mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Darkfall Online vs Mortal Online
Darkfall zapowiada sie lepiej 38%  38%  [ 21 ]
Mortal zapowiada sie lepiej 46%  46%  [ 26 ]
Obie gry zapowiadaja sie identycznie 16%  16%  [ 9 ]
Liczba głosów : 56
Autor Wiadomość
****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 23:19 
 
Czyli jeśli ktoś sklepie ci gębę i zlootuje cały sprzęt tylko dlatego, że wcześniej poprzez boty lub makra zmaksował sobie niektóre skille to wszytko OK ? Nawet jeśli jego umiejętności były o wiele niższe niż twoje, ale jednak jego przewaga w lvl`u skilla przesądziła o wyniku walki ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 23:20 
 
Skill jest wrodzony :F


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 23:23 
 
Lokken napisał(a):
zmaksował sobie niektóre skille


Zdaje sie, ze ma nie byc capa na skille, ale maja to jeszcze przemyslec.

Mendol napisał(a):
bo Ty jestes inny :)


Oyciec raczej jest pro graczem i jak kazdy pro chce wykorzystac to co jest w grze (np. macra) na maksa. Jesli oczywiscie da sie macrami to zrobic.
Gra ma byc przyjemna, tak, ale ja nie widze nic przyjemnego w siedzeniu 2 godziny i biciu jednego moba, wole sobe tez napisac macro do tego (jesli sie da).
Co innego botowanie, to jest lamerskie i powinno byc karane banem. Ale macra sa legal.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 23:40 
 
Zarri napisał(a):
Jest to wiec ten sam pomysl (przenoszenie skilli z jednej postaci na druga), z tym ze w Mortalu przenosisz je na swoje alty, a w Darkfallu na innych graczy.
...

Zdaje sie, ze ma nie byc capa na skille, ale maja to jeszcze przemyslec

Wez moze przeczytaj info ze strony DFO jeszcze ze 2 razy, bo narazie co post to plamisz sie bledem rzeczowym.
I jeszcze "odgadujesz" kto jest w becie, a kto nie.

PS. jezeli to alt do trollowania - gratuluje :G


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 23:48 
 
Zarri napisał(a):
Lokken napisał(a):
zmaksował sobie niektóre skille


Zdaje sie, ze ma nie byc capa na skille, ale maja to jeszcze przemyslec.

Mendol napisał(a):
bo Ty jestes inny :)


Oyciec raczej jest pro graczem i jak kazdy pro chce wykorzystac to co jest w grze (np. macra) na maksa. Jesli oczywiscie da sie macrami to zrobic.
Gra ma byc przyjemna, tak, ale ja nie widze nic przyjemnego w siedzeniu 2 godziny i biciu jednego moba, wole sobe tez napisac macro do tego (jesli sie da).
Co innego botowanie, to jest lamerskie i powinno byc karane banem. Ale macra sa legal.
boty opierają się na makrach także to to samo


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 23:50 
 
Czyli jeśli ktoś sklepie ci gębę i zlootuje cały sprzęt tylko dlatego, że wcześniej poprzez boty lub makra zmaksował sobie niektóre skille to wszytko OK ?

Nie. Robienie skilli ma byc latwe i przyjemne - tak mowi FAQ. Mam nadzieje, ze w dniu release tak wlasnie bedzie i nikt mnie przez makrowanie nie zostawi w tyle, zebym ew. porazke mogl zgonic na zbyt niskie skille. Jesli robienie skilli bedzie zajmowalo mase czasu i bedzie nudne, to tez bede szukal sposobow, zeby postac "zrobila sie" asap.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 23:50 
 
Zarri napisał(a):
wole sobe tez napisac macro do tego (jesli sie da).
Co innego botowanie, to jest lamerskie i powinno byc karane banem. Ale macra sa legal.


W grze może nawet nie być żadnych makr a i tak będzie można coś takiego zaprogramować bez pomocy 3rd party programs. Czyli coś takiego (makra z klawiatur, padów itd.) będzie nie do wykrycia.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 00:22 
 
tomugeen napisał(a):
Wez moze przeczytaj info ze strony DFO jeszcze ze 2 razy, bo narazie co post to plamisz sie bledem rzeczowym.


