mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 sty 2002, 15:53 
 
Ja do tej pory traktowalem pewne rozwiazania w grze jako uproszczenie.
Np. wiadomo ze tak naprawde to kopiacy gornik nie moglby sprawnie kopac nawet z 50kg
a co dopiero z 150kg. Najbardziej "realistycznym" rozwiazaniem tego problemu byloby gdyby ruda pojawiala sie nie w plecaku gornika, ale obok.
Jednak wiadomo ze w tej grze bylby to ogromny problem, mam tu na mysli glownie kradzieze.

Dlatego przyjeto pewne uproszczenie - ze ruda laduje bezposrednio w plecaku gornika.
Ale pamietajmy ze to jest gra! Nie traktujmy tego tak doslownie.

Mozna zrobic limit obciazenia po ktorym poruszanie sie jest niemozliwe lub bardziej utrudnione. Mozna zrobic ze przy skrajnym obciazeniu dostaje sie obrazenia.

Ale rozwiazanie problemu polegajace na zadawaniu obrazen za wykonywanie danej czynnosci bedac obciazonym, przy jednoczesnej mozliwosci poruszania sie z tym obciazeniem, to moim zdaniem nieporozumie.

Wierze w Ciebie RON

ps. Koojav co zakladasz drugi topic o tej samej tresci??? :smile:
Ja bylem pierwszy :wink: :wink:


_________________
Obrazek

*

Posty: 155
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2002, 20:52 
 
Obecnie limit wagi jest troche większy.. dobrym pomysłem jest ciągnięcie ze sobą osiołka lub konika pociągowego, który pomoże nam wynosić rude. Pamiętajcie, że takie kursy trzeba i tak robić co jakiś czas bo konik to tylko konik a nie pociąg towarowy :smile:

zwierzęta mogą wchodzić do kopalni, tak samo jak do dungeonów..

**

Posty: 205
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2002, 21:18 
 
Moze konkrety jak to dokladnie jest z limitem?
Z miejsca w ktorym kopie rude do hilera jest baaardzo daleko wiec z autopsji wolalbym sie nie dowiedziec :wink:


Posty: 26
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 sty 2002, 23:37 
 
Limit wyglada tak :
przekraczasz 6*str -1stam / sek
przekraczasz 10*str -2stam / sek
przekraczasz 15*str -2stam , -10hp / sek
<zrobilem blad w podawaniu sorxiq :>
<ale teraz jeszcze moze sie i tak HP zmienic>

tak wygladaja konkrety
poza tym teraz lamy i juczne konie nosza wiecej jakby kogos interesowaly szczegoly niech da posta

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Koojav dnia 2002-01-29 11:02 ]</font>

*

Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 00:12 
 
Cytuj:
2002-01-28 07:54, Beldin napisał:
Z tymi zmianami musze jeszcze popracowac zanim zaczne narzekac :smile:. Ale inne rzeczy ktore by nalezalo zrobic w gornictwie to
:Zakaz kopania rudy z konia - zbyt duzo osob poprostu siedzi sobie na koniu i wykonuje ciezka prace niejednokrotnie w drugiej rece trzymajac ciezka tarcze, pozatym w brittani widzialem osobnika ktory, ze nie dosc ze z tarcza i na koniu to jeszcze koniem wlazl na ta drabinke :razz:


Ja wlaze na koniu na drabinke i zawsze mam w lapie cos do obrony.Powod jest bardzo prosty bezpieczenstwo.Na koniu szybciej uciekam a majac tarcze dluzej sie pobronie.

*

Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 00:16 
 
Cytuj:
2002-01-28 23:37, Koojav napisał:
Limit wyglada tak :
przekraczasz 6*str -1stam / sek
przekraczasz 10*str -2stam / sek
przekraczasz 15*str -2stam , -1hp / sek

tak wygladaja konkrety
poza tym teraz lamy i juczne konie nosza wiecej jakby kogos interesowaly szczegoly niech da posta


Mnie bardzo by interesowaly szczegoly dotyczace udzwigu konia jucznego

*

Posty: 54
Dołączył(a): 3.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 00:17 
 
a majac to wszystko na sobie i w plecaku mniej wyniose...hm...
A potem narzekacie ze malo tego mozna nosic.
Nie pojmuje, cos znormalnialo a ludziom to nie odpowiada bo fajnie jest moc robic niemozliwe (przynajmniej w grze).

Z.


