mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 20:27 
Cytuj  
Jackhammer napisał(a):
grafika nie jest podobna, dlla mnie VG ma lepsza grafike , efekty czarów nie są tak oczojebne i nie powoduja spowolnienia fps do 5 klatek, tekstury sa bardzo szczegółowe.


Z grafiką to ja akurat mam mieszane uczucia. Sporo rzeczy jest ładniejszych, ale np. wdzianka są beznadziejne. EQ2 miało piękne, szczegółowe zbroje, a tutaj - wszystko plastic-fantastic. Żadnych detali, a materiał wygląda zupełnie jak latex, a nie jak stal. :(


_________________
Browar

*

Posty: 186
Dołączył(a): 6.11.2006
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 20:37 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
niezle pvp wyglada ( w porownaniu z wo*em)


pvp w wowie > pvp w VG.
no chyba, ze podnieca cie ta mozliwosc lootowania smiesznych ilosci golda.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 21:25 
Cytuj  
Nephilim napisał(a):
pvp w wowie > pvp w VG.
no chyba, ze podnieca cie ta mozliwosc lootowania smiesznych ilosci golda.

Kupiles retail vanguarda i masz postac 20+, ze sie wypowiadasz? Prawdopodobnie nie widziales gry na oczy, bo nie kojarze twoich wypowiedzi na temat gry po premierze.
Gram dopiero kilka dni, z braku czasu tylko 10lvl, ale pewne wniski mozna juz wysnuc. Grafika jak dla mnie bardzo fajna, przynajamniej to co do tej pory widzialem. Jak bym mial porownywac do czegos to nasuwa mi sie oblivion. Animajca postaci ok, chociaz jak ktos gral dluzej w wow jak ja na poczatku moze miec wrazenie mniejszej dynamiki, ale szybko mija. Interfejs przyjemny, ui mozna zmieniac na wlasne, dowolna konfiguracja. Animacje czarow jak dla mnie troche skormne, ale nie mam ich zbyt wielu wiec moze posnie sie porpawi.
W grze jest 16 klas, pakowane po 4. Glowny podzial to tank, mele dps, heal, magic dps. kazdy znajdzie cos dla siebie, mozliwosci stworzenia dobrej druzyny jest bardzo duzo.
Swiat wydaje sie byc bardzo duzy. Crafting to osobny rozdzial.
Wrazenia po kilku dniach gry mam bardzo pozytywne.

*

Posty: 186
Dołączył(a): 6.11.2006
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 21:28 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Kupiles retail vanguarda i masz postac 20+, ze sie wypowiadasz? Prawdopodobnie nie widziales gry na oczy, bo nie kojarze twoich wypowiedzi na temat gry po premierze.


po filmikach widac, ze walka jest o wiele mniej dynamiczna i skill-bassed niz w wowie.
do tego ponoc (wypowiedzi na roznych forach) brakuje class balance (ale to pewnie zfixuja, tak jak dziesiatki innych bugow).
ponadto brak jakiegos logicznego pvp-reward systemu, ala arena lader, or sth.

w gre grac napewno nie bede, bo nie widze tu nic nowego. a marka SOE mnie odstrasza.

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 21:31 
Cytuj  
Nephilim napisał(a):
Enhu napisał(a):
niezle pvp wyglada ( w porownaniu z wo*em)


pvp w wowie > pvp w VG.
no chyba, ze podnieca cie ta mozliwosc lootowania smiesznych ilosci golda.


A co konkretnie smieszy cie w ilosci lootowanego golda ?
Na 18 levelu farmowalem w pvp w 1h na poziomie 0,5 - 1 golda.

A co do samej mechaniki pvp to rzecz gustu - nie prowokuj kolejnej dyskusji co jest lepsze/gorsze.

Pvp jest ok zarowno w wow jak i w vg - roznice sa kosmetyczne bo wogle we wszystkich levelowkach jak juz wogle jest pvp to jest robione na jedno kopyto. Te wszystkie gry (wow , eq , vg itd) sa tak do siebie podobne ze dyskusje o wyzszosci jednej nad druga sa bez sensu.