Devsi sami na razie nie wiedza jak to bedzie z tzw. wymaksowaniem skilla.
Kiedys pisali, ze skill capa nie bedzie, teraz pisza ze bedzie, ale jego wymaksowanie praktycznie bedzie niemozliwe.
Jak bedzie naprawde zobaczymy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 00:24 
 
O irony ffs.

Zostaly dni do premiery a devsi nie widza FUNDAMENTOW?

RORAEATRTOROEOOEafddsfksd

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 00:26 
 
No wiesz, zaloze sie, ze devsi Blizzarda tez nie zakladali, ze ich najnowszy dodatek do WoWa ktos ukonczy w 2 czy 3 dni :) A jednak stalo sie.


Ostatnio edytowano 5 lut 2009, 00:27 przez Zarri, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 00:27 
 
Jesli gra jest na tyle nudna, zeby trzeba bylo makrowac postaci, to postaci beda makrowane - i dobrze. Maksymalne wydluzanie procesu rozwijania postaci to nie sposob na zatrzymanie klientow - albo sie ma dobra gre, w ktora ludzie beda grali latami, albo sie jej nie ma i ludzie wysiada zanim zrobia 50% jakiegokolwiek skilla. Poza tym mowimy o systemie open pvp, gdzie kazda postac pozostawiona sama sobie bedzie w zasadzie bezbronna, a zeby cos makrowac, zapewne bedzie musiala cos na sobie miec i - jak wiemy - nie schowa sie w zadnej instancji, wiec jak dla mnie problem nie istnieje.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 08:05 
 
Zarri napisał(a):
Chodzi o to, ze przenosisz swoje skille na inna postac (to jest ten sam pomysl), natomiast czy ta postac jest twoim altem czy charem innego gracza to juz nie ma znaczenia. Pomysl przenoszenia skilli (dosc nowatorski w grach mmo) jest taki sam.


w UCZENIU sie skilli od gracza nie widze nic nowatorskiego. czym to sie rozni od UCZENIA sie skilli od NPC? jedynie decyzja devsow.
a co do DEVA skills - tu nie ma mowy o zadnym UCZENIU altow i z Twojego cytatu jasno to wynika. w "MAGICZNY" sposob ich skille rozwijaja sie gdy nimi nie grasz. i mi sie to nie podoba. i tylko tyle.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 08:30 
 
smeagollum napisał(a):
a co do DEVA skills - tu nie ma mowy o zadnym UCZENIU altow i z Twojego cytatu jasno to wynika. w "MAGICZNY" sposob ich skille rozwijaja sie gdy nimi nie grasz. i mi sie to nie podoba. i tylko tyle.


Cos chyba zle zrozumiales. To nie jest EvE gdzie skille same sie rozwijaja jak jestes oflline.
Wytrenowane Deva skille druga twoja postac moze uzywac ale tylko wtedy gdy spelni warunki do uzywania danego skilla. W Mortalu skille sa ze soba powiazane, zalezne jedne od drugich.

Zobacz przyklad:

Obrazek

By moc levelowac Climbing musisz najpierw miec Acrobatics. I teraz zalozmy ze Climbing jest deva skillem i wyskillowales go do wartosci 50.
By druga twoja postac (alt) mogla uzywac Climbingu 50 wystarczy ze wezmie Acrobatics i juz od razu bedzie miala Climbing 50
Na tym polegaja Dev skille, nic tu samo sie nie skilluje, musisz jedna z postaci wylevelowac ten skill samodzielnie by druga postac mogla go uzywac. Musi tez ta druga postac spelniac warunki wstepne, czyli miec poprzedzajace Climbing skille.

p.s. Climbing wzialem tu tylko przykladowo, chociaz on nie jest Dev skillem. Ale chcialem ci wyjasnic zasade dzialania przenoszenia Dev Skilli z jednej postaci na druga.

A teraz, czym to sie rozni od Darkfallowego uczenia skilla. W Darkfallu moze druga postac nauczyc skilla, ale nie bedzie on wylevelowany do tego poziomy, ktory ty masz. Czyli druga postac bedzie i tak i tak musiala levelowac sobie tego skilla od poczatku.
W Mortalu natomiast dostajesz juz wylevelowany skill, bo po co sie dwa razy powtarzac w levelowanie tego samego skilla ??