Posty: 26
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 00:24 
 
LICHU interesowaly cie konie i lamy wiec prosze :
do tej pory konie i lamy nosily 3.5*STR+40 kg max , tylko ze zarowno kon jak i lama mialy po 90 str , czyli max 355 kg. Teraz sprawa ma sie inaczej. Kon 170 STR. Lama 130 STR. wiec zapraszam do kalkulatorow i przeliczajcie :P


Posty: 26
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 00:32 
 
Chcialbym zwrocic jeszcze uwage na sprawe typu :

ja+konik+mlotek_w_plecaku

hmm to sie nazywalo dzwiecznie "nieklimatyczniak" z tego co wiem to tacy ostatnio gesto gina :P i to bynajmniej nie przez jakies tam elemqi :)
Ludzie wczujcie sie w to. Rozumiem smierc srednio mila rzecz ale przeciez zbroje mozecie zostawic a kon stoi tuz obok. Wskoczyc na konia nie umiecie i wyciagnac katany w pare sekund ? Jak nie umiecie to nauczcie sie tak jak ja walki mlotem :D bardzo przydatne dla gornika. Poza tym zwykle gornicy sami nie kopia <pozdrawiam odwaznych> wiec elema MOZNA zabic lub niedopuscic do kradziezy stuff-a. No tyle tego.

MYSLEC KLIMATYCZNIE


Posty: 47
Dołączył(a): 29.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 04:24 
 
Wtrace sie w ta dyskusje na temat zmian, bo nie wytrzymam ... , mianowicie, ostatnio widze ze wiele osob ginie, bo sie przeladuje, czasami niechacy, czasami z przesady... , ale czy to wprowadzenie tej zmiany jest dobrym pomyslem ? ... hmm... nie chodzi tu tylko o gornikow, zalozmy ze chce sobie kupic gildie, za 2,5 mln gp, i sie zastanawialem jak ja te pieniadze tam zaniose ?, nie wiem, nawet jakbym zanosil po kawalku, to jak wezme cala sume to zgine w pare sekund... , tez ciezka sie zrobila praca i Lubmerjacka, jak i Kowala, tak samo z robieniem mebli mysle.. bo drewno tez duzo wazy, lecz gram w uo od niedawna, wiec za duzo nie wiem jeszcze... ale co do rudy, to moze i przesada ze ktos sobie kopie po 10 ton i biega, ale ze po 500 kg odrazu ginie to chyba przesada, i mysle ze sie zgodzi ze mna pare osob, lecz coz, to wasz server, wy robicie zmiany jakie chcecie, ale gdy robicie te zmiany myslicie troche o ludziach ktorzy chca grac w ta gre ? , jesli chodzi o realia, to ciekawy jestem gdzie wogole jest plecak ktory nosi sie przy sobie... nie widzialem go na plecach, a ile do niego mozna zaladowac, hmm, moge sobie wzioc mlot, zbroje, katane i pare innych rzeczy... w sakwe taka malutka moge wsadzic podobne rzeczy... itp... (nie wspomne o rudzie :smile:.
Rozumiem ze chcecie wprowadzic jak nawiecej realiow, ale ... Co do koni jucznych, to zamiast takiego konia, przydalby sie woz ktory on ciagnie, albo dwa konie ktore ciagna woz zapakowany ruda czy czyms, ale pewnie z tego cos sie orientuje to nie mozna moderowac gry w sposob dodatni, wiec chyba nic z tego nie bedzie... Szczerze powiem ze nie wiem do konca jak ten problem z obciazeniem rozwiazac, ale to co sie teraz dzieje to zdaje mi sie lekka przesada. Ograniczenie na tone moze ? nie wiem, hmm, tak naprawde to watpie zeby ktos 250 kg sobie nosil i nie padl :wink:. GMy zrobia i tak co chca, ale moze ktorys cos z tego wyciagnie co napisalem...

P.S. Jest jeszcze jeden problem, bo ostatnio pokazywalem pewnej osobie rude, najechalem na nia ruda, i pokazalo mi sie okienko (tak mowie zeby wszyscy wiedzieli o co chodzi), zapomnialem sie i przelozylem za duzo z banku do okienka, i mnia zabilo... no nic, lece do healera, uzdrawia mnie i gine drugi raz... hmm.. no nic, lece do banku po trupa, patrze w depozyt, a tam rudy nie ma, w trupa w banku patrze, tez nie ma wiec polecialem do tego trupa przy healerze i tam wszystko bylo... wiec nie za ciekawie...


