mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 478
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 12:00 
Cytuj  
Cosik mi sie zdaje ze Ice zaglada tu tylko po to zeby dawac "ogloszenia" (reklamy), a do czego to sluzy to juz wszyscy wiedza...
A moze sie myle i jednak Ice cos na ten temat powie?

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 12:10 
Cytuj  
Jeśli będzie to wersja DVD - a na fotkach promocyjnych jest ewidentnie pudełko to mam nadzieję, że się ktoś znajdzie z kasą na prawników. Wkurwiłem się.


_________________
Vhailor

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 12:46 
Cytuj  
konrador - plakat z lotr dostaniesz w empiku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 13:14 
Cytuj  
Szczerze mowiac nie wiem jak bedzie, ale pisalem juz, ze pudelka DVD sa pakowane do kartonowych BOXow, kupilem juz pare gierek i wszystkie byly tak zapakowane. Hehhe kwestia teraz jak postapi IM:]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 13:14 
Cytuj  
Ice zapewne nie ma wplywu na polityke firmy.
Ale to typowo polskie zagranie. Zreszta zwruccie uwage na jeden fakt - ostatnio pojawiaja sie w sprzedazy kopletne gry w formie czasopisma za 29,99 <- wiec koszt licencji do dystrybucji zapewne jest taki sam dla roznych pozycji albo bardzo podobny tylko firmy chca sie wiecej nachapac. Najbardziej to rozwala mnie jedna sprawa. Ameryknce wiedza co sprzedaja i nie wala kosmicznej ceny za produkt tak naprawde bedacy tylko klijentem do placenia abonamentu. Oni swoja kase zarobia na oplatach miesiecznych ale u nas w nowch czasach trzeba sie nachapac puki mozna :sad:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 13:17 
Cytuj  
Hola hola Scorpio, bo tam kasa za gre z UO idzie bezposrednio do EA, nie ma zadnych posrednikow, nie ma kosztow sprowadzenia etc. Trzeba tez brac pod uwage zalozona ilosc sprzedanych kopii, co w naszym kraju jest nieciekawe. Niestety mimo iz coraz wiecej ludzi kupuje oryginaly, wciaz to za malo zeby ceny byly ludzkie.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 15:29 
Cytuj  
mac - moze teraz juz sa jak bylem 3 razy w empiku niestety nie bylo :{ za to byla masa ksiazek by p.lozinski hehe... to na co wszyscy ludzie czekaja

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 16:43 
Cytuj  
Co ja na to ? Hmm..
Ostatnio staram się nie angażowac w tego typu dyskusje zmierzające tylko i wyłacznie do wszczecia kolejnej słownej burdy, ale raz w miesiącu moge sobie na to pozwolić

Naszym celem jako MmogSpot.com było aby umożliwić fanom UO nabycie tej gry bez szukania po sklepach i taniej niźli w sprzedazy dystrybucyjnej . Zapewne paru osobom, które mogą na tym stracic kasę ( bo chciały te grę wciskać ludziom po wyższej cenie lub same zapłaciły więcej) może się nie spodobać ze taka promocja została uruchomiona - została jednak uruchomiona na zyczenie wielu osób które przysyłały do Nas i do mnie osobiście maile z prośbą o pomoc w zdobyciu tej gry, możliwie jak najtaniej.

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje o wydaniu UO w Polsce i sugerowanej cenie detalicznej rozpoczeły się narzekania co do wysokości samej ceny detalicznej (129 PLN). Co niektórzy gracze najwyrazniej zapomnieli ( o dziwo dotyczy to kilku osób z OSI - a więc ludzi doświadczonych) że EA sprzedaje grę w Stanach po kosztach a nawet poniżej nich bo i tak firma w tej cześci żyje z abonamentów ( typowy przyklad działania wielu firm - np producentów drukarek odbijających sobie na tuszach, czy konsol - odbijających sobie na grach).

W przeciwieństwie do EA jednak lokalni dystrybutorzy nie prowadzą serwerów ( bo nie uzyskali na to zgody ) i nic nie mają z handlu abonamentami. Czy w takim wypadku wydawałbyś grę również poniżej kosztów/po kosztach? Czy zdaniem czytelników którykolwiek Zarząd rozsądnej firmy by się na to zgodził ? Idąc dalej , mozna zadać pytanie ile musiałby zapłacić gracz za UO ściagniete z USA? Ile osób byłoby zadowolonych z ceny detalicznej 200 - 240 PLN?

MmogSpot.com nie jest wydawcą gry w Polsce, a jedynie pośredniczy pomiędzy graczami a IM Group umożliwiając miłośnikom tej gry nabycie jej taniej niż ma być sprzedawana w sklepach? Ja osobiście póki co nie mam wpływu na politykę tej firmy. Czy za to Nas winią co niektórzy Koledzy/Panowie? Wydaje się więc że prawdą są słowa iż Polakowi nigdy nie dogodzisz.

