mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 01:58 
Cytuj  
Witam was wszystkich,

sporo widze tutaj wypowiedzi jak i tematow na temat DFO, wiec i ja zaloze jeden majac nadzieje ze uzyskam odpowiedzi na moje pytania.

'maly wstep nic nie wnoszacy do tematu - pomin jesli nie lubisz wall of text ;D'
Zaczynajac od poczatku to moja pasja jak pewnie i wiekszosci z was sa gry, gry ktorych glownym zalozeniem jest multiplay. Moje nastawienie to multi tak wiec gram i w gry sportowe jak i wszelkiego rodzaju shootery az po RTSy. Jesli chodzi o MMOrpg to nie jestem jakims 'hardcorem' i nie gralem w 1001 odmiennych gier tego typu. Gry z ktorymi mialem dluzsze jak i krotsze przygody to MU online(nie nazwal bym tego normalna gra), Tibia(niby crap a jednak dzieki sporemu death penalty potrafila mnie satysfakcjonowac przez pewien okres), roznego rodzaju inne MOIM zdaniem crapy typu silkroad, GW itp ktore zupelnie mi sie nie spodobaly, az po WoWa w ktorym sie zauroczylem i po dzien dzisiejszy zjada mi sporo czasu. Ale jak to w zyciu, wszystko co ma swoj poczatek ma takze i koniec i tak samo jest z Wowem. Co trzeba przyznac to ze WoW jest i pewnie dlugo bedzie najlepsza gra MMOrpg z bogatym lore,bogatym swiatem, bogatym 'wpisz cokolwiek innego'(mimo ze tak naprawde WoW jest sredni jesli chodzi o moje upodowania co do idealnego MMO to jednak z dostepnych gier, tylko ona byla dla mnie na tyle grywalna zeby mnie przytrzymac na kilka lat), ale coz gra sie zmienia nie do poznania, nie jest to juz ta gra w ktorej sie zakochalem, a moj gametime z 8h dziennie skrocil sie do minimum raidowego, a jedyne co mnie w tej grze trzyma to chore myslenie: gram juz kilka lat, wiec wypada pograc jeszcze troche dla samej zasady aby zobaczyc jak sie to skonczy.
'koniec wall of text'

No i tak oto poszukuje nowej gry, gdzie bede mogl spedzic milo czas.
Dlatego tez mam do was kilka pytan na temat DFO:

1. Jakie sa wogle cele tej gry, czy istnieje jakis cel ostateczny po ktorym mozna powiedziec 'tak! osiagnalem to, teraz moge sie obijac', czy poprostu gra polega na przejmowaniu/walczeniu itp bez zadnego mozliwego konca?
2. Czy w DFO sa jakies konkretne klasy postaci? Jesli tak, to jaki zakres umiejetnosci/czarow jest dostepny dla danych klas? Na clipach widzialem tylko skill nazywany Mana missile, oraz tluczenie z luku i 2h broni ;)
3. Ile jest serverow DFO, oraz jak wyglada populacja ktoregos z nich? Jak wyglada zapelnienie swiata przedstawionego w grze? Czy mijamy ludzi raz po raz, czy ogolnie swiat jest zatloczony?
4. Co tak naprawde daja nam full loot w tej grze? Czy dzieki temu mozna sie naprawde oblowic? Jak mozna rozumiec slowo oblowic w DFO wlasnie, czy jest to tylko pasywna kasa,przedmioty ktore tak naprawde nic nam nie daja, czy tez moze za to mozna kupic/nauczyc sie jakis super rzeczy?
5. Jak wyglada sytuacja dla nowych graczy? Czy jest sie w stanie cos osiagnac(czytalem o braku skillcapa oraz o ludziach jadacych na makrach dzien i noc)?
6. Co mozemy osiagnac w tej grze jako druzyna/gildia? Czy sa to poprostu cele dla nas samych czy tez moze beda one oddzialywac na swait gry? Chodzi mi tutaj o taki hall of fames - czy bedac dobrym bedzie sie posiadalo respect ktory mozna odczuc czy tez nienawisc innych konkurencyjnych gildii
7. Jak wyglada was dzien w grze? Wlaczasz gre, logujesz sie i....(wlasnie ciekawi mnie jak wyglada typowy dzien gracza DFO)
8. Ile mozna miec postaci na koncie, oraz jak wyglada subskrybcja - ile i na ile?
9. Jesli chcesz to dodaj cos od siebie o DFO :)

Na chwile obecna mysle ze to by bylo na tyle. Z gory dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi ktore mam nadzieje pomoga mi w ocenie tej gry.


