mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 20:52 
Cytuj  
ender nie do konca zgadzam sie z toba, biega u nas paru destroyerow i nie jest podobno tak zle.

isengrim zgadza sie. problem w tym, ze nawet nam - aktywnym graczom ciezko przekonac - wlasnie pokolenie 'wow' do dfo. bo to zupelnie inna gra.
ja mam szczera nadzieje, ze ani dfo, ani mo nie 'upadna.
bo wtedy faktycznie zostanie tylko eve z sensownym pvp.

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 21:13 
Cytuj  
skad Wy bierzecie te brednie, ze trzeba miec magie, zeby kogos zajebac? Biegam w indestructiblu i chyba z 70 w archery, wiec zostaje mi tylko melle... Archerke musze dobic do rozsadnego poziomu, bo mam problemy z uciekajacymi osobnikami, jednak jakos nie mam powodow do placzu, ze ktos mnie jedzie... Czesto jade ludzi, ktorzy graja znacznie dluzej odemnie, maja wiecej hp niz ja, maja wykoksana magie. Inna sprawa, ze jak trafi sie totalny kox, ktory zajebiscie ogarnia, to nie mam z nim szans, ale to tylko ze wzgledu na staz (czyt. inaczej by sie z takimi wlaczylo gdybym jednak mial podobna ilosc hp, poniewaz roznica 150hp jest kosmiczna). Wiec prosze przestac pierdolic, ze trzeba byc mago, tamero, necro, lucznikiem z dodatkiem miecza, zeby cokolwiek zdzialac...

Jestes melle to ubierz sie w full plyte/infernala (oczywiscie nie jak jestes noobkiem, bo wtedy to nawet dragon nie pomoze), wez do lapy r60 + kin i zacznij grac...

Tylko nie placzcie, ze taki sprzet kosztuje, bo faktycznie tani nie jest, jednak wszystko mozna wyfarmic z mobkow (oprocz infernala i nie trzeba siedziec na nich 24/7 przez tydzien a wystarczy godzinka dziennie...
Z drugiej strony koxanie magii tez kosztuje, wiec wychodzi po rowno :)

przyklad:
godzinka na shadow knightach to jakies 2-3 full plate sety + sporo czesci, gdzie bedzie brakowalo kilku elementow do seta.
wsiadasz na BH i jedziesz takiego z mounta (zeby nie bylo, to nie mam nawet masterki w 1h)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 21:18 
Cytuj  
Nie ma czegos takiego jak "pokolenie WoW" . Sa ludzie ktorzy zaczeli mmo od wow i ktorym nie pokazano innych mozliwosci. Jasne, czesc z nich bedzie do usranej smierci rajdowac i twierdzic ze Areny to normalne PvP. Ale czesc po prostu nie wie ze jest inna mozliwosc, a jak sie dowie to wykancza ich przeskok z "mam wszystko opisane w tooltipie' do "nie wiem jak walnac z gobasa w leb".
Dlaczego sigi graczy dfo wygladaja jak praca 9latka? nie ma tam nikogo z odrobina talentu? dlaczego nie ma czaneli dla grekow/polakow/sanmarinowcow na czacie ingame?
Bo moze zamiast przerabiac te same tematy rozmow komus by sie zachcialo zaprosic nowych?Jakis watek podpiety? 30 rzeczy o ktorych musisz pamietac na starcie? Watek o rekrutacji troche odswierzyc?
Albo wolicie DFO jako CSa. Elita,ale byla.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 21:20 
Cytuj  
nie. jedyna elita w tej chwili. i nie byla :)
wowiaki wymiekaja, tak jak ty :)

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 21:23 
Cytuj  
Isengrin problem z ludzmi, ktorzy zaczeli od wowa jest taki (pisze na przykladzie kilku moich znajomych), ze nie wyobrazaja sobie jak mozna wszystko stracic co sie ma na/przy sobie w chwili, gdy padniemy... Wszystkim ogladajac filmiki dfo przypadl do gustu, ale oni nie chca tracic sprzetu...

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 21:27 
Cytuj  
Ale sa na tyle zdolni umyslowo zeby wiedziec ze te itemy co sie traci nie sa tyle warte co w wowie?;]


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 21:31 
Cytuj  
Dla mnie sandboxy to istota mmoRPG. Nie jestem w stanie zrozumiec popularnosci PvP serwerow WoW gdzie gank moze byc i jest jednoosobowy, a w EvE,DFO strata sprzetu jest mniej dokliwa niz naprawa sprzetu w WoW. Jasne, sa uber sprzety ktorych strata boli. Ale zeby wyjsc po fajki do kiosku nikt nie zaklada garnituru.Nikt rozsadny.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 21:31 
Cytuj  
wlasnie chyba nie bardzo.
poza tym tak naprawde to kwestia miesiaca - dwoch i pobiegania z gildia na siege.
ja przez jakis czas tez dokladalem do interesu - teraz z reguly, po wyprawie, mam sprzet na 2-3 kolejne.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 21:50 
Cytuj  
No to sie przekonam. Drowem Isengrimem zaczalem grac. Mowiac szczerze to za duzo czasu nie mam na gre (zona corka, dom, praca) ale zobaczymy.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 22:01 
Cytuj  
to jak wiekszosc osob, grajacych w dfo :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2010, 22:45 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
No to sie przekonam. Drowem Isengrimem zaczalem grac. Mowiac szczerze to za duzo czasu nie mam na gre (zona corka, dom, praca) ale zobaczymy.