Dla mnie pvp w vg ma ten plus ze smierc w pvp boli. Dropuje sie 10% kasy - niby nie wiele - ale jak sie na ofiare poczeka przy grobie i ubije 5 razu po kolei to juz naprawde nie jest mu do smiechu :)

Jak z kolesia dropnie sie wieksza ilosc kasy to czekam na niego przy grobie i kiluje do skutku :) Jak sciagnie grób to wale pod bidpoint i kiluje dalej.
Przy odrobinie samozaparcia mozna spokojnie wydoic z kolesia 50% uniemozliwiajac mu odniesienie kasy do banku.

Pvp bez loota to jak sex bez orgazmu :)

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 21:36 
Cytuj  
Nephilim napisał(a):
w gre grac napewno nie bede, bo nie widze tu nic nowego. a marka SOE mnie odstrasza.


To po co wypowiadasz sie na temat ktory Cie nie interesuje / nie dotyczy ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 21:41 
Cytuj  
Nephilim to po ch piszesz o grze o ktorej nie masz zielonego pojecia? stfu i wracaj do wow[/i]


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 21:55 
Cytuj  
ponadto brak jakiegos logicznego pvp-reward systemu, ala arena lader, or sth.

No tak, bo przeciez nie od dzis wiadomo, ze arena, lader i /duel to kwintesencja gier MMORPG. Po ch serwowac takie sztuczne rozwiazanie jak drop golda, PvP o miejsce do levelowania, jak mozna wszystko wrzucic do kilkunastoosobowych pokoikow jak w pierwszej lepszej strzelance FPP, a za wygrana dawac kolejne punkciki. rofl, doprawdy, jesli wiecej ludzi ma takie podejscie do gier jak ty, to przestaje mnie dziwic dlaczego w WoW-a tlucze pare milionow osob.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 22:04 
Cytuj  
Nephilim napisał(a):
po filmikach widac, ze walka jest o wiele mniej dynamiczna i skill-bassed niz w wowie.
do tego ponoc (wypowiedzi na roznych forach) brakuje class balance (ale to pewnie zfixuja, tak jak dziesiatki innych bugow).
ponadto brak jakiegos logicznego pvp-reward systemu, ala arena lader, or sth.

w gre grac napewno nie bede, bo nie widze tu nic nowego. a marka SOE mnie odstrasza.

Pierwsze nie wypowiadaj sie na temat gry jesli jedynie widziales ja na filmikach, bo nie widze w takim przypadku podstaw do jakiejkolwiek dyskusji.
Drugie: pvp kazdy lubi inne. Ja sie chetnie wypowiem ja stocze juz kilkadziesiat walk w roznych sytuacjach. Dla mnie system pvp w wowie, to pomylka. Najchetniej widzialbym ffa i loot plecaka. Laddery dobre sa dla cs. Nagrody za pvp? Owszem ale w formie questow, a nie ciulania jakis punktow. Do tego battlegroundy. PvP mam miec miejsce w swiecie gry, byc elementem rpg, a przynajamniej takiego rpg jakie ja lubie.
Gra jest na rynku miesiac, ciagale ja patchuja i rozwijaja. Przypomnij sobie co bylo w wow po premierze, a ile contentu dodano pozniej. Jesli devsi dodadza z 50% tego co obiecuja bedzie to gra jak dla mnie bezkonkurencyjna, ale wiadomo kazdy ma inny gust.
Z checia podyskutuje wiecej natemat vangurda jak sam poznam blizej ta gre, ale z ludzmi, ktorzy grali, anie widzieli tylko filmiki.

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 22:05 
Cytuj  
konrador napisał(a):
ponadto brak jakiegos logicznego pvp-reward systemu, ala arena lader, or sth.

