mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 38  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2010, 08:04 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
A ja to co - nienormalny ? ;)


Nie wiem czy chcesz usłyszeć odpowiedź ;)


Wracając do tematu tak jak X napisał , nie odważą się spartolić Star Treka bo inaczej nie będą mogli wyjść spokojnie z domu , trekkerzy ich zjedzą żywcem :P

Jak pisze że server jest busy to trza próbować do skutku , mnie wczoraj wpuściło za 7dmą próbą.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 19 sty 2010, 14:22 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Ja zdecydowalem, kupie gre, pogram free month, potem dam grze pol roku na poprawe bugow i rozwoj. A potem sie zobaczy ;)

X.


Ja bez zastanowienia sie kupilem gre bo uwazalem ze cryptic to jedno z niewielu studiow ktore warto wspierac bo moze nie robia kasowych hitow ale daja z siebie wszystko i rozbudowuja gre latami. Ale niestety zaczynam sie zastanawiac czy dobrze zrobilem bo STO to kolejny chamsko rushowany mmo.
Nic mnie bardziej nie wyprowadza z rownowagi niz coraz bardziej popularny proceder alpha -> retail. Ta gra potrzebuje kolejnego roku w trybie produkcyjnym a nie polishowanie / dodawanie contentu.

A podwojnie mi szkoda STO bo giera mogla by byc naprawde cool, ale nie trzeba byc prorokiem zeby stwierdzic ze nie spodoba sie hardkorowcom, a dla casuali bedzie wygladac na zbyt skomplikowana.

A z subforum bym sie wstrzymal bo padne ze zdziwienia jak w retailu po 2 miesiacach zostanie wiecej niz garstka osob.

**

Posty: 335
Dołączył(a): 5.12.2009
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 09:55 
Cytuj  
exodus napisał(a):
A z subforum bym sie wstrzymal bo padne ze zdziwienia jak w retailu po 2 miesiacach zostanie wiecej niz garstka osob.


To zalezy jak bardzo atrakcyjny bedzie end content. W zapowiedziach devsow jest, ze ma byc zdobywanie baz i ich oblezenia w celu dostepu do planet z rare surowcami.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 15:57 
Cytuj  
Jaki end content ja sie pytam.
Space Combat to narazie taki 'proof of concept'.
PVE:
-Ai to mam nadzieje jakis placeholder bo na razie dmg = aggro.
-Typy statkow nie sa wogole zbalansowane (science to na razie best tank, dps i support w jednym)
-Nie dzialaja wszystkie elementy combatu (crew)
-Skilli supportujacych grupe prawie nie ma, jeden ktory znalazlem boostujacy shielda ally jest beznadziejnie slaby i nie zmienia nic w zadnej walce.
-Walka z wieksza grupa mobow to tragedia, nie idzie nic bezpiecznie pullowac bo przeciwnicy sie od razu linkuja i ogien krzyzowy zabija nieszczesnika w pare sekund.
-Trzeba walczyc w trybie pelnego zasilania shieldow caly czas bo inaczej szybko zaliczymy respawn. Same efekty zarzadzania reaktorem powinny byc imo wieksze.
-Sa skille bez ktorych jestesmy gimpami a przy malej ilosci slotow roznic w setupach roznych graczy nie ma.

pierdoly:
-Nie ma na razie bagdes ktore sa jedna z 3 walut (po kiego?) za ktore kupuje sie wiekszosc przydatnych rzeczy.
-Questy wyznaczaja momentami nowe granice miernoty, system open party slabo sie sprawdza w praktyce. Do nudnego eskortowania zepsutego statku przez pusta przestrzen kosmiczna jest potrzebne 5 osobowy pug, armie klingonow pokonasz solo.
-Loot tables sa slabe.
-Questy maja taki sam bazowy reward poza itemami, wiec na razie mozna levelowac robiac w kolko jeden quest na 3 lvl.

Ground PVE to na chwile obecna masakra. Mocno czerpie z CoH ale nie zbliza sie na mile grywalnoscia i wyglada troszke komicznie w uniwersum ST. Jest ponadto dotkniete plaga bugow i rzeczy do poprawienia wiec nie bede sie za bardzo rozpisywal.

