mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 23:12 
Cytuj  
Problem jest taki, ze podejrzewam ja bede mial wiekszy zysk sprzedajac uzytkownikom tylko tego forum uolbr na palonych w domowych warunkach cdekach po 20 pln od szt niz IM sprzedajac uo:lbr z figurkami i mapa :sad:
A ja nikogo nie zatrudniam, nie place podatkow, nie place licencji i nie musze sie rabac z drukiem pudelka i tansportem figurek ze stanow :/ IMHO nie tak fajnie byc dytrybutorem gier na polskim rynku :/ spojrzcie np na liczbe uzytkownikow tego forum z czego podejrzewam 70% jednak tego oryginala nie posiada.
Aha i sadze, ze mozecie sie niezle przejechan na twierdzeniach , ze licencja za uo dlatego, ze jest online jest mniejsza.. imo po to ea wydaje uo:lbr, zeby miec zastrzyk kasy a nie po to, zeby wiecej kont nastukac. Wydac gre w poruwnaniu do prowadzenia serverow tak jak to robi osi i utrzymaniu userow przez 4 lata to pestka i o wiele mniejszy wydatek a pieniazki leca o wiele fajniej :smile:


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 23:26 
Cytuj  
Sorki mistrzu ale ja "probowalem" kupic orginalna uo:r przez 4 miesiace w polsce - w koncu ja kupilem ale bardziej fartem niz z powodu dostepnosci. A kupilem ja tylko dlatego zeby oddac cysazowi co cysarskie :grin:
Teraz gram troszke na OSI ale juz place za to bo freee time sie skonczyl. Kupie tez uo:lbr choc zapewne niewiele skozystam ale powod jak wyzej cysazowi co cysarskie.
A zysk jaki wypracuje IMG z uo:lbr zalezy tylko od ilosci sprzedanych pudelek - w sumie licza zapewne na jakas sprzedaz - tylko boje sie ze moga sie przeliczyc :sad:
Pozatym sorki ze to powiem - nikt nie bawi sie w dystrybucje legalnych gier z dobroci serca - IMG z tego zyje wiec szczeze mowia nic mnie nie obchodza ich straty bo gdyby mieli same straty to by skonczyli ten biznes a my dorabialibysmy dziure budzetowa kupujac w USA badz DE badz cokolwiek innego i placac za to clo i vat przy odbiorze :sad:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Scorpio dnia 2002-03-20 23:31 ]</font>

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 00:30 
Cytuj  
Dezinformacja tez jest bronia. Aczkolwiek nalezy sie cieszyc ze w naszym kraju pelnym barbarzyncow (wyobrazenie amerykancow) to i tak cud, ze wogole wydano UO:LBR.

Pierwsza edycja nigdy nie byla dystrubowana w Polsce. Pamietam jak sam kupilem egzemplarz za 250 (blisko 5 lat temu).

Cena licencji jest zmienna zaleznie od zamowionej ilosci. A w Polsce gry sprzedaja sie marnie. Dlatego tez i cena licencji byla pewnie wysoka. Z gazetami ukazuja sie gry w pelnych wersjach, zeby uniknac podatku VAT (przynajmniej dlugo tak bylo). Druga sprawa, ze super nowosci i hitow prawie nikt w polsce za 30zeta nie wydaje, to sie po prostu nie oplaca.

Celem kazdej firmy jest maksymalizowanie zysku i tyle. Ja kupilem wersje US i sie ciesze. Aczkolwiek polska tez powinienem dorwac w swoje rece - taka praca.

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 00:40 
Cytuj  
Scorpio ale ilu jest takich, ktorych nawet kupi uo:r po to, zeby zwrocic cesarzowi co cesarskie :sad:


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 01:30 
Cytuj  
ALe to kwestia ich sumienia ze sie tak wyraze. Ja sam tez posiadam sporo wersji hmm testowych ale pozostaj testowe poniewaz po daniu sie nabic w moim mniemaniu kupnem BG kupuje tylko to co mi sie podoba i sprawia mi radosc. Dlatego mowie chwala IMG ze wydali, ICE ze zrobil promocje i preorder - ale uwazam ze faktycznie pewne dodatki zachecaja do kupna, a w polsce nie ma dbalosci o klijenta - jak juz wydasz kase to sie pocaluj. Dotad czekam na odpowiedz z CDprojekt w sprawie zgloszonego bledu w grze - mija juz rok ! Natomiast kupowalem jakies pierdolki w USA i wiem jak pakuja przesylki - co swiadczy o dbalosci o klijenta i jego zadowoleniu z zakupu - ale tez wiem jak pakuja polacy - jak barbazyncy :grin:

