mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 32
Dołączył(a): 22.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 14:47 
Cytuj  
Zreszta czy piractwo komputerowe jest legalne?
A wydaje mi sie ze w duzym stopniu free shardy to jest "piracenie" Ultimy.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 16:18 
Cytuj  
Nie rozumiem twojego tonu - pytam sie tylko (i staram sie podjac polemike) jak zrobic to w swietle prawa czy to cos zlego ?

moj ton jest odpowiedni do sytuacji
z nierozumnymi ze tak powiem ludzmi postepuje sie roznie probuje sie im powoli tlumaczyc potem duzymi literami glosno i powoli

-NIE MA MOZLIWOSCI POSTAWIENIA LEGALNEGO EMULATORKA ULTIMY-

co do umow i licencji programow z ktorych korzystasz do moze zechciej poczytac sobie troche tutaj

Przepraszam ale mam dzielnie dac sciagac z siebie myto jezeli moge miec taka sama zabawe w pelni legalnie ?

NIE BEDZIESZ MIAL TAKIEJ ZABAWY W PELNI LEGALNIE bo lamiesz licencje rozumiesz?
jak ty chcesz sie zabierac za stawianie serwera jak prostego zdania nie mozesz zrozumiec

To ze czlowiek mysli i stara sie znalezc sposob na pozostanie zogdnym z prawem przy grze na free shardach - to chyba rzecz pozytywna (bo z tonu Twojej wypowiedzi raczej wynika ze nie)

nie to jest kombinowanie
typowe polskie cwaniactwo to to samo jak sciaganie iso z netu i wypalanie sobie plytek no bo po cholere placic komus jesli to samo moge miec za darmo prawda?

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 16:35 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 15:33, Coval napisał:
fidor, szukasz pomocy w nieodpowiednim miejscu. Malo kto tutaj pomoze Ci znalezc luki w umowie, poniewaz znaczna wiekszosc uwaza emulatory jako zwyczajna kradziez. Chcesz krasc? To kradnij, ale nie licz na pomoc.

Erm sam emulator nie jest kradzieza

Cytuj:
Masz na swoja kradziez jakas luke prawna? To super, teraz sobie wmow jaki jestes legalny i honorowy, bo w jednej z wersji nie bylo prawidlowego linka. Nie jestem prawnikiem i nie zamierzam byc. Jak chcesz uspokoic swoje sumienie to idz do kosciola i poskarz sie Bogu jaki swiat jest okropny, bo OSI kaze ci placic 'myto'. Placisz im nie tylko za jakis kawalek softu, placisz im za POMYSL. Tak to oni pierwsi zrealizowali (Richard Garrot wymyslil) ten typ gry.


Czy ja mowie ze postawilem tego sharda juz ? Nie. Pytam sie po prostu czy da sie to legalnie zrobic - i tyle.

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 16:48 
Cytuj  
Cytuj:
moj ton jest odpowiedni do sytuacji
z nierozumnymi ze tak powiem ludzmi postepuje sie roznie probuje sie im powoli tlumaczyc potem duzymi literami glosno i powoli

-NIE MA MOZLIWOSCI POSTAWIENIA LEGALNEGO EMULATORKA ULTIMY-


Chyba faktycznie czas na EOT bo widze ze dyskusja jest sciagana na flame'y. Nigdzie nie napisalem ze cos takiego postawilem tylko szukalem mozliwosci czy cos takiego da sie zrobic legalnie - tak staram sie to zrobic pozostajac w zgodzie z licencja UO.

Czesc zarzutow da sie odeprzec - czesc nie i jeden z osob na tym forum dal bardzo dobry powod: kupujac produkt podpisuje akceptuje warunki co do swoich praw (tego nie wiedzilem i tego potrzebowalem) mogles zatem spokojnie sobie darowac insynuacje...

Cytuj:
co do umow i licencji programow z ktorych korzystasz do moze zechciej poczytac sobie troche tutaj


Mowisz o tej radosnej firmie ktora zabrala komputery i opogramie firmie u znajomego bo znalazla plytkie Corel Drawa ktore nie mialy loga MS ? Czy o tej ktora na informacje o pirackim sofcie w miejscu takim a takim (kawiarenka interetowa) nie raczy przyjechac ?