Posty: 7
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 10:30 
 
zmiencie to.zrobcie tak zeby mozna bylo nosic 800 a nie 650 i giniesz. zmiencie ten zawszony limit.nawet eliskiry i magia malo pomagaja.poleprzcie alchemie wiec i magie dodajcie czar super mega hiper sile zeby mozna bylo uniesc cieazar powyzej 650 i jeszcze zyc.Jak to tak zostanie to 0,5 graczy przejdzie na cl. :/

*

Posty: 60
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 10:44 
 
nie wiem jak jest teraz na cl ,ale jak ja gralem obowiazywal limit 4,5*str-takze przenosiny z tego powodu sa bezcelowe :smile:


PS.to ze tam sie nie ginelo chyba tylko nie mozna bylo chodzic to inna sprawa...

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 10:49 
 
zawszony limit?
nie podoba sie?
dzis CL powinien byc UP...
kowali i gornikow na DZ jest jak psow...
nie podoba sie? idziesz na taki serwer na jakim ci sie podoba.
nic nam nie placisz za kozystanie z niego, wiec nie masz prawa nic wymagac.
a zapewnia cie ze lepiej bedziemy sie bawic z ludzmi ktorzy zostana.
G.

*

Posty: 88
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 14:23 
 
Witam

Nikogo nie chce urazic ... ale kuna troszeczke przegieliscie z tym przeciazeniem :smile: nie ruszac sie z miejsca a ginac to dwie rozne sprawy a tu mamy to i to kuna ..
Jak myslicie sprzedac ? biegac przez 1h od lamy do sprzedawcy bo oczywiscie niemozna wprowadzic lamusa do domku.
Wystarczyla by blokada przemieszczania sie z wiekszym ekwipunkiem.

Pozdrawiam
Goals

*

Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 14:57 
 
Ten limit obciazenia wzmocnil magow.Wystarczy ze rzuci ci klatwe, sila ci spada i juz sie nie ruszysz.Dzieki temu magowie maja dwa czary w cenie jednego: klatwa i paralyze field.

*

Posty: 113
Dołączył(a): 2.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 15:41 
 
Ja tylko chcialem tak zapytac pomyslodawce jak wyobraza sobie zakup domku za ok 200 tys gp przy minimalnym lagu (zrobilem maly test... gate do architekta, prosto z banku na blessie majac obciazenie 2000 (200k gp) akurat zdazylem dojsc do niego i powiedziec buy i juz mialem 30 hp w plecy. Dalej nie ryzykowalem :smile: Co prawda lekki lag mialem i moze bez laga mialbym tylko 20hp w plecy.


Posty: 40
Dołączył(a): 27.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 15:52 
 
Moze czas wprowadzic cos w formie listu bankowego, wksla, czeku itp. - gotowke w banku moznaby na taki "papierek" wymienic, placac jakas ustalona z gory prowizje (np. 2-5% jednak nie mniej niz np. 50 sztuk. zlota). Takie cos byloby lzejsze niz 200k, ale o tej samej wartosci... wot, taka luzna propozycja.

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 15:58 
 
Cytuj:
2002-01-29 10:44, Drul napisał:
nie wiem jak jest teraz na cl ,ale jak ja gralem obowiazywal limit 4,5*str-takze przenosiny z tego powodu sa bezcelowe :smile:


PS.to ze tam sie nie ginelo chyba tylko nie mozna bylo chodzic to inna sprawa...


Za to ja wiem. :smile:
Nie mozesz sie ruszyc gdy jestes obciazony w granicach 5 * str.
Obrazenia dostajesz gdy nosisz powyzej 1000kg
ale sa to takie obraznia ze da sie przezyc.

System moze nie jest "realistyczny", ale jest dobrze zrownowazony.

ps czeki maja sie pojawic po UP (oczywiscie na CL)

_________________
Migalart - Kowal Morza
from CLSE and don't forget about it!!!

Galerie fantasy - http://republika.pl/migalart

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Migalart dnia 2002-01-29 16:08 ]</font>

*

Posty: 82
Dołączył(a): 23.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 16:29 
 
Odnosnie taskania 200k gp to mozna by zrobic by kasa nic nie wazyla :wink:


_________________
Nic dodac nic ujac :)

*

Posty: 88
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 16:58 
 
A ja nadal swoje ... wystarczy jak sie nie bedzie mozna ruszac przy sporym przeciazeniu :smile:

Pozdrawiam
Golas

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.