mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 10:37 
Cytuj  
Clannfear napisał(a):
To jest tylko i wyłącznie moje zdanie, nie wiem jak tobie, ale mnie sie nie podoba, odkrywanie nowych miejsc w mmo z dziesiątkami innych graczy przy boku...

Co za lol. Pomyliles fora. Glownym atutem gier MMO jest mozliwosc grania z tysiacami graczy z calego swiata.


_________________
Obrazek

*

Posty: 147
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 11:52 
Cytuj  
Teraz to troche przegieliscie.
Skoro twierdzicie, ze to nie to forum to wywalcie stad dzial o GW. Ja na pewno wtedy znikne.
O expl juz pisalem i wyjasnialem dlaczego uwazam, ze podstawowe cechy gier mmo uwazam za beznadziejne. Tylko, ze jesli nie zgadzacie sie ze mna to raczcie chociaz uszanowac moje zdanie. Ja Wasze szanuje i nie mowie rzeczy w stylu "Nie grajcie w ... bo to gnot jakich malo" itp. (wiem, ze tu nikt tak nie powiedzial, ale podalem skrajna sytuacje z jaka juz sie spotkalem).
Fakt faktem, ze w grach MMO jest masa ludu. Kazdy czerpie z gier jakas przyjemnosc bo inaczej by nie gral. Tutaj dochodzimy do bardzo waznej kwestii. RPG. Zadna z tych gier nie jest stricte RPG. WoW to tylko bardziej rozbudowane Diablo 2. Ma nawet niemal identyczny roznowj postaci. Jedyna roznica jest ogromny swiat z wieloma ludzmi i dlatego ma etykietke MMO. Ale w zyciu nie przyznam, ze jest on RPG. Dla mnie tak WoW jak i GW jest tylko h&s. Choc powiem szczerze, ze bardziej GW do RPG niz WoW.
Ja sie wychowalem na grach typu PT, BG, Fallout itp. I to sa dla mnie gry RPG. I teraz ile z cech tego typu gier, ktore sa wyznacznikiem gatunku, jest w grach nazywanych MMORPG? Skomplikowany roznwoj postaci? Rozbudowana fabula? A moze chociaz swiat, w ktorym czulo by sie, ze jest bohaterem, a nie jednym z kolejki do kasy? Ech...Macie wyjatkowo niewygorowane wymagania odnosnie gier skoro piszecie takie rzeczy albo zbyt latwo sie godzicie z losem.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 12:22 
Cytuj  
Przyrownywanie MMO do RPG to totalna pomylka. To sa dwie rozne kategorie i nikt tu nie twierdzi ze trzeba wypi******ć ten dzial, jesli ktos nie lubi obecnosci wielu graczy to nie powinien grac w MMO


_________________
Obrazek

*

Posty: 147
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 12:28 
Cytuj  
Sniegu napisał(a):
Przyrownywanie MMO do RPG to totalna pomylka. To sa dwie rozne kategorie i nikt tu nie twierdzi ze trzeba wypi******ć ten dzial, jesli ktos nie lubi obecnosci wielu graczy to nie powinien grac w MMO

Ej no sorry, ale dwie osoby stwierdzily, ze jesli nie podobaja sie podstawowe zalozenia to co tu porabiamy. W GW sa inne zalozenia, wiec co tu robi (to jest Wasza logika nie moja).

A to niby dlaczego przyrownywanie jest pomylka? RPG to jest gatunek i owszem trudno je porownac. Ale RPG to takze pewne "zasady", ktore powoduja, ze dana gre mozna zakwalifikowac do tego gatunku. Gry MMO ich nie spelaniaja, ale mimo to nazwyane sa MMORPG. Podkresla, ze przedrostek dodany jest tylko ze wzg na masowy charakter rozgrywki. Dalszy czlon to juz znane wszystkim RPG. Dlatego mozna porownywac i co wazniejsze, mozna wymagac. Wy wymagacie jednych rzeczy od gier MMO, a ja innych. Dlatego GW przypadlo mi do gustu. Tutaj rozgrywka z graczami bardziej przypomina gre RPG niz h&s.

