mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 09:08 
Cytuj  
lol.
to moze inaczej. w grze z open pvp wieworki beda twoim najmniejszym zmartwieniem.
i opis calej gry jak bylo w przypadku wow'a czy war'a nie jest potrzebny.

jesli ty lubisz znac gre na 'pamiec' zanim w ogole zaczniesz grac to ok.
natomiast ja nie uwazam, zeby to byl dobry pomysl. lubie jak gra mnie zaskakuje.

**

Posty: 339
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 09:17 
Cytuj  
No to cie zaskoczy. Uwierz mi. Juz widze te flamy po premierze...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 09:32 
Cytuj  
tzn. w co mam ci uwierzyc? bo nie bardzo rozumiem ten komentarz :)
flejmy? no wowkidsy moze beda flejmowac. reszta nie sadze.

*

Posty: 112
Dołączył(a): 13.03.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 09:34 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
lol.
to moze inaczej. w grze z open pvp wieworki beda twoim najmniejszym zmartwieniem.
i opis calej gry jak bylo w przypadku wow'a czy war'a nie jest potrzebny.

jesli ty lubisz znac gre na 'pamiec' zanim w ogole zaczniesz grac to ok.
natomiast ja nie uwazam, zeby to byl dobry pomysl. lubie jak gra mnie zaskakuje.


Wow to zly przyklad bo tam jest pprezentowany wycinek swiata, a nie caly jak w DFO. Co do WARa to nawet nie jestem wstanie nazwy rozwinac wiec sie nie wypowiadam.
Poza tym nie chodzi mi o gre na pamiec tylko o podstawowe informacje ktore potrzebne sa do zycia w swiecie i ktore powinny byc oczywiste dla kazdego.
Przykladzik
Z czego krawiec pozyskuje material? Z owczej welny? Lnu? Krasnoludzkich wymiocin? Skor Alfarow?
Za pomoca jakich narzedzi moze pozyskac surowiec i za pomoca jakich przerobic go na material.

Tlumaczyc dalej?

Rozumiem, ze kogos moze bawic ciagle klikanie by sprawdzic na czym da sie uzyc dany item, ale mnie osobiscie to nie pociaga i uwazam to za strate czasu.
A co do open pvp to ciekawi mnie czy po tym jak ktos cie ubije 1 ciosem i zlootuje ci twoj najlepszy sprzet bo wiedzial ze to co nosisz nie chroni przed tym co on uzywa (o czym przeciez kazde dziecko wie) dalej bedziesz mowil ze lubisz jak cie gra zaskakuje

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 09:40 
Cytuj  
...
skoro jak sam twierdzisz dfo jest symulacja rzeczywistosci i jest zrobione logicznie to powiedz mi prosze za pomoca jakich narzedzi zetniesz drzewo?
widelca? a ryby bedziesz probowal lowic walkiem do ciasta?
prosze cie. skoro w vanguardzie mozna bylo craftowac bez tych PODSTAWOWYCH informacji to mysle, ze w dfo tym bardziej bedzie to mozliwe.
i nie, nie pisz juz wiecej. znam twoje zdanie, ty znasz moje, niech tak pozostanie.
ubije 1 ciosem... chyba znowu pomyliles gry.

*

Posty: 181
Dołączył(a): 12.11.2006
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 13:42 
Cytuj  
Gerhardt napisał(a):

Wow to zly przyklad bo tam jest pprezentowany wycinek swiata, a nie caly jak w DFO.


Mógłbyś to rozwinąć? Nie widzę nigdzie powyżej kontekstu do którego mógłbym to przypiąć. Tak Ci sie napisało?
O instancje chodzi?

Pozdro.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:48 
Cytuj  
chodzi o to ze jest to gra glownie pvm... ekonomia jest jaka jest, nie odzwierciedla "zycia", a pvp to "dodatek"

*

Posty: 112
Dołączył(a): 13.03.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 11:01 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
...
skoro jak sam twierdzisz dfo jest symulacja rzeczywistosci i jest zrobione logicznie


Logika konwencji fantasy niekoniecznie musi sie pokrywac z logika RL

Mendol napisał(a):
...
powiedz mi prosze za pomoca jakich narzedzi zetniesz drzewo?
widelca? a ryby bedziesz probowal lowic walkiem do ciasta?