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 02:58 
Cytuj  
scorpio co do gier to ostatnio jest normalne ze klienta traktuja na odwal sie
nei tylko w przypadku ea czy img
popatrz na ostatnie gry.. akurat te w ktore mialem okazje zagrac - nie tak wiele a kazda spieprzona
przykladowo.. avp2 mohaa ccrenegade bug na bugu ale producent/dystrybutor ma w dupie
w przypadku ea i uo to troche dziwne bo wydaje mi sie ze bardziej powinno im zalezec na utrzymaniu klienta a nie tylko na sprzedazy jak najwiekszej liczby kopii.. chociaz moze wywrozyli ze czas tej gry sie konczy trzeba sprzedac jak najwiecej i zwijac interes ;o albo przenosic do aznow

**

Posty: 334
Dołączył(a): 20.12.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 09:09 
Cytuj  
dodaj arcanum ktore zabugowane na maxa a pl wersja jeszcze bardziej go buguje ;/ mam odkad wyszlo i niemoge dalej zainstalowac przynajmniej play it odpowiada na maile chcoiaz na opak i z opoznieniem kilkudniowym

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 12:32 
Cytuj  
moze zrobimy liste oryginalnych gier, w ktore nie da sie grac, albo nie da sie skonczyc.
ja ze swojej strony dorzuce
Etherlords, Pool of Radiance i Gorasul

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 14:40 
Cytuj  
To z wczesnmiejszych gier i nie wychodzac poza origin to dorzuce ultime VII bo jej tez nie dalo sie skonczyc hehe


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 15:08 
Cytuj  
Kiyote--> I tu się mylisz, Ultime VII dało się skończyć. Skończyłem bez problemów (ze strony programu)zarówno część pierwszą "Black Gate" i drugą "Serpent Isle". Tak na marginesie to te gry sprawiły, że gram też w UO, były dla mnie de beściarskie :smile:

***

Posty: 515
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 15:44 
Cytuj  
kurcze zastanawiam sie co zrobic , sklaniam sie w stronę zamowienia w USA (mam tam kuzyna ktory zaplaci i wysle), kod poda mi majlem, tylko potrzebowalbym plytke bo nie chce czekac 100lat na polska poczte :smile:
zastanawiam sie czy jezeli to rodzina i jezeli napisze ze to prezent to czy musze placic clo w RP?

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 16:02 
Cytuj  
Eh ja spassowalem jak przeczytalem w SS, ze sie nie skonczyc bla bla
tnx za wyprowadzenie z bledu.. teraz tylko musze uruchomic ja pod xp ehhe


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 16:14 
Cytuj  
Osoby nadal zainteresowane informacją odnośnie zawartości pudełka z UO - odsyłam do odpowiedzi Kristoffa - Kierownika Działu Internetowego IM Group na naszym forum - oto link http://www.mmogspot.com/board/viewtopic.php?t=494


_________________
Peace is a lie. There is only passion.

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 16:24 
Cytuj  
Dla tych co zakladanie konta do czytania postow jest upierdliwe zamieszczam post Kristoffa:

-----
Witam,
Jako przedstawiciel IM Group chcialbym oswiadczyc, ze w Polsce od dluzszego juz czasu (kilku lat) gry EA sa wydawane w bardzo zblizonej postaci do tej w pozostalych krajach europejskich. Podkreslam europejskich, bo firma EA Europe jest wyraznie oddzielona od pozostalych regionalnych (kontynentalnych?) oddzialow EA. Tak wiec:

ad1.) UO:LBR zostanie wydana w Europie w pudelku DVD (cytuje za przedstawicielem EA "it will be going out in a standard DVD box (no collectors toy in it as per the US". Sa za to stosunkowo duze szanse, ze do gry dolaczony zostanie komiks - "an exclusive colour comic book", jak napisal Pete z EA Europe.

ad2.) Co do zdjecia pudelka w formularzu zamowienia przedpremierowego - fakt Mmogspot powinno go zmienic na zwykly tzw. plaski front pudelka DVD. Jednak to nie IMG wybralo takie pudelko lecz redaktorzy Mmogspot - IMG nie chcialo nikogo wprowadzac w blad, a wrecz przeciwnie. Jeszcze przed uruchomieniem formularza preorder poinformowalismy przedstawicieli Mmogspot, ze gra zostanie wydana w pudelku DVD.

ad3.) [proponuję IMG zapoznać się jak wydaje gry konkurencja - CD Projekt chociażby. I tam zapraszam na nauki podstaw marketingu . ]
Prosze nie porownywac wydan UO z Diablo czy Fallout, lecz z gra tego samego gatunku i o porownywalnym nakladzie w Polsce, czyli np. Anarchy Online. Faktycznie Anarchy Online jest wydane w pudelku kartonowym i z polska instrukcja, ale bez zadnych dodatkowych gadzetow wlasnie ze wzgledu na koszt jednostkowy wyprodukowania gadzetow w nakladzie 500 sztuk lub mniej. Z gadzetami do UO:LBR nie byloby problemow gdyby byly one w europejskim wydaniu tej gry, bo wtedy IMG otrzymalby je bezposrednio od EA Europe, wliczone w cene produktu.

