mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 11
Dołączył(a): 12.08.2006
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 19:16 
Cytuj  
Heh. No to przegram sobie jeszcze na dyskietkę, cdrom i na poczte sobie wyśle :p


_________________
Czas wziąść sprawy w swoje ręce :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 19:20 
Cytuj  
...To nagra sobie na płyte...Kremas, cieszy Cię ten +1? :P

**

Posty: 368
Dołączył(a): 6.06.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 20:07 
Cytuj  
WithnesS napisał(a):
...To nagra sobie na płyte...Kremas, cieszy Cię ten +1? :P


Tak jak każdy inny +1 ;)...

@trade
obyś się nie zdziwił jak gra odniesie sukces :)... Ktoś tu powiedział że cuda się zdarzają... Każdy programista musiał przez to przejść :D. Ja również chcę nabrać doświadczenia pomagając :) - tworząc modele postaci (2d na początek :P) oraz wygląd ekwipunku itd. Ogólnie strona graficzna :D.

PS: Zamierzam się nie wtrącać w projekt tylko wypełniać polecenia po prostu :D. Nie mam ochoty na kłótnie typu: "a może to jednak inaczej"... To pozostawiam wam o ile projekt ruszy, i czy zainteresujecie się moją osobą :D.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 13 sie 2006, 20:09 przez codi89, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 547
Dołączył(a): 5.05.2006
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 20:09 
Cytuj  
Los chciał aby płytka wpadła do wanny poczte shakowali dyskietke zjadł pies :D


Posty: 11
Dołączył(a): 12.08.2006
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 20:28 
Cytuj  
KreMas napisał(a):
Los chciał aby płytka wpadła do wanny poczte shakowali dyskietke zjadł pies :D

Taki optymizm naprawę mnie motywuje.

Może zrobimy tak. Jak napiszę podstawy gry to je wam zaprezentuję. Ja i wy będziemy wiedzieć na czym stoimy. Jeśli się komuś spodoba dołączy się. Nie chcę żeby później ktoś był rozczarowany. Oki? Odezwę się koło gwiazdki albo trochę szybciej bo muszę duuużo pomyśleć, rozplanować, trochę napisać itd. Pozdro.

Myśle, że czas już zakończyć ten temat bo to chyba już tylko nabijanie postów. Jak mówiłem odezwę sie za kilka miesięcy. Narqa i pozdro.


_________________
Czas wziąść sprawy w swoje ręce :D

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 22:57 
Cytuj  
Szczerze mówiąc to nie wierze, ze to skonczysz, jas am zaczynajac wiele projektow na samym pcozatku jestem pogodzony z tym, ze jej nie skoncze. Ale samo robienie gry daje mi jakas satyskacje a nie jej ukonczenie, a jeszcze wazniejsze jest doswiadczenie ktore nabede.

Jeszcze co do tej gry, jesli dopiero zamierzasz sie nauczyc mechaniki sieci, i w ogole podstaw gier sieciowych to wiedz, ze juz na samym poczatku wpedzisz sie w slepy zaułek. Po prostu dojdziesz do takiego momentu, ze caly silnik bedzie za wolny, bedzie wymagal wielkiej przepustowosci na łączu i bedzie trzeba przebudowac silnik, a to sie przewaznie wiaze z tworzeniem gry od nowa.

PS pisze sie wziąć


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Posty: 7
Dołączył(a): 12.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2006, 14:48 
Cytuj  
a ja panowie chciał bym wkoncu zobaczy gre oparta na jakims siwecie np Zapomnianych krain...Lub Tolkiena - wtedy gra jest o wiele bardziej interesujaca


_________________
Elvis :D:D:P

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2006, 15:07 
Cytuj  
elvispro napisał(a):
a ja panowie chciał bym wkoncu zobaczy gre oparta na jakims siwecie np Zapomnianych krain...Lub Tolkiena - wtedy gra jest o wiele bardziej interesujaca


LOTR powstaje, a jest jeszcze DDO. Oczywiscie ze sa platne, bo malo kto ma kase na licencje :] No chyba ze swiat tolkiena charaktetyzowal by sie tym ze zamiast potworkow Ork, Ork wojownik, byloby Ork, Uruk-hai


_________________
Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2006, 21:05 
Cytuj  
LOL :o Normalnie czytam i nie wierzę własnym oczom :o To właśnie typowe podejście Polaka - narzekać, ale nic nie robić i krytykować tych, co coś robią. Gratuluje. Kurcze, dlaczego ludzie na zachodzie potrafią wziąć i coś zrobić - daleko nie szukać: Counterstrike - mod do HL a teraz gra. Red Orchestra - super mod do UT2004 a teraz samodzielna gra. I mógłbym wymieniać pełno takich tytułów, ale nie w tym rzecz. Dlaczego ONI potrafią a my tylko narzekamy? Czy w Polsce powstał jakiś godny uwagi mod do jakiejkolwiek gry? Jakaś porządna mapka do jakieś gry? Sam swego czasu chciałem zrobić moda do Half-Life (Thunderbolt), ale jakoś większość ludzi to ma słomiany zapał. Kończy się na wymądrzaniu, poczuacniu innych itp.