Cytuj:
NIE BEDZIESZ MIAL TAKIEJ ZABAWY W PELNI LEGALNIE bo lamiesz licencje rozumiesz?
jak ty chcesz sie zabierac za stawianie serwera jak prostego zdania nie mozesz zrozumiec


Chyba dla ciebie licencja jest jakims magicznym zlotym cielcem ktory zawiesiles na lozkiem - zadam takie pytanie: jak korzystasz z ulg podatkowych to tez lamiesz prawo? Nie po prostu wykorzystujes swoje przywileje i to o nie chcialem sie spytac na tym forum ...

Cytuj:
typowe polskie cwaniactwo to to samo jak sciaganie iso z netu i wypalanie sobie plytek no bo po cholere placic komus jesli to samo moge miec za darmo prawda?


Acha czyli sciagniecie Redhata z inetu i wypalenie iso u siebie w domu uwazasz za piractwo ? Coz zycie szczescia w takim razie.

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 16:49 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 15:35, Osse napisał:
W umowie licencyjnej jest to jasno powiedziane. A przez sam zakup produktu i zainstalowanie programu zgodziles sie na warunki umowy. Nie ma szans na free sharda w siwetle prawa musisz sie z tym pogodzic.


O tej informacji mi brakowalo i za nia dziekuje.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 17:11 
Cytuj  
Chyba dla ciebie licencja jest jakims magicznym zlotym cielcem ktory zawiesiles na lozkiem - zadam takie pytanie: jak korzystasz z ulg podatkowych to tez lamiesz prawo? Nie po prostu wykorzystujes swoje przywileje i to o nie chcialem sie spytac na tym forum ...

nope nad lozkiem mam podziurawiony plakat z napisem emulator
korzystanie dziur w licencji a korzystanie ze swoich przywilejow to jest drobna roznica :|

Acha czyli sciagniecie Redhata z inetu i wypalenie iso u siebie w domu uwazasz za piractwo ? Coz zycie szczescia w takim razie.

iso.. chodzilo mi raczej o soft za ktory normalnie sie placi tak jak w przypadku uo naprawde nietrudno do tego dojsc.. no ale wzajemnie 'szczescia' zycze ;[

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 17:25 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 17:48, fidor napisał:

Chyba faktycznie czas na EOT bo widze ze dyskusja jest sciagana na flame'y. Nigdzie nie napisalem ze cos takiego postawilem tylko szukalem mozliwosci czy cos takiego da sie zrobic legalnie - tak staram sie to zrobic pozostajac w zgodzie z licencja UO.

Czesc zarzutow da sie odeprzec - czesc nie i jeden z osob na tym forum dal bardzo dobry powod: kupujac produkt podpisuje akceptuje warunki co do swoich praw (tego nie wiedzilem i tego potrzebowalem) mogles zatem spokojnie sobie darowac insynuacje...


hmmm nie wiem jakie zarzuty mozna odeprzec ale luz jak tak twierdzisz :/
Jak sam stwierdziles szukasz drogi na postawienie legalnego emulatora servera dla nielegalnych klientow. Wsio fajnie jezeli ty nie bedziesz nigdy uzywal klienta uo. Jak sam stwierdziles emulatory sa legalne w tym wypadku emulator servera ale juz korzystanie z niego jest sprzeczne z umowa licencyjna i te 1-200 osob, ktore sie na nim bawia, obojetnie czy kupily legalna wersje czy sciagnely z netu robia to nie legalnie. Hmm to jest jak posiadanie w swoim ogrodku "dziupli", w ktorej kolega przebija numery kradzionym pojazdom.

Cytuj:
Mowisz o tej radosnej firmie ktora zabrala komputery i opogramie firmie u znajomego bo znalazla plytkie Corel Drawa ktore nie mialy loga MS ? Czy o tej ktora na informacje o pirackim sofcie w miejscu takim a takim (kawiarenka interetowa) nie raczy przyjechac ?


