mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 236
Dołączył(a): 5.05.2002
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2002, 20:35 
Cytuj  
nareszcie pojawilo sie przez wielu oczekiwane farmerstwo
koniec z zabijaniem niewinnych, teraz kazdy rasowy morderca 95% czasu bedzie spedzal na dzialeczce pielegnujac jablonki, cebulke, chmiel itd
tyle tytulem wstepu

teraz how to
1. kupujemy nasionka u farmera (poki co jest w adel)
2. znajdujemy miejsce odpowiednie dla naszych roslinek (gatunek gleby - info o wymaganiach na http://uo.netla.pl/index.php?id=farmerstwo )
3. klikamy 2 razy na nasionku i gotowe
4. czekamy 30 min
5. gdy pokaza sie roslinki mozemy zbierac plony - 2 razy na roslince i zbieramy 1 owoc
6. zbieramy max 7 sztuk, po kolejnej probie roslinka znika - a tego nie chcemy
7. po kolejnych 30 min (okolo) pojawia sie nowe owoce
8. gainy dostajemy za udane posadzenie i udane zebranie owocow
9. narazie mozna sprzedawac cebule i kukurydze u zaopatrzeniowca

teraz czas na niedociagniecia - domyslam sie ze to testy i o czesci z nich wiecie ale co mi szkodzi w czasie oczekiwania na kolejne plony mam czas na wypociny

1. strasznie wolno rosnie ten skill (od 0 do 25 zajelo mi okolo 8h ciaglego sadzenia i zbierania oraz pochlonelo majatek okolo 20k)
2. wiekszosci owocow nie da sie sprzedac vendorkom mimo ze oni je sprzedaja (sprzedaz marchewek gracza jest raczej malo dochodowym interesem)
3. nie da sie takze narazie przerabiac niektorych owocow (len, bawelna, pszenica, chmiel, kukurydza)
4. wiekszosc rzeczy jest niepodswietlalna i ciezko sie je zbiera (narazie tylko czosnek, len i chmiel daje sie w ten sposob zbierac, w przypadku reszty musimy klikac w bardzo maly zakres roslinki zeby ja zebrac)
5. czosnek nie daje sie wogole zbierac - jak urosnie i sie pokaze to zawiera 0 owocow - 1 klik i znika
6. mozna posadzic kilka roslinek w jednym miejscu
7. bardzo ciezko sie zbiera owoce - trzeba 2 razy kliknac, dobrze wcelowac i powtazac ta czynnosc 7 razy (z malym delayem) - trwa to 30-60 sec a nieraz 5 min nawet - i uzukujemy dochod w wysokosci 21 gp :] - dla porownania w 60 sec szycia da sie zarobic ponad 500 gp
coz praca na roli ciezka i jak zwykle malo oplacalna
dodatkowo jesli klikniemy za duzo razy roslinka znika (niestety nie wiemy kiedy pojawiaja sie owoce)
8. chmiel i bawelna sa niekupkowalne (pojedyncze sztuki wpadaja do plecaczka)

propozycje
1. czas wegetacji i zycia roslinek jest bardzo zblizony - niech marchewki owocuja co 1h(czasu uo) i zyja np 1 dzien(uo) a taka jablon daje plony raz dziennie(uo) a rosnie miesiac(uo), takze powinny sie roznic iloscia owocow, ich cena a takze cena nasion
2. chyba lepszym rozwiazaniem byloby zbieranie wszystkich owocow na raz
3. nie wiadomo kiedy roslinka ponownie owocuje - moze jeden klik na roslinie pokazywalby jej nazwe i ilosc owocow - a tak jedyna metoda jest zbieranie - a jesli nie odrosla jeszcze zniknie :/ - 2 rozwiazanie uzywamy skila na roslinke i pokazuje nam ile ma owocow i za ile dojrzeje
4. mamy 100% szans ze roslinka wyrosnie po zasadzeniu nawet jak gleba nie jest wlasciwa (po prostu trzeba 10 razy wiecej klikac przy sadzeniu)
5. moze roslinki moglyby sie mutowac - zamiast cebulki corpser, a jablonki raperek :razz:
6. brak jakiejkolwiek pielegnacji - oto kilka propozycji
kopiemy ziemie lopata przed wsadzeniem nasionka
po wsadzeniu nasionka podlewamy je woda
zeby roslinka szybciej rosla podlewamy ja magiczna mixturka wzrostu sporzadzona przez alchemika (beczka z woda+konski kal+mieszadelko)
7. rosliny nie daja nasion co jest sprzeczne z ideom owocowania
8. 60 farmerstwa i sadzimy i zbieramy wszystko i co dalej? mam nadzieje ze pojawia sie jakies nowe roslinki
9. mam nadzieje ze owoce i czesc regow zniknie z vendorkow lub ich liczba spadnie do minimum - w innym przypadku farmerstwo nie ma raczej szans bytu - tylko dla pk hobbistow
10. jalowiec nic nie daje - a moze z jalowca robic by pewien alkohol (gin), mam tez nadzieje ze z chmielu bedzie piwko a z kukurydzy/prznicy spirytusik
11. cos dla kobiet (tych prawdziwych i tych mniej) - moze biale kwiaty dawalyby po obcieciu nozyczkami kwiatka, idealny prezent w zalotach tudziez imieninach itd.
12. nie ma mozliwosci usuniecia roslinek ktore nie owocuja