Edit: Poza tym nikt tutaj nie mowil, ze nie lubi innych graczy. Inaczej w jaki sposob mozna by grac w MMO. Ja np. twierdze jedynie, ze nie mam ochoty ogladac wszystkich graczy przez 90% odkrywania swiata bo wg mnie to jest glupie i nienaturalne. Wole spotkac sie w miescie, dobrac druzyne i wyruszyc w swiat by poznac smak przygody.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 lut 2005, 12:31 przez Draghmar, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 21
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 12:30 
Cytuj  
Powoli dochodzimy do sedna sprawy :D

Sniegu napisał(a):
jesli ktos nie lubi obecnosci wielu graczy to nie powinien grac w MMO


Dkladnie, zgadzam sie z tym w pelni. Za to smialo moze pograc w GW. I istnieje duza szansa ze GW przypadnie mu do gustu.


_________________
Obrazek
#guildwars.pl na quakenet.org

*

Posty: 147
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 12:33 
Cytuj  
Astma napisał(a):
Powoli dochodzimy do sedna sprawy :D

Sniegu napisał(a):
jesli ktos nie lubi obecnosci wielu graczy to nie powinien grac w MMO


Dkladnie, zgadzam sie z tym w pelni. Za to smialo moze pograc w GW. I istnieje duza szansa ze GW przypadnie mu do gustu.

No, ale przeciez od poczatku o to chodzilo...
Nikt nigdy nie twierdzil, ze GW to jest zwykle MMO (nawet Tworcy). I za to wlasnie cenie GW. Za brak tego co mi sie w innych MMO nie podoba.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 12:36 
Cytuj  
Sniegu napisał(a):
Przyrownywanie MMO do RPG to totalna pomylka. To sa dwie rozne kategorie i nikt tu nie twierdzi ze trzeba wypi******ć ten dzial, jesli ktos nie lubi obecnosci wielu graczy to nie powinien grac w MMO


Idz flamowac do swojego chlewiku, albo poczytaj cos o tej grze bo smucisz niepotrzebnie :\


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 16:59 
Cytuj  
To jest tylko i wyłącznie moje zdanie, nie wiem jak tobie, ale mnie sie nie podoba, odkrywanie nowych miejsc w mmo z dziesiątkami innych graczy przy boku...

Czyli po prostu nie podobaja ci sie gry mmo... Bo jaki inny mmo poza GW (ktore ogolnie trudno pod mmo podciagnac i blizej mu tak naprawde do D2 niz do zwyklego mmorpga) oferuje instancing w tak duzym stopniu?

Choc powiem szczerze, ze bardziej GW do RPG niz WoW.

Rozwin wypowiedz, bo ja jakos tego nie widze :( Czym GW blizej do RPG niz WoW?

*

Posty: 147
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 18:03 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Czyli po prostu nie podobaja ci sie gry mmo... Bo jaki inny mmo poza GW (ktore ogolnie trudno pod mmo podciagnac i blizej mu tak naprawde do D2 niz do zwyklego mmorpga) oferuje instancing w tak duzym stopniu?

Nie zrozumiales mnie...Chodzilo mi o to o czym pisalem dotychczas, a mianowicie odkrywanie odkrytego swiata. Poprostu nie czerpie przyjemnosci z poznawania gry skoro wchodzac w nieznany obszar widze, ze zostal on juz zwiedzony przez ogrom ludu.

konrador napisał(a):
Rozwin wypowiedz, bo ja jakos tego nie widze :( Czym GW blizej do RPG niz WoW?

Prawde mowiac to mi sie nie chce ;). Z doswiadczenia wiem, ze i tak sa male szanse, zeby ktokowiek kto sie o to pyta, zrozumial co mam na mysli szczegolnie gdy wycina kawalek posta gdzie to wyjasnialem ;)


_________________
Obrazek

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 18:19 
Cytuj  
Nie zrozumiales mnie...

Kto tu kogo nie zrozumial... Tekst nie byl skierowany do ciebie, wiec po co sie wcinasz?

Prawde mowiac to mi sie nie chce

A zakladac usera i pisac durne posty wczesniej ci sie chcialo? :( Jak ci sie tak nic nie chce, to moze odpusc sobie pisanie calkowicie.

;)

*

Posty: 147
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 18:24 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Kto tu kogo nie zrozumial... Tekst nie byl skierowany do ciebie, wiec po co sie wcinasz?

