mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 11:45 
Cytuj  
sivar napisał(a):
Sirian - też mieliśmy takiego pechowca, co to nigdy nie był wyżej w contribution na keepie niż 10 miejsce. Marudził strasznie z tego powodu...Do wczoraj... wczoraj zrobił dwa keepy i trafił dwa gold bagi. To jest kwestia losowości i niczego więcej... farmuj keepy w końcu zdobędziesz to co chcesz...


To jest kwestia losowości ale tylko do pewnego stopnia.
Póki grasz w jednym, max 2 party to jeszcze szansa że ty zalosujesz wysoko a inni nisko jest spora.
Ale jak na keepie jest full warband albo lepiej to już szansa że Ciebie od zera bazowo wyniesie na pierwsze pozycje spada drastycznie.

Poza tym to nawet nie chodzi o to czy szansa contribution daje dużo czy mało tylko że daje jakby bez sensu.
Myślałem że liczy sie np. tylko dmg zadany lordowi, potem że dps na drzwiach, potem że może klepanie guardów ale IMO to sie robi zupełnie bez sensu. Ostatnio pomagałem swoim WH low level gosciom brac T3 keepa (wszyscy mieli z 10 lev niżej niż ja) i wylądowałem na ostatnim miejscu (a robiłem za main tanka, main dps i "self healera" lol).
To sie po prostu kupy nie trzyma nawet jak keep jest załatwiany "liniowo" (tzn żadnych wipe, żadnego RvR - po prostu rozwalamy drzwi, wchodzimy i kilujemy lorda) a jak już sie okazuje że jest broniony i trzeba go podchodzić parę razy to sie kompletnie pierdoli (ostatnio 3 razy nas zabijali obroncy w lords room, 2x musieliśmy rozwalać drzwi a jak wreszcie sie udało to +350 punktów dostał gość który przyłączył sie minutę przed końcem ataku).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 167
Dołączył(a): 2.10.2008
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 12:04 
Cytuj  
Karol - ciężko na Eltharionie na t4 zdobyć keepa w jedno, dwa party, bo destro ostatnio szybko reaguje na próby ataku. Zdobywaliśmy pełnym warbandem, drugi zaś dwoma pomimo dość aktywnej obrony destro :) Potem zaś destro ściągnęło posiłki i była fajna sieka, do czasu aż nie ściągnęli więcej posiłków (dawno takiej ilości destro nie widziałem.. 3 warbandy mieli na pewno) i odbili keepy...

bonus (medale) do contribution na pewno jest losowy


_________________
Suffer not the witch to live!!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 12:08 
Cytuj  
sivar jak masz odpowiadac to pisz z glowa prosze :-)
musisz miec set zeby pojsc gdzies tam. jak ktokolwiek ma do wyboru z 10 ib 8 z wardami i 2 bez, to jak myslisz kogo wybierze?
i gdzie tu obiecany spontan? brak. exp z orvr nadal jest crapowaty, a farmowanie w kolko tego samego scenariusza to jest masakra.

Vercin gra nadal jako taka mi sie podoba, tak jak jej zalozenia.
natomiast realizacja kuluje, a widac, ze mythic wraz z patchami zaczyna troche za bardzo mieszac w klasach i wychodzi z tego niezla kupa.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 12:32 
Cytuj  
No i kurde bardzo dobrze ze wybiora tego goscia, ktory ma najlepszy gear bo to jest logiczne.
Natomiast nigdzie nie jest napisane ze Ty MUSISZ byc najlepszym tankiem.
Chyba ze chodzi Ci o to, że wogole nie bedziesz mogl pojsc jesli nie masz tego gearu. Ale to juz raczej trzeba Ci wspolczuc gildii/alliance jesli u was sa takie zasady.

