfall to takie dziecinne okreslenia i wyzwiska bede slyszal codziennie , ale mi to pochlebia. Uwielbiam zabijac takich mądrali z massive random gildii (jezeli wczesniej sami sie nie zabija przez Friendly Fire w swoim zergu) :-)


imo wyzwiska najczesciej sie slyszy od graczy, ktorzy uwazaja sie za mega pr0 i dostaja od kogos, kogo powinni niby ubic :).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 15:11 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
przy taktyce hit&run? nie widze problemu zeby 10 osob powodowalo drgawki u duzej czesci graczy.


10 osób ok, mamy 10 osobową grupę.
Teraz jak to wygląda w praktyce:
1. umawiamy się na 21.00 - przychodzi 7 z 10
2. 5 z 10 dociera na miejsce gdzie trzeba się bić (jeden pobiegł do shopu, drugi szybko oddać questa)
3. robiąc zasadzkę jednemu urodziło się wlaśnie dziecko drugi poszedł zrobić kupę - zostało 3/10
4. jeden poszedł na zwiady - i właśnie wraca z graveyarda 2/10
5. zasadzka doszła do skutku - 10 osobowa zwarta grupa reprezentowana przez 2 osoby (w tym jednej laguje net) starła się z niezorganizowanym tylko 15-osobowym zergiem - wynik łatwo przewidzieć ;)

Ile razy to żeśmy przerabiali Mendol?

W każdym bądź razie tylko takie małe PvP daje mi fun, WAR-a quitnąłem bo bieganie w grupie 50+ i zdobywanie zamków mnie absolutnie nie bawiło.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 15:18 
Cytuj  
z 10 osob dociera 7. jakos nie stwierdzilem z tym problemow marku ;p
za to ciebie nie widzialem od czasow wow'a i moze dlatego masz zle wspomnienia ;p

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 16:18 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Mendol napisał(a):
przy taktyce hit&run? nie widze problemu zeby 10 osob powodowalo drgawki u duzej czesci graczy.


10 osób ok, mamy 10 osobową grupę.
Teraz jak to wygląda w praktyce:
1. umawiamy się na 21.00 - przychodzi 7 z 10
2. 5 z 10 dociera na miejsce gdzie trzeba się bić (jeden pobiegł do shopu, drugi szybko oddać questa)
3. robiąc zasadzkę jednemu urodziło się wlaśnie dziecko drugi poszedł zrobić kupę - zostało 3/10
4. jeden poszedł na zwiady - i właśnie wraca z graveyarda 2/10


Swietny opis przedstawiajacy jak to wyglada w duzych randomowych gildiach casuali. Tez takich unikam jak ognia. Darkfall nie bedzie gra dla casuali i to mnie cieszy.

**

Posty: 316
Dołączył(a): 10.05.2008
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 16:32 
Cytuj  
http://www.thenoobcomic.com/index.php?pos=296

Stare, ale zergowate.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 16:35 
Cytuj  
Jelcyn napisał(a):
http://www.thenoobcomic.com/index.php?pos=296

Stare, ale zergowate.


Tym bardziej stare, że już był na poprzedniej stronie. fail


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**

Posty: 316
Dołączył(a): 10.05.2008
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 17:08 
Cytuj  
Kurwa. Sorry.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 17:32 
Cytuj  
Przypominam o NDA.

eagleeyes, jak chcesz pisac o PVP w DFO (czy w jakiejkolwiek innej grze), to uderzaj od razu do Tekstow Zabawnych. rofl:[

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2009, 18:23 
Cytuj  
:rolleyes: :smiles:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.