mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 18:14 
Cytuj  
Czyżby prawdą było to, że od dziś nie będzie można bezkarnie kupować zwłok Althei (Quest: Althea's Ashes)? Jak zaczynałem grać (jakiś miesiąc temu) prawie każdy high lvl gracz, który był w Piken Square ogłaszał, że ma na sprzedaż właśnie ten quest item... Kiedy dziś zaszedłem tam, aby pomóc kumplowi niektórzy nadal sprzedawali, ale jeden gracz krzyczał, że po najnowszym update, kupiony item nie będzie gwarancją na wykonanie tego questa... Czyżby Arena.Net zaczęła mini-walkę z oszustami?

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 19:03 
Cytuj  
ee 1 quest straszne oszustwo
w sumie nie oszustwo tylko bussines

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 23:32 
Cytuj  
jeden dałem dla przykładu... podobnych jest więcej - choćby Price of Steel...

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lip 2005, 08:00 
Cytuj  
A po co ten temat w ogole tu zaistnial?
ROla tworcy gry jest usuwanie bugow i exploitow, a rola graczy ich szukanie i wykorzystywanie, by szybciej, sprawniej, mniejszym kosztem uzyskac przewage nad innymi.
Co w tym jest takiego odkrywczego ze az temat zakladac warto?


_________________
Obrazek

*

Posty: 56
Dołączył(a): 20.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 12:48 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
A po co ten temat w ogole tu zaistnial?
ROla tworcy gry jest usuwanie bugow i exploitow, a rola graczy ich szukanie i wykorzystywanie, by szybciej, sprawniej, mniejszym kosztem uzyskac przewage nad innymi.
Co w tym jest takiego odkrywczego ze az temat zakladac warto?


No, no. Ciekawe stanowisko prezentujesz. Całkowicie odmienne od twórców gry:
Exploitation Policy 17 June 2005

As players may have noted, we took action to close a game exploit today. We would like to remind players that the willful use of exploits is against the EULA and the Rules of Conduct. Several players who used the exploit have had their Guild Wars accounts permanently banned. If you find an exploit, please contact us directly through [email protected]. We are grateful for the assistance of the community in such matters, and will attend to reports as promptly as possible.


_________________
MMORPG = Moja Mamona Odpływa Regularnie Przez Granie
CORPG = Coś Odmiennego Równie Porządne Granie
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 13:31 
Cytuj  
Exploit, a sprzedawanie Quest Itemów to dwie różne rzeczy...


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 13:50 
Cytuj  
Parish napisał(a):
Soulless napisał(a):
A po co ten temat w ogole tu zaistnial?
ROla tworcy gry jest usuwanie bugow i exploitow, a rola graczy ich szukanie i wykorzystywanie, by szybciej, sprawniej, mniejszym kosztem uzyskac przewage nad innymi.
Co w tym jest takiego odkrywczego ze az temat zakladac warto?


No, no. Ciekawe stanowisko prezentujesz. Całkowicie odmienne od twórców gry


No, no, jakiez to dziwne, w koncu jestem po stronie graczy, a nie tworcow gry :D I kazda zdobyta uczciwa informacje w jaki sposob moge zyskac przewage - wykorzystam - w koncu od tego mam inteligencje, zeby nie isc po sznurku, ktory ktos mi wyrysuje, ale zeby szukac skrotow.
W ezploity sie dla odmiany nie bawie, bo nie lubie miec banowanych kont :P

Mnie bardziej zastanawia, dlaczego ludzie widza cos zlego w tzw. kombinowaniu. Zwlaszcza jesli kombinuje sie nie kosztem kogos innego, a kosztem producenta bubla, ktory zapomnial czegos udupic.
Przypomina mi to sytuacje w ktorej producent auta przez pomylke nie wkreca jakiegos elementu w silniku, dzieki czemu silnik pali 2 razy mniej benzyny. A producent nagle krzyczy ze ludzie to zlodzieje i niech sami do niego przyjda i wstawia brakujace urzadzenie, a wtedy beda legalnie jezdzic bulac 2 razy drozej za jezdzenie. Juz widze te kolejki chetnych do wstawienia bzdeta, jak rowniez te do pana Zdzicha, ktory wie jak taki element wymontowac z dzialajacego samochodu, zeby mniej palil :P
To tak jakby panstwo zrezygnowalo z akcyzy i monopolu na alkohol :D Gdyby nie nasi pijacy i alkoholicy bijacy codziennie zony, to bysmy mieli lepsze darmowe lecznictwo :P


