mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2007, 14:51 
Cytuj  
Da rade jakos odzyskac swoje scierwo (tzn. przedmioty z pomnika), bo postac mi zdechal i ow pomnik sie znalazl w jakims dziwnym miejscu, nie moge go zlokalizowac, poza tym jak zdechne to wracam do tej lokacji i potwory caly czas pamietaja na mnie aggro, w ogole gdzies sie pozapadaly w sufity i podlogi i jak tylko przychodze to nagle sie pojawiaja i mnie ubijaja. :o
Takiego hardcore'a to juz dawno nie widzialem.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2007, 14:56 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Da rade jakos odzyskac swoje scierwo (tzn. przedmioty z pomnika), bo postac mi zdechal i ow pomnik sie znalazl w jakims dziwnym miejscu, nie moge go zlokalizowac, poza tym jak zdechne to wracam do tej lokacji i potwory caly czas pamietaja na mnie aggro, w ogole gdzies sie pozapadaly w sufity i podlogi i jak tylko przychodze to nagle sie pojawiaja i mnie ubijaja. :o
Takiego hardcore'a to juz dawno nie widzialem.

Kliknij prawym na alatrze po swojej smierci i daj summon remains.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2007, 16:14 
Cytuj  
Juz sobie poradzilem, przeszukalem cale podziemia i w koncu trafilem na swoje truchlo. :]


_________________
@polygamia

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2007, 23:42 
Cytuj  
mam kartę z 512 MB i 2 giga ramu, mam 30 lub 60 lub więcej klatek i zawsze gra się przycina jak doczytuje coś z dysku, przy zmianie zony freeze na kilka sekund, każde wejście do domku to zaskoczenie dla engine'u VG, widać że programiści nie mają/mieli pojęcia jak się pisze takie gry, powinni 'ukraść' patenty expertom konsolowym
btw VG + system 'zużywaja' 1 giga z 2 dostępnych u mnie, mógłbym mieć 8 giga a gra i tak nie będzie wiedziała do czego go zużyć

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 00:29 
Cytuj  
Omg to wspaniale, identyczna sytuacja co z gothic 3... jak jest engine skopany, to raczej marne szanse na jego naprawienie, znam to z historii... ;/
Po tym co widze mam mieszane uczucia, chyba wykoncze miesiac i spasuje, zobacze jak to sie dalej potoczy, az tak zdeterminowany nie jestem, mialem dorzucic troche stuffu do pc, ale skoro to nic nie da, to ja juz nie wiem... na co oni licza, w koncu gracze sie fqrfia, rzuca to w cholere i vg pojdzie z torbami. Taki potencjal + taki potentat jak sony i gramy w platna bete (o ile to mozna beta nazwac, dzisiejszego dnia zobaczylem w grze takie zonki, ze chyba bedzie mi sie to po nocach snilo :] ).


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 00:36 
Cytuj  
Engine rzeczywiscie nienajlepszy. Jednak spadek fps ja notuje tylko w miastach. Czasem gdzies przylaguje na otwartej przestrzeni, ale rzadko. Sprzet mam sredniej klasy, wiec jak ktos ma duze problemy to raczej u siebie.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 01:11 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Engine rzeczywiscie nienajlepszy. Jednak spadek fps ja notuje tylko w miastach. Czasem gdzies przylaguje na otwartej przestrzeni, ale rzadko. Sprzet mam sredniej klasy, wiec jak ktos ma duze problemy to raczej u siebie.


Mam to samo - nie za bardzo kumam o czym oni mowia :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 01:16 
Cytuj  
Ja najczesciej zdychalem przy wchodzeniu do nowej lokacji np. w podziemiach (wtedy troche pochrupalo hdd i juz wesola gromadka sie zebrala), troche denerwujace. ;/
Jak napisal Slayerek to nie sprzet jest bariera tylko gra/engine.

@up&upup

Sredni tzn. ile ramu systemowego i na grafie ?

---

Biegne sobie, gra przyciela, przez 15 sekund mialem freeza, ustalo i moja postac dostala jakiegos speed boosta. :]

Obrazek


_________________
@polygamia

**

Posty: 299
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 13:42 
Cytuj  
Ja mam pytanie odnosnie questow. Czy wyglada to jak w Warcrafcie, ze nad npcem ktory ma nam cos powiedzenia swieci sie wielki wykrzyknik czy trzeba samemu szukac postaci, ktore czegos od nas chca ?

Druga rzecz to podobienstwo klas w WoW i Vg. Jak ma sie np sorc do maga z wowa. Czy styl gry jest taki sam czy klasy sa podobne tylko z opisu ?


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 13:49 
Cytuj  
Swieci sie najczesciej.
Ale bywaja questy od NPC ktore sa poprzedzone rozmowa w ktorej masz kilka opcji dialogowych do wyboru i dopiero jak wybierzesz wlasciwie to uaktywnia sie quest. Nad takim NPC nic sie nie swieci :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 299
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 13:52 
Cytuj  
Jeszcze jedno. GDzies wyzej wyczytalem, ze staty typu int czy agi ( czy ich vanguardowe odpowiedniki ;P) rozdziela sie samemu. Czy to jest na zasadzie raz wybierasz i zostaje do konca, czy mozna robic reset i rodzielic te punktu od nowa ?