A zastanow sie i powiedz po co BSA ma zagladac do kawiarenki? Czy siedza tam kolesie, ktorzy loia na kradzionym sofcie zlecenia dla klientow tak zeby im mozna bylo udowodnic, ze uzywaja pirackiego softu do celow zarobkowych? Jedyne co w takiej kafeji znajda to kilka-kilkanascie kopi gier, photoshopy,corele, systemy/chociaz pewnie kazdy komp byl z oemem wingrozy/. I co zrobia? Skasuja konkurencje drugiej kafeji, ktora uzywa tego samego softu i sciagna zalosnie mala sumke. Nie oplaca sie. Co innego jak BSA ma wpasc do np. studia graficznego gdzie 5 grafikow pracuje na nielegalnych pakietach adoba /betka/ a do tego ma zainstalowanych 5 kopi 3ds maxa /hehehe/ i na 100% polowa systemow to kradzione ntki albo 2k :/. Tu jest co sciagac kase. I dlatego chlopaki wola odwiedzic 2 agencje reklamowe niz 100 kafeji bo praca ta sama a lup wiekszy.

Cytuj:
Chyba dla ciebie licencja jest jakims magicznym zlotym cielcem ktory zawiesiles na lozkiem - zadam takie pytanie: jak korzystasz z ulg podatkowych to tez lamiesz prawo? Nie po prostu wykorzystujes swoje przywileje i to o nie chcialem sie spytac na tym forum ...


hmm ulgi podatkowe a luki w prawie podatkowym to dwie rozne rzeczy i szkoda ze je mylisz bo szkoda jezeli sadzisz, ze sasiad , ktory korzysta z ulgi budowlanej to zapyzialy zlodziej :smile:
A co do tego bogobojnego traktowania licencji to tak juz jest. Sa ludzie, ktorzy tego prawa chca przestrzegac i sa tacy, ktorzy chca znalezc luki, zeby je ominac :/

Cytuj:
Acha czyli sciagniecie Redhata z inetu i wypalenie iso u siebie w domu uwazasz za piractwo ? Coz zycie szczescia w takim razie.


Hmm no szkoda, ze malo domyslny jak widac jestes :/ bo chyba konrador jednak nie red hata mial na mysli.
I na koniec. Kazdy ci mowi, ze jest to nie legalne a w najlepszym wypadku moralnie dwuznaczne. Ty tak usilnie chcesz postawic ten server, ze podejrzewam ,ze wkoncu dasz sobie spokoj z ta legalnascia i postawisz ten serv i bedziesz walil prawo czy jakas tam moralnosc. Podejrzewam nawet, ze jezeli bedzie dobry to przeczytamy o nim w jakims pisemku o grach :/ Bedziesz mial multum userow, ktorzy beda sie fajnie , nielegalnie na nim bawic. Tobie ani userom nic nigdy nikt nie zrobi bo albo mu sie dupy nie bedzie chcialo ruszyc albo nie bedzie wiedzial jak was ruszyc. I to nie jest nagorsze. Najgorsze jest to, ze jeden z drugim, ktorzy sciagna uo z netu i beda sie u ciebie bawic beda mieli za kretynow tych, ktorzy placa kase OSI, zeby grac legalnie. I wiesz co? Tych bawiacych sie u ciebie bedzie wiecej niz tych na osi. I to jest przykre bo margines zamienil sie miejscami z ogulem :/ A zeby to odkrecic to nie wiem czy moje wnuki sie tego doczekaja i nadal bedziemy zadupiem, gdzie na premiery gier,filmow trzeba odczekac swoje ....

