mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2007, 16:52 
Cytuj  
o to chodzi ze jakas szanse mam , w levelowkach szansa jest zerowa , grajac w eq2 tez mialem wrazenie ze wszystko jest uber i super , niestety po miesiacu juz mialem tej gry dosc z uwagi na mechanike .Rzecz gustu


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 108
Dołączył(a): 12.09.2006
Offline
PostNapisane: 13 mar 2007, 18:34 
Cytuj  
Czy w wersji pudełkowej jest pierwszy miesiąc gratis?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2007, 18:58 
Cytuj  
Superbart napisał(a):
Czy w wersji pudełkowej jest pierwszy miesiąc gratis?

Jest w pudelkowej jak i digital download.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2007, 17:26 
Cytuj  
Czy osoby grajace juz jakis czas i wiedzace jako tako cos o end game, moga napisac o przydatnosci poszczegolnych klas w pve ?
Chodzi mi dokladnie o sytuacje jaka jes w innych grach, czyli nie zawsze klasa, ktora gra sie super solo jest przydatna w party czy w czyms wiekszym, wiadomo ze tank i healer to podstawa, ale sa rone hybrydy, rozne rodzaje tankow i healerow, mamy ladna mieszanke.
Poprostu pytam bo zaczynam gre i nie lubie po jakims czasie zmieniac postaci ze wzgledu na zle "dopasowanie" do realiow gry :)

Jesi juz ktos zechce napisac cos konkretnego to prosze o wymienie jakich klas jest duzo, jakich brakuje, jakie klasy sa poszukiwane i jakich za duzo.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2007, 17:48 
Cytuj  
Z tego co widzialem najchetniej przyjmowane sa (po jednej z kazdej grupy): DreadKnight, Bard (dps, ~cc i muzyczka), Cleric, Psionicist (cc). Czy ich brakuje? Raczej nie. Sa to dosc popularne klasy. Mniej popularne (monk, disciple, rogue, necro) sa rzadziej poszukiwane do grup. Do endgame sie jeszcze nie dokopalem, tak to wyglada na ffa pvp (jednak grupach do pve) w mid-game, ze tak to ujme.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2007, 18:48 
Cytuj  
Mysle ze chodzilo CI bardziej o to :

No wiec tak:

klasy rare, ktorych brak ogolnie na serwerze i ktore zapewno beda w end game poszukiwane i przekupywane:) to :

1. Disciple - obowiazkowy lekarz do rajdow
2. Druid - ze wzgledu na rzadkowsc tego gatunku, do rajdow ze wzgledu na buffy obowiazkowy.
3. Warrior - dobre trzymanie aggro, duzo mit i dobry dmg - klasa rzadka gdyz nudna.
4. Monk


Klasy przeludnione to :
DK,
Shaman,
Sorcerer


_________________
OrleOko czuwa...

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2007, 20:30 
Cytuj  
Ja mam inne odczucia.
Jak dotad spotkalem sie z tym ze grupa musi sie skladac z tanka i healera a reszte mozna dobrac wlasciwie dowolnie.
Nie widzialem zeby u nas ktos krzyczal "LFM - sorc" czy "Group looking for warrior" - zawsze sie krzyczy GLF TANK, HEALER, MORE.

Nie zauwazylem tez, zeby byla jakas wodoczna roznica w XP zaleznie od tego co wchodzilo w sklad tego "more" - po prostu wszystkie te klasy dmg delalerow maja swoje unikalne zdolnosci ktore powoduje ze zawsze masz "cos za cos" - tzn jedna ma mniejszy dmg ale ma "group saving" skile typu recall do bindpointa albo fake death, inna ma swietne buffy regeneracji many/HP, jeszcze inna doskonale CC, kolejna AE snare, defuffy etc etc etc.

IMO nie pamietam gry poza SB w ktorej by byla taka dowolnosc w budowaniu XPgrupy jak w VG.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2007, 23:43 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Ja mam inne odczucia.
Jak dotad spotkalem sie z tym ze grupa musi sie skladac z tanka i healera a reszte mozna dobrac wlasciwie dowolnie.
Nie widzialem zeby u nas ktos krzyczal "LFM - sorc" czy "Group looking for warrior" - zawsze sie krzyczy GLF TANK, HEALER, MORE.

Nie zauwazylem tez, zeby byla jakas wodoczna roznica w XP zaleznie od tego co wchodzilo w sklad tego "more" - po prostu wszystkie te klasy dmg delalerow maja swoje unikalne zdolnosci ktore powoduje ze zawsze masz "cos za cos" - tzn jedna ma mniejszy dmg ale ma "group saving" skile typu recall do bindpointa albo fake death, inna ma swietne buffy regeneracji many/HP, jeszcze inna doskonale CC, kolejna AE snare, defuffy etc etc etc.

IMO nie pamietam gry poza SB w ktorej by byla taka dowolnosc w budowaniu XPgrupy jak w VG.


Cytuj:
w end game poszukiwane i przekupywane:) to


Przerabialismy to juz w eq2 gdzie brak jakiejs tam klassy w gildii/ na serwerze eliminowal nas z rajdowania jakiejs zony etc.