No tak, bo przeciez nie od dzis wiadomo, ze arena, lader i /duel to kwintesencja gier MMORPG. Po ch serwowac takie sztuczne rozwiazanie jak drop golda, PvP o miejsce do levelowania, jak mozna wszystko wrzucic do kilkunastoosobowych pokoikow jak w pierwszej lepszej strzelance FPP, a za wygrana dawac kolejne punkciki. rofl, doprawdy, jesli wiecej ludzi ma takie podejscie do gier jak ty, to przestaje mnie dziwic dlaczego w WoW-a tlucze pare milionow osob.


Flagi ! Zapomniales o flagach ! :)
A - i jeszcze safe zony wnosza duzo do pvp.
Dopiero wtedy mozna uzyskac "logiczny system pvp"

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 00:52 
Cytuj  
Scorpion napisał(a):
Flagi ! Zapomniales o flagach ! :)
A - i jeszcze safe zony wnosza duzo do pvp.
Dopiero wtedy mozna uzyskac "logiczny system pvp"


z wow kids nie pogadasz - widzieli jedna, najlepsza i jedyna w swoim rodzaju gre... i juz, jak mawia krzyk :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 186
Dołączył(a): 6.11.2006
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 01:18 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Nephilim to po ch piszesz o grze o ktorej nie masz zielonego pojecia? stfu i wracaj do wow[/i]


stfu i wracaj pod biurko. po drodze tez sie kultury naucz.

Cytuj:
No tak, bo przeciez nie od dzis wiadomo, ze arena, lader i /duel to kwintesencja gier MMORPG. Po ch serwowac takie sztuczne rozwiazanie jak drop golda, PvP o miejsce do levelowania, jak mozna wszystko wrzucic do kilkunastoosobowych pokoikow jak w pierwszej lepszej strzelance FPP, a za wygrana dawac kolejne punkciki. rofl, doprawdy, jesli wiecej ludzi ma takie podejscie do gier jak ty, to przestaje mnie dziwic dlaczego w WoW-a tlucze pare milionow osob.


w VG za zabijanie graczy masz loot czesci golda.
w wowie masz kilka rodzajow item rewardow (za areny, za BG, za world pvp - tak, w wowie po TBC tez jest world pvp, a to niespodzianka).

Cytuj:
Pierwsze nie wypowiadaj sie na temat gry jesli jedynie widziales ja na filmikach, bo nie widze w takim przypadku podstaw do jakiejkolwiek dyskusji.


po filmikach widac jak wyglada mechanika i ilu APM (actions per minute) wymaga walka.
i jak dla mnie to nie jest to.

Cytuj:
A - i jeszcze safe zony wnosza duzo do pvp.


to ze 90% swiata to nie safe zony zapewne ci umknelo?

Cytuj:
z wow kids nie pogadasz - widzieli jedna, najlepsza i jedyna w swoim rodzaju gre... i juz, jak mawia krzyk


hoho, tym to mnie rozbawiles.
wracaj grac w swoja platna bete/alphe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 01:32 
Cytuj  
Nephilim, daj sobie spokoj bo raczej nie widziales nic innego poza wow i lepiej niech tak zostanie.
Gra jest juz troche na rynku, wiec pewnie juz sporo osob gra. W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos gra na team pvp eu po stronie shadow. Na ten moment bawie sie na tym serwie po stronie order bo troche rodakow sie tam zebralo, ale shadow wyglada ciekawiej. Ktos na ffa sie bawi? Moze by podpial jakis topik informacyjny, przyszli gracze mieli by rozeznanie.

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 01:57 
Cytuj  
Nephilim - jesteś w stanie zrozumiec ze to nie jest forum o wow ? Nie jest to również forum o porownywaniu wow z vg.
Czy ktos zadal pytanie "jak wyglada pvp w porownaniu do pvp z wow" ?

No chyba nie prawda ?

Nikt tu nie krytykuje twojego ulubionej gry - nie musisz jej bronic :)

Nikt nie mowi ze pvp w wow jest do bani - przynajmniej ja tak nie uwazam :)

Uwazam jedynie ze pvp bez loota jest kalekie. Jakies itemy , rewardy , punkty honoru czy pałka w wykonaiu GM tego nie zastapią.