Anyway... ja akurat w tym problemu nie widze. Bonusy z setów są znaczące ale nie włączają Ci god mode - ciągle 2 BW z crapy setem zrobią wiekszy dmg niż jeden z dobrym.
A z drugiej strony ludzie ktorzy graja nalogowo po kilka(nascie) godzin dziennie maja co robić w grze - IMO o to dokładnie chodzi.
Ja osobiście bym się bardzo zdziwił gdybym w WAR zrobił coś więcej niż anihilatora ale jakoś mi to nie przeszkadza.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 167
Dołączył(a): 2.10.2008
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 12:36 
Cytuj  
Mendol - czytaj z głową :lol:
powtórzę: jeśli chodzi o główne założenia gry (czyli rvr) to nie musisz mieć wypaśnych skompletowanych setów. Pomagają ale nie są niezbędne. Inaczej ma się sprawa z instancjami, ale to nie jest główne założenie gry :)

to co mnie irytue w tej grze to system przyznawania renownu, który preferuje granie poza party na sc. Granie healerem na 40lvl w party mija się kompletnie z sensem. Granie dpsami również... Efektem tego systemu są takie śmieszne sytacje, że czasem na sc na 12 osób tylko połowa siedzi w jakiś party reszta outside.Rekord widziałem gdy całe 4 osoby stworzyły 2 party (!!!), a 9 było poza bawiąc się solo...


_________________
Suffer not the witch to live!!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 13:30 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Jednego nie kumam - wy jakis fizyczny przymus posiadania tych rzeczy macie? :)

IMO jesli robienie tych bossow jest fajna zabawa to ok ale jesli ktos siedzi godzinami gdzies, gdzie sie nudzi i tlucze costam "bo MUSZE miec seta" to znaczy ze jest niezle pojebany :)


No dokladnie. Mam takie same podejscie.

Rozumiem tez ludzi ktorzy wlaczaja nolife mode i farmuja w grze renown czy gear. Mozna w tym znalezc fun i starac sie byc najlepszym. Mi sie juz nie chce, ale pewnie za stary jestem. :)

Nie spotkalem sie z sytuacja w oRvR, ze kogos wywalili z WB bo mial slaby sprzet. Mialem tez troche zaproszen do dungeonow od obcych ludzi i nikt mnie nie pytal o sety przy tym.
Wiec twierdzenie Mendola o tym, ze bez setow nie da sie grac jest mocno przesadzone.

btw Mendol - mam niedyskretne pytanie: widziales wogole T4 czy skoczyles gre na lvlu 20+? :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 13:43 
Cytuj  
wyobraz sobie, ze widzialem. i widze jak servery powoli umieraja.
z przykroscia stwierdzam, ze jesli nie zrobia szybko merge serverow to war moze byc produktem bardzo niszowym.

karol co bardzo dobrze? sprzet mial miec marginalne znaczenie i mial byc latwy do zdobycia? tak. nie interesuje mnie co nolify chca robic czy czego potrzebuja. podobaly mi sie poczatkowe zalozenia gry a nie sztuczne wymyslanie jakis kurwa setow z dupy. niech sie skupia na tym, zeby keepow bronili gracze a nie npc. w dupie mam wardy/resisty do pve.
do rvr nie musisz miec setow. ale wkurwia mnie swiadomosc, ze zeby naprawde byc cool, trendi i moc robic wiekszosc rvr to MUSZE wyfarmic ten set.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 14:11 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
wyobraz sobie, ze widzialem. i widze jak servery powoli umieraja.
z przykroscia stwierdzam, ze jesli nie zrobia szybko merge serverow to war moze byc produktem bardzo niszowym.



Na serwerach medium ludzi jest w sam raz. Kto chce moze sobie pobiegac w mniejszej grupie po orvr, kto chce moze sie dolaczyc do zergu (z reguly zawsze jeden krazy po kazdej ze stron). Przy populacji high boje sie, ze moglyby byc same zergi w kazdej zonie i graloby sie srednio.

Oczywiscie jest cala masa low serwerow, ale podejrzewam ze to graczom odpowiada (keep i w 3-4 osoby mozna zdobyc), bo w innym wypadku albo by rollneli, albo skorzystali z migracji.

