mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 19
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2002, 21:50 
Cytuj  
re Taunis Deluxe:
Nie krytykuje tego co robisz, tylko jak do tego podchodzisz. Wbrew pozorom zastanawiam sie nad wszystkim co mowie albo pisze. I nie, nie probowalem czegos udowodnic, a na sile nie robie nic. Albo nie rozumiesz szyderstwa, albo tylko udajesz glupszego niz jestes, probujac w ten sposob szydzic ze mnie. Co na jedno wychodzi.
Co do slownictwa GMow, budowania swiatyn itp. - Jesli uwazasz traktowanie GMow jako bogow za klimatyczne to tym bardziej mnie smieszysz. I jesli sadzisz, ze sa klimatyczne kary za slownictwo. Bog karajacy smiertelnika za sposob wyrazania sie? Jak dla mnie w kazdej formie jest to conajmniej glupie. Dlatego podchodzimy do tej sprawy w ten a nie inny sposob. GMow nie da sie klimatycznie zgrac ze swiatem bo zajmuja sie glownie nieklimatycznymi problemami. Sa poza tym uniwersum i nie probowalbym ich jakos asymilowac. Raczej zachowywalbym sie, jakby ich nie bylo. Rozgraniczcie mechanike i nadzor od prawdziwej gry. Proba laczenia tego zawsze wyjdzie zle, chyba, ze bysmy mieli samych graczy doskonalych (co jest oczywista utopia i nierealnym marzeniem).
Dlaczego uwazam, ze sie osmieszasz? Bo sam nie potrafisz dojsc do prostych wnioskow i niepotrzebnie zawracasz tym dupe innym. To, ze ludzie sie myla jest normalne. GMowie tez. Nikt tu sie za doskonalego nie uwaza. Ale wyskakiwanie z pyskiem o takie cos jest conajmniej dziecinne i poniekad udowadnia, ze to cos to nie byla do konca pomylka.
A jesli nie rozumiesz prostej autoironii z podpisu to wogule nie mamy o czym gadac.

Kruk, Naiwniak


_________________
All we see or seem is but a dream within a dream.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2002, 22:41 
Cytuj  
Kruku ja mam wlasnie pytanie odnosnie zachowania wobec Gmow w grze. Ostatnio zlapal mnie Gm jak mialem loopa i mnie koles zlapal na icq w sprawoie zlotu w wawie i paro piwek. Parze do Uo a tam GM prz mnie :) i sie pyta co robie. No i tu klops bo chcialbym mu powiedziec jak jest ale znow troche glupio bo nie wiadomo czy nie pojde za slownictwo... czy nie mozna by przyjac ze jak nagabuje Gm to mozna sopbie darowac slownictwo?


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2002, 23:07 
Cytuj  
a wy wszyscy mi podziekujcie ze wczoraj umarlem za was na szubienicy :grin:. poszedlem jako przyklad bo jak narazie to uoloopa nie mialem wlaczonego ani razu(a przynajmniej mnie nie zlapali) :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________


Posty: 19
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2002, 23:13 
Cytuj  
re KronmeR:
Tak, wlasnie takie mam podejscie do tego. I mam nadzieje, ze reszta GMow takze. A napewno postaram sie, zeby mieli. Wiec odpowiadajac jeszcze raz na pytanie - tak, przynajmniej do mnie, jesli masz problem to daruj sobie klimat bo to sa sprawy techniczne, poza swiatem. Jest jedno ale. Takie rozmowy nie powinny sie odbywac publicznie, zeby nie psuc zabawy innym graczom. Jesli chcesz mowic wprost a dookola sa jacys ludzie to najlepiej poprosic o rozmowe na osobnosci (jesli GM sam na to nie wpadnie :wink: ). Zeby nie bylo niejasnosci - miedzy graczami na serverze takie konwersacje sa oczywiscie zabronione, chodzi mi tylko o kontakt z GMami (i prosze nie zawracac nam glowy glupotami, jak cos to jest jeszcze irc).

