mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 00:42 
Cytuj  
Jako ze jestem jeszcze n00bkiem w GW to mam kilka pytan odnosnie itemkow:

1. Czy wartosc itemka mozna poznac tylko po kolorze (blue, purple, gold) czy istnieja jeszcze jakies sposoby okreslenia jego wartosci?
2. Dlaczego na niektorych itemkach pokazuje sie od razu ich wartosc zas na niektorych nie?
3. Czy istnieje jakis sposob aby okreslic wrtosc itemka ale aby sprzedac go jakiemus innemu graczowi a nie kupcowi (bo jak zauwazylem sprzedajac innemu graczowi wychodzimy na tym lepiej), bo rozbieznosc cenowa jest tak wielka czasami ze sam nie wiem co jest "norma".

Przykladowo ile bym uzyskal kasy sprzedajac to (przy okazji napiszcie jak to wyceniliscie ;)):
Obrazek
Obrazek



ps: przy okazji szukam gildi, moze ktos moze polecic cos ciekawego (najlepiej aby byla polska).


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 02:12 
Cytuj  
Dhoro tego czemu niektore przedmioty mają cene u kupca pokazaną, a czemu niektore nie mają to nie wiem. Ale napewno 80% itmeow lepiej od razu sprzedac kupcowi niz sie bawic w szukanie gracza ktory to kupi. Te co pokazałeś wątpie aby Ci jakis gracz kupił, chociaż nie gram warriorem i nie wiem. TEn drugi jest precious, a to oznacza, ze innego wyjscia jak sprzedac kupcowi nie ma co szukac. Bo żadnych bonusów on nie ma oprocz tego, ze jest kupiec da za niego wiecej niz zwykle.
A co do wartości itemów, jesli sprzedajesz kupcowi, to mozna oczywiscie poznac po kolorze ktory drozszy, natomiast graczom zalezy na bonusach głównie jakie item zawiera, im wiecej i im lepsze tym bedzie wiecej chetnych na niego, a co za tym idzie drozszy.

Co do gildii to zaraz napisze ogloszenie co do rekrutacji do mojej.

http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=14271


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Ostatnio edytowano 18 lip 2005, 03:10 przez Quetzacotl, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 25
Dołączył(a): 23.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 03:07 
Cytuj  
ze sprzedawaniem innym gracza to mniej wiecej tak
jak taki przedmito jest wart tak ze 30g i wiecej to idziesz do ascalon i zucasz temat na przyklad - selling axe dmg 5-20

napewno ktos sie zglosi bo tam siedzi durzo 8-12 levelowcow ktozy marza o czyms takim
a co do ceny to jak u merchanta dostajesz 30-50 to 200-250 to dobra cena dla innych graczy jak jest cos drozsze od 50 to morzesz prubowac 300

ale jak bedziesz znajdowal przedmioty powyrzej 50 to taki handel sie nie oplaca - 1 misja 1 godzina gry i mam kasy ok 1p (fakt mozesz pytac wtedy moze ta suma sie podwoic ale to durzo czasu tracisz choc czasem mozesz wypatrzyc kogos kto sprzedaje rzecz ktora Ci sie przyda)


PS - co do gildi to pytaj o polskich graczy ja tam jestem www.polscygracze.prv.pl - gildia coraz bardziej sie rozwija coraz wiecej 20levelowcow i mamy juz hall

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 07:19 
Cytuj  
Cene maja pokazana te itemy blue, ktore zidentyfikowales Identification Kitem. Te, ktore dostales jako nagrody za questy, albo od collectorow nie maja - ale jak uzyjesz Ident Kita to tez beda mialy.

Ceny przedmiotow sprzedawanych graczom sa mocno rozne i na pewno nie dadza sie prosto przeliczyc, bo sie zmieniaja po prostu za szybko.

Dla nb wazne zeby item byl raresem, golden supah megah rare itamz :D

Dla pvpera licza sie tylko staty itemow, bez wzgledu czy to blue, purple czy gold - staty, ilosc wolnych slotow, czasem to co zajmuje dany slot bo szansa na wyssanie jest.

Dla szpanera liczy sie wyglad itemka - miecz to koniecznie crystalline, albo fellblade, tarcza to koniecznie shadow albo magmas, toporek koniecznie chaos itepe - parametry drugorzedne.

Dla endgamera licza sie staty plus wyglad - wtedy ceny dochodza do kosmosu - miecz za milion gp i takie tam :P


Z mojego doswiadczenia - mam juz skonczonego W/Mo z odlokowanym kompletem 300 skilli, obecnie leveluje E/Me - totalnie olewaj itemy :D Znaczy jak jestes biedny, to wszystko przerabiaj na surowce salvagem - bo surowce maja w miare stala cene 5-10gp za basic; albo sprzedawaj jak leci - poza zlotymi itemami i poza tymi ktore maja ciekawe baty w slotach. Te, ktore maja ciekawe baty proboj ssac expertem salvage.
Czasem np beznadziejny mieczyk 10-19 rare - warty moze z 500gp, potrafi miec upgrada typu health+29 - wartego juz 50k :D

____

kubusaltru - prosze, idz juz sobie stad, mozesz wrocic jak sie nauczysz naszego jezyka :D


_________________
Obrazek

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 12:55 
Cytuj  
czyli kazdego itemka mozna expertem "katowac"? czy tylko te, ktore maja jakies dodatkowe bonusy?


