mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2011, 11:06 
Cytuj  
smeagollum napisał(a):
gosti napisał(a):
Watpie zeby ktokolwiek dostal bana za handel goldem w darkfallu.

A jednak - na to wpadłem dziś, zupełnie przypadkowo:
http://forums.darkfallonline.com/showthread.php?t=306892

Co za banda idiotów, normalnie szkoda słów. Ciekawe na jakiej podstawie są w stanie stwierdzić że taka transakcja miała miejsce.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 05:35 
Cytuj  
Havok napisał(a):
smeagollum napisał(a):
gosti napisał(a):
Watpie zeby ktokolwiek dostal bana za handel goldem w darkfallu.

A jednak - na to wpadłem dziś, zupełnie przypadkowo:
http://forums.darkfallonline.com/showthread.php?t=306892

Co za banda idiotów, normalnie szkoda słów. Ciekawe na jakiej podstawie są w stanie stwierdzić że taka transakcja miała miejsce.


No chyba żartujesz z tym pytaniem? W każdym mmo GM ma takie narzędzia, że wiedzą o Tobie wszystko a już w szczególności o tym jakie przedmioty masz w danej chwili, ile masz golda itp. itd. Normalne jest, że śledzą transakcje, szczególnie z osobą, która wcześniej miała bana za handel goldem.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 07:10 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
No chyba żartujesz z tym pytaniem? W każdym mmo GM ma takie narzędzia, że wiedzą o Tobie wszystko a już w szczególności o tym jakie przedmioty masz w danej chwili, ile masz golda itp. itd. Normalne jest, że śledzą transakcje, szczególnie z osobą, która wcześniej miała bana za handel goldem.

Chyba się nie rozumiemy. Czy ktoś zabroni mi chodzić na pve po czym rozdawać gold w grze? Chyba nie. Jak AV (ktokolwiek) ma zamiar udowodnić, że ktoś przelał mi pieniądze na konto? Wgląd w takie rzeczy mają chyba tylko skarbówka i prokurator. Jedyna możliwość to "kontrolowany" zakup przez AV ale tu zdaje się chodziło o inną sytuację.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 10:47 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Chyba się nie rozumiemy. Czy ktoś zabroni mi chodzić na pve po czym rozdawać gold w grze? Chyba nie. Jak AV (ktokolwiek) ma zamiar udowodnić, że ktoś przelał mi pieniądze na konto? Wgląd w takie rzeczy mają chyba tylko skarbówka i prokurator. Jedyna możliwość to "kontrolowany" zakup przez AV ale tu zdaje się chodziło o inną sytuację.

A oni muszą cokolwiek udowadniać? Nie żebym się mądrzył, pytam, bo nie wiem. Jak to jest zazwyczaj w mmorpg? Nie czytam EULA. Ktoś to czyta?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 11:15 
Cytuj  
smeagollum napisał(a):
Havok napisał(a):
Chyba się nie rozumiemy. Czy ktoś zabroni mi chodzić na pve po czym rozdawać gold w grze? Chyba nie. Jak AV (ktokolwiek) ma zamiar udowodnić, że ktoś przelał mi pieniądze na konto? Wgląd w takie rzeczy mają chyba tylko skarbówka i prokurator. Jedyna możliwość to "kontrolowany" zakup przez AV ale tu zdaje się chodziło o inną sytuację.

A oni muszą cokolwiek udowadniać? Nie żebym się mądrzył, pytam, bo nie wiem. Jak to jest zazwyczaj w mmorpg? Nie czytam EULA. Ktoś to czyta?

Wystarczy jedno EULA od mmorpg przeczytać i tak jakby się je wszystkie czytało :/

Prawda taka, że mogą cię zbanować w każdej chwili nawet bez podania przyczyny i żaden refund ci się nie należy.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 11:16 
Cytuj  
smeagollum napisał(a):
Nie żebym się mądrzył, pytam, bo nie wiem. Jak to jest zazwyczaj w mmorpg? Nie czytam EULA. Ktoś to czyta?

Ja nie bo i tak nie jest to obowiązujące prawo. Chodzi mi o kwestię, że jeżeli wydawca gry blokuje ci konto "bo tak" bez żadnych dowodów to jest to łamanie twoich paw jako konsumenta. Chociaż w praktyce pewnie trudne do wyegzekwowania.

**
Avatar użytkownika

Posty: 232
Dołączył(a): 18.07.2009
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 11:18 
Cytuj  
Havok za kazdym razem logujac sie do DFO akceptujesz fakt ze moga ci zbanowac konto bez podania przyczyny i ze nie nalezy ci sie refound.

Taki TOS i z tym nic nie zrobisz.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 11:23 
Cytuj  
Ten TOS nie jest zgodny z polskim prawem. Nie zrobię prawdopodobnie dla tego, że miałbym problem z założeniem im sprawy.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 11:50 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Ten TOS nie jest zgodny z polskim prawem. Nie zrobię prawdopodobnie dla tego, że miałbym problem z założeniem im sprawy.

Jasne, że nie jest. Tylko to nic nie zmienia. Problem z założeniem sprawy to jedna rzecz. Druga, że nawet jakby ci się udało cywilkę założyć to wygranie jej też byłoby ciężkie.