PVP nie probowalem bo przy nieistniejacym balansie nie widze na razie sensu. Natomiast wniosek jest taki ze jezeli 2 tygodnie przed releasem nie dziala/jest jeszcze zablokowana duza czesc contentu to endgame raczej jest dopiero w fazie design.

Jak wyjda na prosta giera bedzie wciagac jak odkurzacz, natomiast sam release tradycyjnie bedzie bardzo smutnym wydarzeniem a'la Darkfall czy Conan.

**

Posty: 335
Dołączył(a): 5.12.2009
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 17:47 
Cytuj  
exodus napisał(a):
-Nie ma na razie bagdes ktore sa jedna z 3 walut (po kiego?) za ktore kupuje sie wiekszosc przydatnych rzeczy.
...
PVP nie probowalem .


I to streszcza cala twoja recenzje do jednego slowa - bredzisz :)
Ogolnie widac, ze nie poznales jeszcze w ogole mechaniki tej gry. Do eskortowania statku wystarczy 1 osoba. Jesli masz w party wiecej osob to quest skaluje sie na trudniejszy. Loot table jest zupelnie inny w kazdym rodzaju questow (eskortowe, patrolowe, front klingonski, itd). Kazde z twoich stwierdzen jest bledne, ale nie chce mi sie rozpisywac o kazdym bo z gory widac ze jestes uprzedzony do gry jak iniside :)


_________________
Obrazek

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 17:53 
Cytuj  
exodus napisał(a):
Space Combat to narazie taki 'proof of concept'.


space combat w sto to znany i wielokrotnie powtarzany schemat z serii Starfleet Command


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

**

Posty: 400
Dołączył(a): 11.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 18:56 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Spokojnie, marka Star Trek jest na tyle mocna, ze kolesie nie odwaza sie spierdolic tej gry, bo by ich pol swiata zjadlo.


Niestety podobnie mówiono o Warhammer a jak wyszło wszyscy wiedzą.

**

Posty: 335
Dołączył(a): 5.12.2009
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 00:02 
Cytuj  
Jakie traity (podstawowe atrybuty swojej postaci) najlepiej wybrac:

Tanking

* Elusive
Space trait. Will make your ship less likely to be hit.
* Techie
Space trait. Will increase the rate at which your ship is repaired and recharges.
* Aggressive
Ground trait. Increases threat and damage dealt.
* Peak Health
Increases maximum health and provides some toxic damage resistance.

Damage

* Accurate
Space trait. Increases the accuracy of your weapons.
* Efficient
Space trait. Increases the efficiency of your energy weapons, amongst other things.
* Lucky
Ground trait. Increases critical hit chance and expose chance.
* Soldier
Ground trait. Increases base damage and critical hit damage.

Support

* Astrophysicist
Space trait. Space trait. Increase the operations stat.
* Warp Theorist
Space trait. Improves your warp core stat, which increases the power levels of your ship.
* Creative
Ground trait. Improves the damage and healing powers of your kit.
* Peak Health
Ground trait. Increases maximum health, which never hurts to have in a support role.

Balanced Tanking / Support

* Elusive
Space trait. Will make your ship less likely to be hit.
* Astrophysicist
Space trait. Space trait. Increase the operations stat.
* Aggressive
Ground trait. Increases threat and damage dealt.
* Creative
Ground trait. Improves the damage and healing powers of your kit.

Balanced Tanking / Damage

* Elusive
Space trait. Will make your ship less likely to be hit.
* Efficient
Space trait. Increases the efficiency of your energy weapons, amongst other things.
* Aggressive
Ground trait. Increases threat and damage dealt.
* Soldier
Ground trait. Increases base damage and critical hit damage.

Balanced Damage / Support

* Warp Theorist
Space trait. Improves your warp core stat, which increases the power levels of your ship.
* Efficient
Space trait. Increases the efficiency of your energy weapons, amongst other things.
* Creative
Ground trait. Improves the damage and healing powers of your kit.
* Soldier
Ground trait. Increases base damage and critical hit damage


Suggested Species and Trait Builds -- Federation
Tanking


Suggested Race: Andorian
Predetermined Trait: Acute Senses (Increased stealth detection)
Suggested Traits: Elusive (Increased ship defense), Aggressive (Increased ground threat), Techie (Increased repair rate).