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 13:16 
Cytuj  
każdego... ale nie z każdego wychodzą upgrade'y, w 90% crafting items.
Te z ktorych wypadaja upgrade'y lub runy są charakterystyczne i będziesz je poznawał.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 20:15 
Cytuj  
mozna jakos jasniej - "charakterystyczne"? i co rozumiesz przez upgrade'y bo z tym sie jeszcze nie spotkałem :)


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 21:47 
Cytuj  
Dhoro napisał(a):
mozna jakos jasniej - "charakterystyczne"? i co rozumiesz przez upgrade'y bo z tym sie jeszcze nie spotkałem :)


z upgradami spotkasz sie tylko jesli sam je wydobedziesz, albo kupisz od gracza ktory wydobyl - same luzem nie wystepuja :D

bron z upgradem wyglada tak:
- niebieska, fioletowa lub zlota
- ma cos napisabe swoim kolorem, np miecz ma zamiast bialy napis Dmg Slashing 15-22, to ma napisane niebiesko Fire Dmg 15-22 - to znaczy ze bron ma zalozony upgrade zmieniajacy dmg z zwyklego na fire
- ma cos dodane poza standard - zawsze kolorem ktorego jest bron - np dodatkowo ma napis - Enchantments last 15% longer - i juz wiadomo ze ma upgrade enchantmentowy
- poza tym ma wymienione upgrady w nazwie: zamiast Long Sword masz napis Ebon Long Sword of Enchanting

Wydobyc z broni mozesz tylko 1 upgrade, a i to masz na to 50% tylko - wiec topowe upgrady sa w cenie. Przykladowo upgrade do miecza dajacy Health+29 chodzi po 30-50k, a Health+30 czyli max - po 100-120k :D

Mam nadzieje ze wyjasnilem


_________________
Obrazek

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 22:19 
Cytuj  
no teraz to rozumiem :D a enchantmentsow juz troche mialem, szkoda ze wczesniej o tym nie wiedzialem :p


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 22:28 
Cytuj  
Jeszcze do tego jak pierwszy spotkasz się z jakims upgradem to prawdopodbnie odkryjesz go w PvP. Tzn jesli zidentyfikuejsz item z nim i wtedy mzoesz byc pewny, ze taki item ma upgrade.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 01:16 
Cytuj  
tak pogralem troche powyciaglem upgrade'ow i runek i doszedlem do kilku wnioskow i pytan:

1. upgrade'y pchamy tylko w bron, runy w zbroje
2. mozna wepchnac dwa upgrade'y w bron - head(?) i wrapping (grip?)
(napiszcie czy dobrze rozumuje)

pytania:
1. czym sie rozni wrapping od gripa np.
Obrazek
Obrazek
2. czy jak wepchne dwa upgrade'y w bron i potem uzyje na tej zbroi experta to odzyskam jeden czy dwa upgrade'y (jesli jedne to ktory) i czy bron po takim zabiegu ulegnie zniszczeniu?
3. czy jak wyciagne rune ze zbroi to zbroja "imploduje" (:P) i zostane z samą runą?


edit: a i jeszcze jedno typowo nobiarskie pytanko - co mi daje ten caly enchatment (ang. oczarowanie) +10%? jakis dodatkowy dmg. czy zaklecie trwa dluzej?


edit2: widze ze jednak upgrade'y znacznie roznia sie cenowo w zaleznosci do czego sa np: upgrade do miecza dajacy Health+29 chodzi po 30-50k, a ja w miare podobny upgrade (+27 health, head) do staffa dostałem za darmo.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 01:32 
Cytuj  
bo w staffach to są potrzebne do energii i cos dla casterów najlepiej


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 10:50 
Cytuj  
enchantments lasts 10% longer znaczy, że wszystkie magiczne skille trwają 10% dłużej niż normalnie. Bow Grip i Staff Wrapping to są odpowiedniki tego samego tyle, że w innych profesjach... Każdy upgrade dla broni w innej profesji ma inną nazwę (np. sword pommel - bow string).

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 12:03 
Cytuj  
wiec to prawda:
1. upgrade'y pchamy tylko w bron, runy w zbroje
2. mozna wepchnac dwa upgrade'y w bron


a co z tym:
1. czy jak wepchne dwa upgrade'y w bron i potem uzyje na tej broni experta to odzyskam jeden czy dwa upgrade'y (jesli jedne to ktory) i czy bron po takim zabiegu ulegnie zniszczeniu?
2. czy jak wyciagne rune ze zbroi to zbroja "imploduje" () i zostane z samą runą?


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 15:29 
Cytuj  
Dhoro napisał(a):
a co z tym:
1. czy jak wepchne dwa upgrade'y w bron i potem uzyje na tej broni experta to odzyskam jeden czy dwa upgrade'y (jesli jedne to ktory) i czy bron po takim zabiegu ulegnie zniszczeniu?
2. czy jak wyciagne rune ze zbroi to zbroja "imploduje" () i zostane z samą runą?


1. odzyskasz jeden, a i to na 50% tylko, rownie dobrze mozesz odzyskac 5 kawalkow zelaza :D. bron ulega zniszczeniu po salvagowaniu - z ang. salvage - odzysk, zlomowanie
2. jak wyciagniesz rune ze zbroi to zbroja w kosmos pstryk i nie ma, dobre jest to ze na wyciagniecie runy ze zbroi masz 100%


_________________
Obrazek

*

Posty: 56
Dołączył(a): 20.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 22:24 
Cytuj  
Soulless napisał(a):

1. odzyskasz jeden, a i to na 50% tylko, rownie dobrze mozesz odzyskac 5 kawalkow zelaza :D


A gdzie to pisze, że szansa jest 50%?

Cytuj:
2. [...] dobre jest to ze na wyciagniecie runy ze zbroi masz 100%

Nieprawda. 100% jest na wyciągnięcie runa z salvage item. Nadaj istnieje szansa, że salvage runu ze zbroi się nie powiedzie.


_________________
MMORPG = Moja Mamona Odpływa Regularnie Przez Granie
CORPG = Coś Odmiennego Równie Porządne Granie
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.