narazie tyle

a jeszcze jedno czym sie rozni trawa od ziemi???

w czasnie pisania posta (trwalo to 3 godziny cos sie pozmienialo) jakos przestaly rosnac niektore roslinki wybadam i napisze errate
_________________
THC RULES



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: jashchoor dnia 2002-09-03 21:44 ]</font>

*

Posty: 97
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2002, 21:01 
Cytuj  
Trawa - Rosnaca trawa
Ziemia - Pole, ziemia itd

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2002, 08:27 
Cytuj  
A jest szansa na umozliwienie splantowania trawy badz lasu do poziomu ziemi? :wink:

(zaraz zaczne was doprowadzac do bialej goraczki)

Bo powinna byc... i jeszcze jak w okolicy sie rabie drzewo to np po 10 rabaniach przy tym samym stanie serwerka to ono powinno sie w pien zmienic O!

I jeszcze jakby tak mozna nosic wode w wiaderku i zmienic klase piachu na ziemie - np przez laczenie wody z konskim gownem (wreszcie bylby jakis pozytek z konskiego gowna)

I jeszcze... :wink:
A swoja droga sprawdze te farmerstwo sobie kiedys ciekaw jestem co mi wyrosnie ;-P


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

*

Posty: 99
Dołączył(a): 2.09.2002
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2002, 13:43 
Cytuj  
farmerstwo to strzal w dziesiatke, przedtem mag mial kompletnie przejebane na poczatku grania bo czarowac sie chce a kase na regi skad?????Teraz nasi dzielni i potezni magowie beda spedzac duzo czasu na dzialce sadzac se swoje very own natural regi!! :smile:


_________________
Obrazek nie zadzierać ze mną.. Obrazek

*

Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2002, 14:15 
Cytuj  
A pod oslona nocy na plantacje tego zielska wtargnie ktos niepowolany i biedny mag gdy wroci zastanie jedynie zdewastowane pole, a regi beda juz bezpieczne w banku kogos innego ;]


_________________
Qui non est mecum, contra me est!

*

Posty: 99
Dołączył(a): 2.09.2002
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2002, 14:20 
Cytuj  
czy ty cos sugereujesz?? :grin: :grin: :grin:

PS. niech gm poszkodowanym postawi wybuchajace rosliny.jesli jakis amator latwych regow sie skusi ponownie, czeka go niemila niespodzianka, krotko mowiac niezbyt szlachetna smierc :razz: (nekrolog: zabila go roslina) :lol: :lol:

_________________
NIE JESTEM ZBROJMISTRZ!!!!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zbrojek dnia 2002-09-04 15:22 ]</font>

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2002, 15:26 
Cytuj  
Marchew itd mozna sprzedawac, skill rosnie wrecz doskonale, czosnek dziala dobrze, i wlasciwie tylko z tym przerabianiem trafiles.