Poza tym, to nie jest tak, że cała EULA jest niezgodna z polskim prawem, to, że są tam zapisy z nim nie zgodne to nie znaczy, że cała umowa i twoja zgoda na jej przestrzeganie traci ważność.

Można by po prostu podważyć niektóre jej zapisy, a inne nadal byłyby wiążące.

W każdym razie w praktyce jest tak, że w każdym mmo gracz ma małe prawa.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 13:00 
Cytuj  
Cała EULA jest w języku, który nie jest polskim, już to oznacza że nie jest ważna.
Poza tym powiedzmy że ban na konto za handel goldem jest zgodny z prawem. Jeśli AV jest w stanie to udowodnić to ok. Jeśli nie to jest to łamanie praw konsumenta. Partacze jak zwykle biorą się nie za to co trzeba :)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 13:58 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Cała EULA jest w języku, który nie jest polskim, już to oznacza że nie jest ważna.
Poza tym powiedzmy że ban na konto za handel goldem jest zgodny z prawem. Jeśli AV jest w stanie to udowodnić to ok. Jeśli nie to jest to łamanie praw konsumenta. Partacze jak zwykle biorą się nie za to co trzeba :)

No nie jestem taki pewien z tym językiem. Pamiętaj, że DFO to usługa oferowana za granicą, jest wszystko po angielsku, reklam DFO po Polsku chyba też nie ma i nie było. Pudełek z DFO też w Polskich sklepach chyba nigdy nie było prawda?

To tak samo jak na Amazonie byś np. kupował - zawierasz umowę kupna-sprzedaży też po angielsku i to, że robisz to z terenu Polski i jesteś Polakiem i wszystko działo się po angielsku to nie znaczy, że jest ona nieważna.

Także nie sądzę, że są oni związani ustawą o języku. Trzeba by prawnika spytać.

Ciekawe jest też czy polski sąd w ogóle chciałby się zająć tą sprawą, bardzo możliwe, że ewentualne spory musiały by być rozpatrywane przez sąd z kraju gdzie AV ma siedzibę. Choć tu już większą szansę widzę, żeby się udało cywilkę wytoczyć (inna sprawa ją wygrać) niż w kwestii języka.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 15:25 
Cytuj  
sula napisał(a):
Ciekawe jest też czy polski sąd w ogóle chciałby się zająć tą sprawą, bardzo możliwe, że ewentualne spory musiały by być rozpatrywane przez sąd z kraju gdzie AV ma siedzibę. Choć tu już większą szansę widzę, żeby się udało cywilkę wytoczyć (inna sprawa ją wygrać) niż w kwestii języka.

Możliwe. Ale cały czas chodzi mi o to, że możesz dostać bana za handel goldem bez udowodnienia tego. Ofk w eula pewnie jest zapis, że AV może ci zblokować konto z dowolnego powodu czy może i bez. Tylko niech wtedy piszą że dostałeś bana bo już cię nie lubią a nie za jakiś handel ;).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 16:11 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Możliwe. Ale cały czas chodzi mi o to, że możesz dostać bana za handel goldem bez udowodnienia tego. Ofk w eula pewnie jest zapis, że AV może ci zblokować konto z dowolnego powodu czy może i bez. Tylko niech wtedy piszą że dostałeś bana bo już cię nie lubią a nie za jakiś handel ;).

Nie biorą tego z kosmosu. Masz rację, że tego nie udowodnią, ale jak gość co jakiś czas przekazuje kasę jakimś randomowym postaciom, by w ten sposób przekazać ją dalej, to z dużym prawdopodobieństwem zajmuje się sprzedażą golda.
Opisany na forum przykład wskazywałby na to, że AV albo monitoruje takie przypadki jakiś czas po otrzymaniu zgłoszenia, albo posiada możliwość prześledzenia w logach historii wymiany między graczami, skoro banuje sprzedającego wraz z poszczególnymi kupującymi (graczami, przez których przechodziła kasa).
Ja stawiam na to, że dodatkowo gold sellerzy ułatwiają sprawę donosząc na siebie wzajemnie. Bo to pewnie chciwe fiuciny. :)

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 16:28 
Cytuj  
Problem w tym, że rozdawanie golda random postaciom nie jest zabronione :). No i przecież to sandbox więc można mieć postać filantropa.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 16:42 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Ale cały czas chodzi mi o to, że możesz dostać bana za handel goldem bez udowodnienia tego.

smeagollum napisał(a):
Masz rację, że tego nie udowodnią

Havok napisał(a):
Problem w tym, że rozdawanie golda random postaciom nie jest zabronione :)

To coś na kształt gry w pomidor?

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 gru 2011, 17:06 
Cytuj  
Sam zaczynam się już gubić ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 232
Dołączył(a): 18.07.2009
Offline
PostNapisane: 21 gru 2011, 15:44 
Cytuj  
No i jak tam idzie sprzedawanie? Udalo sie? Jezeli nie to pomysl raz jeszcze nad moja propozycja.

***

Posty: 667
Dołączył(a): 23.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2011, 19:59 
Cytuj  
Yesus napisał(a):
pomysl raz jeszcze nad moja propozycja.


boring

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.