Damage

Suggested Race: Human
Predetermined Trait: Teamwork (5% increase in exploit damage), Leadership (Increased space repair rate)
Suggested Traits: Accurate (Improved accuracy of space weapons), Lucky (Improved ground critical hit chance and expose chance).

Support / Healing

Suggested Race: Betazoid
Predetermined Trait: Empathic (Increased team regeneration, reduced threat), Telepathic (Increased perception)
Suggested Traits: Creative (Improve healing and damage of your kit) and Astrophysicist (Improved starship operations training)

Suggested Species and Trait Builds -- Klingon Empire
Tanking


Suggested Race: Klingon
Predetermined Trait: Honorable (Increased ground damage resistance and threat), Warrior (Increased ground damage)
Suggested Traits: Accurate (Improved accuracy of space weapons), Techie (Increased repair rate).

Damage

Suggested Race: Nausicaan
Predetermined Trait: Physical Strength (Improved melee damage), Pirate (Improved exploit damage)
Suggested Traits: Accurate (Improved accuracy of space weapons), Warp Theorist (Improved ship power levels)

Support / Healing

Suggested Race: Orion
Predetermined Trait: Seductive (Improved resistance to confuse and placate, decreased threat)
Suggested Traits: Creative (Improve ground healing and damage), Astrophysicist (Improved starship operations training), Warp Theorist (Improved ship power levels)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 08:04 
Cytuj  
dakota12 napisał(a):
Niestety podobnie mówiono o Warhammer a jak wyszło wszyscy wiedzą.


Imo marka młotka nie jest tak powszechna na świecie jak Star Treka.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 09:17 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
dakota12 napisał(a):
Niestety podobnie mówiono o Warhammer a jak wyszło wszyscy wiedzą.


Imo marka młotka nie jest tak powszechna na świecie jak Star Treka.

Lol.
Obie sa rowne w najlepszym przypadku. Bo w najgorszym dla ST to Warhammer jest duzo bardziej popularny.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 10:06 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Obie sa rowne w najlepszym przypadku. Bo w najgorszym dla ST to Warhammer jest duzo bardziej popularny.

No nie wiem. Pierwsza z brzegu gospodyni domowa wie (cokolwiek), co to Star Trek lub slyszala nazwe, a o Warhammerze wiedza w wiekszosci tylko gracze RPG (i komputerowi oczywiscie).
Star Treka masz w TV na okraglo (aktualnie TNG w AXN SciFi), ostatnio znow sie w kinach pojawil, a Warhammer? Pare "ksiazeczek", pare gier komputerowych...

X.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 10:18 
Cytuj  
xanth: w US to może i nawet. Ale w EU star trek nigdy nie zdobył popularności. Dużo większą cieszy się star gate.

Poza tym wpisz na allegro star trek i warhammer, i posortuj wg ofert.
Dodam jeszcze aby w tych z największą ilością kupujących zerknąć na ilość odwiedzin.
Przykład może niezbyt chwalebny, ale oddaje popularność w PL.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 10:20 
Cytuj  
To sie przekłada na całą europę. Fani startreka to ułamek procenta w porownaniu do młotka.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 10:22 
Cytuj  
Podoba mi się jak dev team rozmawia z community na oficjalnym forum i reaguje na problemy , może jeszcze coś będzie z tej gry :)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 10:37 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Podoba mi się jak dev team rozmawia z community na oficjalnym forum i reaguje na problemy , może jeszcze coś będzie z tej gry :)

Eche... W sobote moja postac zrobila spawna wewnatrz skrzyni i sila rzeczy ruszyc sie nie moglem. Czyli typowy stuck. W helpie doczytalem, ze mam uzyc /killme, wiec uzylem. Z tym, ze ta komenda zanim zadziala, wyrzuca okienko do zrobienia ticketa. To zrobilem ticketa, z tekstem, ze jestem stuck, killnelo mnie, respawnelo normalnie, zapomnialem o sprawie. A tu wczoraj hehe, GM laduje mi sie na priva, ze chce mnie unstuckowac. Czas reakcji porazajacy ;)

X.