Uwazam to rozwiazanie z Mortala za bardziej praktyczne i oszczedzajace czas.
W Darkfallu nie znalazlem informacji czy musisz miec poprzedzajace skille by nauczyc sie jakiegos skilla od innej osoby, chociaz wydaje mi sie, ze to nie bedzie konieczne. Czyli, ze w Darkfallu osoba, ktora uczysz np. Climbingu nie bedzie musiala miec Akrobatyki (to tylko przyklad, w DFO skille inaczej sie nazywaja).
Jezeli sie myle to poprawcie mnie, ale opisy skilli i ich zaleznosci w Darkfallu sa slabo wytlumaczone.
W Darkfallu znalazlem taka tylko informacje o uczeniu skilli: "The possibility for players to teach other players certain skills once a certain level of mastery has been reached has also been discussed by the developers." Tak wiec w Darkfallu jeszcze nie wiadomo na pewno czy w ogole bedzie taka mozliwosc uczenia skilli drugiej osoby. Developerzy sie zastanawiaja. Nie wiadomo tez jak to bedzie wygladalo, czyli czy skill dostaniesz wytrenowany czy nie, czy osoba uczona bedzie musiala miec skille poprzedzajace czy nie. Za duzo niewiadomych.

*

Posty: 112
Dołączył(a): 13.03.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 10:29 
 
Gdzies czytalem, ze w DFO tez beda skile do ktorych nauczenia sie bedzie wymagany inny skil na okreslonym poziomie

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 10:34 
 
napisalem, ze "w MO beda takie skille, ktore rozwijane jedna postacia, beda sie rozwijaly rownolegle w reszcie twoich postaci". to chyba wyjasnia problem mojej swiadomosc, ze Mo to nie EVE.

dla mnie nie ma znaczenia, czy skilli tych mozna uzyc od razu czy nie. jak juz pisalem, nie podoba mi sie, ze mozesz zalogowac sie postacia, ktora skilli nie trenowala, a ma je juz wytrenowane, bo zrobiles je altem. pisze to juz po raz trzeci, czwarty raz nie napisze. dlaczego nie mozesz przyjac do wiadomosci, ze moze mi sie nie podobac cos, co podoba sie Tobie, nie wiem.
a akurat to, co Tobie sie nie podoba, czyli to, ze w DFO trzeba bedzie wytrenowac skill, by go posiasc, mi sie podoba.
i podoba mi sieto , ze w DFO bedzie tylko jeden char.

mam nadzieje, ze tym razem sie zrozumielismy. :)


Posty: 12
Dołączył(a): 28.01.2009
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 10:34 
 
Najlepiej bedzie ocenic i porownac jak te gry wejda na rynek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 10:37 
 
Gerhardt napisał(a):
Gdzies czytalem, ze w DFO tez beda skile do ktorych nauczenia sie bedzie wymagany inny skil na okreslonym poziomie


potwierdzam. :) to ogolnie znany fakt. walkowany wielokrotnie chociazby na przykladzie magii (mniejszej i wiekszej).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 11:30 
 
niech ktos wypierodli ten temat i zarriego przy okazji. to jest board dfo a nie jakiegos koslawego mo. dziekuje

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 11:55 
 
smeagollum napisał(a):
dla mnie nie ma znaczenia, czy skilli tych mozna uzyc od razu czy nie. jak juz pisalem, nie podoba mi sie, ze mozesz zalogowac sie postacia, ktora skilli nie trenowala, a ma je juz wytrenowane, bo zrobiles je altem. pisze to juz po raz trzeci, czwarty raz nie napisze. dlaczego nie mozesz przyjac do wiadomosci, ze moze mi sie nie podobac cos, co podoba sie Tobie, nie wiem.
a akurat to, co Tobie sie nie podoba, czyli to, ze w DFO trzeba bedzie wytrenowac skill, by go posiasc, mi sie podoba.


To jest dokladnie taka sama zasada jak w DFO.
W DFO mozesz przekazac/nauczyc skilla inna osobe, ktora tez go sama nie wytrenowala.
Powiedz, mi co za roznica czy przekaze skill altowi czy innej osobie ?
Tak samo w obydwu przypadkach te dwa chary nie musza levelowac tego skilla, dostana go w prezencie.

Twoje zalozenie, ze w DFO trzeba wytrenowac skilll by go miec jest wiec bledne, bo nie trzeba, inna osoba moze ci ten skill dac (nauczyc) za darmoche.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 12:32 
 
zamykam, topic do niczego nie prowadzi.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.