mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 121
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 11:54 
Cytuj  
Witam.
Ciagle slychac ze ZS nie jest shard dla newbie.
Ze tu sie nikt nie nauczy grac w UO, ze to zaawansowanu shard itp.
Nie dziwi tez chyba irytacja GM na irc i wszedzie indziej, jak sie im zadaje 'newbie' pytania: kiedy dostanme konto, czy dostane odmowe, bla bla bla, ... , dlaczego zginalem, ... .
I czasami IMO przesadzone reakcje GM wynikajace pewnie z szarganych nerfuww.

Z drugiej strony to ja mysle ze czym wiecej graczy to lepiej, wiecej mozliwosci, lepsza ekenomia itd.
Mysle ze ludki nawet tu moga sie nauczyc UO, nauczyc rpg-owac, jak dobry przyklad zobacza itd. Jestem nawet o tym gleboko przekonany.
Kazdy kiedys zaczynal, kazdy uczy sie caly czas.

Wiec mam propozycje. Zeby odciazyc jakos GM od odpowiadania na wciaz te same pytania.
Nerwy GM-muff odpoczna, mniej newbie dostanie bana na ircu i w grze, atmosfera bedzie zdrowsza.

Wiec moze specjalny kanal na ircu, taki #zs-newbie, albo #zs-hotline.
Niech zawsze siedzi tam paru graczy ktorzy wiedza co i jak i niech odpowiadaja na never-ending questions. Niech GM na ten kanal nie wchodza zeby sie nie stresowac :grin: .

Podobnie chodzi o pomoc w grze.
Wczoraj w UO spotkalem kogos kto sie mnie spytal jak wziac 'mniej drzewa' a nie wszystko z plecaka. Domyslam sie ze jakby takie pytanie na ircu zadal i wykazal sie choc odrobina uperdliosci to ban murowany na irc, kupa nerfow i krzyku. A wystarczylo mu powiedziec w grze i juz. Problem rozwiazany.
Podobnie wiele zachowan w grze. Wiele mozna doradzic, odpowiedziec na pytania, pouczyc.

Mniej nerfuff bedzie, wiecej graczy bedzie itd.

Wiec moze gracze wezma na siebie ten obowiazek pomagania poczatkujacym w grze.
Jakos tzra by bylo to zorganizowac. Jakies dyzury moze ?

A moze jakies inne pomysly ?? Zeby bylo nas wiecej i GM byli psyhicznie zdrowsi i atmosfera lepsza .

pozdrawiam wszystkich

**

Posty: 219
Dołączył(a): 2.03.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 12:01 
Cytuj  
to morze tak tydzien taki czlowieczek bedzie zyl i poruszal sie z przypisana osoba z miasta potem takiego wysylacie do nas na tydzien ( my przygotujemy oboz przetrwania ) i bedzie wiedzial co i jak :smile: tak chcesz to zrobic?

**

Posty: 219
Dołączył(a): 2.03.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 12:02 
Cytuj  
albo wogule wyslijcie go do nas na tydzien to jak zobaczy to bangnow w ktorym siedizmy to sam zrezygnuje :smile:

*

Posty: 121
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 12:08 
Cytuj  
nie wiem jak chce to zrobic, nie chce tego robic sam napewno.
wszyscy to musza zrobic, gracze.
cos wymyslec. Bo nam GM sie zbuntuja :grin: i bedzie niedobrze. Bo wiecej graczy by sie przydalo.
na OSI jest taki mechanizm ze w help mozna przywolac Councelora czy jakos tak - wlasnie doswiadczonego gracza ktory powie co i jak.
moze to jakos u nas by sie zrobic dalo.
Taki GM page tylko ze gm tego nie widza zeby nerwoff nie tracic a jacys gracze wybrani. moze cos takiego

nawepno mozna ten kanal irc dodatkowy zrobic, przekierowywac pytania i ludzi z glownego kanalu tam.