Zabawa (dla mnie) jest tylko wtedy kiedy wiem ze koles ktorego zabiłem jest z tego powodu wkurzony - czym bardziej tym lepiej :)

W wowa gralem i uwazam ze sama mechanika pvp jest naprawde ok.
Natomiast efekt taki ze zabijam goscia i on po 3 min jest back i krzyczy "kill me again" biegajac na okolo i skacząc jak debil odbiera mi cały fun z gry.

Ja nie krytykuja Wow - to jest poprostu gra skierowana do "młodego pokolenia graczy". Na tym forum widać to idealnie - prawie wszyscy grali w wowa , i prawie wszyscy ktorzy przygode z mmorpg zaczeli lata temu odeszli rozczarowani z roznych przyczyn.

Nikt Ci nie mowi ze jestes debil bo grasz w wow - ale wpadajac na inne fora , krytykujac gre ktora widziales na filmiku aż sie prosisz o flame.

Reasumując - grzecznie aczkolwiek stanowczo - spłyń i nie uszczęśliwiaj nas swoją potężną wiedzą o mmmorpg pliz :)


PS. Karol - musiałem spróbować :)


Ostatnio edytowano 9 mar 2007, 02:38 przez Scorpion, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 02:13 
Cytuj  
ciekawe ze pomimo ciekawych zasad pvp (czy raczej ciekawszych od tych ktore sa w WoWie) malo kto z nich korzysta, reszta woli grac na team pvp/pve serverach. :roll:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 186
Dołączył(a): 6.11.2006
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 02:48 
Cytuj  
Scorpion napisał(a):
Nephilim - jesteś w stanie zrozumiec ze to nie jest forum o wow ? Nie jest to również forum o porownywaniu wow z vg.
Czy ktos zadal pytanie "jak wyglada pvp w porownaniu do pvp z wow" ?

No chyba nie prawda ?


ktos napisal, ze pvp w VG jest lepsze niz w wowie (a z tonu wypowiedzi mozna wywnioskowac, ze wiele lepsze).
tak sie sklada, ze VG interesowalem sie od dawna, bo po sprzedazy poprzedniego wow acc szukalem alternatywy na rynku mmo. naczytalem sie i naogladowalem roznych in game movies i jesli chodzi o sama mechanike walki, to VG jest daleko za wowem IMO.

czy system lootowania kilku % golda jest lepszy, niz roznego stopnia rewardy z wowa, to juz kwestia dyskusyjna.

wiadomo, ze full loot bylby najlepszym rozwiazaniem, ale jedyny mmo ktory wg. zapowiedzi bedzie taka opcje posiadac...to DFO ;]

jedynie to chialem przekazac w moim poscie i jesli takiej minimalnej krytyki nie jestescie w stanie zniesc, to imo jestescie fanbojami :<

Cytuj:
Nikt tu nie krytykuje twojego ulubionej gry - nie musisz jej bronic :)

Nikt nie mowi ze pvp w wow jest do bani - przynajmniej ja tak nie uwazam :)


kamien mi z serca spadl, bo juz po zyletki bieglem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 467
Dołączył(a): 11.06.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 06:05 
Cytuj  
Lol, ja tu sie tylko zapytalem o to w czym VG bije EQ2, i of razu zaczal sie flame w wow'em w roli glownej ;)

A tak powaznie - slysze ze nadal pelno bugow, maja dodac to, zmienic tamto, "a jak dodadza 50% zapowiadanego contentu to bedzie uber"....czyli jednym slowem mozna powiedziec ze VG to nadal wersja beta i nie ma sie co pchac poki co? Bo znajac SoE to gra (mimo hucznych zapowiedzi) moze w tym stanie pozostac przez dluzszy czas ;)
Poza tym jedyne roznice o jakich uslyszalem w porownaniu z eq2 to housing i loot w pvp.....thats all?