_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Kiyote dnia 2002-04-14 18:29 ]</font>

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 19:55 
Cytuj  
Je nierozumiem o czym jest ta dyskusja.
Prawda jest ze publiczne emulatory na ktorych gra po kilkunastu - dziesieciu- set palyerow sa nielegalne. Sa i u nas w polsce ale sa i za granica.
Mozna mowic o wyzszosci np legalnych serverow nad emu, czy o legalnosci i wysokiej awaryjnosci serverow bedacych emulatorami.
Jesli ktos nie chce grac na OSI to zadna sila go nie zmusi. Wolny wybor.
Generalnie duzo sie mow jaka to osi jest nieklimatyczna itd ... latwa no i wogole. Ale to tylko wyszukiwanie problemow tam gdzie chodzi o te 10$ miesiecznie.
Poprostu ludzie chca grac w ultime, bawic sie w rpg na kompie itd ale nie chca za to placic. Uwazaja ze prawo do grania na osi za 10$ miesiecznie nie jest warte zabawy jaka daje ultima.
No sa tacy co wola owce nad dziewczeta. Nalzey im wspolczuc, ale nie mowic o kobiecych wdziekach bo niewiedza czym jest piekna kobieta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 22:41 
Cytuj  

***

Posty: 623
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2002, 14:28 
Cytuj  
tos sie Oyci3c wypowiedzial
nic dodaj nic ujac :smile: :smile:


Posty: 15
Dołączył(a): 12.06.2003
Offline
PostNapisane: 12 cze 2003, 10:37 
Cytuj  
Witajcie

Czytajac powysze posty. Kradziez itp. Wyniosle sowa niektorych panow :]. Powiem kilka rzeczy.

1. Polskie prawo sie rozni od zachodniego. Dotyczy to licencji na ogragromawnie itp.

2. Kradziez ????- wiesz co to kradziez???. Jest wtedy jak za cos nie swojego kase biezesz do lapy.

3. gdyby nie plskie shardy to nadal uo by bylo na etapie *lol*, *:D*. Tak jak na zachodzie.

4. Nie prawda ze emu serva jest nielegalne.

5. Wszystko sie zaczelo ze tpsa zaczela promowac sie przez server. Dodal do sowich uslug.

6. No i na koncu dodam. Nawet jakby zaczeli zamykac shardy co moze sie zdazyc to i tak wszystkich nie zamknam. O tym kazdy wie. Ja przynajmniej sie nie podam. A wybaczcie mojego lacza to sobie tak poprostu nie odetna .... To wszystko przypomina dzieciniade i nia jest...

**

Posty: 478
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2003, 11:11 
Cytuj  
Cytuj:
2003-06-12 11:37, Dunadan napisał:
Witajcie

1. Polskie prawo sie rozni od zachodniego. Dotyczy to licencji na ogragromawnie itp.


Licencje na program tworzy jego tworca, czyli w tym przypadku origin/ea, a oni wyraznie napisali ze klient UO sluzy do gry na ich serverach.

Cytuj:
2. Kradziez ????- wiesz co to kradziez???. Jest wtedy jak za cos nie swojego kase biezesz do lapy.


Ja bym to raczej nazwal piractwem, jak ktos to juz wczesniej uczynil.

Cytuj:
3. gdyby nie plskie shardy to nadal uo by bylo na etapie *lol*, *:D*. Tak jak na zachodzie.


A co w tym zlego? Gadasz tak bo od zawsze ci wmawiaja ze przestepstwo. Wiekszosc ludzi grajacych w UO nie ma nic przeciwko.

Cytuj:
4. Nie prawda ze emu serva jest nielegalne.


To zalezy z ktorej strony na to patrzec. Tworca UO na pewno uwaza ze sa nielegalne, tak jak kazdy tworca programu komputerowego/muzyki/czegokolwiek uwazalby, jak by ktos jego dzielo rozdawal za darmo.

Cytuj:
5. Wszystko sie zaczelo ze tpsa zaczela promowac sie przez server. Dodal do sowich uslug.


Tutaj nie mam pojecia o co Ci chodzi :sad:

Cytuj:
6. No i na koncu dodam. Nawet jakby zaczeli zamykac shardy co moze sie zdazyc to i tak wszystkich nie zamknam. O tym kazdy wie. Ja przynajmniej sie nie podam. A wybaczcie mojego lacza to sobie tak poprostu nie odetna .... To wszystko przypomina dzieciniade i nia jest...