Kruk


_________________
All we see or seem is but a dream within a dream.

*

Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 14:17 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-30 20:20, Xanth napisał:
Tak, przyznaje sie, ze uzylem kilkukrotnie okreslenia "makrownik". Tyle ze bylem juz mocno zirytowany makrowaniem wszedzie dookola, co drugi na UOLoopie jedzie... Ludzie!!! Nie robcie z UO drugiego Diablo, gdzie tylko statystyki sa wazne!! Gracie dla cyferek??

Sorry, ale jak widze takiego kolesia, to pod palce cisnie mi sie tylko jedna obelga: makrownik.

I przepraszam tych, ktorych obrazilem tym wyzwiskiem nieslusznie.


To poczatek zeby mozna chociaz bylo do lasu wyjsc pozniej bedzie lepiej :smile:Ja juz troche posparowalem i pomakrowalem czynnie wiec mysle sobie skoro ze mnie taki twardziel to pojde na questa :razz: Jak padlem 2 razy od pierwszych ciosow orphidiana to dalem sobie spokoj i powrocilem do treningu :razz:

*

Posty: 52
Dołączył(a): 11.03.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 22:30 
Cytuj  
2002-03-30 21:50, Kruk napisał:

Nie krytykuje tego co robisz, tylko jak do tego podchodzisz.
he? skrytykowales stanie na makrze przy kuklach! i sie teraz zastanawiam skad mozesz znac moje podejscie to tej sprawy... znaczy w tym poscie juz znales :smile: bo powiedzialem ze nie mam zamiaru niszczyc sobie myszki... dodam teraz tez, ze nie mam zamiaru nadwyrezac sobie palcow... czy to wlasnie krytykujesz? moja troske o wlasny stan posiadania i zdrowia? wyrazaj sie jasniej, emerytowany naiwniaku. :smile:

Wbrew pozorom zastanawiam sie nad wszystkim co mowie albo pisze. I nie, nie probowalem czegos udowodnic, a na sile nie robie nic.

dobra, dobra...

Albo nie rozumiesz szyderstwa, albo tylko udajesz glupszego niz jestes, probujac w ten sposob szydzic ze mnie. Co na jedno wychodzi.

tu zapewne masz na mysli wzmianke o "przyszlym aktorze". nie uwazam sie za glupiego i wrecz mam pewnosc ze taki nie jestem. wyobraz sobie takze, ze jest poza toba ktos zdolny do ironii...

Co do slownictwa GMow, budowania swiatyn
itp. - Jesli uwazasz traktowanie GMow jako bogow za klimatyczne to tym bardziej mnie smieszysz.


ty mnie smieszysz, bo twoje sady opierasz na suchych domyslach, ja tymczasem gralem na serwerze, na ktorym taka wlasnie role GM przyjmowali i bylo zupelnie odwrotnie niz to przedstawiles na podstawie symulacji, przeprowadzonych w swym nieprzecietnym umysle. :razz:

I jesli sadzisz, ze sa klimatyczne kary za slownictwo. Bog karajacy smiertelnika za sposob wyrazania sie? Jak dla mnie w kazdej formie jest to conajmniej glupie.

klimatyczne kary, rozumiem jako slowa boga w stylu "nie wyrazaj sie tak, temu swiatu to nie przystoi!", a na waszym serwerze, domyslam sie ze wyglada to tak: "za 'lol' 12h pierdla"...