Jedna z osób wypowiedziała się pijąc do mnie (w kwestii oferty) że są granice przyzwoitości. Moim osobiście celem było umozliwienie osobom które tego chcą jak najtanszy zakup oryginalnej wydanej przez IM Group gry. Czy zdaniem wysuwający w/w argument osób taka oferta ze strony IM Group i MmogSpot.com stanowi naruszenie zasad przyzwoitości? Ja widze raczej usilne próby kilku osób do wszczęcia kolejnej awantury pod swoje dyktando.

Osobiscie i ja i wielu innych graczy jest wdzięcznych IM Group za to że zechciało wyraźić zgodę na preorder u Nas. Równie dobrze mogli tego nie robić lub zawinszowac sobie detaliczne 129 PLN. Bądz co badź te 30 PLN czy nawet 23 PLN (po odliczeniu kosztów transportu) to duzo kasy dla wielu Polaków (nie każdego stac na sprowadzenie ze Amazona gry za ponad 220 PLN przy założeniu że nie bedziesz musiał płącić za pomoc w urzedzie celnym).

Resaumując - nie winie nikogo za zarzuty które wysuwa. Kazdy ma prawo do swojej racji i zazwyczaj każdy tej racji po trochu ma. Ale prosze aby nie oczekiwac odemnie podejmowania pewnych decyzji. Umowy między IM Group i EA nie podpisywałem ale zapewne jest w niej zapisane w jaki sposób gra będzie w Polsce wydana i co będzie w pudełku . Hmmm chyba to by było na tyle.

PS Co do zasad marketingu - polecam porównanie wydania polskiego Diablo II czy Fallout Tactics z wydaniem w USA ( czy innych gier wydanych nie przez IM Group) a przekonacie się że i innych firm co niektóre słowa mogą dotyczyć. Chętnych do dalszej dyskusji zapraszam tutaj - http://www.mmogspot.com/board/viewtopic.php?p=5507#5507

_________________
Ultima Online Polska
http://www.mmogspot.com/uo
MmogSpot - Polski Portal Gier Online
... when the dream became true ...
http://www.mmogspot.com

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2002-03-20 17:06 ]</font>

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 17:28 
Cytuj  
[...]
blah blah blah... ;/ nie przesadzaj z tymi cenami w amazonach i innych sklepach i nie mow ze te 99zl to znowu tak super malo
wspanialomyslne imgroup laskawie zgodzilo sie wydac okrojona gre za 100zl a ci klienci jak zwykle niewiadomo czego chca i narzekaja bo ktos reklamuje na stronie pudelko prawdziwego uolbr a sprzedaje tylko okrojona wersje...
tak napewno kazdy chce zarobic ale ludzie.. 0 kasy na reklame tylko wpieprzacie sie na boardy za darmo gdzie tylko mozna
pudelko najmniejsze zeby jeszcze obnizyc koszty a gra tak naprawde nie jest wcale taka super tania

Chętnych do dalszej dyskusji zapraszam tutaj - http://www.mmogspot.com/board/ viewtopic.php?p=5507#5507
:/ po co tworzysz watek tutaj jesli potem chcesz dyskusje przenosic na swoj plagiat-site? :[ *spits*

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 17:42 
Cytuj  
Taki dlugi post.. jednak Ice musi czuc sie winny wprowadzenia w blad kilku graczy :sad:

A co do polskiego wydania to sure chwali sie, ze IM chce wydac tanio i prawde mowiac nie dziwie sie, ze tak oszczedzaja.. wkoncu musza wyjsc na swoje.
To, ze nie ma figurek i mapki [bo pewnie jej tez nie bedzie] jest jak pomyslicie normalne.. i za cene 99pl czy nawet 129 nie ma co sie pultac, ze ich nie ma :/
A to, ze w stanach mozna kupic uo:lbr za 18$ to trzeba wziasc pod uwage, ze oni nie placa cla ani kosztow licencji i zejdzie im 100x wiecej egzemplarzy :sad:
IMO kto ma kase niech zamowi ze stanow, zreszta wiekszosc juz tak zrobila.
Mnie bardziej ruszylo jak przeczytalem na mmogspocie info o uolbr.. co bedzie nowego itd.. imo w pewnym miejscu panowie konczy sie marketing a zaczyna zwykla ludzka przyzwoitosc i co mozna wybaczyc ea i im nie mozna wybaczyc wam bo wy stoicie w tym lancuchu pokarmowym blizej graczy i nie musicie ich tak robic w konia :sad:
Z drugiej strony fajnie, ze zrobiliscie preorder ...