_________________
SWG-FarStar: Yarpen Pre-CU Jedi Guardian(R.I.P)
EQ2-Splitpaw: Yennefer (R.I.P)
WoW-SH US - Yarpen

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 09:15 
Cytuj  
PVP VG >> PVP WoW - widziłem wowa na filmikach, straszny syf

Naszczęście gre przowadzi Sigil, nie SOE (tylko utrzymanie serverów, billingu ) i nie powinno być takich przekrętów jak w SWG.
Balansów w 1 na 1 w pvp według mnie nigdy nie będzie bo nie o to chodzi
za to grupowe pvp rządzi. Można stworzyć wiele kombinacji klas w sumie najważnejsze jest zgranie / TS. Nasza ekipa to DK, BM, SHA, ROG, BARD i każdy wnosi coś fajnego, wzajemnie sie uzupełniamy.

**

Posty: 280
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 09:30 
Cytuj  
Ja gram bardzo dlugo w wow (wiem, ze byc moze czesc przestanie w tym momencie czytac ;) ), ale zlapalem sie na tym, ze gra mnie permanentnie znudzila. Ludzilem sie, ze BC da mi powiew swiezosci, ktory da mi fun na nastpne, powiedzmy pol roku, ale tak sie nie stalo.

Prawda jest taka, ze w sumie wow mi odpowiada, ale tak naprawde potrzebuje czegos bardziej skomplikowanego. Pamietam jak zaczalem grac w Anarchy Online to tam bylo tyle tych "sklepikow", rozne kuleczki (implanty) i rajcowalo mnie to strasznie - ogrom tego powalal, a w wowie w zasadzie od poczatku czulem niedosyt. Owszem, jest sporo itemow, glownie z bicia mobkow / bosow, ale tak naprawde poza tym to nie ma nic. Sa gotowe itemy, a polproduktow, z ktorych moznaby zrobic tone najrozniejszych itemow stosunkowo niewiele.

No i teraz pytanie. Jak to wyglada w Vanguard. Czy jest to wrazenie ogromu swiata, skomplikowania takiego, ze nie wiadomo za co sie zlapac ? :) Slyszalem, ze crafting jest rozbudowany (to jedna z rzeczy, ktora najbardziej mnie rajcuje), ktos probowal ? PVP lubie, ale w wowie jak gralem warrior'em to tez szlag mnie trafial jak zaczynalem walke z 0 rage (0 skili aktywnych), a przeciwnik ze 100 % mana i mogl mnie na "50 sposobow" zabic, a ja jedna i ta sama mlocka (wiec to akurat nic nowego, jesli vanguard pod tym wzlgedem tez nie bedzie zbalansowany)

W ogole, ktos moglby w ogole troche walke przyblizyc z czymkolwiek - mobkiem, wrogiem. Jak to wyglada ? Czy jest to cos podobnego jak w wow'ie, ze mam pule jakich umiejetnosci i po prostu podczas walki je uzywam, czy jest to jakos inaczej rozwiazane (cos slyszalem / czytalem, o jakichs pojawiajacych sie ikonkac, i trzeba niby cos tam wcisnac :d) ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 10:12 
Cytuj  
Criss napisał(a):
"a jak dodadza 50% zapowiadanego contentu to bedzie uber"....czyli jednym slowem mozna powiedziec ze VG to nadal wersja beta i nie ma sie co pchac poki co?

Skad takie wnioski? Na ten moment gra oferuje mniej wiecej tyle co inne na rynku, a co do engame contentu to nie wiadomo bo nikt tam jeszcze nie doszedl. Beta? Hmm, przez pierwsze 10lvl nie trafilem na zadnego buga. Mobki, questy, loot, craft wszystko dziala.
Co do pytania powyzej, to zrobili to w sposob podony troche do eq2. Wraz z rozwojem postaci dostakesz szereg umiejetnosci, ktore aktywuja sie w pewnych warunkach, tworzysz w ten sposob zabojcze comba. Moze ktos napisze cos wiecej, bo ja mam dopiero jeden czar konczacy, wiec wiekszych lancuchow nie tworzylem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.