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 01:05 
Cytuj  
Co do Disciple to ostanio ogladalem jednaego wakcji. Mial chyba 14 lvl i bil mobka na 11, az mi go bylo szkoda...Powinni bufnac ta klase pod wzgledem dps. Co do monka to jak ostanio gadalem z toba eagle, ze zastanawiam sie na rerolem to mowiles ze wolsiz sorca .:) Ja narazie sklanialbym sie ku zdaniu konradora, wydaje sie ze mozliwosci tworzenia grup jest bardzo duzo, nie ma klas niezastapionych. Szkoda tylko ze warkami malo osob gra, kazdy woli dk albo pala bo bardziej urozmaicone sa te klasy.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 09:08 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Cytuj:
w end game poszukiwane i przekupywane:) to


Przerabialismy to juz w eq2 gdzie brak jakiejs tam klassy w gildii/ na serwerze eliminowal nas z rajdowania jakiejs zony etc.


aaa sorka


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 09:31 
Cytuj  
Ja tam mojego monka uwielbiam :)

Z grupami problemu nie mam, ale gram tylko ze swoimi znajomymi. Wiec tak naprawede nie uzywam LFG. Ale jak mi sie czasam zdarzalo to bywalo roznie. Czasem 5min innym razem i 2h na /lfg drac sie co chwila na /regionsay

Po ostatnich modach, monki z trybu barehands przeszly do broni znowu. I DPS znacznie skoczyl.

Gre monkiem trzeba lubic bo jest specyficzna, ale harmo monk daje duzo satysfakcji ;)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym


Posty: 45
Dołączył(a): 2.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 10:18 
Cytuj  
Witam.
Ja, podobnie jak Robert (odnalezc kogos w innej grze po prawie 2 latach zupelnie przypadkiem to jest cos!!) zrezygnowalem z WoW i testuję VG.
Jak do tej pory, pomijając bugi i nieco duże wymagania sprzętowe, grywalność jest zupełnie fajna - mówie o pve bo na takim serwerze gram.
Mimo wielu postów,że co chwila nerfowana jest jakaś klasa co do zdolności solowania grywalność solo jest całkiem fajna (22 kleryk atm - do grywalnosci solo/grupa polecam 2 setu armora: STR based protector + 2H weapon na solo i WIS based Oracle do team play).
Jedyne co mnie osobiście się nie podoba to koszmarnie długie podróże - jazda do trainera 15 min w jedną stronę ... ugh.

I witam Enhu :). Świat napradę jest mały :). (Galenius SWG).


_________________
Germion, GM Twierdza AoC
http://twierdza.org.pl

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 13:37 
Cytuj  
A jak wyglada sprawa itemkow, chodzi mi glownie o przypisywanie sprzetu do postaci. Podejrzewam ze itemki z questow sa przywiazane do postaci. A drop, crafting? CZy mozna uzywac przedmiotow, a potem je np odsprzedac? W gw np mozna bylo uzywac i odsprzedac, ale mozna bylo je specjalnie ulepszac jednoczesnie bindujac i juz byly nasz na wieki. Kurcze czlowiek po takim wow jak czyta ze crafting moze byc zabawny to az mozg sie robi czerwony, zeby sobie to wyobrazic i nie idzie - gra w przyszlym tygodniu to sie przekonam :D.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 14:07 
Cytuj  
shahray napisał(a):
A jak wyglada sprawa itemkow, chodzi mi glownie o przypisywanie sprzetu do postaci. Podejrzewam ze itemki z questow sa przywiazane do postaci. A drop, crafting? CZy mozna uzywac przedmiotow, a potem je np odsprzedac? W gw np mozna bylo uzywac i odsprzedac, ale mozna bylo je specjalnie ulepszac jednoczesnie bindujac i juz byly nasz na wieki. Kurcze czlowiek po takim wow jak czyta ze crafting moze byc zabawny to az mozg sie robi czerwony, zeby sobie to wyobrazic i nie idzie - gra w przyszlym tygodniu to sie przekonam :D.


Itemy z questow są soulbond, sprzedać je możesz do vendora za drobne, itemy craftowalne i z większości dropów sę Bindable - czyli jeśli ich nie zbindujesz specjalnym kamykiem - do kupienia u vendogra general- to spadną po śmierci i zostana w nagrobku - ale będziesz mógł je potem sprzedać, jak zbindujesz nie spadają po śmierci ale nie sprzedaż ich innemu graczowi.

Crafting w VG nie jest zabawny - to praca na trzecią zmiane - tylko dla najwytrwalszych.

Galenius napisał(a):
Jedyne co mnie osobiście się nie podoba to koszmarnie długie podróże - jazda do trainera 15 min w jedną stronę ... ugh..