Dlatego podchodzimy do tej sprawy w ten a nie inny sposob. GMow nie da sie klimatycznie zgrac ze swiatem bo zajmuja sie glownie nieklimatycznymi problemami. Sa poza tym uniwersum i nie probowalbym ich jakos asymilowac.

jakim uniwersum? mozecie storzyc zarowno bogow niosiagalnych i niezrozumialych, jak i czlowiekoksztaltnych i niezwykle ludzkich. wszystko zalezy od was... tymczasem wy nie gracie NIC. nie probujecie nawet... a szkoda :sad:


Raczej zachowywalbym sie, jakby ich nie bylo. Rozgraniczcie mechanike i nadzor od prawdziwej gry. Proba laczenia tego zawsze wyjdzie zle, chyba, ze bysmy mieli samych graczy doskonalych (co jest oczywista utopia i nierealnym marzeniem).

wystarcza kreatywni GMi...

Dlaczego uwazam, ze sie osmieszasz? Bo sam nie potrafisz dojsc do prostych wnioskow i niepotrzebnie zawracasz tym dupe innym.

widac tylko dla ciebie sa to proste wnioski... i nie wazne ze nie pokrywaja sie z rzeczywistocia - dla ciebie sa jasne i jedynie sluszne :smile: tak to wyglada, ja ci mowie jak to powinno imo wygladac, a ty ze sie osmieszam, bo nie doszedlem w 5 minut do wnioskow, ktore ty uznajesz za jedyne prawdziwe...

To, ze ludzie sie myla jest normalne. GMowie tez. Nikt tu sie za doskonalego nie uwaza. Ale wyskakiwanie z pyskiem o takie cos jest conajmniej dziecinne i poniekad udowadnia, ze to cos to nie byla do konca pomylka.

z pyskiem? :razz: czy to ja mowie ze udajesz glupszego niz jestes? albo ze sie osmieszasz? :lol: a pomylka to nie byla tylko twoim zdaniem, dla mnie zachowanie GMa pasowalo by do klimatu SC...

A jesli nie rozumiesz prostej autoironii z podpisu to wogule nie mamy o czym gadac.

patrz 3 akapit (wylaczajac cytaty :razz:)

Kruk, Naiwniak

no comments

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 23:00 
Cytuj  
Sluchaj, ja Ci powiem krotko, bo mierzi mnie juz twoje rzucanie sie. Znasz zasade Nie podoba sie to..."? No wlasnie. Jesli nie podoba Ci sie zachowanie "nieklimatycznych" GMow na tym shardzie to poprostu przestan z niego korzystac. Czy ktos ci kaze tam grac, czy zmusza do tego na sile? Nie? No to po co tam jestes, jesli tam GMi sa tacy "nieklimatyczni" i Ci sie nie podobaja? Wiesz? Uruchom wlasny shard i tam sobie tworz wlasna polityke postepowania z graczami... ale do cudzej sie nie mieszaj, nie twoja sprawa to jest.

X.

*

Posty: 52
Dołączył(a): 11.03.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 23:05 
Cytuj  
nie bede tworzyl wlasnego sharda, bo i tak juz ich za duzo. a co do waszego, to jeszcze nie jestem pewien czy nie bede na nim gral :smile: no chyba ze on przedstawi mi podobne - faszystowskie - ultimatum :smile:

*

Posty: 54
Dołączył(a): 3.01.2002
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2002, 11:50 
Cytuj  
Ciekawe ..... panie T. bardzo ciekawe....
kogo nie udalo sie przekonac/przekrzyczec to zwymyslamy.... i nie dziwota zes pan taki oburzony i pelen pretensji, nie umiesz pan sie zachowywac w goscinie, zwarz pan ze nie jestes u siebie wiec zachowuj sie tak jak gospodarz tego wymaga.

P.S.
ciekawy jestem czy IRL tez tak w goscinie sie zachowujesz ( Ciociu, zabierz ta zasmierdziala zupe i daj inna........ wujku nie stawiaj mi takiego faszystowskiego ultimatom bo nie bede z toba rozmawial)

Z.