Pozdrawiam
---
Krzysztof Czulec
Internet Project Manager

IM Group Sp. z o.o.

PS. Co do nauki podstaw marketingu, dodam tylko, ze zaczniemy je stosowac duzo bardziej efektywnie, jak tylko nasz dzial marketingu zacznie liczyc wiecej osob. Na dzien dzisiejszy pracuja w nim tylko 2 osoby w porowaniu do 4-5 (albo wiecej) w CD Projekcie.
-----


_________________
I wish to place a trash barrel~

*

Posty: 139
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 16:49 
Cytuj  
A ja dodam tylko tyle ,ze jest cos takiego jak dobra wola dystrybutora i pewnie mozna by sie postarac ale IMG nas wszystkich .....

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 17:28 
Cytuj  
A ja tylko dodam, ze oficjalne posty na mmogspot sa dla mnie malo oficjalne, bo to zamkniete forum. Nie zamierzam zakladac tam konta, bo nie mam ochoty. Dlatego tez odsylanie mnie tam mija sie z celem.


Posty: 13
Dołączył(a): 2.01.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 19:44 
Cytuj  
Edycja zamówien na .:[MmogSpot Preorder]:. juz działa i wszyscy ci ktorzy nie sa zadowoleni z tego ze zamówienie dostarczone bedzie przez poczte polska moga sobie teraz swobodnie zmienic na servisco lub na odwrot .

Jest mozliwa edycji całego zamowienia włacznie ze zmiana adresu dostarczenia , adresata i adresu emialowego osoby kotra bedzie informowana o ewentualnych zmianach stanu zamowienia.

Jesli ktos znajdzie jakis bład bardzo prosze nieche da mi zanc za posrednictwem maila. badz post'a na forum, z dokładnym opisem zaistnialego problemu.

Na dzien dzisiejszy jest jeszcze maly problem z mail'owym zatwierdzaniem/anulowaniem zamówien.

Sama akcja jest wykonywana poprawnie, czyli mozecie zatwieradzic/anulowac sowje zamowienia.
Problem polega na tym ze po tej akcji w pasku adresowym przegladarki pozostaja stare dane np:
Kod:
http://www.mmogspot.com/preorder/index.php?action=app&key=0MbErThu57OXrU5tEc6whHOHoqJFR1nH

i kazde kolejne działanie konczy sie otrzymanie komunikatu:
Kod:
[color=red]Nieznany kod dostempu[/color]

Najprostrzym rozwiazaniem teg problemy, zanim ten bug zostanie poprawiony, jest wykasowanie z paska adresowego wszystkiego do '/'
czego wynikiem powinn byc:
Kod:
http://www.mmogspot.com/preorder/

Po zalogowniu sie sprawdzie status zamówienia, jesli staus sie zmienil z
Kod:
Status: 0 - czeka na potwierdzenie

na
Kod:
Status: 1 - zamówienie potwierdzone, czeka na realizacje

to wszystko jest OK.
W przeciwnym razie jesli nadal w info statusu jest
Kod:
Status: 0 - czeka na potwierdzenie

to koniecznie mnie o tym poinformujcie.

Ale nie przejmójcie sie, przy normalnym kozystaniu z systemu nigdy taka sytuacja nie powinna miec miejsca ze przekazany w mailu klucz bedzie nieprawidlowy i niebedziecie miec mozliwosci zatwierdzenia badz kasowania zamowia.

Pozdrawiam :smile:

**

Posty: 334
Dołączył(a): 20.12.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 20:21 
Cytuj  
eeee........ nie wiem o co mu chodzi ale chyba stara sie zadowolic klientow


Posty: 29
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 20:26 
Cytuj  
Platinus jesli masz taka mozliwosc to na co czekasz ?? zamawiaj ! gdybys to zrobil to juz dawno moglbys grac !
jesli to Twoj kuzyn to nie zaplacisz cla... chyba musialbys miec jakiegos pecha by zaplacic... poprostu jako prezent i tyle
tylko niech Ci poda kod i bedziesz mogl od razu wejsc do Ilshenar kientem ktorego teraz masz... wtedy plytka juz nie taka wazna... albo zalatwisz sobie albo poczekasz te dwa tygodnie

***

Posty: 515
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2002, 10:47 
Cytuj  
chyba tak zrobie , tylko czy mmogspot anuluje to zamowienie??? w sumie to oni zapieprzyli nie dajac na poczatku informacji i dajac zly obrazek :(

a co do IMG to ich tlumaczenie bylo sensowne i ja ich doskonale rozumiem

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.