Jeszcze na koniec zostawiam pytanie/prosbe. Kwestia tyczy sie account managment. Otoz czy istnieje mozliwosc aby ktos z was za odplata/kaucja itp mogl pozyczyc mi takowe konto na kilkagodzin/dzien w celu oceny gry? Czy tez moze jest to cholernie ryzykowne w DFO? Sa gry gdzie taka pozyczka niczym negatywnym sie nie odbija poniewaz wlasciciel posiada roznego rodzaju recovery options znane tylko jemu, lecz i sa takie gdzie nie jest to do konca bezpieczne, dlatego tez jest to luzne zapytanie, gdyz nie znam realiow DFO.

PS. Zapewne czesc odpowiedzi znalazlbym na tym forum, ale naprawde uwierzcie mi ze jest tego tak duzo ze musialbym spedzic dobre kilka godzin aby sie doszukac interesujacych mnie informacji.
PS 2. Jesli uwazasz czesc moich pytan za glupie/bez sensu to zostaw chociaz odpowiedz na wybrane przez ciebie pytanie.

Pozdro

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 02:30 
Cytuj  
1. to sandbox, cele ustalasz sobie sam
2. nie ma
3. 1
4. temat rzeka, imo sprawia że gra się ciekawiej
5. gra jest bardzo newbie unfriendly, ale miłośnik wymagającej rozgrywki odnajdzie się w grze.
6. patrz pkt 1
8. 1

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 08:31 
Cytuj  
Odpowiedzi jak zwykle będą bardzo subiektywne ale:

1. Nie ma 'jednego słusznego celu' po prostu grasz korzystając z możliwości jakie daje gra, craft/pvp/pvm/polityka itp.
2. Nie ma klas z założenia, puki co nie ma też jakichś ograniczeń na skillcap więc każdy jest w różnym stopniu 'wszystkim' na razie jedyne ograniczenie to czas potrzebny do zrobienia wszystkich skili. Na ile w tym systemu z eve ile 'nie bardzo wiemy co z ta gra zrobic' trudno powiedzieć, niemniej skłaniam się ku opcji 2 ;)
3. Serwer jest jeden, populacja nie znana. Ilość spotykanych ludzi zależnie od lokacji bardzo różnie.
4. Ja bym to ujął tak 'jest ryzyko jest zabawa' pvp w którym nic się nie traci jest imo nie ma sensu.
5. Nooby mają ciężko, w ogóle gra się ciężko jeśli nie jest się w gildi.
6. Przede wszystkim dostęp do własnych miast i wszystko co z tym związane.
8. 1
9. Gram ma 'trochę' wad ale o tym już pewnie zdążyłeś przeczytać. Mnie najbardziej irytuje to że żeby do czegoś szybko dojść.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 12:10 
Cytuj  
Dzieki za odpowiedz.

Przyszly mi na mysl kolejne pytania, wiec bede sie streszczal.

Rozumiem ze cala frajda z gry wiaze sie z przynalezeniem do gildii.
Tak wiec chcialbym wiedziec jak wyglada wlasnie system gildijny/polityka gry. Czy sa jakies ciekawe konflikty pomiedzy gildiami, zaciekle walki, jakies ambushe itp ;>?

No i co nam dokladnie daje tak zwane bogactwo w grze? Nie wiem jak to ubrac w slowa, chodzi mi o to, co daje nam forsa w grze. Czy mozemy za to jakos wspomoc nasze miasto, badz tez kupic cos naprawde dobrego, cos co da nam widoczny wplyw na rozgrywke?

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 12:22 
Cytuj  
Kole0 napisał(a):
Rozumiem ze cala frajda z gry wiaze sie z przynalezeniem do gildii.