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2002, 12:09 
Cytuj  
No nie powiem, Taunis narobiles im bigosu :smile:
A, przepraszam z gory, debila to z siebie zrobil kruk :grin: , no i faktycznie jezeli karacie za samo uzywanie uoloop (nawet gadget sie wypowiedzial ze jest ZA) do makr (nie biernych) no to ja przepraszam...
I prosz bez zbednych komentarzy bo w tym temacie sie juz niewypowiem (mozecie sie teraz na mnie wyzyc)

*

Posty: 54
Dołączył(a): 3.01.2002
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2002, 12:19 
Cytuj  
Z uwagi na kulture wypowiedzi darujemy i nie bedziemy sie wyrzywac.
A teraz sprostowanie: Nie karamy za UOLoopa, karamy za kazdy przejaw makrowania. Czy bedzie to UoLoop czy Blee czy inne badziajstwo to nie robi rooznicy, jesli ktos czyni wysilek zeby siedziec i gapic sie w monitor to mnie sobie paluszek pogimnastykuje, przynajmniej bedzie mial cos z tego makrowania ;P

Pozdrawiam

Z.

*

Posty: 50
Dołączył(a): 12.03.2002
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2002, 14:48 
Cytuj  
Czyli zgodnie z definicja tu zaslyszana, makrownikiem jest sie wtedy kiedy, uzywa sie do tego jakiegokolwiek (!!!) programu, hmm... A jak sobie postawie solniczke na F12 to tez bede makrowal czy juz nie, bo sie pogubilem ?
Idac dalej, to dlaczego by nie zabronic podpisywania czynnosci pod klawisze. przeciez cyt. "...jesli ktos czyni wysilek zeby siedziec i gapic sie w monitor to mnie sobie paluszek pogimnastykuje..."
Makro "last object last target" skraca wykonanie jakiejkolwiek czynnosci o polowe (przynajmniej), wiec takze propnuje nie "makrowac" tylko "gimnastykowac paluszki" i klikac na: skills/taming/cel i tak dalej i tak dalej i tak dalej... :sad:

*

Posty: 52
Dołączył(a): 11.03.2002
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2002, 15:12 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-02 12:50, Zezary napisał:
Ciekawe ..... panie T. bardzo ciekawe....
kogo nie udalo sie przekonac/przekrzyczec to zwymyslamy.... i nie dziwota zes pan taki oburzony i pelen pretensji, nie umiesz pan sie zachowywac w goscinie, zwarz pan ze nie jestes u siebie wiec zachowuj sie tak jak gospodarz tego wymaga.

P.S.
ciekawy jestem czy IRL tez tak w goscinie sie zachowujesz ( Ciociu, zabierz ta zasmierdziala zupe i daj inna........ wujku nie stawiaj mi takiego faszystowskiego ultimatom bo nie bede z toba rozmawial)

Z.



hmm...??? zwymyslalem? kogo? gdzie? cytaty! cytaty! panie Zezary!

*

Posty: 52
Dołączył(a): 11.03.2002
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2002, 15:14 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-02 13:19, Zezary napisał:
Z uwagi na kulture wypowiedzi darujemy i nie bedziemy sie wyrzywac.
A teraz sprostowanie: Nie karamy za UOLoopa, karamy za kazdy przejaw makrowania. Czy bedzie to UoLoop czy Blee czy inne badziajstwo to nie robi rooznicy, jesli ktos czyni wysilek zeby siedziec i gapic sie w monitor to mnie sobie paluszek pogimnastykuje, przynajmniej bedzie mial cos z tego makrowania ;P

Pozdrawiam

Z.


pfff... tu nic nie trzeba komentowac... wystarczy przeczytac :smile:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 11:56 
Cytuj  
---
nie "makrowac" tylko "gimnastykowac paluszki" i klikac na: skills/taming/cel i tak dalej i tak dalej i tak dalej... :sad:
---

Gimnastykowac, czyli naciskac lub trzymac klawisz, pod ktory sie podpielo dane makro. Czytaj Wasc ze zrozumieniem.