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 13:57 
Cytuj  
Dostajesz okreslona ilosc punkt do relokacji statsow na level a oprocz tego przy kazdym patchu, ktory cos zmienia w dzialaniu statsow daja Ci okreslona ilosc punktow relokowania zebys sobie zmienil statsy jesli stare ustawienie wydaje Ci sie gorsze po patchu.

Niestety ekwipunku to nie obejmuje - pamietam ze jak byl patch zmieniajacy zasady dzialania str/dex to sie dlugo wozilem z przestawieniem ekwipunktu na str based.
Ale jak dotad byl tylko 1 taki patch w przeciagu 2 miesiecy.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 16:35 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
(...)Biegne sobie, gra przyciela, przez 15 sekund mialem freeza, ustalo i moja postac dostala jakiegos speed boosta. :]


Masz może 2-rdzeniowego procka AMD? Wiem, że niektóre gry miały z tym problemy, nagle postac dostawała speed-up'a ;) Może VG także...

Co do wydajności działania gry na kompie, to niemożliwe jest przy takiej ilości i szczegółowości grafiki oraz zaawansowanych efektów specjalnych, aby gra działała idealnie płynnie bez przeskoków. Żeby wczytać całość potrzebowałbyś maszyny z Pentagonu. Normalny pecet musi doczytywać kawałek po kawałku (chyba, że potniesz grę na zony, jak w EQ2) i jedyne, co możesz zrobić to skrócić ten proces aby zajmował poniżej sekundy, zamiast kilku (tak jest u mnie). Jest całe multum sztuczek i zależności, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia, a maja bardzo duży wpływ na wydajność kompa.
Na przykład: dysk twardy zapełniony w 75% potrafi stracić połowę wydajności. Przy czym nie mylić dysku z partycją. Partycja z grą/programem może mieć sporo wolnego miejsca, ale jeśli pozostałe będą zapchane, to nic nam to nic nie zyskamy. Itd.

Co do fps'ów, to przez korzystanie z shaderów 2.0+ i DX9, niestety karty graficzne są dosłownie mordowane. Największym pożeraczem wydajności są efekty związane z cieniami i światłem, a nie znalazłem opcji w grze, która by to wyłączała... Poza tym tekstury zajmuja od groma miejsca i jeśli brakuje go na karcie, to są ładowane do RAMu komputera, który jest znacznie mniej wydajny. Efektem jest właśnie 'zwiecha' lub/i nagły znaczny spadek fps (zależnie od ilości danych).

Engine gry jest napewno niedopracowany, to już chyba zaczyna stawać się zasadą w grach on-line. Ale jestem optymistą, bo choćby EQ2 było pod tym względem koszmarne, a obecnie działa 50% lepiej niż po wydaniu. Niestety taka optymalizacja wymaga czasu...

To tak pokrótce, żeby się nie rozpisywać bo i tak większość tego nie przeczyta :P


_________________
Mark24 napisał(a):
(...)ja nie lubię komuś lizać tyłka, nie lubię też jak ktoś mi próbuje pomachać w tej okolicy jęzorkiem - zdaje sobie sprawę, że zaraz będzie chciał bym ja ze swojej strony się zrewanżował 8)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 17:09 
Cytuj  
PsyborgMJ napisał(a):
Atherius napisał(a):
(...)Biegne sobie, gra przyciela, przez 15 sekund mialem freeza, ustalo i moja postac dostala jakiegos speed boosta. :]


Masz może 2-rdzeniowego procka AMD? Wiem, że niektóre gry miały z tym problemy, nagle postac dostawała speed-up'a ;) Może VG także...


Mam single core od amd.


_________________
@polygamia


Posty: 28
Dołączył(a): 19.03.2007
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 10:41 
Cytuj  
Jak to jest z dokładaniem klucza do istniejącego konta na station. Gdzieś kiedyś słyszałem że jak już mam EQ2 to jak dodam do tego VG to nie dostanę darmowego miesiąca. Czy to prawda, gdzie mogę znaleźć na ten temat informacje?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 11:56 
Cytuj  
Normalnie aktywujesz klucz do wybranej gry i dostajesz 30 darmowych dni.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 68
Dołączył(a): 18.02.2006
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 13:26 
Cytuj  
Jak mozna soulbondowac itemy?? Bo jak cos kupie to pisze Bindable czy jakos tak...
I skad mam wziasc summon stone czy jakos tak...


_________________
By AirSienia
Obrazek

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 13:44 
Cytuj  
Lda, ktos Ci bzdur naopowiadal. Spokojnie mozesz dodac VG do konta z EQ2, czy ktorakolwiek inna gra SOE.

AirSieia, itemy soulbondujesz kupujac u general vendorka itemki do bondowania. Tylko oczywiscie potem nie bedziesz mogl tego odsprzedac innemu graczowi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 13:44 
Cytuj  
AirSienia napisał(a):
Jak mozna soulbondowac itemy?? Bo jak cos kupie to pisze Bindable czy jakos tak...
I skad mam wziasc summon stone czy jakos tak...

O ktoregos vendora sa do kupienia kamienie, ktorych uzywasz do zmnieniania rzeczy na soulbound. Sprobuj general goods.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 14:20 
Cytuj  
Ale przydaje sie chociaz main weapon soulbondowac, bo wczoraj padlem gleboko w jaskini i all itamz droponalem. gyby nie stealth to bym musial summowac. Bo samymi piesciami ciezko mobki bic...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.