To nie prawda, komplenie.
Cała frajda z gry polega na jak najwiekszym free. W clanie zwłaszcza dużym jest w pewnych momentach łatwiej.
Ale jeśli ktos lubi wyzwania to polecam gre solo/mała grupa.
To jest tak jak w sporcie... można być mechanikiem zmieniającym opony w całym ogromnym teamie F1 co wcale nie znaczy, że półamator jeżdżacy w rajdach swoim prywatnym samochodem i 95% rzeczy przy nim robiącym samemu nie może mieć z tego równie super zabawy i poczucia spełnienia.


_________________
EvE - Daktors [rip]
DFO - Daktor RedyRat [rip]
WoW - Grim Batol -Dhakhtor [rip]
Warhammer - Daks [rip]
UO Daktor =0= [rip]
i cały inny shit [rip]
________________________________

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 12:31 
Cytuj  
hehe ciakwe porownanie Daku, imo duza gildia pomaga i ulatwia duzo, ale jak ktos ma zaciecie to to samo moze osiagnac w malym gronie.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 12:33 
Cytuj  
dokladnie to mialem na myśli ;) wszystko zależy jaki poziom hardcore sie lubi ;]


_________________
EvE - Daktors [rip]
DFO - Daktor RedyRat [rip]
WoW - Grim Batol -Dhakhtor [rip]
Warhammer - Daks [rip]
UO Daktor =0= [rip]
i cały inny shit [rip]
________________________________

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 12:43 
Cytuj  
albo jak bardzo jest sie leniwym:)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 17:34 
Cytuj  
No dobra, sporo juz wiem, jednak nie moge doszukac sie jak mozna zakupic konto do DFO. Jest to na chwile obecna nadal mozliwe czy trzeba czekac?

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 17:43 
Cytuj  
http://forums.darkfallonline.com/showth ... p?t=186160


_________________
Obrazek

**

Posty: 345
Dołączył(a): 28.08.2008
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 17:45 
Cytuj  
Ile to jest GMT?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 18:09 
Cytuj  
Mugrim napisał(a):
Ile to jest GMT?

http://wwp.greenwichmeantime.com/


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 18:10 
Cytuj  
Dzieki zarri, wyglada ze musze poczekac w takim razie. A ile kosztuje takie konto(kupujac sama podstawe dostajemy jakis playtime?, oraz ile kosztuje potem doladowanie miesieczne)?

**

Posty: 345
Dołączył(a): 28.08.2008
Offline
PostNapisane: 14 maja 2009, 18:41 
Cytuj  
Obiecałem sobie że gdy dorosnę to zagram w DFO :) .


Posty: 33
Dołączył(a): 16.05.2009
Offline
PostNapisane: 16 maja 2009, 15:45 
Cytuj  
Jeżeli jestem wielkim fanem Ultimy Online, oddałem tej grze całe moje serce (mimo że przewlokłem się przez praktycznie wszystkie bardziej znane mmorpegi, nigdy nie odczułem takiej satysfakcji z dobitego lvla jak z udanego ganku, urządzania domku czy gawożenia na klimatycznych serwerach) to DFO to pozycja obowiązkowa?

****

Posty: 1376
Dołączył(a): 6.03.2009
Offline
PostNapisane: 16 maja 2009, 17:09 
Cytuj  
Tak

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2009, 18:25 
Cytuj  
Nie

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2009, 18:47 
Cytuj  
a tam nie, jak Tak


_________________
EvE - Daktors [rip]
DFO - Daktor RedyRat [rip]
WoW - Grim Batol -Dhakhtor [rip]
Warhammer - Daks [rip]
UO Daktor =0= [rip]
i cały inny shit [rip]
________________________________

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2009, 19:06 
Cytuj  
tak


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**
Avatar użytkownika

Posty: 327
Dołączył(a): 9.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2009, 20:33 
Cytuj  
Ziben napisał(a):
Jeżeli jestem wielkim fanem Ultimy Online, oddałem tej grze całe moje serce (mimo że przewlokłem się przez praktycznie wszystkie bardziej znane mmorpegi, nigdy nie odczułem takiej satysfakcji z dobitego lvla jak z udanego ganku, urządzania domku czy gawożenia na klimatycznych serwerach) to DFO to pozycja obowiązkowa?



Nie

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.