I właśni to będzie cię mobilizowało do zdobycia latającego mounta hehe

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 18:52 
Cytuj  
Pytania, na które jeszcze nie doszukałem się odpowiedzi (przyznaję się bez bicia - niektóre posty pomijałem).
1. Buddy pass - trial 10 czy 14 dni? No w sumie nie to jest istotne. Istotne jest za to to czy ta postać zostaje jeśli zdecyduję się na zakup gry za 6 miesięcy (po wymianie sprzętu)? Czy ten trial jest odliczany od "pierwszego miesiąca" z pudełka (w jakiejś grze tak zrobiono)?
2. Serwer. Na którym zebrało się najwięcej Polaków?
3. Czy możliwa jest gra raz na jakiś czas. Póki co zaabsorbowany jestem w FFXI - powoli wkraczam w etap endgamingu, którego chcę co najmniej liznąć. Czy jest możliwe ewentualnie rzadkie granie w VG, czy party szuka się tak jak w ffxi - ciężko i długo, a potem bardzo długie expienie?
4. P4 2.8Ghz (pierwszy prescoot), 768MB RAM, GF4200Ti lub Radek9600Pro. Starczy, czy będę miał pokaz slajdów? Rozdziałka która mnie interesuje to 1024x768 lub chociaż 800x600.
5. Tryb okienkowy. Istnieje?
6. Community - na ile szacuje się obecnie procentową populację trolli, l33tów, hax0rów, joł joł ziomków i temu podobnego cholerstwa "proszę dołącz do mojej gildii"... ?
7. Housing. Domek buduje się samemu, kupuje gotową działkę z postawionym domem czy też na wzór SWG kupuje się/craftuje domek "przenośny", który stawia się na niezasiedlonym terenie?
8. Czy mogę prosić o screeny z rozgrywki w niskich detalach? :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 19:39 
Cytuj  
1. i tak go nie dostaniesz :P, postacie zostaja
2. Frengrot PVP EU
3. Zawsze jest możliwa - nawet solo można wyciagnąć wiecej expa - na taskach, ale omija cie łażenie z dobrana grupą - poprostu inny cie przescigna w levelach
4. 768 ramu - bedzie kicha, 4200, 9600- bedzie mega kicha, nie ma mniejszej rozdzialki niz 1024x768 a z tym sprzetem bedzie źle
5. tak ale fps spada o 30-50%
6. trollow malo, haxorow nie widzilem, jołów też
7. kupujesz działke a dudulce - kamienie , drewno, dach, okna itp kupuje sie / zamawia u graczy, nie ma przenosin
8. odpal wizardy 8 albo might and magic 7

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 20:56 
Cytuj  
Buddy pass akurat już mam. VG się dossie jutro. Jednak nie napawa mnie optymizmem to co napisałeś. Ramu dorzucę wkrótce, reszta sprzętu musi zaczekać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 21:34 
Cytuj  
t, a nie mial bys przypadkiem jeszcze jednego buddy passa na zbyciu ? :P


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 23:12 
Cytuj  
Spytam.
Tyle, że gościu chce chyba 15zł (przynajmniej ode mnie) jakby co. Ale ma ich więcej, bo w limited edition było 10 passów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 02:17 
Cytuj  
Jackhammer napisał(a):
1. i tak go nie dostaniesz :P, postacie zostaja
2. Frengrot PVP EU
3. Zawsze jest możliwa - nawet solo można wyciagnąć wiecej expa - na taskach, ale omija cie łażenie z dobrana grupą - poprostu inny cie przescigna w levelach
4. 768 ramu - bedzie kicha, 4200, 9600- bedzie mega kicha, nie ma mniejszej rozdzialki niz 1024x768 a z tym sprzetem bedzie źle
5. tak ale fps spada o 30-50%
6. trollow malo, haxorow nie widzilem, jołów też
7. kupujesz działke a dudulce - kamienie , drewno, dach, okna itp kupuje sie / zamawia u graczy, nie ma przenosin
8. odpal wizardy 8 albo might and magic 7


A mi się jeszcze jadna rzecz nasuwa... Z tego, co pamiętam, to wymagana jest karta obsługująca DX9, więc ciekawe czy to pójdzie na innej...
Gram obecnie na AthlonXP 1833@2200MHz, 2GB RAM 400MHz, GF6800GT 256MB. Ustawienia to 1280x1024 i ustawienia 'Balanced'. Ilość klatek w terenie waha się od 20-40 (zazwyczaj 25), zależnie od skomplikowania otoczenia. W zabudowanych okolicach, gdzie jest sporo postaci, FPS wynosi od 10-20 (zazwyczaj 15).
Problem jest jednak inny....gra co chwile mi cos doczytuje. Klikam rozmowę, albo otwieram menu i często (nie zawsze) mam zwiechę na kikla-kilkanaście sekund. Podobnie jest z przemieszczaniem się i doczytywaniem większych partii terenu. Albo wtedy gra staje, albo FPS spada na łeb... Może to kwestia jakichś ustawień, nie mam pojęcia....


_________________
Mark24 napisał(a):
(...)ja nie lubię komuś lizać tyłka, nie lubię też jak ktoś mi próbuje pomachać w tej okolicy jęzorkiem - zdaje sobie sprawę, że zaraz będzie chciał bym ja ze swojej strony się zrewanżował 8)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.