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 14:34 
Cytuj  
Dokładnie... exploit to ingerowanie w kod gry, a to, że ktoś sprzedaje quest itemy, co i tak sie wogole nie oplaca, bo jak widzialem chodzą za 50g, to normalne kombinowanie, po za tym arena napewno wie o tym precederze i chyba nie uwaza tego za bug jesli nie naprawia. Bo i w sumie Ci co kupia te itemy wychodza na tym gorzej, IMHO


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

*

Posty: 56
Dołączył(a): 20.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 17:40 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
Parish napisał(a):
Soulless napisał(a):
A po co ten temat w ogole tu zaistnial?
ROla tworcy gry jest usuwanie bugow i exploitow, a rola graczy ich szukanie i wykorzystywanie, by szybciej, sprawniej, mniejszym kosztem uzyskac przewage nad innymi.
Co w tym jest takiego odkrywczego ze az temat zakladac warto?


No, no. Ciekawe stanowisko prezentujesz. Całkowicie odmienne od twórców gry


I kazda zdobyta uczciwa informacje w jaki sposob moge zyskac przewage - wykorzystam - w koncu od tego mam inteligencje, zeby nie isc po sznurku, ktory ktos mi wyrysuje, ale zeby szukac skrotow.
Do celu po trupach?
IMHO, rolą graczy jest zabawa i granie w zbalansowanym świecie. Zdecyduj się czy mówisz o bug'ach i exploitach czy o sprzedawaniu przedmiotów questowych, które nie koniecznie są bug'ami, a istotnie wpływają na balans gry. Najpierw mówisz o tych pierwszych, które są niedozwolone, teraz mówisz co innego (o uczciwie zdobytych informacjach).
Cytuj:
Mnie bardziej zastanawia, dlaczego ludzie widza cos zlego w tzw. kombinowaniu.

Kombinowanie to naginanie reguł dla własnych korzyści. A kombinatorstwo to, np. szukanie kruczków prawnych takich jak ostatnio z komisją. Równie dobrze mogli powiedzieć, że musi się stawić jeszcze raz, bo miał zapięty/nie zapięty garnitur lub źle zawiązany krawat, a na to w GW nie ma miejsca (chodzi mi o obchodzenie zasad, mnogą interpretację; gra to gra, nią rządzą reguły, np. szachy). Chyba, że wolisz grać w karty i kombinować, a potem Twoi współgracze się o tym dowiadują.......współczuje ;)

Zwykłe sprzedawanie przedmiotów (nie ważne jakich) nie jest kombinowaniem. Ale kombinowaniem jest to, że przed akceptacją sprzedaży takiego przedmiotu rzucasz go na ziemię. W wyniku tego gra zostaje oszukana jak również kupujący, który kupił dosłownie nic za grubą kasę. Jeśli to stało się przez przypadek to uczciwi ludzie się dogadają. Natomiast jeśli jeden z nich kombinuje (posiada informację o takiej możliwości i wykorzystuje ją w niecnym celu) to w tym przypadku normalnie okrada drugiego.

Natomiast jeśli ustanawiający reguły dojdą do wniosku, że sprzedawanie przedmiotów questowych wpływa znacząco na balans gry, a nie wzięli tego pod uwagę to czemu mają tego nie zabronić zmieniając kod gry?
Cytuj:
Zwlaszcza jesli kombinuje sie nie kosztem kogos innego, a kosztem producenta bubla, ktory zapomnial czegos udupic.
No tak, bo przecież mogę wejść do jakiegoś budynku publicznego bez zabezpieczeń i wynieść tam co mi się podoba, bo to jest własność tego budynku, a nie innego człowieka. Przecież nic mnie nie hamuje, to co mam się ograniczać?

Analogia z samochodzikiem i silniczkiem nie pasuje do GW, ponieważ zakłada spiskową teorię dziejów i istnienie monopolu. Taki producent szybko by zniknął z rynku......chyba, że działa w Polsce :]


_________________
MMORPG = Moja Mamona Odpływa Regularnie Przez Granie
CORPG = Coś Odmiennego Równie Porządne Granie
Obrazek

*

Posty: 56
Dołączył(a): 20.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 17:52 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Dokładnie... exploit to ingerowanie w kod gry


Nic podobnego.