Hmm...moj blad. Moje zdanie jest takie samo jak to, ktore cytowales, a zwazywszy na dziwne/leniwe sposoby cytowania i na pewno moja wypowiedz poniej tamtej, pomylilem sie...co nie zmienia sensu mojej wypowiedzi i jej znaczenia.

konrador napisał(a):
A zakladac usera i pisac durne posty wczesniej ci sie chcialo? :( Jak ci sie tak nic nie chce, to moze odpusc sobie pisanie calkowicie.
;)

Jestes Adminem tego forum?

Edit: A zreszta nie wazne...poprostu mialem wrazenie, ze drugiej czesci tej wypowiedzi wczesniej nie bylo...
Powiem tlyko tyle. Zanim zaczniesz atakowac racz zapoznac sie z postem/wypowiedzia bo przekrecasz troche sytuacje.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 20:13 
Cytuj  
Draghmar napisał(a):
Jestes Adminem tego forum?

Jest moderatorem tego dzialu. Wystarczy uwazniej czytac.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 147
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 23:11 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Jest moderatorem tego dzialu. Wystarczy uwazniej czytac.

X.

Z czytaniem nie mam problemu. Ale to, ze jest wymieniony na liscie nie oznacza, ze nie ma praw admina, a o to sie pytalem. Ale to juz nie wazne.


_________________
Obrazek


Posty: 15
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 23:27 
Cytuj  
A ja wszystkich zaskoczę i powiem że dla mnie Guild Wars jest tak samo dobra jak Aliens v Predator 2.
He he
A może i lepsza....
Przynajmniej jeśli chodzi o PvP i GvG.
Także dla mnie umywają się przy GW takie gry jak: Gotic BG i nawet Morrowind.
A to dlatego że wreszcie połażę z Igą razem w jednej drużynie, tego szukaliśmy od dawna.
I zamiast Nocy Kruka do Gotica2 kupuję preordera, i zbieram kasę na retaile

*

Posty: 89
Dołączył(a): 18.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 09:03 
Cytuj  
Konrador: W mmorpg'ach lubie duza spolecznosc (kto tego nie lubi :P) ale czasem poprostu lubie byc samotnym podroznikiem :). Chodzi mi dokladnie o to samo (albo podobnego) co Draghmar'owi (btw. dzieki ze za mnie odpisales Draghmar :D :-?, wsumie tak samo bym odpowiedział ).


_________________
Obrazek


Posty: 24
Dołączył(a): 27.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2005, 16:16 
Cytuj  
Dobrze to niech mi ktos wyjasni czy mozna jakos w GW spotykac sie z innymi graczami poza miastem, sa jakies areny PvP i jak wygladaja walki gildii ??


_________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
(Albert Einstein)

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 mar 2005, 16:41 
Cytuj  
Poza miastem sa miejsca do ustawiania grup na questy, ktore sa podzielone - tak samo jak miasta - na districty, i w ktorych spotykasz ''masowo'' innych graczy. Po wejsciu do wlasciwego questa w np. 4-osobowej druzynie juz innych graczy nie spotkasz.

Sa PvP areny, w ktorych zakladanie druzyny wyglada tak samo lub podobnie... W niektorych kompletuje sie wlasna druzyne, w innych czlonkowie druzyny zostaja przydzieleni losowo.

Walki gildii wygladaja tak samo jak PvP areny z manualnym kompletowaniem druzyny.

*

Posty: 147
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2005, 16:54 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Walki gildii wygladaja tak samo jak PvP areny z manualnym kompletowaniem druzyny.

No nie tak samo...Bo sama walka opiera sie troche na innych zasadach.


_________________
Obrazek

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 mar 2005, 17:35 
Cytuj  
Ja nie pisalem o zasadach, tylko o kompletowaniu druzyny i spotykaniu sie z innymi graczami w danych zone'ach. Czytaj uwaznie.


Posty: 24
Dołączył(a): 27.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2005, 17:45 
Cytuj  
dzieki wielki za informacje
To ze na questy idzesz tylko ze swoim teamem i nie spotykasz innych graczy powinno sie fajnie sprawdzic (nie lubie tych KSowcow :P )


_________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
(Albert Einstein)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.