*

Posty: 97
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2002, 16:03 
Cytuj  
Cytuj:
2002-09-04 09:27, Szerszen napisał:
A jest szansa na umozliwienie splantowania trawy badz lasu do poziomu ziemi? :wink:

(zaraz zaczne was doprowadzac do bialej goraczki)

Bo powinna byc... i jeszcze jak w okolicy sie rabie drzewo to np po 10 rabaniach przy tym samym stanie serwerka to ono powinno sie w pien zmienic O!

I jeszcze jakby tak mozna nosic wode w wiaderku i zmienic klase piachu na ziemie - np przez laczenie wody z konskim gownem (wreszcie bylby jakis pozytek z konskiego gowna)

I jeszcze... :wink:
A swoja droga sprawdze te farmerstwo sobie kiedys ciekaw jestem co mi wyrosnie ;-P



Niestety nieda sie tak zrobic zeby zostal pien po scinaniu drzewa poniewaz informacje o drzewach sa zapisane w statics*.mul. Mozna tak zrobic ale tylko do drzew sadzonych :/

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2002, 14:47 
Cytuj  
Hans wiem wiem hihihihihihi to byl just a joke... ech... no nie wazne.


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

***

Posty: 887
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2002, 14:55 
Cytuj  
Hmmm tak tylko ze perelki bedzie trzeba chyba od rybaka kupowac a siarke od gornika z tym drogim nie ma problemu duzo ich jest ale rybakow malo :/


_________________
Powstał z popiołów jak feniks, powstał żeby siać zniszczenie.

*

Posty: 161
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2002, 17:48 
Cytuj  
ale ten pomysl z nawozeniem marchewek konskim gownem jest niezly :grin:

*

Posty: 198
Dołączył(a): 15.06.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2002, 17:50 
Cytuj  
malo tych rybakow prawie nei ma zadnego a jak sie spotka rybaka to cud jest!!!

*

Posty: 71
Dołączył(a): 25.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2002, 18:32 
Cytuj  
dziwisz sie ze malo jest rybakow?
sproboj na tym zarobic ... jak ci sie uda w 1h zrobic z 3-4k to i tak dobrze bendzie...
po prostu rybacy za malo zarabiają na tych rybkach ,kazdy chce byc wojem bo to sie bardziej oplaca.

**

Posty: 236
Dołączył(a): 5.05.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2002, 18:57 
Cytuj  
to dac rybakowi hodowle malz i pozyskiwanie perel (idzie do rybaka kupuje malze wsiada w stateczek wrzuca do wody przyplywa z jakis czas wyciaga perly i sprzedaje magowi) wtedy bedzie wedkarski boom :}

btw: czosnek mi wcale ale to wcale nie rosnie
i gdzie sprzedajesz te marchewki itd.?

_________________
THC RULES

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: jashchoor dnia 2002-09-05 20:01 ]</font>

*

Posty: 198
Dołączył(a): 15.06.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2002, 19:18 
Cytuj  
a pozatym najlepiej sie zarabia na sieciach duzo ryb itp ale jak sa przybrzegu to ludzie je kradna :sad: a na statek to rybacy nei maja dopiero jak sie dorobia na tych rybach lub z lootwania

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.08.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2002, 19:22 
Cytuj  
Zgadzam sie zeby dalo sie ze zwyklych owocow wyciagac nasionka, przecierz jak bedzie tylko 1 NPC (zaopatrzeniowiec) a reszte gracze beda musieli sami sobie produkowac :grin: to bedzie to trochu bezsens

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2002, 22:36 
Cytuj  
czyli zastosowanie "noza" na marchewce generuje nasionko marchewki - jesli sie uda :wink:


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2002, 22:52 
Cytuj  
Wiecie ja czekam na propozycje na nowe roslinki... W miare mozliwosci zeby byly jakies grafiki do nich.... Bo ja widzicie od 50 mozecie juz tylko usilowac zarobic :grin:

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2002, 22:56 
Cytuj  
ananasy - pustynia
peyotl (zeby powodowal haluny - wiem ze jest miksturka ale moze byc i roslinka) - pustynia
kwiatki dodac - dekoracyjnie
dynie - ziemia/trawa

a dalej mnie sie nie chce myslec.


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

*

Posty: 120
Dołączył(a): 26.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2002, 23:16 
Cytuj  
Wszytkie typy drzew, krzakow, jako dekoracje. Moga byc o roznych kolorach lisci.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.