PS. Co do popularnosci, ze Star Trekiem jest jak ze Star Warsami, kazde dziecko o tym slyszalo. O Warhammerze niekoniecznie ;)

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 10:55 
Cytuj  
Ze starwarsami sie zgodze bajki filmy klocki lego. Ale co do startreka to niestety nie nawet figurek u nas nigdy nie bylo w sprzedazy. Jedyny produkt jaki schodzil powiazany ze startrekiem to karcianka (ale to i tak garstka osob). Starwarsy non top gdzies leca (bajki) a star trek to chyba tylko 1 seria i watpie zeby to dzieci czy mlodziez ogladała. Może gdyby puszczali ostatnie seriale,serie + cześciej filmy to może,. SW znacznie popularniejsze i znacznie czesciej mozna obejrzec. Nawe online nie ma serialu czy filmow ST, a sw sa :D O czyms to świadczy. I co dziwniejsze w tym temacie nie wypowiadaja sie trekowcy tylko mmo owcy znudzeni innymi grami i szukajacy nowej rozrywki i tyle w kwesti popularności STO.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 11:01 
Cytuj  
Nie chodzi o to, ze dzieciak to oglada czy sie interesuje. Chodzi o to, ze zna nazwe, ze slyszal o tym (zazwyczaj, ze nudny gniot). A o Warhammerze niekoniecznie.
Pierwszy z brzegu gimnazjalista ci powie, ze Star Trek to stary i nudny serial telewizyjny (no, ostatnio to bedzie "fajny film kosmiczny"), a Warhammer (jesli w ogole slyszal ta nazwe) to taka strategiczna gra komputerowa ;)

X.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 11:19 
Cytuj  
Fanów ma na pewno więcej Warhammer, bo jak już ktoś się tym interesuje to już konkretnie. O ST natomiast bez wątpienia słyszało więcej ludzi. Ja sam pamiętam jak serial leciał w TVP i był jednym z nielicznych seriali sci-fi, jeśli nie jedynym w tamtym okresie, które można było oglądać w naszym kraju. Leciały też filmy pełnometrażowe i to dość często. Warhammera to tak naprawdę poznałem dzięki DoW, a to i tak przecież 40k. Wcześniej zdarzyło mi się w coś tam zagrać (nie tylko 40k), ale nigdy jakoś nie miałem okazji się w to zagłębiać, nawet obecnie mam mgliste pojęcie o tym świecie.

Tak z ciekawości zrobiłem z nudów małą sondę wśród moich pracowników w czasie przerwy - na kilkanaście osób które przepytałem (różny wiek w tym 3 kobiety) to o Start Treck'u nie słyszało tylko dwóch dziadków po 60tce, przy czym jeden skojarzył, że "to o statku kosmicznym" dla porównania o WH nie słyszał nikt, a dużo młodych chłopaków mam w firmie. Wśród moich znajomych (z reala) to pewnie na palcach jednej ręki mogę policzyć tych co słyszeli o WH. Nie wiem jak w innych krajach, ale w Polsce bardziej znaną marką jest Star Trek, co nie znaczy, że ma większą rzeszę fanów w stosunku do Warhammera.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Ostatnio edytowano 21 sty 2010, 11:22 przez Kassei, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 11:20 
Cytuj  
Chodziło mi bardziej o rozmowy forumowe , sami napisali że nie spodziewali się takiego tłoku na serwerach przez tak długi czas ( czyżby sami nie wierzyli w swoją grę ? ) , w piątek/sobotę ma być nowy patch , miedzy innymi podniesiony lvl cap , poprawione performance , poprawione pvp , poprawione misje tid, itp , zobaczymy co z tego będzie.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 11:23 
Cytuj  
@up

O. Jak poprawia performance to sproboje znow podejsc do tego tytulu... ale jakos... marnie to widze :(


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.