**

Posty: 222
Dołączył(a): 31.03.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 12:12 
Cytuj  
Mysle, ze GMowie maja wiecej smiechu niz pracy z pomagania biednym smiertelnikom, ktorzy utkneli/zgineli/cos zepsuli ect.


_________________
Nie ma ludzi niewinnych. Sa tylko tacy, ktorzy jeszcze nie zgrzeszyli..


Posty: 14
Dołączył(a): 18.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 12:21 
Cytuj  
w suumie pomysl swietny. sam jestem nowy i o wiele rzeczy musze sie pytac (chodzi mi raczej o mechanike gry) wlasnie na ircu a nie wiem czy bym kcial aby znow caly kanal polozyl sie ze smiechu za pytanie o sprawe ktora dla mnie nie byla jasna a dla starszych(doswiadzeniem) oczywista.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 12:25 
Cytuj  
Taaa, jasne :smile: Np. dzis, koles co gral pirackim Second Age ze zmieniona mapa utknal raz, utknal drugi... wiec dla nauczki i posmiewiska zostal wystawiony na pokaz na dachu banku w Del :smile:

A powaznie, zaden kanal, zaden irc. Newbie maja szukac pomocy w grze. I wy, gracze, macie im pomagac, odpowiadac na pytania i uczyc klimatycznego zachowania. Newbie zazwyczaj dostaje na ok. dwa/trzy dni tzw. czas ochronny od GMow. W tym czasie jest zazwyczaj tylko delikatnie pouczany. Ale milo by bylo, gdyby taki gracz nie musial Ducha na wlasne oczy widzec... a to juz wasza rola w tym.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 141
Dołączył(a): 27.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 12:35 
Cytuj  
Na mnie kolego kronikarzu mozesz liczyc :smile:


_________________
Parapetem jestem acha... lalala :)

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 14:53 
Cytuj  
Wszystko pieknie i skladnie. Jeden problem to jak w sposob klimatyczny tlumaczyc mechanike gry? Jak narazie mam jeszcze pomysly na prostsze pytania, ale co bedzie jak dostane pytanie torpede, ktore w nijaki sposob nie da sie wytlumaczyc w ramach rozmow klimatycznych.

T.


Posty: 4
Dołączył(a): 5.05.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 15:06 
Cytuj  
Była raz taka sytuacja:
Mój bratz kilkoma kompanami się zaklinowali i wezwali GM'a a okazało się że wystarczy wpisać .stock czy coś takiego a podem za kare spotkali pare troli,troli wijowników orków ięlfów ktuźi ich zabili.
ahh... taki los

*

Posty: 55
Dołączył(a): 3.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 15:54 
Cytuj  
Pamowie ja moge smialo zabrac w tej sprawie glos. Poniewaz jestem, a wlasciwie juz mie jestem newbi. Jak wiecie zadalem dosc sporo pytan na forum propozycji i pytan. Uzyskalem dobre odpowiedzie i nikt nie mial pretensi, ze sie pytam- dziekuje Wam za to. Teraz po miesiacu ponad grania, wiem znacznie wiecej, a sam pomagam nowym.
Moja pozycja w ZS stal sie bardziej znana, a sposob mego grania z tego co zauwazylem jest bardzo lubiany. Tak wiec newbi takze potrafi dobrze grac, a znajomosc mechaniki gry nie idzie w parze z dobrze odegrana rola. Jak wiece sam zaproponowalem watek przygody, ktora teraz sie toczy i idzie pelna para. Przygody, ktora spodobala sie wielu osoba, a co najwazniejsze GM-om.
Zostalem nawet zobawiazany (na wlasna prpsbe) do poprowadzenia sledztwa przez Ducha.
Dlatego newbi moga duzo dobrego wniesc do ZS. I jestem pewny, ze Ci co sie ze mna zekneli i sa mymi znajomymi w ZS moga potwierdzic, ze moja gra jest na wysokim poziomie. Oczywiscie newbi, ktorzy przeginaja musza poniesc kare, ale dajcie im szanse.