Cytuj:
[...] po za tym arena napewno wie o tym precederze i chyba nie uwaza tego za bug jesli nie naprawia

Dlaczeogo od razu preceder? Cokolwiek to jest ;)

Cała sprawa rozbija się o to. Czy już ArenaNet zablokowała (czego nie wiem, bo się nie zajmuję handlem takimi rzeczami) "spełnienie" questa po kupieniu przedmiotu questowego, natomiast samo sprzedawanie przedmiotów questowych nie zostało zabronione przez reguły gry, czy też nie. Jeśli sprzedawanie nie zostało zablokowane, a po kupieniu przedmiot nie działa i sprzedający o tym wie, to wtedy kombinuje.


_________________
MMORPG = Moja Mamona Odpływa Regularnie Przez Granie
CORPG = Coś Odmiennego Równie Porządne Granie
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 19:06 
Cytuj  
Cytuj:
Quetzacotl napisał:
Cytuj:
Dokładnie... exploit to ingerowanie w kod gry



Nic podobnego.

Nie dosłownie, ale tak się przyjęło.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 19:18 
Cytuj  
Nie dosłownie, ale tak się przyjęło.

Pierwszy raz slysze... Exploity to wykorzystywanie (ang. exploit - wykorzystywac) bugow w grze, ingerowanie w kod gry podchodzi juz raczej pod cheatowanie.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 22:58 
Cytuj  
Boty np nie wykorzystują żadnych bugów, a mowi sie na nie exploit...
zreszta whatever. Ide sprawdzic new takte Me/E ^_^


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 01:50 
Cytuj  
Boty to boty :<


Posty: 25
Dołączył(a): 23.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 02:53 
Cytuj  
teoria spisku istenieje

juz dawno wymislili samochud na wode tylko ze go nie wprowadza na rynek bo

@$#@$##W%$^%*&^%*^^% ...... (tu miejsce na mnostwo bluzgow bo ja podchodze do tego bardzo emocjonalnie)

upadlby monopol na benzyne i ....

i wogule the truth is out there (mam syndrom moldera korporacje rzadowe miedzy rzadowe i ponadrzadowe ukrywaj przed nami prawde aby módz nami kontrolowac)

a kombinowanie dopuki nie oszukuje sie innych graczy jest jak najbardziej w porzadku

to jest w naszej polskeij anturze i jestem z tego dumny

system czeba oszukiwac jakbym zobaczyl wybiegajacych z banku zlodziei po czym jedne zgubil torbe z lupem i sie nie kapnol i tego nikt oprucz mnie nie widzial to to ze ja to wezme jest jak najbardziej wporzadku bo kantuje tylko i wylacznie ten bank ktory notabene jest ubezpieczony i nikt nie ponsi straty z tego ze ja wezme te kase

wracajac do GW jakbym wszedl do jakiejs lokacji i z nodow podszedl do na przyklad swini a tu wyskakuje okno z zapytanim czy odblokowac wszystkie skile i runy i upgrady do przedmiotow to proste ze bym z tego skorzystal ba zaraz by o tym cla moja gildia wiedziala :D

i nie byloby to nie uczciwe bo nie okradlem zadnego gracza z pieniedzy czy z czegos tam innego ani nie staje sie przez to poterzniejszy niz ktos kto odblokowal to grajac porostu mialem fuksa i znlalzem buga ;-p

co innego gdyby ta sam swinia zaproponowal mi ze da mi 10000 zycia 1000skilpointow i 500many to wtedy by bylo nei uczciwe bo w ten sposob oszukuje innych graczy bo majac takie wspoczyniki moglbym wyskoczyc sam na 8

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 03:16 
Cytuj  
Dla dobra czytelnikow tego forum - zagladaj czasem do slownika (albo po prostu czytaj, co wczesniej w ciezkim trudzie udalo ci sie splodzic) i uzywaj znakow interpunkcyjnych, bo tego sie nie da czytac...


Posty: 25
Dołączył(a): 23.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 13:46 
Cytuj  
konrador juz Ci kiedys cos na ten temat pisalem i nie bede sie powtarzal

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 13:54 
Cytuj  
Nastepny z dysmozgowiem...... Do szkoly i do ksiazki a nie do internetu.


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 14:14 
Cytuj  
jak masz dys to wrzuć tekst do worda i tyle...

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 16:36 
Cytuj  
Nazaal napisał(a):
jak masz dys to wrzuć tekst do worda i tyle...


wrzuc do Worda i tam juz zostaw, absolutnie nie kopiuj go potem tutaj :D


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.