Nabijasz sie, ale powtarzasz moje pytania.
Drzewa nie zetne zapewne widelcem. Jednak patrzac na logike drzewo mozna sciac chociazby siekiera czy pila. Mozna jednak tez drewno sciac wiekszoscia rodzajow broni jak chociazby sluzacymi do walki toporami czy mieczami. Chcialbym wiec wiedziec czy do scinania drewna musze miec jakas specjalne narzedzie (jak tak to czy to narzedzie bedzie do kazdego drzewa czy tylko do wybranych) czy tez moge sobie wziazc topor 2h i ubic nim jakiegos zwierzaka, a wracajac do miasta sciac pare drzew.
Co do lowienia ryb to pewnie wedka. No ale walkiem do ciasta teoretycznie ryby tez mozna lowic wiec pytanie czy w DFO tez bedzie mozna walkiem? Idac dalej w rybactwo. Czy bedzie mozna lowic siecia? A jak tak to w jaki sposob. Czy przy lowieniu wedka i siecia bede mogl zlapac takie same ryby? Czy mzoe bedzie tylko jeden gatunek. Czy jak bedzie kilka gatunkow to czy beda sie one roznily tylko nazwa i wygladem czy tez jakimis wlasciwosciami a jak tak to jakimi
Mozna tak pisac w nieskonczonosc

Mendol napisał(a):
...
prosze cie. skoro w vanguardzie mozna bylo craftowac bez tych PODSTAWOWYCH informacji to mysle, ze w dfo tym bardziej bedzie to mozliwe.


Nie znam gry o ktorej wspomniales, ale zakladam, ze posiada ona znacznie mniejszy poziom komplikacji niz DFO

Mendol napisał(a):
...
i nie, nie pisz juz wiecej. znam twoje zdanie, ty znasz moje, niech tak pozostanie.


Forum sluzy do tego by dyskutowac. Jak nie chcesz dyskutowac tylko przedstawiac swoje poglady to proponuje zalozyc jakas strone www zamiast pisac na forum

Mendol napisał(a):
...
ubije 1 ciosem... chyba znowu pomyliles gry.


Skoro piszesz "znowu" to podaj prosze chociaz jeden przyklad takiej mojej pomylki
Poza tym o ile pamietam bylo na forum DFO napisane, ze w DFO bedzie mozliwosc obciecia komus w walce lba co konczyc sie bedzie natychmiastowym zgonem. Tak wiec jezeli to bedzie w grze finalnej bedzie tez mozliwosc zabicia 1. ciosem.
Poza tym skad wiesz, ze nie bedzie sytuacji typu, ze jezeli masz zbroje X zrobiona z materialu Y to kazdy atak bronia Z cie zabija na miejscu

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 11:33 
Cytuj  
Gerhardt napisał(a):

Poza tym o ile pamietam bylo na forum DFO napisane, ze w DFO bedzie mozliwosc obciecia komus w walce lba co konczyc sie bedzie natychmiastowym zgonem. Tak wiec jezeli to bedzie w grze finalnej bedzie tez mozliwosc zabicia 1. ciosem.
Poza tym skad wiesz, ze nie bedzie sytuacji typu, ze jezeli masz zbroje X zrobiona z materialu Y to kazdy atak bronia Z cie zabija na miejscu


rzeczywiscie moze sie zdarzyc, ze zabijesz kogos jednym ciosem, ale bedzie to wynikiem trafienia na przeciwnika, ktory mial juz malo zycia. i w tym wlasnie przypadku, jezeli zadasz uderzajac duze obrazenia, mozesz odciac mu glowe uniemozliwiajac revive (hm, nie pamietam skad to wiem, istnieje prawdopodobienstwo, ze tylko tak mi sie wydaje :)).
sprawa zabijania pierwszym uderzeniem byla szczegolnie intensywnie dyskutowana po oficjalnym trailerze, gdzie lucznik po kolei zdejmowal jednym strzalem przeciwnikow. z dotychczasowych informacji wynika, ze zabijania pierwszym ciosem nie bedzie.
scena z trailera byla wyrezyserowana i trafiani mieli malo hp (pojawily sie nawet stopklatki z trailera, gdzie widac, jak podczas celowania wyswietla sie pasek hp przeciwnika).