Dla osób poważnych, dorosłych i które myślą poważnie o projekcie. Można by coś stworzyć. Dlaczego nie. To przecież od razu nie musi być WoW, Silkroad czy coś podobnego. Nie od razu Rzym zbudowano. I nie trzeba też robić wszystkiego od zera. Przecież w sieci jest pełno dostępnych za free engine'ów - ot choćby Torque (www.garagegames.com). No, może nie do końca darmowy ($100) i nie wiem czy w podstawowej fazie nada się do mmorpg, ale ma świetny kod sieciowy. Są i inne enginy. Wystarczy trochę poszperać.

Ja pracowałem przez 2 lata w firmie produkującej gry. Co prawda nie mmorpg, ale jednak gry. Zaprojektowałem grę FPP, zajmowałem się level designem przy innej grze. I generalnie tworzenie gier to naprawdę bardzo ciężki chlebek, ale jak już coś powstanie to naprawdę to cieszy. Więc kuźwa przestancie narzekać i nie skreślajcie czegoś z góry, bo to bez sensu. Ja wiem, że na tym forum dużo osób ma jeszcze mleko pod nosem i mamusia wszystko kupuje, ale jak dorośniecie to spojrzycie na to inaczej. Powodzenia.

PS.
Czasu za dużo nie mam (praca), ale jakby co to chętnie pomogę zarówno z kodem (C++, C#, Java) jak i designem.

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2006, 09:05 
Cytuj  
Powstały powstały:

MQWCL = More QuakeWorld client, w swoich czasach był to jedyny cusotmowy client QuakeWorld ułatwiający teamplay itd, cały świat na nim grał

KTPro = Mod do QW, praktycznie na 90% serverów, pozwala na łatwą grę 1on1, 2on2, 4on4, midair, dmm4 etc ;)


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

**

Posty: 296
Dołączył(a): 9.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2006, 12:37 
Cytuj  
ja sie na programowaniu nie znam, zato mam duze dośw. w mmo. moge bys jako test player. :)

***

Posty: 547
Dołączył(a): 5.05.2006
Offline
PostNapisane: 16 sie 2006, 12:44 
Cytuj  
Chyba 99% chciało by być testerami a 1% by robił gre :)


Posty: 48
Dołączył(a): 4.07.2006
Offline
PostNapisane: 16 sie 2006, 13:27 
Cytuj  
Ja sie znam na delphi i jako tako na c++ chetnie sie dolacze :) Aha zi0lko jakbys mial klopoty z ta gra, to pytaj sie na www.4programmers.net i www.ks-ekspert.pl/forum tam powinni ci pomoc :)


_________________
http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=24646
Buahahaha


Posty: 35
Dołączył(a): 30.06.2006
Offline
PostNapisane: 16 sie 2006, 14:56 
Cytuj  
To niejest az taki zly pomysl ma czlowiek racje niemozemy caly czas slenczec nad jedymi i tymi samymi grami jakimi sa WOW lub L2 ma racje i mozna by bylo nad czyms pomyslec !!

**

Posty: 268
Dołączył(a): 25.02.2006
Offline
PostNapisane: 16 sie 2006, 15:23 
Cytuj  
KriSStoW napisał(a):
To niejest az taki zly pomysl ma czlowiek racje niemozemy caly czas slenczec nad jedymi i tymi samymi grami jakimi sa WOW lub L2 ma racje i mozna by bylo nad czyms pomyslec !!


Jest jeszcze dużo innych fajnych, a że akuraty ty znasz tylko te dwie to twój pech.


Posty: 48
Dołączył(a): 4.07.2006
Offline
PostNapisane: 16 sie 2006, 15:24 
Cytuj  
@UP
Znaszz jakies jezyki programowania? Moze tez bys sie dolaczyl?


_________________
http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=24646
Buahahaha

*

Posty: 142
Dołączył(a): 26.05.2006
Offline
PostNapisane: 16 sie 2006, 17:25 
Cytuj  
Ja tam na programowaniu sie nie znam ale mam bujna wyobraznie i szybko sie ucze,moglbym pokombinowac z grafika,fabula,moge zaprojektowac swiat w takiej gierce a brudna robota zostanie innym(no chyba ze ktos bylby na tyle zaawansowany w programowaniu i umialby mi wytlumaczyc to bym po kawalku cos sklecil).


_________________
http://mfo3.pl/281609

**

Posty: 296
Dołączył(a): 9.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2006, 10:01 
Cytuj  
No faktycznie masz bujna wyobraznie. Wez sie lecz zanim zaczniesz sie uczyc programowania zeby pomoc chlopakom w projecie bo to na dobre im nie wyjdzie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 470
Dołączył(a): 9.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2006, 10:09 
Cytuj  
2d, 3d, animacje

Robie tez layouty, ale nie lubie programistyki wiec z tym nie do mnie.


_________________
forfiter

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2006, 18:44 
Cytuj  
KreMas napisał(a):
Chyba 99% chciało by być testerami a 1% by robił gre :)


Oj, wierz mi, że nie :) Testowałem gry i chyba wolę level design itp. Jeżeli po raz 150 przechodzisz tą samą misję, która za 150 razem wywala się w tym samym miejsciu po 20 minutach gry, to masz dosyć. A przed Tobą jeszcze 10 innych misji, do tego termin goni i nie raz było, że siedziałem 20-30h non-stop przed kompem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.