X.

*

Posty: 155
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 12:17 
Cytuj  
hehe.. no to zdania w ekipie na temat makrowania są podzielone.. ale to nie moja działka i nie będe się mieszał.. niech każdy robi to co musi..


_________________
Ro6ert vel Perganiusz Szalony [Duch Magii].
Wszelkie uwagi odnośnie magii i Zakonu Magow mozna kierować do mnie
[email protected]

*

Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 13:37 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-02 15:48, Bork napisał:
Czyli zgodnie z definicja tu zaslyszana, makrownikiem jest sie wtedy kiedy, uzywa sie do tego jakiegokolwiek (!!!) programu, hmm... A jak sobie postawie solniczke na F12 to tez bede makrowal czy juz nie, bo sie pogubilem ?
Idac dalej, to dlaczego by nie zabronic podpisywania czynnosci pod klawisze. przeciez cyt. "...jesli ktos czyni wysilek zeby siedziec i gapic sie w monitor to mnie sobie paluszek pogimnastykuje..."
Makro "last object last target" skraca wykonanie jakiejkolwiek czynnosci o polowe (przynajmniej), wiec takze propnuje nie "makrowac" tylko "gimnastykowac paluszki" i klikac na: skills/taming/cel i tak dalej i tak dalej i tak dalej... :sad:


To jednak loop jest calkowicie zakazany???Kurde co wniose do klimatu gry gdy zamiast klikac jak poj... uzyje tego programiku?Mam pisac *rusza palcami* zeby kazdy widzial ze klikam myszka jak pajac?Qrde nie rozumiem...

*

Posty: 52
Dołączył(a): 11.03.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 16:27 
Cytuj  
Dalsza dyskusja mija sie z celem... Argument jakoby makrowanie i siedzenie wygodnie w fotelu i obserwowanie poczynan postaci, bylo mniej "RPG" od polgodzinnego, mechanicznego najczesciej, wciskania klawiszy, jest conajmniej niepowazny. A ludzie propagujacy taki wlasnie poglad, sami nie za bardzo wiedza, dlaczego maja takie a nie inne stanowisko. :grin:

Pozdrowienia :razz:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 17:59 
Cytuj  
Zaraz zaraz... widze ze sie nie zrozumielismy. Nie chcielibysmy, zebyscie patrzyli na nas jako na niezyciowych, czepiajacych sie kazdego kolesiow. A sami wiecie, ze wielokrotnie wykrycie oszusta jest bardzo trudne i niekiedy sie zdarzy, ze niewinny niechcacy oberwie. Ale przeciez zawsze jest mozliwosc rozmowy, i nie zdazylo sie by po konkternych argumentach, ktos zostal skazany niewinnie np. na pake (mowie teraz za siebie).

Ale zeby ulatwic i sobie i Wam zycie, wprowadzilismy taki system:

Jesli gracz przez 15 minut wykonuje jakas czynnosc, bedac jednoczesnie biernym, pojawia mu sie okienko, by okazal reakcje, jakakolwiek (reakcja jest tez nacisniecie OK w tym okienku). Jesli przez 120 sekund nie odpowie, a skill bedzie rosl, lub 360 sekund przy bezczynnosci, bedzie zapraszany na rozmowe wyjasniajaca w odosobnieniu. Jesli nadal nie bedzie wykazywal jakiejkolwiek reakcji przez 2-3 minuty, pozostanie w pace do wyjasnienia lub do konca wyroku :wink:

Mam nadzieje ze takie postepowanie bedzie sprawiedliwe i przestanie sprawiac klopoty i nam i Wam.

*

Posty: 52
Dołączył(a): 11.03.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 18:08 
Cytuj  
Hmm... to ze nie mozna makrowac biernie, jest oczywiste. I wlasnie temu ma zapobiegac system ktory wyzej objasniles. Ale czemu czynne makrowanie uwazacie za zle?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.