WAR to napewno nie bedzie WoW 2 (na szczescie), ale o jego przyszlosc bym sie nie martwil o ile Mythic poradzi sobie wreszcie ze stabilnoscia klienta. Niby jest ciagle troche lepiej, ale na kolejne patch notesy trzeba jednak patrzec z lekkim przymrozeniem oka i miec nadzieje, ze w 2009 roku gra bedzie juz pozbawiona zasadniczych bledow.


Ostatnio edytowano 11 gru 2008, 14:32 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 14:17 
Cytuj  
mrynar low odpowiada? nie bardzo.
problem w tym, ze po rollnieciu nadal bedzie pusto w t1/t2/3.
bledne kolo, ktore moga naprawic tylko poprzez merge.
dla mnie stabilnosc jest ok, natomiast zmiany 'klasowe' zaczynaja masakrowac ta gre.

***
Avatar użytkownika

Posty: 565
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 14:20 
Cytuj  
Na low nie koniecznie to ludziom odpowiada. Pamiętaj, że najbardziej po dupie dostają ci w T1/T2 gdzie wieje pucha (przynajmniej na ABP). Nie można wychodzić z założenia, że fajnie jest na low bo w T4 keepa we 4 osoby się cyknie, bo jakoś do tego T4 trzeba dojść i nie koniecznie nudząc się singlowaniem :wink:


_________________
'..i on wtedy ciach! ciach! Tymi nożycami!'

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 14:37 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
mrynar low odpowiada? nie bardzo.
problem w tym, ze po rollnieciu nadal bedzie pusto w t1/t2/3.
bledne kolo, ktore moga naprawic tylko poprzez merge.
dla mnie stabilnosc jest ok, natomiast zmiany 'klasowe' zaczynaja masakrowac ta gre.


Na medium nie jest pusto w T1-T3. U mnie w gildii co druga osoba gra teraz altem, bo im sie main nie spodobal. Nowe joby to tez potezny zastrzyk nowych osob w niskich tierach. Dodali tankow, niedlugo podobno maja dojsc dpsy.

Jak ma sie grupke znajomych to da sie szybko levelowac nawet na pustym serwerze, bez grindowania na SC.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 14:45 
Cytuj  
Mrynar zdradź mi sposób na ten szybki lvling bo utknąłem na 32 i nie potrafię się zmusić do dalszego lvlowania:) Nawet w akcie desperacji myślałem czy komuś konta nie "pożyczyć" do wylewelowania mojego boskiego RP:)

A co do T1 - T3 - u mnie na serwerze jak gram altem i widzę kogos w t2 to jestem szczęśliwy - pomimo tego że teoretycznie wieczorami serwer jest medium.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą


Ostatnio edytowano 11 gru 2008, 14:47 przez Neonin, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 265
Dołączył(a): 6.04.2005
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 14:46 
Cytuj  
Koło lutego pewnie strzelą kolejny event - wprowadzą choppe i hammerera, a pozniej kolejne stolice. Na medium serwerach spokojnie mozna grupę i do rvr i do pq znaleźć na t1i t2.

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 15:00 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
...pomagałem swoim WH low level gosciom brac T3 keepa (wszyscy mieli z 10 lev niżej niż ja) i wylądowałem na ostatnim miejscu (a robiłem za main tanka, main dps i "self healera" lol).

Z moich obserwacji wynika że rozdział punktów udziału w poszczególnych evenatch że się tak wyrażę ma coś wspólnego ze skalą wyzwania.
Mój kolega który kiedyś na 18 lvlu odbijał z bandą 30ek 2 keepy w T3 obydwa razy miał gold baga.

Być może zasada jest analogiczna jak w zdobywaniu expa? Im więcej możesz tym mniejszą masz szansę na zdobycie jakiegoś lepszego wora.

Co niejako nie zmienia faktu że system oceny za udział (mówię równiez o np renown na sc) jest dla mnie kompletną enigmą.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 15:05 
Cytuj  
mrynar noo nowe joby to wypas. 80% ludzi w t1/t2 to nowe joby ;-)
nuda troche powiewa.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 15:12 
Cytuj  
@Karol
Nie po to płace za gre, by nie czerpac z niej przyjemnosci i wszystkiego co oferuje. Owszem karol, za pierwszym razem przejscie LOST Valley dawalo fun, ale gdy robisz to juz po raz 6, to chodzi ci tylko o wyfarmienie odpowiednich dla siebie kawalkow setu. I nie trzeba byc no-lifem. Lock na lost valley ma 6 dni a idzie je przejsc w 8 godzin co sprawia ze masz pozostale 5 dni wolne.