Dasz rade :) Ja teraz kopie albo wycinam drzewka :) Potem bede sobie przetapial, to wszystko przeplatam walkami z mobkami :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2010, 11:39 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Dla mnie sandboxy to istota mmoRPG...


Problem jest taki ze nazwa sandbox jest używana często by pokazać jaki jestem pro lub nalezę do elity bo gram w coś takiego, a problem jest taki ze gatunek sandbox leży i kwiczy.
Mamy na rynku znośnie działający darkfall ale robiony przez partaczy, powstający w męczarniach mortal, który tworzy kolejna grupka zapaleńców i tyle czegoś większego na rynku.
Sa tez tacy co piszą ze sandbox to eve lub fallen earth ale bez przesady bo co by nie pisać o eve to jednak szerokim lukiem mija się z idea sandbox i jest to tylko chwyt marketingowy.

Argumentowanie ze "gram w eve" jako w sandbox jest smieszne bo ta gra oferuje styl od totalnego carebera do pro pvp gracza, od solo grindera/farmera po wielkiego organizatora, ekonomisty czy polityka i obawiam sie ze większość co sie wypowiada gówno wie o tej grze i zakosztowała malutki jej fragment.

Prawda jest taka ze themepark wygrywa pod względem opłacalności i popularności, ten gatunek jest wyeksploatowany do końca i zaczyna ewoluować w chu... wie co ale napewno nie w mmorpg tylko jakies zonowanie instancjonowanie team play.

Ci co maja klapki na oczach i twierdza ze WoW to najlepsza gra i cala reszta to gówno to normalne, podobnie jak małpowanie zachodu i usa w ubraniach i w stylu życia, to tak samo jak cala wiocha i okolice miast jeżdżące golfami i bmw, czy zajadający sie na imprezach w mcdonaldzie ziomale spod bloku itd itp.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 128
Dołączył(a): 18.04.2007
Offline
PostNapisane: 27 mar 2010, 22:40 
Cytuj  
Embe, walnąłeś w sedno tylko, że z tego co napisałeś zdaje sobie sprawę może jakieś 5% osobników i na to już nic się nie poradzi.


Posty: 1
Dołączył(a): 6.09.2010
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 13:54 
Cytuj  
W Eve to Polacy i nietylko mają akademię w formie korporacji by zachęcać nowych graczy do gry i tłumaczyć na czym polega ta gra i co cz czym się je, gdyby w DFO myślący gracze koxy zamiast zamiatać owieczki częstowały je siankiem może by było ich więcej, ale nie lepiej nowicjusza pojechać dwoma strzałami zabrać mu co ma na grzbiecie (cały majątek :D) i że tak powiem "LOL" PK

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 14:43 
Cytuj  
Dankor napisał(a):
W Eve to Polacy i nietylko mają akademię w formie korporacji by zachęcać nowych graczy do gry i tłumaczyć na czym polega ta gra i co cz czym się je, gdyby w DFO myślący gracze koxy zamiast zamiatać owieczki częstowały je siankiem może by było ich więcej, ale nie lepiej nowicjusza pojechać dwoma strzałami zabrać mu co ma na grzbiecie (cały majątek :D) i że tak powiem "LOL" PK


z tego co wiem raczej nikt znaczacy nie bije klanu NEW


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:13 
Cytuj  
Dankor napisał(a):
W Eve to Polacy i nietylko mają akademię w formie korporacji by zachęcać nowych graczy do gry i tłumaczyć na czym polega ta gra i co cz czym się je, gdyby w DFO myślący gracze koxy zamiast zamiatać owieczki częstowały je siankiem może by było ich więcej, ale nie lepiej nowicjusza pojechać dwoma strzałami zabrać mu co ma na grzbiecie (cały majątek :D) i że tak powiem "LOL" PK
Akurat, ten majątek noob odrobi w kilka min to raz a 2, jaki kox będzie takiego nooba zbierał skoro nie ma on nic przydatnego.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:18 
Cytuj  
Jak bije gobliny to ma ser x]


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:23 
Cytuj  
Racja, zabiorę ser i 100 golda, ale resztę zostawię

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:31 
Cytuj  
Kiedys lootowalem 100 alfar staffow i koles mi napisal ze sie podstawil bo nie chcialo mu sie sprzedawac ;]
100g!


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 16:00 
Cytuj  
Kiedys myslalem ze koles mnie chce pod bankiem zabic. Chcial zginac bo mial nacrafcone over 9000 spodni skorzanych ;>


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.