_________________
www.darkfallsite.pl

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 12:46 
Cytuj  
Gerhardt napisał(a):

Mendol napisał(a):
...
prosze cie. skoro w vanguardzie mozna bylo craftowac bez tych PODSTAWOWYCH informacji to mysle, ze w dfo tym bardziej bedzie to mozliwe.


Nie znam gry o ktorej wspomniales, ale zakladam, ze posiada ona znacznie mniejszy poziom komplikacji niz DFO



Jeśli DFO miałby mieć dużo bardziej skomplikowany system craftu niż Vanguard, to bym tę grę odpalił dla samego craftu :).
Myślę jednak, że nie będzie miał, przynajmniej na początku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 13:06 
Cytuj  
to moze inaczej.
nie sadze aby ktokolwiek z tego forum mial problem z craftingiem.
niewiedza bedzie wynikala wylacznie z lenistwa.
tak jak napisal smeag zabicie jednym ciosem jest w sumie mozliwe w kazdej grze o ile przeciwnikowi pozostalo niewiele hp.
mi sprawia przyjemnosc odkrywanie co z czego i do czego.
ty chcesz to wszystko poznac w teorii i ok.
mozesz czuc sie zawiedziony iloscia oficjalnych informacji otrzymywanych na temat gry.
ale do premiery nie sadze zeby to sie zmienilo.

*

Posty: 151
Dołączył(a): 1.05.2007
Offline
PostNapisane: 14 lut 2009, 13:07 
Cytuj  
Czy coś wiadomo gdzie będzie można zakupić Darkfalla ? Bo jak dobrze zrozumiałem to będzie można ściągnąć ale będzie ograniczona ilość z uwagi na jeden serwer na którym będzie grało około 10k.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2009, 13:26 
Cytuj  
Tylko forma digital, a 10k na serwie oznacza jakies 50-70 tysiecy kont, mysle ze po 2 tygodniach polowa zrezygnuje z gry to bedzie mozna kupic ponownie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 151
Dołączył(a): 1.05.2007
Offline
PostNapisane: 14 lut 2009, 14:20 
Cytuj  
Czyli od 22.02 będzie można ściągać jako pre order?

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 14 lut 2009, 14:30 
Cytuj  
Taurusik napisał(a):
ograniczona ilość z uwagi na jeden serwer na którym będzie grało około 10k.


a gdzie ty wyczytales, ze bedzie tylko jeden server ?

*

Posty: 165
Dołączył(a): 16.01.2006
Offline
PostNapisane: 14 lut 2009, 15:25 
Cytuj  
embe napisał(a):
Tylko forma digital

Za przeproszeniem, gówno prawda. Na forum było oficjalne info jeszcze przed 22.01, ze dfo bedzie do kupienia w pudelku w ponad 35 krajach europy prawie rowno z premiera. :>

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2009, 16:01 
Cytuj  
murekx napisał(a):
embe napisał(a):
Tylko forma digital

Za przeproszeniem, gówno prawda. Na forum było oficjalne info jeszcze przed 22.01, ze dfo bedzie do kupienia w pudelku w ponad 35 krajach europy prawie rowno z premiera. :>

No to swietnie, tylko sie cieszyc.
Daj linka to poczytam gdze mozna kupic.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lut 2009, 19:56 
Cytuj  
Gdyby mieli gre sprzedawac w sklepach, to plytka dawno ruszylaby do tloczni. Nic na ten temat nie wiadomo, a 2 tygodnie juz troche za malo czasu.

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 14 lut 2009, 22:59 
Cytuj  
Digital jak dla mnie jest wystarczający 3 dni przed premierą.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2009, 23:16 
Cytuj  
Nie ma co liczyc ze bedzie wczesniej, 15 niby premiera, mozliwe ze w tym dniu wlacza wszystko dopiero.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.