@Mendol
do rvr nie musisz miec setow
Nic bardziej mylnego. By dac rade zrobic pq w obcej stolicy, tank musi miec darkpromisa, by dac rade w dungonach podbitej stolicy - set wyzej, by miec jakiekolwiek szanse z Kingiem, musisz miec najlepszy set z superb wardami. Nie mowiac juz o korzysciach ze statow setów.

Na K8P doszlismy do wniosku ze RvR nie ma sensu dopoki nie naprawia laga pod cytadela. Podchodzilismy juz tam 4 raz, zbiorowym wysiłkiem i 3 krotnie crash serwera zresetowal kampanie + lagi dochodzace do 60-90 sekund.


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 15:39 
Cytuj  
no to juz w ogole fail :-)

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 16:39 
Cytuj  
Do ganiania sie po orvr z graczami sety nie sa potrzebne. Prawda
Do zdobywania fortressow i city tankowi sa NIEZBEDNE. Tank jest tankiem, ma trzymac te uberbossy, championy 1hitujace healerow itp bzdury ( pvp game lulz) z dala od ludzi. Do tego wardy MUSI miec. Roznica nawet jednego warda to tak duzy damage ze czesto to jest kwestia get 1shotted or live. Wardow nie musi miec healer, dzieki wyplakanej cofce wplywu na dmg nie musi miec dpser. Tank bez wardow to nie tank.

Na moim servie byl jeden powazny szturm na fortece. Z mojego warbandu mialem chyba jako jedyny tank 5 wardow, inne tanki popadaly jak muchy. Wardy to nie jest fun, to kolejny grind o byc albo nie byc. Nie tak miala wygladac ta gra. Niestety.

**

Posty: 368
Dołączył(a): 13.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 17:45 
Cytuj  
Co do kontrybucji, kiedys na warhammeralliance byl post, w ktorym autor twierdzil, a potem zgadzalo sie z nim iles tam sprawdzajacych osob, ze kontrybucja przy keepie jest CALKOWICIE losowa i ustalana jest w momencie logowania sie do danej zony. Sprawdzali to w ten sposob, ze odbijali keepa, notowali kontrybucje, czekali az keep bedzie odbity, zdobywali go znowu, porownywali wyniki. Wszystkie wyniki byly w granicach 1-2 pozycji takie same, rozne byly tylko dodatkowe rolle, natomiast pozycja w contribution zmieniala sie dla osob, ktore wychodzily i wchodzily z powrotem do strefy.
A.


_________________
www.miniwojna.blogspot.com

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 21:35 
Cytuj  
No Panowie - nikt nie napisal ze WY MUSICIE MIEC SETY.
Generalnie ta cala gadanina sprowadza sie do tego, ze ktos by strasznie chcial je miec a nie ma czasu/nie chce mu sie tego zdobyc.

Co do wymagan posiadania seta u jednego tanka do ataku stolicy to litosci....
Zawsze znajdzie sie ktos, kto ma na tyle czasu zeby to wyfarmic wiec nie jest tak, ze jak Pan X nie ma seta to nikt go nie ma.
Sorka ale jesli ktos czuje wewnetrzny przymus byci najlepszym tankiem w realmie to niech nie narzeka, ze musi poswiecic XXX godzin na jego wyfarmienie.
Gdyby wyfarmienie czegos fajnego zajmowalo np. 1 dzien to wszyscy by to mieli - moze wam sie podoba clone wars ale nie wszystkim musi to pasowac.
Ja tam lubie wiedziec ze jest jakis progres nawet po 40 lev (do ktorego pewnie nigdy nie dojde ale przynajmniej nie mam swiadomosci ze zaliczylem "game over").


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.