TanSidin

*

Posty: 178
Dołączył(a): 15.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 20:27 
Cytuj  
Jak cos to ja moge sie postarac pomagac ... ale Xanth powiedzial kanalowi na ircu Niet... :smile: ale w grze w sumie ciezko wytlumaczyc jak ma cos zrobic uzywajac klimatycznych slow .. ( albo nie zrozumie albo sie nie da ) :smile:
Pozd.


_________________
Here is the Door and there is the Way!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 maja 2002, 22:42 
Cytuj  
Hiehie. pamietam jak pierwszy raz wlaczylem UO i zaczolem rabac drewno coby robic strzaly... Hyhy. Sciolem ze 100 klod i mi sie jakos ekran zaciol... Co sie ruszalem to mi postac wracala na miejsce. :smile:

Mysle ze jak ktos ma problem natury technicznej to hm... Moze poprosic kogos na bok i poprostu zapytac a osoba ktora by mu pomagala w miare mozeliwosci dala by mu albo bardziej albo mniej "klimatyczna" odpowiedz ale gdzies z boku coby innym nie psuc zabawy. Wszak cos tekiego jak whisper dziala.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2002, 00:59 
Cytuj  
Zastanawiamy sie wlasnie nad tym, zeby kilku najbardziej powaznych i zaawansowanych graczy mianowac na stanowisko Counselora. Gracz taki mialby o kilka opcji wiecej. niz zwykly Player, np. mozliwosc wyciagania kogos z dziury, gdy ten wpadnie. I wszelkie tego typu problemy bylyby Counselorom zglaszane. Pomyslimy jeszcze nad tym ,aby w miare rozsadnie to rozwiazac.

X.


Posty: 5
Dołączył(a): 2.05.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2002, 04:29 
Cytuj  
Noto ja proponuje siebie :smile: , gram juz dosycdlugo i uwazam ze sobie poradze (chociaz nie obiecuje) , w kazdym razie polecam sie.

Pozdrowienia !

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2002, 07:45 
Cytuj  
Widze, ze nie zrozumiales, pewnie dlatego, ze zapomnialem dodac "...do ktorych mamy pelne zaufanie...". A ty? Kto ty jestes?

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 505
Dołączył(a): 16.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 maja 2002, 10:38 
Cytuj  
A ja nawet konta nie moglem u was zalozyc wyslalem maial i kurwa nic wiec wale wasz serv a chcialem zobaczyc jaki macie klimat


_________________
"..and it will be a time of great strife,
when the moons are united in darkness and the dead shall walk the earth once more..."

*

Posty: 93
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2002, 11:54 
Cytuj  
Rpg trudne gry? Polska jezyk brzydka jezyk. :razz:
Nie dziwie sie, ze nie dostales konta :razz:


_________________
Jak masz czym, to się szczyć, ja chcę tylko godnie żyć, tak powinno być, to wystarczy mi. Licz się z tym.. Na przetrwanie przyszłych, lepszych, czy też gorszych dni. (c) by Peper/Mor W.A. - "Pożyjemy, Zobaczymy"

***

Posty: 505
Dołączył(a): 16.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 maja 2002, 12:36 
Cytuj  
Alcur ja chialem zobaczyc ten serv a doswiadczenie z uo mam spore, ale to juz inna bajaka, ja sie klucic nie bede nie to nie :razz:


_________________
"..and it will be a time of great strife,
when the moons are united in darkness and the dead shall walk the earth once more..."

*

Posty: 141
Dołączył(a): 27.01.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2002, 12:53 
Cytuj  
Xanth jesli chodzi o pomoc to mozesz na mnie liczyc. Nie koniecznie musze miec jakies dodatkowe opcje od tak moge byc biurem informacyjnym :smile:


_________________
Parapetem jestem acha... lalala :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.