Moim zdaniem dziecinada sa te wszystkie krzyki (sorry krzyk ;] ) entuzjastow free UO, ze to niby legalne, ze lepsze, ze "i tak nam nic nie zrobicie", to jest dopiero dziecinada.


Posty: 15
Dołączył(a): 12.06.2003
Offline
PostNapisane: 12 cze 2003, 11:29 
Cytuj  
Powiedz mi wiec czemu tacy ludzie ktorzy nie maja nic przeciwko OSI mecza sie wysylaja po kilka razy formularze by zagrac.? Nie maja kasy na OSi ?. Sadze, ze wiekszosc by cos wyszperala. Czemu gdy byla skladka na kompa pod serv ludzie wplacali> wkoncu mogli za te pieniadze pograc na OSI. Czemu ???.


Co do licencji jakis czas temu wyszedl przepis ze wszeklie gry wydawane w polsce musza podlegac tlumaczeniu. Ja mam licencje po angilesku. Tak wiec zlamami prawo... :razz:. ludzie no...

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2003, 11:31 
Cytuj  
Witamy!
Dyskusja zakonczyla sie ponad rok temu, nie widze powodu, dla ktorego mielibysmy ja rozpoczynac na nowo.
Proponuje przeczytac (ze zrozumieniem - to bardzo wazne) caly watek od poczatku, usunac post i przeprosic za klopot.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2003, 11:36 
Cytuj  
Powiedz mi wiec czemu tacy ludzie ktorzy nie maja nic przeciwko OSI mecza sie wysylaja po kilka razy formularze by zagrac.? Nie maja kasy na OSi ?. Sadze, ze wiekszosc by cos wyszperala. Czemu gdy byla skladka na kompa pod serv ludzie wplacali> wkoncu mogli za te pieniadze pograc na OSI. Czemu ???

Ja mysle, ze to jest zwykla ludzka glupota. To cos takiego jak ludzie dajacy donacje na strony warezowe, gdzie umieszczane sa linki do ed2k itp. - nie lepiej byloby pojsc do sklepu i kupic oryginal?
Spotkalem sie z osobnikami, ktorzy plytke z half-lifem (do gry w CS... a wiadomo, ze bez CD-keya na nic sie taki pirat nie zda) woleli kupic u pirata za 30zl niz pojsc do sklepu i uczciwie wydac te 40? Czemu?!?! No powiedz czemu?!?1/1/1 Czy to tylko w naszym kraju takie rzeczy sa mozliwe? Czy na calym swiecie rownomiernie ludziom w glowy jebie? No powiedz!

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2003, 12:16 
Cytuj  
polskie cwaniactwo i tyle
szczup Kon dajcie sobie spokoj nie ktorym nie da sie nic wytlumaczyc.
Szkoda waszego czasu na pisanie 100 razy tego samego.

A wiecie co jest najgorsze te "ludziki"
mysla ze dyskutuja na poziomie a ich argumenty sa takie celne.
Zreszta widzieliscie kogos kto lazl by ulica i krzyczal JESTEM ZLODZIEJEM ???.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 623
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2003, 15:54 
Cytuj  
dajcie juz spokoj te dyskusje sa troche zalosne ...
im sie nie przetlumaczy ze to jest kradziez, itd
przeciez oni wiedza lepiej

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2003, 16:51 
Cytuj  
a ja powiem tak...
nigdy nie czytam umowy licencyjnej... z reszta pewnie malo kto
to tylko gra a nie kontrakt na milion $

sam gram na free... tzn 10 minut dziennie gdy nie ma lagow , nie wiem czy to mozna nazwac gra

w kazdym razie nie wiem czy osi placze z powodu istnienia od cholery shardow "nielegalnych"...

mnie to naprawde chuj obchodzi czy cos jest legalne czy nie

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2003, 17:06 
Cytuj  
Cytuj:
2003-06-12 17:51, Smolik napisał:

mnie to naprawde chuj obchodzi czy cos jest legalne czy nie


tia dlatego ten kraj wyglada jak wyglada


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2003, 17:55 
Cytuj  
http://www.klinik.terramail.pl/lol.txt


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.