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 18:44 
Cytuj  
Fajnie ze jest cena promocyjna its i preorder ale to nie o to w tym wszystkim chodzi. Podejrzewam ze EA tez nie sprzedje IMG licencji na uo:LBR za ta sma kase co do gier offline. Tak jest prawda ze kto by tego produktu nie sprzedawal - sprzedaje tylko koncowke a kase zarobi EA z abonamentu. Wiec im wiecej sprzeda koncowek tym wiekszy bedzie abonament do zebrania. Stad zapewne i chwyty marketingowe z figurka i mapa w USA zeby zwiekszyc sprzedaz koncowek. Bo niestety w uo:lbr nie da sie grac offline wiec ..... a z tego co wiem to jak narazie nie ma krainy z TD na emu nie mowiac o LBR .... wiec straty z tego tytulu sie nie licza dla EA. ALe ja sie pytam czemu jedna firma moze wydawac gre za 30 pln a inna kasuje za to 150 pln - przeciez roznica nie jest az tak drastyczna zapewne w kosztach licecncji do rozprowadzania. A polonizacja instr do np uo:lbr mija sie moim zdaniem z celem bo servy osi i tak sa w wiekszosci w USA a english jest jakby jezykiem panstwowym na nich :grin: (nie gralem na drachensfeld).
Poprostu uweazam ze IMG jak kazda firma chce sie nachapac ile tylko moze ale niestety nie bedzie tak duzej sprzedazy jak UO:TD z prostej przyczyny wiekszosc gra na wersji stadionowej albo na wersji pozyczonej na emu wiec im i tak na plaster uo:lbr.
to tyle - teraz mozecie mnie zflamowac :grin:

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 19:43 
Cytuj  
EOT


_________________
Peace is a lie. There is only passion.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 19:46 
Cytuj  
Prosze nie wciskac mi slow w usta.
ja napisalem, ze robienie z graczy idiotow jest chamstwem, a nie wydawanie gry i rozpowszechnianie jej.
fajnie, ze preorder i ze w ogole jest.
ale na bogow.
piszcie, co jest w pudelku.
wielkimi wolami. UWAGA. SPRZEDAJEMY TA GRE W DVD BOX BEZ FIGURKI.
i po problemie.
a nie jakis kolo wypisuje bzdury, ze :
"cieszcie sie, ze jest DVD box, bo dzieki temu wam sie opakowanie nie zniszczy na poczcie"
dorabianie ideologi do bledow.
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 20:16 
Cytuj  
Ja kupilem plakat w dzien pokazu przedpremierowego (walentynki :grin:), kalendarz tydzien wczesniej.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 20:20 
Cytuj  
ciii przeciez ice powiedzial eot!!!
:[

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 21:32 
Cytuj  
Pomijając całą stronę kto ma racje a kto nie to przytaczanie argumentu, że w USA jest tak tanio nie ma sensu. Tam jest wszystko o wiele tańsze niż w Europie nie wspominając Polski. :sad:
I nie znaczy to, że nie zgadzam się z ogólnym niezadowoleniem. Szczególnie zgadzam się z Tollem... niedopowiedzenie takiego "szczegółu", że to co gracz dostanie nie będzie tym co widział na zdjęciu zamawiając towar jest wyjątkowym cwaniactwem. :sad:

**

Posty: 334
Dołączył(a): 20.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 21:36 
Cytuj  
nielubie jak sie mnie ucisza ;/
co do imgroup koszty licencji napewno duze niesa, bo to gra online, plyta cd ? 1-2zl figurka ? 3-5zl kawalek materialu z namalowana mapa ? 2zl ? no zeczywiscie... jak to podliczyc to wychodzi ponad 1000zl na cd ;/ ale imgroup jest dobre i kochane wiec nam cene zniza

**

Posty: 334
Dołączył(a): 20.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 21:39 
Cytuj  
aha i toll ma racje przekrecasz ice dobrze ze dales nizsza cene ale mogliscie chociaz uprzedzic ze nie bedzie figurki, pozatym ktos mowil ze na stronce byl napis ze bedzie figurka i mapa hmm moze imgroup sprzedaje te 30zl taniej zeby potem moc to sprzedawac za ceny 40-60zl ?


_________________
Ashton

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 21:57 
Cytuj  
Cetebe ja tak czytam twoje wypowiedzi i wychodzi, ze ty jestes alfa i omega we wszystkim :sad: wez sie za dystrybucje gry, przejrzyj na oczy a pozniej mow ile co kosztuje bo glupio jak ktos kontrargumentuje cenami wyssanymi z palca :/


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 22:03 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-20 21:57, Kiyote napisał:
Cetebe ja tak czytam twoje wypowiedzi i wychodzi, ze ty jestes alfa i omega we wszystkim :sad: wez sie za dystrybucje gry, przejrzyj na oczy a pozniej mow ile co kosztuje bo glupio jak ktos kontrargumentuje cenami wyssanymi z palca :/


Co do cen nosnika i opakowania moze miec rtacje ale dochodzi jeszcze cena licencji rozbita na caly naklad + prowizja dla wydawcy i marza sklepowa oraz oczywiscie podatki itd ... Niezmienia to oczywiscie faktu ze ok 30 - 50 % ceny nowo wydawanej pozycji zwyczajowo jest nazutem wydawcy na cene produktu.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.